Prognozy i trendy w branży SEO na 2016 rok

aaron burden 183659

Pora się zatrzymać, wziąć głęboki oddech i zmienić myślenie o dotychczasowym działaniu. Rok 2016 jawi się, bowiem dla marketingu internetowego, jako rok działań SEO skupionych na potrzebach użytkownika.

Co dokładnie przewidują specjaliści?

 

Chcesz zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym? Zobacz naszą ofertę

 

 

Po pierwsze – poznaj lepiej swojego odbiorcę!

Użytkownik - to on będzie na pierwszym planie w nadchodzącym roku. To pod kątem jego potrzeb wprowadzane będą prognozowane zmiany w sposobie prowadzenia marketingu internetowego. Do tej pory specjaliści SEO i content marketingu szukali równowagi pomiędzy działaniami związanymi z potrzebami użytkowników i wyszukiwarek. W tym roku szala przechyli się na stronę tych pierwszych. Atrakcyjne treści i użyteczność stron zajmują niezmiennie pierwsze miejsce w rankingu.

 

Po drugie - VIDEO

Atrakcyjne treści nie będą oznaczać już tylko wysokiej jakości tekstów i obrazów, ale do podium dołączają także treści video. Wzrost popularności urządzeń mobilnych zwiększył zapotrzebowanie na treści wizualne, szczególnie w sektorze B2B. Ta forma przekazu informacji niesie za sobą ogromne szanse, gdyż pozwala nie tylko przekazać obraz, ale także tekst (w formie transkrypcji) i dźwięk. Można ją zatem wykorzystać na wielu płaszczyznach.

 

Po trzecie - rozwój stron mobilnych

Podobnie jak w ubiegłym roku, nadal duży nacisk należy położyć na rozwój stron pod kątem ich użyteczności dla urządzeń mobilnych. Głównym aspektem ma być skrócenie czasu ładowania się stron mobilnych, w tym celu Google ma uruchomić projekt o (AMP). Jakość stron mobilnych może być dla Google w tym roku priorytetowa.

 

Zastanawiasz się ile trwa pozycjonowanie strony internetowej? Zobacz nasze przykłady!

 

Po czwarte – media społecznościowe w TOP 10 wyszukań

Przewidywana jest także zmiana indeksacji stron portali społecznościowych w wynikach wyszukiwania. Na konkretne słowa kluczowe pokażą się na pierwszej stronie wyników także strony z Facebooka czy Twittera. Przy dopasowywaniu takich stron znaczenie może mieć nie tylko jakość i treść stron, ale świeżość informacji. Im nowszy wpis tym większa szansa, że pojawi się w wynikach wyszukiwania. Stwarza to nowe szanse na rozwój dla firm, które nie mają własnych serwisów, posiadają jedynie konta na portalach społecznościowych.

 

Po piąte - wyniki wyszukiwania bardziej lokalne

Przywiduje się także, że wyniki wyszukiwania w Google będą jeszcze dokładniej dopasowane pod względem lokalizacji. Wszystko za sprawą rozwoju urządzeń mobilnych. Być może wyszukiwarki będą już nie tylko dopasowywać się do miasta, w którym zlokalizowane jest urządzenie. Dobiorą wyszukiwane firmy i słowa kluczowe do najbliższej okolicy użytkownika, np. z dokładnością do kilkuset metrów.

 

Ostatnie – aktualizacja Pingwina

I na koniec wyczekiwana przez wszystkich zmiana algorytmu Pingwin, mająca na celu zmniejszenie pozycji stron z nienaturalnymi linkami przychodzącymi. Prognozowana na koniec 2015 roku nadal nie została wprowadzona. W obecnym roku wydaje się być nieunikniona.

Podsumowując, rok 2016 zapowiada się jako rok działań skierowanych bardziej na zadowolenie użytkownika niż pod kątem samych wyszukiwarek. Specjaliście marketingu internetowego będą musieli spojrzeć szerzej na zakres swoich działań i skupić się na potrzebach użytkowników. takie podejście z pewnością przyniesie wieksze i bardziej wartościowe konwersje. Według trendów będzie to rok, w którym przede wszystkim należy skupić się na lepszym poznaniu swoich klientów i ich oczekiwań.

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Oceń ten artykuł:
Prognozy i trendy w branży SEO na 2016 rok

Średnia ocen użytkowników4.90 na podstawie 97 głosów

UDOSTĘPNIJ