11 działań, dzięki którym wypromujesz firmę w sieci!

jak wypromowac firme w sieci

Jak reklamować firmę w internecie? Skutecznych sposobów na promowanie w sieci jest bardzo wiele. Ale to, jaka reklama firmy w internecie da najlepsze i najszybsze efekty zależy o zainwestowanych środków oraz czasu. Jedno jest pewne - internet to doskonała przestrzeń do promocji swojego biznesu. Bez względu na to, czy dopiero ruszasz z własną marką, czy Twoja firma ma już ugruntowaną pozycję na rynku, warto być widocznym w sieci i dowiedzieć, jak reklamować swój biznes online. 

Spójrzmy prawdzie w oczy, firma której nie ma w internecie, praktycznie nie istnieje. Coraz większa konkurencja i wymagający klienci stawiają firmy przed koniecznością reklamowania swoich usług i produktów różnymi kanałami. Najskuteczniejszym z nich jest internet.

Poznaj 11 skutecznych sposobów, które pozwolą Ci reklamować firmę w internecie!

 

7-krotny wzrost ruchu z pozycjonowania? Nam się udało! Zobacz case study naszego klienta

 

 

1. Czytelna i intuicyjna strona internetowa - skuteczny sposób na reklamę firmy online

Strona internetowa jest przeważnie pierwszym miejscem styku klienta z ofertą. Ważny jest tutaj czytelny interfejs oraz proste menu, dzięki któremu odwiedzający szybko znajdzie to, czego poszukuje. Ludzie nie są z natury cierpliwi, dlatego im krótsza będzie droga do docelowej podstrony, tym większa szansa na to, że nasz potencjalny klient zdecyduje się na kontakt bądź zakup. Trzeba pamiętać, że ludzie dokonują zakupu przez internet, ponieważ chcą oszczędzić czas, pomagając im w tym, z pewnością zaskarbimy sobie ich sympatię. Dlatego właśnie warto zainwestować w stronę, która zapewnia spójne doświadczenia użytkownika. To tzw. UX, czyli User Experience, o którym więcej przeczytaszw naszym artykule "UX w pozycjonowaniu - co to jest i jakie działania obejmuje?".

Warto również zainwestować w wygląd strony. Pasujące do siebie kolory, czytelna czcionka i dobrej jakości grafika wystarczą, by zachęcić użytkownika do zapoznania się z ofertą firmy i ułatwić jej promocję w sieci.

Chcąc reklamować firmę poprzez stronę internetową, zadbaj także o niezbędne funkcjonalności, takie jak:

 

 • Pasek wyszukiwania i przejrzyste menu 

 

pasek wyszukiwania2

 Źródło:  https://www.homebook.pl/

 

 • Live chat

czat3live chat6

Źródło: https://www.partybox.pl/, https://www.rankingcoach.com

 

 • formularz kontaktowy

 

formularz kontaktowy

 Źródło: https://widoczni.com/

 

 • przystosowanie do urządzeń mobilnych

Według badań Microsoftu dzisiejszy odbiorca traci zainteresowanie treścią po 8 sekundach. Jeśli odbiorca w tym czasie nie znajdzie interesującej go treści, wróci do dalszego szukania odpowiedniej strony w Google’u.

 • szybkie ładowanie strony

Aby przetestować szybkość ładowania strony na urządzeniach mobilnych, warto skorzystać z bezpłatnego narzędzia od Google: Test my site - Think with Google, a także poznać nasze sposoby na zwiększenie szybkości ładowania strony,

 

Warto pamiętać, że inwestycja w stronę internetową to najpewniejsza promocja w internecie. Witryna www jest Twoją własnością. Dane zawarte na niej nie znikną z dnia na dzień. W przeciwieństwie do fanpage'u na Facebooku czy katalogów firm. 

 

 

2. Jak reklamować firmę za pomocą bloga?

Prowadzenie bloga z poradami to świetna promocja w internecie. Poprzez branżowe treści masz szansę zaistnieć jako ekspert w danej dziedzinie. Niezależnie czy prowadzisz hurtownię motoryzacyjną, sklep z obuwiem, czy drogerię online - blog firmowy pomoże zdobyć Ci czytelników, a w dalszym kroku być może klientów. Użytkownicy będą woleli zaufać  firmie, która udostępnia cenny content i porady. 

Trzeba dodać, że bogate treści na stronie www Twojej firmy są także wartościowe z punktu widzenia SEO - nowy artykuł to nowa treść promocyjna, która daje szanse na wyższe pozycje w Google. 

Jak wykorzystać potencjał bloga do reklamy swojej firmy? Coraz częściej praktykowane są tzw. wpisy gościnne, czyli treści wymienne z innymi blogerami. Blogów o podobnej tematyce jak Twój na pewno jest w sieci sporo. Poprzez publikację artykułu gościnnego masz szanse dotrzeć do nowej bazy odbiorców i zwiększyć zasięg swoich treści, co stanowi skuteczną reklamę dla Twojej firmy.

 blog z poradami

Źródło: biogo.pl/zdrowa-zywnosc

 

3. Pozycjonowanie - jak reklamować firmę w internecie dzięki SEO?

Czy wiesz, że strategia SEO to skuteczny sposób na reklamę firmy online, który będzie przynosił więcej klientów przy stałych kosztach? Taki rodzaj działania jest szczególnie polecany osobom, które chcą wiedzieć, jak reklamować firmę lokalnie. Pozycjonowanie to szereg działań, których celem jest osiągnięcie jak najwyższych pozycji w wyszukiwarkach internetowych. Procesy te przeprowadza się zarówno na stronie (pozycjonowanie on-site) jak i poza stroną (pozycjonowanie off-site).

Ponieważ Google jest bardzo wymagające pod względem jakości pozycjonowania, warto współpracować z agencją SEO, której pracownicy są specjalistami i regularnie sprawdzają, co dla Google jest obecnie najważniejsze, by strona mogła wyświetlać się na pierwszej stronie wyników wyszukiwań.

Pozycjonowanie stron i sklepów internetowych, dzięki któremu możesz reklamować swoją firmę w internecie, to proces oparty między innymi na:

 • nasycaniu treści słowami kluczowymi
 • optymalizacji kodu HTML
 • poprawnym indeksowaniu mobile first
 • linkowaniu wewnętrznym.

 Chcesz wiedzieć więcej o pozycjonowaniu? Zapoznaj się z artykułami widocznych, dzięki którym dowiesz się:

 

 

 

4. Płatne reklamy - jak wypromować firmę online dzięki kampaniom Google Ads?

Dlaczego warto reklamować firmę w internecie poprzez kampanie Google Ads? Ponieważ jest to najszybszy sposób na promowanie firmy online, który pozwoli Twojej stronie zaistnieć na szczycie wyszukiwarki Google. Płatne reklamy Google Ads mogą być zarówno alternatywą dla pozycjonowanie, jak i jego świetnym uzupełnieniem. U naszych klientów często najskuteczniejszym rozwiązaniem jest synergia obu tych działań, poznaj 5 powodów, dla których warto łączyć pozycjonowanie i Google Ads.

Jakie środki są potrzebne, by reklamować firmę w internecie poprzez płatne kampanie? Reklamy w Google mogą kosztować od kilku groszy do kilkuset złotych za jedno kliknięcie. Wszystko zależy od konkurencyjności słów kluczowych i branży, w jakiej działamy. Dobór odpowiednich fraz jest tutaj niezwykle istotny. Najlepsi specjaliści od kampanii PPC wyszukują frazy z tak zwanym długim ogonem, dzięki czemu odwiedzenia są jeszcze bardziej trafne, a kliknięcia niedrogie. Jeśli nie wiesz, jak reklamować firmę lokalnie, Google Ads będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Jak reklamować sklep internetowy w Google Ads? Poznaj nasze taktyki!

 

Szukasz skutecznej agencji od kampanii Google Ads? Zobacz naszą ofertę

 

5. Jak promować firmę w internecie poprzez remarketing?

Jak wykorzystać remarketing do reklamy firmy w internecie i na czym on polega? Działania remarketingowe obejmują reklamę w sieci wyszukiwania Google, które pozwalają ponownie dotrzeć do klientów, którzy już kiedyś byli na twojej stronie. Jeśli prowadzisz sklep internetowy, jako odbiorców możesz wybrać osoby, które zrezygnowały z zakupu na ostatnim etapie. Reklamy remarketingowe będą im przypominać o możliwości dokończenia transakcji. 

Tak zwane "reklamy śledzące" potrafią być bardzo skuteczne, ale także bardzo irytujące. Ważne jest odpowiednie ustawienie kampanii, tak aby docierała ona do osób zainteresowanych Twoim produktem czy usługą. W ten sposób zyskasz skuteczny sposób na promowanie swojej firmy w internecie.

 

 

6. Jak reklamować firmę online w mediach społecznościowych?

Prowadzenie profilu społecznościowego to szansa na skuteczną reklamę swojej firmy w sieci poprzez dotarcie do kolejnych grup odbiorców, a także pokazanie swojej firmy z nieco innej strony. Jak promować firmę na Facebooku i innych mediach społecznościowych? Za pośrednictwem Facebooka, Instagrama czy LinkedIna możemy dzielić się wartościowym contentem (linkiem do artykułu, wideo, zdjęciem, infografiką itp.) Social Media, jak żadna inna przestrzeń, pokazują reakcje odbiorców na dany komunikat. Lajki, serduszka, udostępnienia, komentarze - dzięki nim możemy ocenić, czy content naszej firmy cieszy się sympatią użytkowników, czy wręcz przeciwnie.

Social media to także doskonałe narzędzie do szybkiej i sprawnej komunikacji z klientami. Dzięki Messengerowi dostajesz automatycznie powiadomienia o przesłanej wiadomości z możliwością udzielenia natychmiastowej odpowiedzi. Wiedza, jak reklamować firmę w Social Media, pozwoli Ci zwiększyć sprzedaż i zbudować wizerunek eksperta.

 

 

7. Jak promować firmę w internecie na rynku lokalnym? Wykorzystaj wizytówkę Google Moja Firma

Jak reklamować firmę na lokalnym rynku niezależnie od branży? Prostą i skuteczną metodą jest założenie wizytówki na Google Moja Firma. Firmowa wizytówka w Google sprawi, że twój biznes będzie widoczny zarówno w lokalnych wynikach wyszukiwania, jak i Featured Snippets. Jeśli Twój biznes zlokalizowany jest w małej miejscowości, szansa na widoczność tym większa. Google Moja Firma to także wsparcie dla SEO w wynikach organicznych na zapytania lokalne.

Na mapie Google pokazuje się lokalizacja firmy oraz możliwość wyznaczenia trasy. Warto dodać, że Google cały czas poszerza funkcjonalność wizytówek. Prócz lokalizacji, adresu www, numeru telefonu czy godzin otwarcia znajdziemy tu jeszcze opinie użytkowników, organizowane wydarzenia, sekcje pytania i odpowiedzi, a także zdjęcia. Dzięki temu przekazujesz użytkownikom kompleksowe informacje o swojej firmie, promując swoją markę niewielkim kosztem i nakładem pracy.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o tym, jak reklamować firmę lokalnie, zapoznaj się z naszymi artykułami dotyczącymi lokalnego SEO oraz pozycjonowania firm w wizytówkach GMF:

 

 

 

 

 

8. Jak wypromować firmę dzięki video?

Zastanawiasz się, jak rozreklamować firmę w internecie? Skorzystaj z video, które zapadają w pamięć znacznie łatwiej niż tekst i mogą stać się prawdziwym viralowym hitem, krążąc w sieci i promując Twoje logo i markę. Do promocji online znakomicie nadają się filmy:

 • produktowe, prezentujące funkcje danego produktu dostępnego w Twoim sklepie internetowym,
 • wizerunkowe, tworzone na przykład na potrzeby rekrutacji, które pokazują Twoją firmę "od zaplecza".

Jeśli interesuje Cię reklama firmy w internecie poprzez video, zastanów się nad stworzeniem kanału na YouTube. Dzięki temu będziesz mógł stale dzielić się wiedzą ze swoimi obecnymi i potencjalnymi klientami, a jednocześnie budował wizerunek eksperta w branży. Własny kanał pozwala dzielić się autorskimi materiałami, organizować webinary czy informować o nowościach w sklepie internetowym.

 

9. Wykorzystaj e-booki do promocji firmy online

Chcesz promować firmę w sieci, a jednocześnie budować wizerunek eksperta? Świetnym rozwiązaniem będzie tworzenie materiałów edukacyjnych dla użytkowników - darmowych lub płatnych. Do reklamy firmy możesz wykorzystać przede wszystkim e-booki w formacie PDF. Na taką formę decydują się zarówno blogerzy, którzy jednocześnie prowadzą swoją działalność, jak i sklepy internetowe czy firmy usługowe. Dlaczego warto? Ponieważ poprzez materiały edukacyjne do pobrania możesz pozyskać klientów, subskrybentów newslettera lub nowych fanów w mediach społecznościowych.

 

10. Promuj firmę w internecie poprzez dyskusje na forach internetowych

Dlaczego warto wykorzystywać fora internetowe do promowania swojej firmy w internecie? Ponieważ jest to doskonała przestrzeń na marketing szeptany i linkowanie do swojej strony. Fora dyskusyjne odwiedzają osoby szukające rekomendacji czy rozwiązania problemu wśród innych osób. Wpisy z poradami to doskonały sposób na zarekomendowanie swojego produktu czy usługi. Jeśli dane forum blokuje możliwość dodawania linków, warto zaangażować się w bardziej merytoryczną dyskusję i zaistnieć jako ekspert w branży, co również jest traktowane jako bardzo efektywna reklama firmy w internecie. 

 

11. Jak reklamować firmę w internecie? Poprzez merytoryczne publikacja na portalach branżowych

Promowanie firmy w internecie warto uzupełnić o działania oparte o media relation i ePR. W sieci znajdziemy mnóstwo portali i redakcji online, które z chęcią udostępnią wartościowy artykuł czy materiał. Warto wejść także we współpracę komercyjną i wybrać artykuł sponsorowany. 

Obecnie wartościowy content może mieć różnorodną formę - gościnny udział w podcaście, Live na Facebooku czy webinar edukacyjny to świetne sposoby na przyciągnięcie nowych użytkowników i pokazanie swojego biznesu z nieco innej strony. Aby promocja w internecie była skuteczna, zaawansowane technologie i drogi sprzęt wcale nie są potrzebne. Często wystarczy smartfon i podłączony mikrofon, by nakręcić oryginalny materiał, który pozwoli rozreklamować Twoją firmę w internecie i zwiększyć jej popularność oraz pozyskać nowych użytkowników.

 

 

Jak promować firmę w internecie - samodzielnie czy z pomocą agencji marketingowej?

Powyższe sposoby na promocje swojego biznesu w internecie to tylko część z możliwości, które oferuje marketing internetowy.  Co więcej, sposoby skutecznego działania często ulegają zmianie. Warto stale weryfikować swoją wiedzę z tego, jak promować firmę na Facebooku, forach, jak wykorzystywać video, czym się kierować przy pozycjonowaniu itp. Większość działań można prowadzić samodzielnie, ale wraz z rozwojem firmy warto część z nich oddać w ręce profesjonalistów. Pozycjonowanie, które stanowi długofalową reklamę Twojego biznesu w sieci, wymaga specjalistycznej wiedzy technicznej i nie powinno się prowadzić na własną rękę – czasem może to bardziej zaszkodzić stronie niż pomóc.

Wraz z rozwojem biznesu można pomyśleć o pakiecie usług, czyli znaczy połączeniu usług SEO z content marketingiem i Google Ads. Synergia tych wszystkich działań jest najlepszych sposobem na szybką i skuteczną reklamę swojej firmy w sieci.

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Adrianna Nowak
Adrianna Nowak

Menadżer Marki w agencji widoczni i trenerka Akademii Widoczni. W agencji widoczni zajmuje się prowadzeniem kanałów społecznościowych, a także promocją treści w sieci i kontaktem z mediami branżowymi.

Z wykształcenia jest dziennikarką ze specjalnością reklama i promocja. Doświadczenie zdobyte podczas pracy dziennikarki i copywriterki pozwala jej szerzej widzieć tworzony content i lepiej dostosować go pod wymogi użytkowników, jak i Google.

Od 7 lat pracuje w branży marketingu internetowego. Cyklicznie zajmuje się szkoleniem klientów Agencji z zakresu prowadzenia profili na LinkedIn w ramach cyklu “Oko w Oko z Marketingiem Internetowym”.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
11 działań, dzięki którym wypromujesz firmę w sieci!

Średnia ocen użytkowników4.69 na podstawie 121 głosów

UDOSTĘPNIJ