TakeDrop - największe zestawienie platform e-commerce

takedroop logo

TakeDrop to polska platforma e-commerce stworzona w 2017 roku z myślą o sklepach internetowych, które chcą zarządzać sklepem internetowym w systemie dropshippingu. Czym jest dropshipping, jakie funkcje oferuje TakeDrop i jaka jest jego historia? Sprawdźmy.

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54

 

Dropshipping - co to jest?

Dropshipping to system sprzedaży produktów polegający na tym, że sklep internetowy zleca zamówienie klienta do realizacji dla zewnętrznej hurtowni, w której produkty fizycznie się znajdują. Hurtownia realizuje zamówienie i wysyła je do klienta, a właściciel sklepu zarabia jako pośrednik na marży. Marża stanowi wynagrodzenie za dotarcie do klienta i przedstawienie mu produktu. CEO TakeDrop, Tomasz Niedźwiecki, określa dropshipping jako “sprzedaż produktów, których nie mam”.
(źródło:https://socialmedianow.pl/zajmuje-sie-sprzedaza-rzeczy-ktorych-nie-mam-wywiad-z-t omaszem-niedzwieckim-tworca-platformy-takedrop/).

 

Jak powstała platforma TakeDrop?

Platforma TakeDrop wyrosła z własnych zawodowych doświadczeń jej twórcy, Tomasza Niedźwieckiego. W trakcie studiów sprowadzał towary z Chin i sprzedawał je w Polsce, po wyższej cenie. W dłuższej perspektywie sprzedaż ponad 100 tysięcy produktów okazała się trudna ze względów logistycznych. Dlatego też Niedźwiecki zdecydował się na skorzystanie z oferty polskich hurtowni. Z tego pomysłu wyrósł TakeDrop, czyli platforma, która pozwala stworzyć sklep internetowy w systemie dropshippingu i sprzedawać produkty dostępne w hurtowniach z którymi współpracuje konkretny sklep, ale także innych źródeł, jak AliExpress, Allegro, Amazon, czy produkte własne.

 

Pierwsze kroki z platformą e-commerce TakeDrop

Platforma e-commerce TakeDrop pozwala stworzyć sklep w zaledwie kilkanaście minut. Samo utworzenie konta, integracja z hurtowniami i dodanie produktów nie sprawią trudności nawet osobom bez doświadczenia w IT. Jednak by dotrzeć do klientów, trzeba zadbać także o promocję sklepu, czyli wchodzimy w temat szeroko rozumianego marketingu. By założyć konto, musisz jedynie podać imię, nazwisko, oraz adres e-mail. Po zalogowaniu otrzymasz dostęp do panelu administracyjnego, w którym będziesz mógł sprawdzić, jakie produkty są dostępne w hurtowniach partnerskich TakeDrop i dodać je zupełnie za darmo do swojego sklepu.

 Co wyróżnia TakeDrop?

 • prosty panel administracyjny do zarządzania sprzedażą i zamówieniami,
 • prosty panel administracyjny do zarządzania sprzedażą i zamówieniami,
 • kompletny zestaw know-how przedstawiony w formie poradników w postaci tekstów oraz video,
 • dedykowany opiekun, który będzie dbał o rozwój Twojego sklepu,
 • dostęp do około setki polskich hurtowni oraz możliwość wgrania własnego feedu produktowego w postaci pliku .xml
 • szeroki wachlarz kontaktu z supportem (warsztaty na Zoomie, forum Circle, Discord, E-mail, webinary na ClickMeeting)
 • ambasadorem platformy jest Paweł Svinarski z kanału DlaPieniedzy

 

Jak dołączyć do TakeDrop?

By dołączyć do grona partnerów TakeDrop i zbudować sklep internetowy na platformie, wystarczy założyć konto. Każdy ma możliwość przetestowania platformy za pośrednictwem 7-dniowego konta trial, które jest całkowicie bezpłatne i niezobowiązujące. W późniejszym etapie Użytkownik może wybrać jedną z 3 opcji subskrypcji: 99, 199 lub 299 złotych w skali miesiąca. Różnią się one możliwościami i ilością dodatkowych integracji. Jednak to nie jedyna opcja dołączenia do platformy. TakeDrop oferuje dodatkowo możliwość dołączenia do Projektu360, którego edycje uruchamiane są cyklicznie. Projekt ma na celu zebranie grupy kilkunastu Użytkowników i wdrożenie ich w ten model biznesowy. Jeżeli chcesz do niego przystąpić musisz wypełnić specjalną ankietę i uiścić opłatę rezerwacyjną w kwocie 1 złoty. Jeśli ocena ankiety przez twórców platformy będzie pomyślna, zostaniesz zaproszony do współpracy. Jeśli współpraca nie dojdzie do skutku, opłata rezerwacyjna zostanie zwrócona w ciągu 7 dni. Twórcy TakeDrop będą odpowiadać za automatyzację procesów. Ze względu na dofinansowanie do projektu koszty ponoszone przez sklep internetowy to 1190 złotych brutto rocznie w pakiecie (basic), lub 1790 złotych brutto rocznie w pakiecie rozszerzonym (pro).

Czy chcesz wypromować swoją stronę?

 

Funkcje platformy TakeDrop

Platforma TakeDrop oferuje wiele funkcji, które pozwolą dostosować sklep do potrzeb Użytkownika. Są to zarówno funkcje sprzedażowe, jak i związane z marketingiem internetowym. Poprzez panel administracyjny edytujesz meta tagi, co usprawni pozycjonowanie sklepu, a także:

 • dokonasz edycji produktu, strony głównej i strony produktowej,
 • dokonasz edycji produktu, strony głównej i strony produktowej,
 • dodasz opis produktu,
 • edytujesz warianty produktu oraz ceny,
 • dodasz opcje dostawy,
 • uzupełnisz sposoby płatności (dodasz dane do przelewu oraz płatności PayU/Przelewy24/PayNow/Stripe/HotPay/PayPal),
 • dodasz własne produkty.

W ramach współpracy otrzymujesz także przygotowane integracje z hurtowniami polskimi oraz dostęp do branżowych kursów.

  Karta edycji produktu na platformie TakeDrop

 

Co otrzymasz w ramach współpracy z TakeDrop?

W ramach współpracy TakeDrop zobowiązuje się:

 • przygotować 5 w pełni funkcjonalnych sklepów z towarami z wybranych przez Ciebie hurtowni,
 • przygotować 5 w pełni funkcjonalnych sklepów z towarami z wybranych przez Ciebie hurtowni,
 • przekazać instrukcje wdrożeniowe w formie materiałów tekstowych oraz video,
 • wygenerować w sklepie internetowym klienta obrót w wysokości minimum 30 000 brutto w ciągu pierwszych 3 miesięcy (przy pakiecie rocznym).

 

Podsumowanie

TakeDrop to platforma e-commerce przeznaczona dla przedsiębiorców, którzy chcą założyć szybko sklep internetowy, ale nie mają przestrzeni magazynowej. Dzięki niej możesz zarabiać na pośrednictwie w sprzedaży i zarabiać na produktach bez ponoszenia kosztów przestrzeni magazynowej. Ze względu na korzystne dofinansowanie koszty budowy sklepu są nieduże i obejmują zakup domeny, instalacji certyfikatu SSL, a także 1190 złotych brutto rocznie za korzystanie z TakeDrop. W tej cenie otrzymujesz dostęp do wielu hurtowni z różnych branż.

 

Poznaj historie sukcesu naszych klientów: 

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 500 pozytywnych opinii w Google i 80 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: Google i Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

 

Bezpłatna konsultacja eksperta
Wyślij zapytanie
Wyślij
Katarzyna Kapelczak
Katarzyna Kapelczak

Zawodową karierę zaczynała od dziennikarstwa sportowego, by następnie trafić do agencji widoczni i tworzyć treści dla klientów. Od 2018 roku przeszła drogą od juniora do stanowiska Content Managerki. Obecnie planuje i koordynuje proces tworzenia merytorycznych treści o digital marketingu na blogu widoczni, szuka nowych pomysłów na treści i usprawnienia. Tworzy artykuły blogowe dotyczące różnych aspektów marketingu internetowego – m.in. pozycjonowania, content marketingu, płatnych kampanii Google Ads, optymalizacji konwersji oraz UX. Regularnie poszerza swoją wiedzę, czytając zagraniczne blogi o pozycjonowaniu i promowaniu biznesu w internecie (m.in. Search Engine Journal, Search Engine Land, MOZ, Content Marketing Institute, blog Neil'a Patela). W swojej pracy wykorzystuje szereg narzędzi marketingowych, takich jak: Planer słów kluczowych, Ahrefs, Surfer, Senuto, Semstorm, a ChatGPT powoli przestaje mieć przed nią tajemnice. Swoje treści publikuje nie tylko na blogu widocznych, ale także w branżowych magazynach, np. Nowa Sprzedaż, E-commerce & Digital Marketing, Online Marketing.

Jest trenerką Akademii Widoczni, w ramach której realizuje szkolenia z zakresu zastosowania sztucznej inteligencji w content marketingu. Uczy, jak z powodzeniem wykorzystywać ChatGPT i inne narzędzia AI do tworzenia treści, by zwiększyć wydajność content marketingu bez utraty jakości i zaufania klientów.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
TakeDrop - największe zestawienie platform e-commerce

Średnia ocen użytkowników4.69 na podstawie 415 głosów

UDOSTĘPNIJ