Tim Soulo z Ahrefs w wywiadzie z Widoczni na Brighton SEO

Podczas Brighton SEO we wrześniu 2019 roku zadaliśmy kilka pytań Timowi Soulo. Tim jest szefem marketingu Ahrefsa i odpowiada za ogromny sukces bloga Ahrefs.com/blog. Zobacz, które funkcje narzędzia Ahrefs są najpopularniejsze i jak tworzyć treści na blogu, które odniosą sukces.

Czy Ahrefs bada liczbę użytkowników z Polski?

Artur Wojczal, widoczni: Witajcie na konferencji Brighton SEO. To już 20 edycja tego wydarzenia. Ze mną jest Tim Soulo, CMO w Ahrefs.com

Tim Soulo, Ahrefs: Wszystko się zgadza.

AW: A ja nazywam się Artur Wojczal i jestem z agencji widoczni.Jesteśmy polską agencją SEO i używamy Ahrefsa w pracy. Wiem, że jest wiele innych firm, które korzystają z Waszego narzędzia. Jestem ciekawy, ilu użytkowników ma Ahrefs z Polski w zestawieniu z innymi państwami. Możesz podzielić się jakimiś statystykami?

TS: Nie mam pojęcia jaka to liczba, naprawdę. Nie skupiamy się na marketingu lokalnym, nie organizujemy wielu eventów stacjonarnie, a ja sam nie byłem nigdy w Polsce. Może to Twoja wina, bo nigdy nie dostaliśmy zaproszenia ;)

AW: A to oczywiście zapraszam!

TS: Nie sprawdzamy, jak wielu użytkowników mamy z poszczególnych krajów, więc nie znam udziału procentowego. Zazwyczaj jednak im większa liczba ludności kraju, tym większa liczba użytkowników Ahrefsa. USA ma więc więcej użytkowników niż Australia.

AW: W Polsce jest tylko 37 milionów mieszkańców.

TS: To podobnie jak Ukraina.Tim zrealizował mnóstwo eksperckich treści, które sami chętnie polecamy: https://ahrefs.com/blog/author/tim-soulo/

Które funkcje Ahrefsa są najpopularniejsze?

AW: Jakie funkcje Ahrefsa są najpopularniejsze? Bo przecież jest ich sporo: Content Explorer, Site Explorer, Keyword Explorer. Która funkcja jest najczęściej wykorzystywana?

TS: Najpopularniejszą funkcją jest możliwość zbadania profilu linków u konkurencji, na jakie frazy rankują i które podstrony ich serwisu generują największy ruch. Większość użytkowników chce korzystać właśnie z takich funkcji, aby móc w pewnym sensie szpiegować swoją konkurencję. A potem w oparciu o to, co robi Twoja konkurencja, możesz dostosować swoją strategię marketingową.

Ale w sumie trudno powiedzieć, co jest najpopularniejsze w Ahrefsie, bo każdy użytkownik ma inne potrzeby. Niektórzy ludzie są zainteresowani audytami SEO i mamy do tego rozbudowane narzędzie. Inni robią research słów kluczowych i planują treści, więc wybiorą Keyword Explorer. Niektórzy ludzie zwyczajnie śledzą słowa kluczowe. Trudno więc określić, co jest najważniejszą funkcją Ahrefsa. Znowu część użytkowników wybiera sobie jedną określoną stronę do cyklicznej analizy.

Jak odnieść sukces w blogowaniu zdaniem Tima Soulo

AW: W przeszłości byłeś blogerem i masz doświadczenie w tworzeniu efektywnej treści. Co doradziłbyś twórcom, aby ich treść była skuteczna i odniosła sukces?

TS: Dwie kwestie. Jeśli chcesz zwiększyć ruch na swoim blogu, musisz pisać o tym, czego ludzie faktycznie szukają. Bo jeśli napiszesz artykuł np. o tym, co jadłeś na śniadanie, trudno wyobrazić sobie, aby ktokolwiek szukał takich treści w Google. Więc jakbyś opublikował takie treści, nikogo by to nie obchodziło.

Ale jeśli napiszę recenzję Brighton SEO, na pewno po konferencji wiele osób będzie szukało takiej recenzji. W ten sposób możesz zyskać ruch na swój blog.

Pierwszą zasadą jest więc upewnienie się, czy jest zapotrzebowanie wśród użytkowników na dany temat. Wiele osób tego nie rozumie i traktuje swój blog jak pamiętnik i pisze wyłącznie o tym, co ich interesuje.

Drugą kwestią jest pozycja eksperta, autorytetu w swojej dziedzinie. Jeśli jakiś przypadkowy uczestnik napisze recenzję Brighton SEO, niewiele osób będzie zainteresowanych. Ale gdyby taką recenzję stworzył Gary Vaynerchuk i podzielił się swoimi spostrzeżeniami, wiele osób chciałoby to przeczytać. Więc znaczenie ma także, jak duży autorytet wypracowałeś w branży. A jeśli dopiero zaczynasz, warto dbać o to poprzez stałe dostarczanie unikalnej i wartościowej treści, szczególnie jeśli nie jesteś Garym Vaynerchukiem. Musisz wciąż pracować nad swoją treścią i dążyć do tego, aby miała wartość dla użytkowników. Tak krok po kroku buduje się autorytet i pozyskuje ruch na swoją stronę.

Chcesz, aby Twoja strona trafiła do TOP 10 Google?

Czy CMO Ahrefsa jest DJem?

AW: Ostatnie pytanie. W przeszłości byłeś DJ-em, czy nadal działasz w tym zakresie?

TS: Nie, niestety nie. Mam za mało czasu, aby nadążać za nowymi produkcjami muzycznymi, których jest dziś bardzo wiele i żeby ćwiczyć.

AW: Dziękuję za wywiad i oficjalnie przed kamerami zapraszam Cię do Polski. Poznasz Polskę, ale też nasz polski świat SEO.

TS: Brzmi świetnie, dziękuję!

Tim Soulo

tim soulo widoczni blogCMO i Product Advisor w Ahrefs.com, a mówiąc wprost - to osoba, która jest odpowiedzialna za ogromny wizerunkowy sukces marki Ahrefs na całym świecie. Tim regularnie tworzy wartościowe i wyczerpujące artykuły na blogu Ahrefsa, występuje na konferencjach na całym świecie dzieląc się swoją wiedzą z zakresu SEO. W przeszłości był Djem, pochodzi z Ukrainy, a dziś mieszka w Singapurze.

Autor
anna zalewska widoczni
Anna Zalewska

Pasjonatka content marketingu i marketingu internetowego. Chętnie sięga po wszelkie książki od powieści po wegańskie książki kucharskie. Dzień zaczyna od dobrych biznesowych i psychologicznych podcastów, a kończy na macie z jogą lub z hantlami. W pracy najbardziej ceni kreatywne zadania realizowane z zespołem inspirujących ludzi.

Zobacz więcej o autorze

Autor
Inne artykuły o podobnej tematyce:
Original
Wywiad na temat książki z analizami działań reklamowych największych światowych firm medialnych.
Zobacz więcej
prasowka maj 2020 widoczni
Jakimi nowinkami branżowymi zaskoczył nas maj? Czy na część tych zmian miał wpływ koronawirus? Spraw...
Zobacz więcej
narzedzia copywritera widoczni blog
Zapraszamy do przeczytania gościnnego wpisu blogowego, którego autorem jest Izabela Aftyka, Copywrit...
Zobacz więcej
Oceń ten artykuł
Tim Soulo z Ahrefs w wywiadzie z Widoczni na Brighton SEO
Średnia ocen użytkowników 4.85 na podstawie 94 głosów
Wyślij Zapytanie
Bezpłatna konsultacja SEO

Chcesz zwiększyć sprzedaż? Szukasz skutecznej agencji?
Wyślij zapytanie - umówimy się na BEZPŁATNĄ konsultacje SEO i prześlemy DOBRĄ ofertę


Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań.
Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej

Czy wiesz ile tracisz ruchu bez optymalizacji
strony pod kątem pozycjonowania?  

Dowiedz się jakie błędy zawiera Twoja strona oraz jak wygląda jej widoczność w Google na tle konkurencji.
 

Zamów Bezpłatny Audyt SEO