20% zniżki na SEO i Google Ads do końca września!
688CE84A-69B3-4183-AAEF-288688AF4E6E Widoczni zespół crop
Zwiększamy widoczność i zyski Skuteczne pozycjonowanie i optymalizacja SEO sklepów Woocommerce
SEO

Pozycjonowanie Woocommerce

Optymalizacja SEO Sklepu Woocommerce

Woocommerce jest bezpłatną wtyczką sprzedażową, która rozszerza funkcjonalność strony na Wordpressie i pozwala prowadzić sklep online. Oznacza to, że wybierając prowadzenie sklepu z Woocommerce mamy do czynienia z jednym z najpopularniejszych i najprostszych paneli do zarządzania treścią na stronie, z Wordpressem.

Pozycjonowanie sklepu na Woocommerce opiera się w głównej mierze na wykorzystaniu popularnych wtyczek SEO do Wordpressa. Jak pozycjonujemy sklepy Woocommerce, aby były widoczne w Google i przede wszystkim zyskowne?

Dlaczego widoczni?

Pozycjonujemy wszystkie platformy e-commerce

Prestashop, Shoper czy Magento - dla nas nie ma niemożliwego. Optymalizujemy strony zarówno na najpopularniejszych platformach e-commerce, jak i na autorskich platformach. Znamy od podszewki najpopularniejsze platformy, więc możesz nam powierzyć swój sklep internetowy. Wiemy, co robimy :)

Dlaczego widoczni?
1
Nie tylko budujemy widoczność i ruch, ale przede wszystkim sprzedaż dla Twojego sklepu
2
Nad Twoim sklepem pracuje dedykowany zespół specjalistów
3
Czerpiemy dane z najlepszych narzędzi analitycznych, żeby podejmować skuteczne decyzje
4
Działamy kompleksowo od audytu, poprzez SEO, po optymalizację konwersji
5
Mamy techniczną wiedzę - dlatego możemy optymalizować każdą platformę e-commerce
6
Łączymy SEO i UX, aby zwiększyć Twoje szanse na pozyskanie sprzedaży

Optymalizacja SEO sklepu Woocommerce

Pozycjonowanie sklepu Woocommerce ułatwiają wtyczki SEO. Znana użytkownikom Wordpressa wtyczka SEO Yoast posiada wersję dla sklepów internetowych. Wtyczka kosztuje 49 euro i uzupełnia funkcje podstawowej wtyczki SEO Yoast. Ułatwia udostępnianie produktów na portalu Pinterest, umożliwia wdrożenie własnej wersji breadcrumbs zamiast domyślnej, narzuconej przez Woocommerce, wreszcie - pozwala na integrację z wtyczką SEO Yoast.

Sklepy Woocommerce można prowadzić z pomocą najpopularniejszej wśród użytkowników Wordpressa wtyczki SEO Yoast. Wtyczka dostępna jest w wersji bezpłatnej, jednak pełną funkcjonalność ma wersja premium, która kosztuje 79 euro. Do najważniejszych ułatwień wtyczki dla SEO Woocommerce należą takie funkcje jak:

 • optymalizacja title i description każdej podstrony
 • pełna kontrola nad budową breadcrumbs
 • niwelowanie duplikacji treści dzięki linkom kanonicznym
 • optymalizacja słów kluczowych i sprawdzanie nasycenia frazami
 • ocena przejrzystości tekstu dla użytkownika (i wyszukiwarki)
 • optymalizacja techniczna strony (przyjazne adresy URL, robots.txt, mapa strony i pliki .htaccess)
 • wskazówki odnośnie linkowania wewnętrznego i wiele innych.

Realizacja pozycjonowania dla sklepu Woocommerce powinna wykraczać znacznie poza to, co zapewniają wtyczki SEO. Podstawowa optymalizacja to tylko pierwszy krok. Z pozycjonowaniem wiążą się również takie aspekty jak: budowa wysokiej jakości treści (opisów produktów, opisów kategorii i treści poradnikowych), optymalizacja współczynnika konwersji i praca nad funkcjonalnością sklepu (UX).

widoczni 50
widoczni 54 widoczni 18
Content marketing

Skuteczna rozbudowa treści sklepu Woocommerce

Woocommerce działa na Wordpressie, dlatego zarządzanie treściami jest intuicyjne i proste. Trudniej jest, gdy chcemy zmienić rozkład treści na stronie, proponowany przez Woocommerce. Niezbędna będzie tu wiedza programistyczna i ponoszenie dodatkowych kosztów.

Budowa treści w sklepie internetowym Woocomerce powinna realizować trzy ważne potrzeby: pozycjonowanie, sprzedaż i budowę wizerunku (komunikację z klientem). W związku z tym niezbędne przy pisaniu treści jest:

 • wzbogacanie tekstu w wybrane słowa kluczowe
 • stosowanie zoptymalizowanych nagłówków (h1, h2, h3 itd.)
 • stosowanie języka korzyści
 • dostosowanie stylu komunikacji do odbiorcy

Najlepiej te wszystkie funkcje łączą opisy produktów. Warto komponować je w taki sposób, aby nie tylko przekazywały najważniejsze cechy produktu, ale również komunikowały korzyści z zakupu oraz budowały kontekst dla produktu.

widoczni pozycjonowanie woocommerce wtyczka

Źródło: https://yoast.com/wordpress/plugins/yoast-woocommerce-seo/

 

Zestawienie e-commerce

Największe zestawienie platform e-commerce

Planujesz założyć sklep internetowy i zastanawiasz się jaka platformę e-commerce wybrać? Oto przegląd 10 najpopularniejszych oprogramować dla e-sklepów w Polsce. Sprawdzamy, które z nich wypadają najlepiej pod kątem funkcjonalności SEO oraz dlaczego warto wybrać właśnie je.

Pod uwagę wzięliśmy czynniki takie jak:

 • ogólna liczba wdrożeń
 • kraj pochodzenia
 • typ oprogramowania
 • cenę
 • liczbę sklepów w Polsce
 • dostęp do kodu źródłowego

Ponadto wymieniliśmy po dwa plusy i minusy każdej z platform, aby ułatwić wybór tej najbardziej funkcjonalnej i dostosowanej do swojego biznesu...

Zobacz całe zestawienie
PRZEGLAD Platform ecommerce okladka 1

Jak skutecznie pozycjonować sklep Woocommerce

Funkcjonalność Woocommerce

Koszty korzystania z Woocommerce

Bezpieczeństwo sklepu Woocommerce

Woocommerce Audyt SEO

Woocommerce to platforma przyjazna nie tylko dla właściciela sklepu, ale również dla klientów. Domyślne funkcje związane z dokonywaniem zakupów i przeglądaniem produktów zostały zaprojektowane zgodnie z zasadami User Experience (UX). Tym samym proces zakupowy ogranicza się zwykle do dwóch kroków. Takie funkcje jak przywracanie porzuconego koszyka czy też wdrażanie programów lojalnościowych dla klientów wymagają jednak zakupu dodatkowych rozszerzeń do wtyczki Woocommerce.

 

W wersji podstawowej Woocommerce wskazywane jest jako jedno z najtańszych rozwiązań dla e-commerce. Jednak w procesie optymalizacji sklepu właściciel będzie ponosił dodatkowe koszty związane z zakupem rozszerzeń do wtyczki. Użytkownicy wskazują także na mały wybór bezpłatnych motywów dla sklepów Woocommerce. W przypadku chęci zmian niestandardowych, niezbędne będzie skorzystanie z pomocy webdevelopera, co również generuje dodatkowe koszty.

Sklep działający na Wordpressie narażony jest na te same zagrożenia, co każda inna strona z tym CMS-em. Aby zapobiegać włamaniom do sklepu, należy przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa:

 • nie instalować nieznanych, podejrzanych wtyczek
 • nie instalować pirackich wersji płatnych narzędzi
 • nie korzystać z niezaufanych i przestarzałych szablonów strony
 • zmienić adres URL panelu administracyjnego na niestandardowy (unikamy adresu /wp-admin)
 • dokonywać aktualizacji wtyczek i Wordpressa

Warto także zadbać o bezpieczny serwer oraz obowiązkowo o wykupienie certyfikatu bezpieczeństwa SSL. Eksperci SEO wskazują posiadanie certyfikatu jako jeden z czynników wpływających na pozycjonowanie strony, dlatego tym bardziej warto zainwestować w takie zabezpieczenie.

Zanim rozpoczną się jakiekolwiek działania optymalizacyjne w Twoim sklepie potrzebny jest audyt SEO. Dzięki niemu dowiesz się, nad jakimi elementami trzeba popracować, aby osiągnąć zadowalające wyniki dla Woocommerce. Audyt SEO to element niezbędny każdego procesu pozycjonowania, na bazie którego opracowywana jest strategia SEO 

Klienci - Sklepy Internetowe

Z nami będziesz w dobrym towarzystwie!

Skala

Widoczni w liczbach

470+

pozytywnych opinii w Google

1100+

obsługiwanych klientów

100+

specjalistów marketingu
internetowego

20+
lat na rynku

widoczni 144
widoczni 51

WooCommerce FAQ - najczęściej zadawane pytania

Od czego zacząć pozycjonowanie Woocommerce?

Aby pozycjonowanie platformy Woocommerce przebiegało sprawnie zalecamy instalację wtyczki SEO Yoast. Dzięki niej domyślnie rozbudujesz konfigurację SEO w swoim sklepie internetowym. Wtyczka ta jest bezpłatna i możesz ją pobrać z katalogu wtyczek. Inną podobną wtyczką dla Woocommerce, która również może Ci się przydać jest All in one SEO Pack.

Czy można pozycjonować sklep na WooCommerce samodzielnie?

Część działań, które dotyczą np. edycji title i description, a także przygotowania opisów produktów i kategorii możesz wykonać samodzielnie. Jeśli jednak myślisz o długofalowych efektach z pozycjonowania, które nie tylko zwiększą ruch w Twoim sklepie, ale przede wszystkim sprzedaż, warto zaufać profesjonalistom.

Czy mój sklep WooCommerce potrzebuje pozycjonowania?

Najlepszym miernikiem tego, czy Twój sklep potrzebuje SEO, będzie skuteczność Twojego sklepu. Jeśli Twój sklep zarabia, a klienci chętnie go odwiedzają, to znaczy jest jest on widoczny w Google. W przypadku, gdy Twój biznes jest coraz mniej opłacalny ze względu na brak klientów, warto rozważyć pozycjonowanie. Nasi specjaliści przeprowadzą dla Ciebie darmowy audyt SEO, który pozwoli ocenić, nad jakimi elementami w sklepie warto popracować.

Historie sukcesów sklepów internetowych

Od 1999 roku realizujemy skuteczny marketing internetowy generujący zyski sklepów internetowych. Nasze kampanie finansują się same!

Szukasz skutecznej agencji SEO / ADS?

Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej