Shopware - największe zestawienie platform e-commerce

shopware okladka

Shopware to jedna z najpopularniejszych platform e-commerce typu OpenSource w Europie. Co ważne dla właścicieli polskich sklepów internetowych, platforma e-commerce Shopware zapewnia integrację z systemami firm, które są w Polsce bardzo popularne, np. firmą kurierską InPost. Co jeszcze oferuje oprogramowanie i jakie rozwiązanie proponuje w zakresie pozycjonowania sklepu internetowego?

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54

 

Załóż sklep Shopware w trzech prostych krokach

Jak założyć sklep internetowy na platformie Shopware? Wykonaj te trzy proste kroki:

 1. Wymyśl atrakcyjną nazwę.
 2. Wybierz szablon projektu, skonfiguruj produkty i kategorie.
 3. Stwórz swój sklep w chmurze z Shopware bez konieczności zakupu hostingu

 

Co wyróżnia Shopware?

Twórcy Shopware podkreślają następujące zalety oprogramowania:

 • możliwość zbudowania sklepu e-commerce w chmurze lub na lokalnym dysku,
 • możliwość zastosowania do budowy każdego sklepu internetowego, zarówno do sprzedaży B2C i B2B,
 • wydajna architektura, która ułatwia pracę programistom,
 • duża skalowalność,
 • przystosowanie do tworzenia treści na potrzeby storytellingu i marketingu internetowego,
 • łatwy i intuicyjny projekt strony docelowej, strony produktowej oraz kategorii produktu,
 • możliwość sprzedaży nieograniczonej liczby produktów.

 

Cena Shopware

Shopware w wersji Starter dostępna jest w chmurze i dystrybuowana w trybie OpenSource, co oznacza, że za zainstalowanie platformy nie są pobierane żadne koszty. Nie oznacza to jednak, że platforma jest darmowa. Musisz zapłacić za domenę, a dodatkowo ponosisz koszt niewielkiej prowizji od sprzedaży. Nie musisz jednak wykupywać hostingu, ponieważ wszystkie dane dostępne są na serwerze w chmurze.

 

Jak zaprojektować sklep Shopware?

Shopware jest przygotowany w taki sposób by można było zarządzać nim nawet bez zaawansowanej wiedzy technicznej. Dlatego też możesz samodzielnie stworzyć responsywny projekt sklepu poprzez funkcję “przeciągnij i upuść”. nie musisz dokonywać zmian w kodzie, by edytować wygląd sklepu. Zarówno interfejs administratora, jak i sklep są łatwe i intuicyjne w obsłudze.

 

Pozycjonowanie Shopware 

Na platformie Shopware znajdziesz kilka wbudowanych funkcji, które poprawią pozycjonowanie witryny e-commerce. Są to:

 • edycja meta tagów,
 • edycja breadcrumbs,
 • edycja fragmentów rozszerzonych,
 • wdrażanie linków kanonicznych,

 

Shopware dla wymagających użytkowników

Platforma e-commerce Shopware jest dostępna nie tylko w darmowej wersji OpenSource Shopware Starter Edition, ale także w wersjach płatnych, bardziej rozbudowanych:

 • Professional dostępna za 199 euro miesięcznie (lub jednorazowy zakup za 2495 euro);
 • Enterprise, dostępna za 2495 euro miesięcznie (lub jednorazowy zakup za 39 995 euro). 

 Płatne wersje zawierają dodatkowe opcje sprzedaży wielokanałowej, umożliwiają sprzedaż w wielu walutach i tworzenie sklepu w różnych językach. W wersji Professional zyskujesz także możliwość personalizacji produktów.

Chcesz wypromować swoją stronę?

 

Jakie integracje proponuje Shopware?

Mimo że Shopware to zagraniczne platforma e-commerce, istnieje możliwość jej integracji z wieloma systemami, które są popularne na polskim rynku. Możesz połączyć platformę z takimi narzędziami jak:

 • system płatności PayU, Przelewy24, PayPal,
 • systemy firm kurierskich, np. DHL, UPS, DPD, InPost,
 • porównywarka cen Nokaut,
 • serwis aukcyjny i marketplace Allegro,
 • Furgonetka do zlecania przesyłek,
 • wtyczki do tworzenia programów lojalnościowych i zarządzania nimi,
 • narzędzia do marketing automation,
 • narzędzia CRM,
 • narzędzia do e-mail marketingu (np. MailChimp).

 

Wsparcie techniczne

Shopware w wersji OpenSource nie oferuje wsparcia technicznego, jednak możesz skorzystać z bogatej biblioteki materiałów dostępnych na stronie internetowej (webinarów, szkoleń. We wdrożeniu mogą pomóc Ci agencje wdrożeniowe będące oficjalnymi partnerami Shopware w Polsce. Możesz jednak liczyć na darmowe aktualizacje i konserwacje oraz certyfikat SSL. Ze względu na to, że rozwiązanie jest dostępne chmurze, nie musisz wykupywać hostingu. W przypadku wersji professional masz dostęp do wsparcie bezpośrednio z Shopware, a także możliwość wykupienia dodatkowej pomocy mailowej i technicznej przez określony czas. Dla wersji Enterprise przewidziano wsparcie 24/7, także w sytuacjach awaryjnych, wsparcie przy migracji i wdrażaniu od Shopware. odpowiedź otrzymasz w ciągu 2 godzin.

 

Poznaj historie sukcesu naszych klientów:

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 500 pozytywnych opinii w Google i 80 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: Google i Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

 

Bezpłatna konsultacja eksperta
Wyślij zapytanie
Wyślij
Katarzyna Kapelczak
Katarzyna Kapelczak

Zawodową karierę zaczynała od dziennikarstwa sportowego, by następnie trafić do agencji widoczni i tworzyć treści dla klientów. Od 2018 roku przeszła drogą od juniora do stanowiska Content Managerki. Obecnie planuje i koordynuje proces tworzenia merytorycznych treści o digital marketingu na blogu widoczni, szuka nowych pomysłów na treści i usprawnienia. Tworzy artykuły blogowe dotyczące różnych aspektów marketingu internetowego – m.in. pozycjonowania, content marketingu, płatnych kampanii Google Ads, optymalizacji konwersji oraz UX. Regularnie poszerza swoją wiedzę, czytając zagraniczne blogi o pozycjonowaniu i promowaniu biznesu w internecie (m.in. Search Engine Journal, Search Engine Land, MOZ, Content Marketing Institute, blog Neil'a Patela). W swojej pracy wykorzystuje szereg narzędzi marketingowych, takich jak: Planer słów kluczowych, Ahrefs, Surfer, Senuto, Semstorm, a ChatGPT powoli przestaje mieć przed nią tajemnice. Swoje treści publikuje nie tylko na blogu widocznych, ale także w branżowych magazynach, np. Nowa Sprzedaż, E-commerce & Digital Marketing, Online Marketing.

Jest trenerką Akademii Widoczni, w ramach której realizuje szkolenia z zakresu zastosowania sztucznej inteligencji w content marketingu. Uczy, jak z powodzeniem wykorzystywać ChatGPT i inne narzędzia AI do tworzenia treści, by zwiększyć wydajność content marketingu bez utraty jakości i zaufania klientów.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Shopware - największe zestawienie platform e-commerce

Średnia ocen użytkowników5.00 na podstawie 105 głosów

UDOSTĘPNIJ