Jak korzystać z SEMSTORM? Najbardziej przydatne funkcje tego narzędzia

semstrom widoczni blog

Na naszym rodzimym rynku nie brakuje świetnych narzędzi wykorzystywanych w marketingu internetowym. Jednym z nich jest SEMSTORM, który rekomendują polscy i zagraniczni pozycjonerzy, content marketerzy, czy linkbuilderzy. 

SEMSTORM to płatne narzędzie, które pozwala na dokonanie dogłębnej analizy widoczności stron internetowych w wynikach wyszukiwania. Dla nowych użytkowników twórcy narzędzia udostępniają 14-dniową wersję próbną, dzięki której można za darmo je przetestować.

Sprawdź, jakie dane otrzymasz dzięki temu narzędziu oraz które funkcje przydadzą się najbardziej do rozwoju Twojego biznesu.

Szukasz sprawdzonej agencji z dobrymi opiniami? Skontaktuj się z nami!

Panel główny SEMSTORM

SEMSTORM - jak używać?

Panel główny SEMSTORM podzielony jest na 6 funkcji, z czego jedna nie jest jeszcze dostępna i zostanie uruchomiona wkrótce.

 1. Słowa kluczowe – sprawdzisz, czego szukają Twoi klienci. Otrzymasz sugestie z różnych źródeł i pozyskasz najświeższe dane w trybie rzeczywistym.
 2. Zawartość – możesz pisać artykuł bezpośrednio w edytorze. Dzięki sugestiom słów i sprawdzaniu błędów, Twoje treści będą lepsze jakościowo. Możesz także sprawdzić, jakie najlepsze treści ma Twoja konkurencja. 
 3. Audyty – przeprowadzisz nowatorskie audyty w technologii Google Lighthouse
 4. Analiza stron – sprawdzisz widoczność strony swojego dowolnego konkurenta, możesz porównać do 5 stron naraz, określisz najlepsze sekcje i artykuły na konkurencyjnych witrynach. 
 5. Analiza konkurencji (dostępne wkrótce) – błyskawicznie zidentyfikujesz konkurentów, odkryjesz ich najlepsze treści, a także na bieżąco sprawdzisz ich postępy. 
 6. Monitoring pozycji – zmonitorujesz biznes na poziomie lokalnym, krajowym i światowym, otrzymasz dokładne wyniki dla desktop i mobile. Wygenerujesz raporty, które pozwolą określić wszelkie anomalie w pozycjach.  
semstorm panel glowny

 

Analiza stron w SEMSTORM

analiza stron semstorm

 Aby rozpocząć analizę strony w tym narzędziu trzeba wpisać adres www witryny, którą chcemy poddać analizie. Po kliknięciu „Analizuj” wyświetli się panel informacyjny z wykresem zawierającym najważniejsze dane dotyczące całej witryny:

 

semstorm analiza stron

 

Dostępne są trzy wykresy:

 • słowa kluczowe i ruch
 • SEO - widoczność
 • PPC – widoczność

Po prawej stronie obok wykresu widzimy istotne dane:

 • Ruch – pokazuje wejścia przy użyciu słów kluczowych. To pozwala określić, jaki jest potencjał danego słowa.
 • Słowa w TOP 10 – pokazuje, na ile fraz witryna pojawia się w pierwszych 10 wynikach wyszukiwania.

Można też zmienić sposób wyświetlania danych np. z miesięcznego na tygodniowy lub dzienny oraz zakres dat, by przeanalizować statystyki np. z poprzednich miesięcy.

 

Pozostałe statystyki

Poniższe wykresy pokazują drugorzędne dane. Pierwszy z nich przedstawia stosunek fraz nowych do utraconych, a więc możemy łatwo określić, czy widoczność strony rozwija się w dobrym kierunku. Drugi wykres przedstawia odsetek słów, które znajdują się w TOP 10 wyników wyszukiwania. Im wyższym % tym lepiej. Trzeci wykres pokazuje, jak ruch pozyskany na witrynie rozkłada się na poszczególne podstrony.

 

pozostale statystyki semstorm

 

Poniżej tych trzech wykresu znajdziemy tabelę, prezentującą raport słów kluczowych:

pozostale statystyki cz2

 

Są to najpopularniejsze frazy, na które dana strona jest widoczna w wynikach wyszukiwania. Tabela zawiera 5 kolumn:

 • słowo kluczowe (fraza wpisywana do wyszukiwarki)
 • pozycja (pozycja, na której strona widoczna jest na daną frazę)
 • ruch (pokazuje jakiej jakości jest dane słowo kluczowe. Im wyższe pozycje i wyszukiwania, tym większy będzie prezentowany ruch)
 • wyszukiwania (średnia liczba wyszukiwań danego słowa kluczowa w jednym miesiącu)
 • konkurencja (konkurencja w wyszukiwaniu naturalnym słowa kluczowego. 0 oznacza niewielką liczbę konkurentów, 10 oznacza sporą liczbę konkurentów).

Jeszcze niżej znajduje się zestawienie największych konkurentów naszej domeny. 

W tej sekcji widać, z którą stroną www mamy najwięcej słów wspólnych oraz jaki jest średni ruch. Klikając zielony lub niebieski przycisk można w szybki sposób porównać słowa kluczowe lub zobaczyć słowa konkurenta.

konkurenci semstorm

 

Chcesz aby Twoja strona znalazła się wyżej w wynikach wyszukiwania?

Adwords - dane z Semstorm

Zielone tabele widoczne na dole panelu informacyjnego dotyczą kampanii Google Ads. Widzimy między innymi TOP10 słów, na które strona wyświetla się jako płatny wynik wyszukiwania.

adwords semstorm 

Rozkład pozycji- funkcje w SEMSTROM

Moduł analizy stron udostępnia także bardziej szczegółowe dane dotyczące fraz. Klikając w bocznym menu zakładkę „SEO” a następnie „Słowa kluczowe” dostaniemy zupełnie nowy wykres:  

rozklad pozycji

 

Wykres „Rozkład pozycji” pokazuje na jakich pozycjach obecnie znajdują się analizowane słowa kluczowe. Klikając w zakładkę „Chmura tagów” zobaczymy chmury słów przedstawiające tematykę analizowanych fraz.

chmur arozklad jazdy semstorm

 

Pod chmurą słów widać interesujące dane, które mówią, na ile dana witryna wykorzystuje obecnie swój potencjał:

 • liczba fraz w TOP 10 w zestawieniu ze wszystkimi frazami
 • łączna liczba wyszukiwań i wyszukiwania fraz w TOP 10
 • ruch z fraz w TOP 10 i łącznie ze wszystkich fraz

Poniżej dostaniemy listę fraz, które warto wykorzystać przy optymalizacji treści na stronie. W tabeli widać, jaką dane słowo kluczowe zajmuje obecnie pozycję oraz jaki ruch generuje. Ponadto mamy informację nt. liczby wyszukiwań oraz konkurencyjności danej frazy:

 

bhkuhuhuh

 

Do dyspozycji mamy także 5 innych zakładek

 • nowe – frazy, na które strona dopiero zaczęła być widoczna
 • wzrosty – frazy, na które strona odnotowuje wzrosty pozycji
 • spadki – frazy, które spadły na dalsze pozycje
 • utracone – frazy, które znajdują się poza TOP 50
 • grupy słów kluczowych – zestawienie słów kluczowych w grupach tematycznych

Najlepsze darmowe narzędzia SEO Zobacz naszą listę!

 

konkurencja semstorm

 

Najpopularniejsze podstrony - funkcje w SEMSTORM

Klikając w menu po lewej stronie w podmoduł „Strony” dostaniemy kolejne ciekawe zestawienie. Dzięki niemu dowiemy się, jakie podstrony na naszej witrynie są widoczne na największą liczbę fraz. Prócz liczby słów kluczowych widzimy ruch, jaki one generują. 

Na podobnej zasadzie działa podmoduł „Subdomeny”.

najpopularnijesze podstorny semtorm

 

Słowa kluczowe w SEMSTORM – jak użyć w copywritingu?

W pakiecie podstawowym dostępnych jest 6 funkcji:

 • SEO – możesz wybrać najlepsze frazy dla działań SEO. W prosty sposób zwiększysz naturalną widoczność Twojej witryny. Dostaniesz podpowiedzi z Google i Binga.
 • Suggester – możesz wygenerować aż kilkaset najlepszych fraz za pomocą jednego narzędzia. Znajdziesz także słowa dla kampanii PPC, które mają wysoki potencjał i niski koszt CPC.
 • Generator tematów – poznaj pytania i problemy, z którymi użytkownicy zwracają się do wyszukiwarek. Możesz znaleźć najlepsze tematy na artykuły blogowe. Obecnie dostępna jest nowa wersja tego narzędzia, dzięki której masz możliwość wyszukiwania tematów dla wielu słów kluczowych jednocześnie w dowolnym kraju czy języku.
 • Obrazki – sprawdź, jak użytkownicy szukają w serwisach związanych z grafikami. Użyj odpowiedzi do konstruowania nazw plików i atrybutów alt.
 • E-commcerce – zdobądź sugestie związane z produktami i e-commerce z największych platform sprzedaży online. Sprawdź, czego poszukują kupujący i jakie produkty są obecnie na topie.
 • Film – sprawdź, jakie słowa użytkownicy wpisują w Google w poszukiwaniu materiałów wideo. Wykorzystaj moc opisów i tytułów, aby trafić do odpowiednich odbiorców.
slowa kluczowe semstorm galeria

 

SEMSTORM – moduł Narzędzia

Moduł Narzędzia podzielony jest na 4 kategorie

 • narzędzia słów kluczowych – dostarczają informacji o jakości, powiązaniach i grupach fraz
 • audyty – narzędzia umożliwiające analizę stron www i ich treści
 • narzędzia treści – narzędzia do analizy tekstów
 • SEMSTORM narzędzia
narzedzia semstorm 

 

Omówmy sobie najważniejsze z nich:

Słownik 

Narzędzie, które może okazać się bardzo przydatne dla copywriterów SEO, którzy na co dzień pracują ze słowami kluczowymi. Dzięki niemu w ekspresowym tempie można przeszukać miliony fraz i znaleźć te najlepiej pasujące dla danej branży i firmy. Słownik można wykorzystać także przygotowując kampanie Google Ads.

Audyt SEO

 

To narzędzie daje możliwość porównania ze sobą aż 11 różnych witryn jednocześnie. Pod lupę wzięte są elementy takie jak: szybkość witryny, meta robots, kanoniczność, url info, ssl, robots txt, XML sitemap, analiza treści, zawartość, social media, błędy, taki specjalne i schema. Każdą z tych sekcji można rozwinąć, by dowiedzieć się szczegółów.

Audyt kontentu

Dzięki temu narzędziu można przeanalizować treść pod względem występowania frazy.

Możesz przeanalizować kilka adresów URL jednocześnie. Narzędzie rozdziela występowanie słów kluczowych na:

 • tytuł
 • opis
 • H1
 • H2
 • H3
 • H4
 • H5
 • Zawartość

Narzędzie to pozwala sprawdzić nasycenie danej frazy na wybranych podstronach.

 

 

Co zyskasz dzięki SEMSTORM?

Skuteczny marketing internetowy potrzebuje profesjonalnych narzędzi, które pozwolą analizować i monitorować widoczność w sieci. I nie chodzi tu tylko o Twoją witrynę, ale także konkurencję. SEMSTORM to narzędzie niezbędne zarówno dla osób zajmujących się e-commerce, jak i biznesów lokalnych. Dzięki niemu zmierzysz skuteczność swoich działań SEO, content marketingowych i dowiesz się czy Twoja strategia e-marketingowa zmierza w dobrym kierunku.

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Adrianna Nowak
Adrianna Nowak

Menadżer Marki w agencji widoczni i trenerka Akademii Widoczni. W agencji widoczni zajmuje się prowadzeniem kanałów społecznościowych, a także promocją treści w sieci i kontaktem z mediami branżowymi.

Z wykształcenia jest dziennikarką ze specjalnością reklama i promocja. Doświadczenie zdobyte podczas pracy dziennikarki i copywriterki pozwala jej szerzej widzieć tworzony content i lepiej dostosować go pod wymogi użytkowników, jak i Google.

Od 7 lat pracuje w branży marketingu internetowego. Cyklicznie zajmuje się szkoleniem klientów Agencji z zakresu prowadzenia profili na LinkedIn w ramach cyklu “Oko w Oko z Marketingiem Internetowym”.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Jak korzystać z SEMSTORM? Najbardziej przydatne funkcje tego narzędzia

Średnia ocen użytkowników4.25 na podstawie 123 głosów

UDOSTĘPNIJ