SEO Prasówka z Widocznym - kwiecień 2020

Kwiecień był przełomowy dla większości branż. COVID-19 zatrząsnął także SEO. Pozycjonerzy, specjaliści e-commerce i marketerzy musieli nagle dostosować optymalizację biznesów online do nowych okoliczności.

Sprawdźcie, jakie konkretne zmiany dla SEO przyniósł poprzedni miesiąc. Zapraszamy na kwietniowy przegląd prasowy.

1
Nowe narzędzie w GSC

Google Search Console wprowadziło nowe narzędzie do przesyłania ogłoszeń dotyczących COVID-19. Ogłoszenia można tworzyć bezpośrednio w GSC, bez konieczności korzystania z danych strukturalnych.

Zobacz cały news

2
Meta dane jakie chcesz!

Zastanawiasz się, dlaczego Google nie używa Twojej propozycji meta description, tylko samemu generuje zupełnie inny meta opis? Powody mogą być trzy:

  • Meta opis nie jest odpowiedni ani przydatny (np. zbiór samych słów kluczowych).
  • Dokładnie ten sam meta opis znajduje się także na innych podstronach.
  • Opis nie pasuje do tego, czego szuka użytkownik.

Ogólnie rzecz biorąc, Google przepisuje meta-opisy, aby lepiej pomóc użytkownikom zrozumieć, dlaczego dana strona jest odpowiednia do tego, czego szukali

Zobacz cały news

3
Nowy wygląd recenzji Google

Google testuje nowy wygląd gwiazdek z recenzjami w wynikach wyszukiwania. W nowej wersji mają być one pod description i dodatkowo w kolorze żółtym, a nie jak dotychczas - pomarańczowy.

Zobacz cały news

4
SEO rośnie w siłę!

Według raportu Merkle Digital Media, pozycjonowanie generuje 22% wszystkich odwiedzin na stronach www, co czyni je "jednym z największych źródeł ruchu dla większości marek (jeśli nie największym)”.

Zobacz cały news

5
Follow czy no follow?

Praktykujecie wpisy gościnne na innych blogach? Jeśli tak, to czy zastanawialiście się, jak linkowanie do nich na swojej stronie wpływa na SEO? Według John Mueller z Google: "wszystko zależy od częstotliwości takich wpisów". Dla bezpieczeństwa warto dodać atrybut nofollow.

Zobacz cały news

6
Wizyty online w Google

Google wprowadza nową funkcję, dzięki której dostawcy usług medycznych będą mogli poinformować użytkowników o przeprowadzanych konsultacjach i wizytach online. Funkcja jest dostępna w Google Moja Firma i Google Maps.

Zobacz cały news

7
Youtube Video Builder

Google wprowadza darmowe narzędzie do tworzenia krótkich promocyjnych filmików na Youtube. YouTube Video Builder pozwoli w ekspresowo stworzyć profesjonalne wideo reklamowe o długości 6 lub 15 sekund.

Zobacz cały news

8
Google wspiera lokalne media

Google ogłosiło swój najnowszy sposób pomocy podczas kryzysów COVID-19 i tym razem skupiają się na portalach informacyjnych. Przez następne 5 miesięcy opłaty za reklamy w Google Ad Manager zostają zniesione!

Zobacz cały news

9
Google Shopping bezpłatne!

To już pewne! Po 8 latach Google wprowadzi bezpłatne listy produktów w wynikach wyszukiwania Google Shopping! Zmiana ta z pewnością pozwoli Google lepiej konkurować z Amazonem w wyszukiwaniu produktów.

Zobacz cały news

10
Przepisy kulinarne inaczej

Wygląda na to, że Google testuje nowy wygląd wyników wyszukiwania. Na razie dotyczy on tylko przepisów kulinarnych, ale być może zostanie on rozszerzony także o inne wyniki.

Zobacz cały news

11
Weryfikacja tożsamości w Google Ads

Google ogłosiło wczoraj, że zacznie wymagać od reklamodawców udokumentowania tożsamości użytkownika i lokalizacji geograficznej. Nowe zasady są powiązane z aktualizacją zasad z 2018 r. Niektóre branże będą traktowane priorytetowo podczas stopniowego wdrażania i zostaną odpowiednio powiadomione. Będą mieli 30 dni na przesłanie wymaganych dokumentów. Nieprzekazanie informacji w ciągu 30 dni spowoduje zatrzymanie reklam.

Zobacz cały news

12
Nowy komunikat w Google

Gdy Google nie jest w stanie dopasować zapytania użytkownika do odpowiednich wyników, wyświetli następujący komunikat: „Wygląda na to, że nie ma żadnych pasujących wyników dla twojego wyszukiwania.” Dzieje się tak wtedy, gdy użytkownik widzi wyniki, które są gorszej jakości niż średnia.

Zobacz cały news

13
Kopiowanie URL w GSC

Dla osób korzystających z Google Search Console pojawiło się małe, ale bardzo przydatne ułatwienie. Do narzędzia wprowadzono przycisk "Kopiuj adres URL". Teraz po najechaniu kursorem na URL można wybrać jedną z 3 opcji: skopiuj do schowka, otwórz nową kartę i sprawdź URL.

Zobacz cały news

Autor
adrianna nowak widoczni
Adrianna Nowak

Specjalista ds. marketingu internetowego. W agencji widoczni zajmuje się prowadzeniem kanałów społecznościowych, a także promocja treści w sieci oraz kontakt z mediami i blogosferą.

W swojej pracy najbardziej lubi nawiązywanie relacji z twórcami internetowymi, portalami oraz ekspertami z branży, którym bliskie jest nasze podejście do marketingu internetowego. Cieszy ją, gdy blogerzy doceniają nasze działania i z chęcią dzielą się naszymi treściami. Rosnąca liczba pozytywnych komentarzy na naszym blogu daje jej poczucie, że to, co robi ma sens i wartość dla innych.

Godziny pracy spędzone przed komputerem Adrianna równoważy spędzając czas aktywnie na rowerze, czy rolkach. Jako absolwentka filmoznawstwa i kultury mediów, jest wielką miłośniczką kina.

Autor
Inne artykuły o podobnej tematyce:
Poznaj 45 fachowych definicji w słowniczku SEO, do którego zaprosiliśmy także ekspertów z innych age...
Zobacz więcej
kluczowe wskazniki efektywnosci pozycjonowania
Poznaj kluczowe wskaźniki efektywności do analizy pozycjonowania, Google Ads i content marketingu + ...
Zobacz więcej
spadek w google widoczni
Co może powodować utratę widoczności i odwiedzin na stronie? Podpowiadamy, na co zwracać uwagę i jak...
Zobacz więcej
Oceń ten artykuł
SEO Prasówka z Widocznym - kwiecień 2020
Średnia ocen użytkowników 4.65 na podstawie 110 głosów
Wyślij Zapytanie
Bezpłatna konsultacja SEO

Chcesz zwiększyć sprzedaż? Szukasz skutecznej agencji?
Wyślij zapytanie - umówimy się na BEZPŁATNĄ konsultacje SEO i prześlemy DOBRĄ ofertę


Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań.
Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej

Czy wiesz ile tracisz ruchu bez optymalizacji
strony pod kątem pozycjonowania?  

Dowiedz się jakie błędy zawiera Twoja strona oraz jak wygląda jej widoczność w Google na tle konkurencji.
 

Zamów Bezpłatny Audyt SEO