VirtueMart - największe zestawienie platform e-commerce

virtuemart okladka

VirtueMart, podobnie jak WooCommerce, nie stanowi odrębnej platformy e-commerce. Jest wtyczką, rozszerzeniem, dodawanym do systemu CMS Joomla!, które pozwala stworzyć na tym systemie sklep internetowy. Zarówno sam system Joomla!, jak i wtyczka VirtueMart są dostępne w systemie Open Source, co oznacza, że można je pobrać za darmo, a całość jest rozbudowywana przez społeczność. Zbudowane są w języku PHP i do sprawnego działania wymagają bazy danych MySQL. Sprawdźmy, jakie zalety ma VirtueMart i dla kogo się sprawdzi.

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54

Obszerne zestawienie platform e-commerce dla sklepów

Którą platformę wybrać i dlaczego?

We współpracy z przedstawicielami platform e-commerce, które są często wyszukiwane w wyszukiwarce Google, przygotowaliśmy największe zestawienie platform e-commerce w Polsce obejmujące 22 rozwiązania. Każde z nich uzupełniliśmy o krótki opis, a dane o platformach zestawiliśmy w czytelnej tabeli.

 

Sprawdź, jaką platformę e-commerce wybrać.

Zobacz zestawienie!
19 technicznych bledow SEO w sklepie internetowym jak ich uniknac

 

VirtueMart - bogate rozwiązanie e-commerce dla Joomla!

VirtueMart dla Joomla! oferuje wiele wbudowanych funkcji, które pozwalają stworzyć własny sklep internetowy w kilka minut. Co więcej, system jest łatwy w obsłudze nawet dla początkujących użytkowników. Sprawdzi się dla niewielkich sklepów internetowych - mogą z niego skorzystać np. blogerzy, którzy mają swoją stronę na Joomla! i chcą rozszerzyć działalność o sprzedaż własnych produktów.

 

Funkcje VirtueMart dotyczące produktów

VirtueMart dla Joomla! oferuje wiele funkcji, które pozwalają lepiej zorganizować wirtualną zawartość sklepu internetowego. Dzięki VirtueMart:

 • dodasz opisy produktów oraz kategorii produktowych,
 • dodasz do produktów elementy multimedialne 0 filmy, zdjęcia, a nawet pliki PDF,
 • wdrożysz kategorie zagnieżdżone,
 • zbierzesz opinie klientów, którzy kupili Twoje produkty i ułatwisz podjęcie decyzji tym, którzy jeszcze się wahają,
 • spersonalizujesz ofertę - klienci B2C mogą widzieć cenny brutto, a klienci B2B ceny netto oraz przeznaczone dla nich rabaty,
 • wdrożysz wewnętrzną wyszukiwarkę,
 • wypromujesz konkretne produkty poprzez stworzenie kategorii “najnowsze”, “bestsellery” itp.,
 • wdrożysz kody i kupony rabatowe. 

Myślisz o reklamie sklepu internetowego?

 

Jak zarządzać sklepem z VirtueMart?

Sklep VirtueMart oferuje wiele wbudowanych funkcji, które ułatwiają nie tylko zarządzanie sklepem, ale także dokonywanie zakupów przez klientów. Możesz:

 • umożliwić użytkownikom realizację zamówienia bez konieczności zakładania konta,
 • spersonalizować wygląd koszyka w zależności od klienta (pokazać tylko te formy wysyłki czy płatności, które są dla niego dostępne),
 • dodać do produktów inne produkty powiązane i wdrożyć sprzedaż krzyżową,
 • swobodnie edytować pole, w którym klient wypełnia swoje dane (dla klientów B2C można usunąć pole “firma”, “NIP” i inne),
 • umożliwić klientom śledzenie stanu realizacji zamówienia nawet bez posiadania konta w sklepie,
 • rozszerzyć możliwości e-sklepu VirtueMart, dodając nowe wtyczki.

 

Jak pozycjonować sklep VirtueMart?

VirtueMart dla Joomla! zawiera wiele różnych funkcjonalności, które ułatwiają pozycjonowanie sklepów Virtuemart. Zmiany można wdrożyć dzięki instalacji dodatkowych wtyczek, które ułatwiają optymalizację SEO. Jakie elementy można edytować można w VirtueMart, by przystosować e-commerce pod pozycjonowanie sklepu?

 • przyjazne adresy URL (możliwe do wyboru w konfiguracji strony),
 • optymalizacja meta danych (za pomocą wtyczki Easy Frontend SEO),
 • przekierowania,
 • eliminacja duplikacji treści oraz wdrożenie linków kanonicznych ( dzięki wtyczce SEO All in One),
 • utworzenie mapy strony (dzięki rozszerzeniu OSMap),
 • wdrożenie danych strukturalnych (dzięki wtyczce Google Structured Data Markup).

Chcesz zainwestować w pozycjonowanie sklepu?

 

Integracje Virtuemart

Rozszerzenia Virtuemart zapewniają możliwość integracji systemu e-sklepu z zewnętrznymi systemami:

 • płatności (PayPal, płatności ratalne, płatności kartą),
 • wysyłki,
 • księgowymi,
 • magazynowymi,
 • do wysyłki newslettera (MailChimp).

 

Wsparcie techniczne VirtueMart

VirtueMart nie oferuje wsparcia technicznego, dlatego warto zainwestować w pomoc sprawdzonego informatyka, który w razie problemów z funkcjonowaniem sklepu przywróci go lub wyeliminuje błędy, które się pojawiły. Przedsiębiorcy prowadzący sklep internetowy poprzez wtyczkę VirtueMart mogą także skorzystać z pomocy dostępnej na forum VirtueMart. Świadczą ją społeczność deweloperów rozbudowujących narzędzie. Znajduje się tam odpowiedź na większość pytań i problemów, z którymi mogą zmagać się właściciele sklepów zbudowanych na VirtueMart.

 

Ile kosztuje VirtueMart?

Zarówno pobieranie, jak i zainstalowanie VirtueMart i korzystanie z niego są w pełni darmowe. Wtyczka nie wprowadza żadnych ograniczeń co do liczby produktów sprzedawanych w sklepie, liczby kategorii czy też liczby obsługiwanych klientów i realizowanych zamówień. Nie ma także prowizji od sprzedaży. By zacząć korzystać ze sklepu, wystarczy pobrać i zainstalować system CMS Joomla!, a następnie dodać wtyczkę VirtueMart.

 

Sprawdź historie sukcesu naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 550 pozytywnych opinii w Google i 80 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: Google i Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

 

Bezpłatna konsultacja eksperta
Wyślij zapytanie
Wyślij
Katarzyna Kapelczak
Katarzyna Kapelczak

Zawodową karierę zaczynała od dziennikarstwa sportowego, by następnie trafić do agencji widoczni i tworzyć treści dla klientów. Od 2018 roku przeszła drogą od juniora do stanowiska Content Managerki. Obecnie planuje i koordynuje proces tworzenia merytorycznych treści o digital marketingu na blogu widoczni, szuka nowych pomysłów na treści i usprawnienia. Tworzy artykuły blogowe dotyczące różnych aspektów marketingu internetowego – m.in. pozycjonowania, content marketingu, płatnych kampanii Google Ads, optymalizacji konwersji oraz UX. Regularnie poszerza swoją wiedzę, czytając zagraniczne blogi o pozycjonowaniu i promowaniu biznesu w internecie (m.in. Search Engine Journal, Search Engine Land, MOZ, Content Marketing Institute, blog Neil'a Patela). W swojej pracy wykorzystuje szereg narzędzi marketingowych, takich jak: Planer słów kluczowych, Ahrefs, Surfer, Senuto, Semstorm, a ChatGPT powoli przestaje mieć przed nią tajemnice. Swoje treści publikuje nie tylko na blogu widocznych, ale także w branżowych magazynach, np. Nowa Sprzedaż, E-commerce & Digital Marketing, Online Marketing.

Jest trenerką Akademii Widoczni, w ramach której realizuje szkolenia z zakresu zastosowania sztucznej inteligencji w content marketingu. Uczy, jak z powodzeniem wykorzystywać ChatGPT i inne narzędzia AI do tworzenia treści, by zwiększyć wydajność content marketingu bez utraty jakości i zaufania klientów.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
VirtueMart - największe zestawienie platform e-commerce

Średnia ocen użytkowników4.00 na podstawie 117 głosów

UDOSTĘPNIJ