Ciekawostki ze świata marketingu - prasówka marcowa 2018

prasowka marcowa widoczni

W marcu, jak w garncu. Powiedzenie to sprawdza się także świetnie w przypadku newsów branżowych, jakie pojawiły się w tym miesiącu. W świecie marketingu internetowego zapowiedziano spore zmiany -  zarówno takie, które ułatwią, jak i skomplikują możliwości działań w przestrzeni internetu.

O czym dokładnie mowa? Zapraszamy do zestawienia najważniejszych ciekawostek branżowych z marca. 

 

News

Poza klasyczną listą stron w Google pokazują się także tzw. featured snippets. Są to na przykład grafy z informacjami o słynny osobach, wyjaśnienie pojęć, czy chociażby aktualny repertuar kin w Waszym mieście. 

Wyścig z konkurencją w wynikach wyszukiwania Google to już nie tylko walka o miejsca w top 10. Featured snippets zaczynają być celem coraz większej liczby firm - są atrakcyjne i przyciągają uwagę użytkowników graficzną formą.

Więcej informacji: TUTAJ

 

News

Analizujecie spadek ruchu na stronie? Pod linkiem znajdziecie kilka porad, które pomogą dobrać odpowiednią strategię. Może się np. okazać, że spadek wejść był związany z błędnym wprowadzeniem GA na poprzedniej wersji serwisu. 

Więcej informacji: TUTAJ

 

News

Algorytm Google nie przetwarza mikroformatów GS1! W takim przypadku lepiej używać schema.org

Więcej informacji: TUTAJ

 

News

Czy LSI to mit? Rzecz jasna, synonimy i wyrażenia powiązane nadal w treści należy używać, ale bardziej pod względem jakości treści dla użytkownika niż dla Google. 

Więcej informacji: TUTAJ

 

News

Z okazji międzynarodowego Dnia Kobiet Google Moja Firma wprowadziło nową funkcję:  W zakładce firmy na Google Maps można ustawić, że firma prowadzona jest przez kobietę.

Więcej informacji: TUTAJ

 

News

Zmiany w wyświetlaniu zdjęć w Google w wersjach mobilnych! Od teraz  pod grafiką będzie pojawiać się title tag - czyli tytuł podstrony, na której znajduje się zdjęcie. Kolejny czynnik wskazujący, że desktop powoli traci na ważności dla Google. Warto skupić się na optymalizacji SEO, UX i konwersji na wersjach mobile.

Więcej informacji: TUTAJ

 

News

W polu "People also ask" Google testuje podanie odpowiedzi. W konsekwencji może sie okazać, że użytkownik nie wejdzie na stronę, ponieważ wystarczy mu odpowiedź w Google. 

Oznacza, ze wyniki wyszukiwania będą dłuższe. A co w związku z tym? Strony na pozycji 7-10 spadną jeszcze niżej.

Więcej informacji: TUTAJ

 

News

Poznaliście już narzędzie od Google do testowania szybkości stron w wersji mobile? Wystarczy wpisać url, by dowiedzieć się w ile sekund ładuje się stron. Wykazuje również % użytkowników, jaki jest tracony przez to, że strona wolno się ładuje.

Link do narzędzia: TUTAJ

 

News

Google testuje nowy typ wyników - pojawiają się tylko Featured Snippets, bez linków do podstron. Co prawda, na razie zastosowano to tylko dla haseł, które całkowicie zaspokajają intencje użytkownika (która jest godzina, kalkulator, konwersje miar i wag, itd.) Pytanie czy nie wróży to powoli zmierzchu TOP10. 

Więcej informacji: TUTAJ

 

News

UE zastanawia się nad wprowadzeniem dla wyszukiwarek (Google, Bing, Ceneo, Nokaut) konieczności udostępniania listy czynników, wpływających na ranking. Póki co, projekt ten jest bardzo niejasno i szeroko. W tym samym pakiecie ustaw będzie nakaz, aby przy zmianie regulaminu wyszukiwarki wysyłały 15 dni wcześniej informację o tym. 

Obecnie użytkownicy informowani są w momencie zmiany ( "Zmieniliśmy regulamin, zgadzasz się na to?"). W nowych przepisach jest ("Planujemy zmienić regulamin - oto zmiany")

Więcej informacji: TUTAJ

 

News

Google o błędach 404:

  • nie są szkodliwe dla strony,
  • w przypadku gdy strony 404 posiadają linki wewnętrzne należy te linki poprawić.

Aby na bieżąco weryfikować błędy 404 warto korzystać z GSC.

Więcej informacji: TUTAJ

 

News

Już wkrótce w GSC będzie się pojawiać informacja o stronie, jeśli ta przejdzie na algorytm 'mobile-first'. 

Póki co, Google przenosi strony na algorytm Mobile First, jeśli wykryje, że jest taka możliwość. Tzn. jest wersja mobilna, serwer jest dobry, nie ma błędów na stronie.

O tym w poradniku TUTAJ

 

News

Nowy wygląd Google Moja Firma jest zarządzany wieloma lokacjami. W Europie to nic nowego, jednak w USA opcja ta nie była wcześniej dostępna. 

Więcej informacji: TUTAJ

 

News

Jak się okazuje, teoretycznie można używać polskich liter (np. ś, ż) w adresie URL... Google sobie z nimi poradzi.  Mimo, że Google akceptuje takie adresy to w wynikach zamiast "ś" może być "&#347...

Co za tym idzie? Część użytkowników może pomyśleć, że strona jest zepsuta lub ma wirusa.

Więcej informacji: TUTAJ

 

News

Mimo, że coraz więcej stron przechodzi na nowy algorytm Mobile-first, w samych wynikach wyszukiwania nie ma wielkich zmian.
Google informowało, że na początku będzie przenosić te strony, które są przystosowane do mobile. Prawdopodobnie dlatego zmiany te są niewielkie.

Więcej informacji: TUTAJ

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Adrianna Nowak
Adrianna Nowak

Menadżer Marki w agencji widoczni i trenerka Akademii Widoczni. W agencji widoczni zajmuje się prowadzeniem kanałów społecznościowych, a także promocją treści w sieci i kontaktem z mediami branżowymi.

Z wykształcenia jest dziennikarką ze specjalnością reklama i promocja. Doświadczenie zdobyte podczas pracy dziennikarki i copywriterki pozwala jej szerzej widzieć tworzony content i lepiej dostosować go pod wymogi użytkowników, jak i Google.

Od 7 lat pracuje w branży marketingu internetowego. Cyklicznie zajmuje się szkoleniem klientów Agencji z zakresu prowadzenia profili na LinkedIn w ramach cyklu “Oko w Oko z Marketingiem Internetowym”.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Ciekawostki ze świata marketingu - prasówka marcowa 2018

Średnia ocen użytkowników4.65 na podstawie 110 głosów

UDOSTĘPNIJ