Uwaga, oszuści podszywają się pod agencje na platformach społecznościowych!
Close
688CE84A-69B3-4183-AAEF-288688AF4E6E widoczni 221
Co to jest link building?

Link..co? Link building brzmi obco, jeśli do tej pory nie miałeś/miałaś do czynienia z pozycjonowaniem. Słusznie, bo to jedna z bardziej zaawansowanych czynności, jaką realizują pozycjonerzy. Dowiedz się więcej od naszego starszego specjalistę ds. pozycjonowania Przemysława Michałka.

Zobacz, co na ten temat sądzi nasz ekspert!

 

Zobacz video

Co to jest link building?

Link building - profil linków serwisu

Link building to nic innego jak budowanie profilu linków z serwisu. Jest to jeden z najtrudniejszych i najbardziej czasochłonnych elementów pozycjonowania. Jednym z czynników rankingujących w wyszukiwarce jest pozyskiwanie wciąż to nowych linków prowadzących do naszej strony internetowej. Znaczenie ma zarówno ilość (im więcej tym lepiej), jak i jakość (wartościowe witryny) tychże linków

Przestrzegamy jednak przed wszelkimi formami łatwego, szybkiego i taniego pozyskiwania linków. Z reguły są one bardzo ryzykowane dla naszej strony i mogą spowodować one nałożenie filtra Google. Jeśli więc nie jesteśmy pewni czy takie działanie związane z link buildingiem będzie bezpieczne dla naszej strony warto skonsultować je z ekspertami.

 

Linki przychodzące - skąd je brać?

Celem link buildingu jest zwiększenie liczby linków przychodzących do naszej witryny. Każdy link przychodzący ma za zadanie przenieść moc strony źródłowej na stronę docelową. Najczęstszymi miejscami na pozyskiwanie linków są:

  • fora tematyczne
  • komentarze na blogach
  • komentarze na portalach
  • wpisy w katalogach
  • zaplecza.

Wybierając miejsca do linkowania, warto postawić przede wszystkim na jakość. Pamiętajmy, że często jest link na wartościowym portalu np. onet, czy wikipedia może być wart tyle samo, co spamerskich 1000 linków na mało znanych stronach.