TakeDrop - największe zestawienie platform e-commerce

takedrop okladka

TakeDrop to polska platforma e-commerce stworzona w 2017 roku z myślą o sklepach internetowych, które chcą zarządzać sklepem internetowym w systemie dropshippingu. Czym jest dropshipping, jakie funkcje oferuje TakeDrop i jaka jest jego historia? Sprawdźmy.

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54

 

Dropshipping - co to jest?

Dropshipping to system sprzedaży produktów polegający na tym, że sklep internetowy zleca zamówienie klienta do realizacji do zewnętrznej hurtowni, w której produkty fizycznie się znajdują. Hurtownia realizuje zamówienie i wysyła je do klienta, a właściciel sklepu zarabia jako pośrednik na marży. Marża stanowi wynagrodzenie za dotarcie do klienta i przedstawienie mu produktu. CEO TakeDrop, Tomasz Niedźwiecki, określa dropshipping jako “sprzedaż produktów, których nie mam” (źródło: https://socialmedianow.pl/zajmuje-sie-sprzedaza-rzeczy-ktorych-nie-mam-wywiad-z-tomaszem-niedzwieckim-tworca-platformy-takedrop/). 

 

Jak powstała platforma TakeDrop?

Platforma TakeDrop wyrosła z własnych zawodowych doświadczeń jej twórcy, Tomasza Niedźwieckiego. W trakcie studiów sprowadzał towary z Chin i sprzedawał je w Polsce, po wyższej cenie. W dłuższej perspektywie sprzedaż ponad 100 tysięcy produktów okazała się trudna ze względów logistycznych. Dlatego też Niedźwiecki zdecydował się na skorzystanie z oferty polskich hurtowni. Z tego pomysłu wyrósł TakeDrop, czyli platforma, która pozwala stworzyć sklep internetowy w systemie dropshippingu i sprzedawać produkty dostępne w hurtowniach, z którymi współpracuje konkretny sklep.

 

Pierwsze kroki z platformą e-commerce TakeDrop

Platforma e-commerce TakeDrop pozwala stworzyć sklep w zaledwie kilka minut. Samo utworzenie konta, integracja z hurtowniami i dodanie produktów nie sprawią trudności nawet osobom bez doświadczenia w IT. Jednak by dotrzeć do klientów, trzeba zadbać także o promocję i pozycjonowanie. By założyć konto, musuisz jedynie podać imię, nazwisko, adres e-mail i hasło. Po zalogowaniu otrzymasz dostęp do panelu administracyjnego, w którym będziesz mógł sprawdzić, jakie produkty są dostępne w hurtowniach partnerskich TakeDrop i dodać je do swojego sklepu. 

 Co wyróżnia TakeDrop?

 • prosty panel administracyjny do zarządzania sprzedażą i zamówieniami,
 • kompletny zestaw know-how przedstawiony w formie poradników w postaci tekstów oraz video,
 • dedykowany opiekun, który będzie dbał o rozwój Twojego sklepu.

 

Jak dołączyć do TakeDrop?

By dołączyć do grona partnerów TakeDrop i zbudować sklep internetowy na platformie, musisz wypełnić specjalną ankietę i uiścić opłatę rezerwacyjną w kwocie 229 złotych brutto. Jeśli ocena ankiety przez twórców platformy będzie pomyślna, zostaniesz zaproszony do współpracy. Jeśli współpraca nie dojdzie do skutku, opłata rezerwacyjna zostanie zwrócona w ciągu 7 dni. Twórcy TakeDrop będą odpowiadać za automatyzację procesów. Ze względu na dofinansowanie do projektu koszty ponoszone przez sklep internetowy to jedynie 1229 złotych brutto rocznie.

Czy chcesz wypromować swoją stronę?

 

Funkcje platformy TakeDrop

Platforma e-commerc TakeDrop oferuje wiele funkcji, które pozwolą dostosować sklep do potrzeb. Są to zarówno funkcje sprzedażowe, jak i związane z marketingiem internetowym. Poprzez panel administracyjny edytujesz meta tagi, co usprawni pozycjonowanie sklepu, a także:

 • dokonasz edycji produktu, strony głównej i strony produktowej,
 • dodasz opis produktu,
 • edytujesz warianty produktu oraz ceny,
 • dodasz opcje dostawy,
 • uzupełnisz sposoby płatności (dodasz dane do przelewu oraz płatności PayU).

 W ramach współpracy otrzymujesz także gotowe dokumenty - Regulamin, Polityka Prywatność, Płatności, Warunki Dostawy i Często Zadawane Pytania, które możesz edytować, umieszczając w nich nazwę swojego sklepu.

  Karta edycji produktu na platformie TakeDrop

 

Co otrzymasz w ramach współpracy z TakeDrop?

W ramach współpracy TakeDrop zobowiązuje się:

 • przygotować 5 w pełni funkcjonalnych sklepów z towarami z wybranych przez Ciebie hurtowni,
 • przekazać instrukcje wdrożeniowe w formie materiałów tekstowych oraz video,     
 • wygenerować w sklepie internetowym klienta sprzedaż w wysokości minimum 30 000 netto w ciągu pierwszych 3 miesięcy.

 

Podsumowanie

TakeDrop to platforma e-commerce przeznaczona dla przedsiębiorców, którzy chcą założyć sklep internetowy, ale nie mają przestrzeni magazynowej. Dzięki niej możesz zarabiać na pośrednictwie w sprzedaży i zarabiać na produktach bez ponoszenia kosztów przestrzeni magazynowej. Ze względu na korzystne dofinansowanie koszty budowy sklepu są nieduże i obejmują zakup domeny, hostingu, instalacji certyfikatu SSL, a także 1229 złotych brutto rocznie za korzystanie z TakeDrop. W tej cenie otrzymujesz dostęp do wielu hurtowni z różnych branż.

 

Poznaj historie sukcesu naszych klientów: 

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.9
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 540 pozytywnych opinii w Google i 60 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: w Google i na Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

 

Katarzyna Kapelczak
Katarzyna Kapelczak

Choć zawodową karierę zaczynała od pracy dziennikarza sportowego, dziś w agencji widoczni z powodzeniem tworzy merytoryczne artykuły blogowe dotyczące różnych aspektów marketingu internetowego - m.in. pozycjonowania, content marketingu, płatnych kampanii Google Ads. Odbyła szkolenia “Google Analytics dla początkujących” oraz “Podstawy marketingu internetowego”. Regularnie poszerza swoją wiedzę, czytając polskie i zagraniczne blogi o pozycjonowaniu i promowaniu biznesu w internecie (m.in. Search Engine Journal, Search Engine Land, MOZ, Content Marketing Institute, blog Google). Sprawnie posługuje się nie tylko słowem pisanym - do tworzenia treści wykorzystuje takie narzędzia jak SurferSEO, SENUTO, Ahrefs czy SEMSTORM.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
TakeDrop - największe zestawienie platform e-commerce

Średnia ocen użytkowników4.32 na podstawie 225 głosów

UDOSTĘPNIJ