Brighton SEO kwiecień 2019 | Oto najciekawsze prelekcje konferencji

widoczni na brighton seo 2019

Kwietniowe Brighton SEO 2019 to już druga edycja, w której uczestniczą nasi specjaliści. Fenomen tej konferencji polega na tym, że skupia ona tematy oraz ekspertów związanych ściśle z branżą SEO. Każdy szanujący się pozycjoner wie, że jest to jedno z największych i najważniejszych wydarzeń branżowych w Europie, a także na świecie. 

To, co rzuca się jako pierwsze w oczy, zaraz po przekroczeniu budynku The Brighton Centre, to świetna organizacja i życzliwość uczestników, którzy przyjechali z różnych krajów. Jednak najważniejszym elementem całego eventu są prelekcje ekspertów. Co edycję zapraszane są prawdziwe autorytety świata SEO, a także mniej znani praktycy, którzy przyjechali podzielić się swoim doświadczeniem. Jedno jest pewne - poziom merytoryczny jest tu nieoceniony

A oto, jak wspominamy jesienną edycję Brighton SEO:

 

Brighton SEO oczami ekspertów widoczni

Brighton SEO 2019 - najlepsze prelekcje w jednym miejscu

Kilka scen, dziesiątki prelegentów i tysiące uczestników - trudno wyobrazić sobie skalę konferencji Brighton SEO, jeśli się tam nie było. W tym roku naszą agencję reprezentowali Michał Borzyszkowski i Adam Wysocki - starsi specjaliści ds. pozycjonowania z wieloletnim doświadczeniem w branży. 

Na podstawie wniosków i wrażeń naszych pozycjonerów, wybraliśmy najlepszych prelegentów i opisaliśmy krótko, czego dotyczyły ich wystąpienia. Jeśli uznacie, że któregoś eksperta tegorocznego Brighton SEO zabrakło, dajcie znać w komentarzu!

adam i michal widoczni na brighton seo

 

Keynote Q&A Session - John Mueller

John Mueller od lat uchodzi za najlepszego mediatora między środowiskiem SEO a korporacją Google. W rozmowie z Hannah Smith (Verve Search) podczas BrightonSEO opowiedział o kilku mitach kreowanych przez Google. Przyznał, że na masę pytań i wątpliwości ludzi z branży SEO, Google bardzo często odpowiada: "nie wiemy", mimo że odpowiedź jest mu dobrze znana. Wynika to główne z tego braku odpowiedniej strategii PR.

Oczywiście nie mogło zabraknąć problemu indeksowania stron w Google, który miał miejsce na początku kwietnia. John Mueller sprowadził to do standardowego błędu technicznego, który ostatecznie udało się rozwiązać po tygodniu. W tej dyskusji dowiedzieliśmy się, że wewnętrzny system ostrzegania Google nazywa się OMG !

Pojawiły się także kontrowersyjne pytania dotyczące wyszukiwań głosowych, linków, Featured Snippets. Uczestnicy rozmowy domagali się także wyjaśnień na temat braku oficjalnej informacji o usunięciu rel = next i rel = prev.

Całą rozmowę z Johnem Muellerem z Google znajdziecie poniżej:

 

 

SEO Competitor Analysis: A Scientific Method - Paola Didone z Distilled

Wystąpienie dotyczyło analizy konkurencji za pomocą naukowych metod. Paola Didone pokazała, jak krok po kroku zbadać konkurencję biznesu w dowolnym języku. Zwróciła uwagę na:

 • śledzenie słów kluczowych
 • obserwowanie zmian w rankingu
 • zasięg treści
 • tematy wyszukiwań i trendy

Rozwiązania, jakie zaproponowała z pewnością pomogą zaoszczędzić czas oraz wyznaczyć priorytety w przeprowadzaniu takich analiz. Prelekcja wzbudziła zainteresowanie zarówno wśród nowicjuszy w branży, jak i ekspertów, którzy wcześniej zajmowali się badaniami konkurencji.

 

Zobacz transmisję LIVE z konferencji BrightonSEO 2019

Building an SEO Exponential Growth model by Closing Your Content Gaps - Razvan Gavrilas z CognitiveSEO

W swoim wystąpieniu Razvan Gavrilas z agencji cognitiveSEO mówił o analizie słów kluczowych i o tym, jakich wskaźników używać, by wybrać najtrafniejsze z nich. W szczególności skupił się na trzech kwestiach:

 • intencji użytkowników w trakcie wyszukiwania,
 • problemie linkowania słów kluczowych,
 • na tym, co jest słowem kluczowym. 

Zwrócił uwagę, jak ważna jest dobrze zoptymalizowana treść, zarówno dla robotów Google, jak i dla samych użytkowników. 

 

Driving *meaningful* clicks with enriched SERPs - Izzy Smith z Sixt

Prelekcja Izzy Smith z firmy Sixt stała nieco w opozycji do zeszłorocznego wystąpienia Randa Fishkina. Izzy przedstawiła bardzo praktyczne i pocieszające podejście do Snippetów. Podpowiedziała, co należy zrobić, aby:

 • zwiększyć liczbę kliknięć,
 • uzyskać bardziej wartościowe wejścia,
 • zwiększyć zaangażowanie użytkowników,
 • szkolić RankBrain tak, aby działał na Twoją korzyść. 

Zahaczyła także o kwestię wskaźnika CTR, jako czynnika rankingowego. Czy kliknięcia wpływają na pozycję w wyszukiwarce? Izzy stwierdziła, że Google jednoznacznie nigdy tego nie potwierdził, ponieważ nie chce dać się zmanipulować przez środowisko SEO.

 

Zobacz wystąpienie Izzy Smith z BrightonSEO 2018

Get Your Ticket Restructuring Websites to Improve Indexability - Areej AbuAli z Verve Search

Prelegentka pracująca na co dzień w agencji Verve Search przedstawiła case study swojego klienta, który borykał się długi czas z indeksowaniem strony. Areej przedstawiła metodologię, która pozwoliła rozwiązać ten problem i poprawić wydajność strony. Omawiając case nie bała się także przyznać do błędów, jakie popełniła po drodze, na co publiczność paradoksalne reagowała bardzo entuzjastycznie. 

Oto kilka elementów strategii, jaką obrała Areej:

 • 6 miesięcy skupionych wyłącznie na SEO technicznym,
 • wdrożenie przejrzystej nawigacji u góry strony i w stopce,
 • stworzenie mapy witryn i dzielenie jej według kategorii,
 • automatyczne generowanie zoptymalizowanych H1, meta-tytuły i opisy meta.

 

Improve your Rankings with Internal Link Building

Christoph C. Cemper z LinkResearchTools

Christopha mieliśmy okazję poznać wcześniej, podczas Festiwalu SEO w Katowicach 2018. Prelekcja dotyczyła sposobów na poprawę pozycji w Google dzięki wewnętrznemu linkowaniu. Chris Cemper, który od lat na tego rodzaju wystąpienia zakłada swój charakterystyczny pomarańczowy garnitur, powiedział o kilku powszechnych błędach, których nie warto powielać. Jednym z nich jest linkowanie na słowach: regulamin i warunki, które zastosowane jest na większości stron www. Doradził także, że w momencie kiedy jest podmieniamy link, warto zmienić także tekst zakotwiczenia.

Cała prezentacja Christopha C. Cempera dostępna jest TUTAJ

widoczny na brighton seo

 Widoczny na tronie z serialu "Grao Tron" podczas BrightonSEO 2019

Get Your Ticket Featured Snippets – the achievable SERP feature? - Emily Potter z Distilled

Wystąpienie Emily Potter, to kolejne, które poruszała temat SERP Snippetów. Prelegentka przedstawiła zupełnie inny punkt widzenia od Izzy Smith. Polecane fragmenty Google nazwała "złodziejami ruchu i treści" ze stron internetowych. 

Emily zaprezentowała własne badania nad featured snippetami, by podzielić się swoimi błędami. 

 

Zobacz prezentacje z Brighton SEO 2018

Powyższe prezentacje najbardziej zapadły nam w pamięć. Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze działo się na scenach Brighton SEO, poniżej znajdziecie wybrane prezentacje z Brighton SEO 2019, spośród dostępnych online. Prezentacji było bardzo dużo, dlatego poniżej zamieszczamy tylko niektóre z nich.

Jak podsumowujemy BrightonSEO 2019?

Jak zwykle poziom merytoryczny konferencji nie rozczarował nas. Nie da się ukryć, że zaawansowanie niektórych tematów sprawia, że BrightonSEO dedykowane jest praktykom i osobom doświadczonym w branży - pozycjonerom, marketerom, webmasterom, czy content marekterom.

Jednocześnie odbywało się kilka prelekcji, dlatego nie sposób było uczestniczyć w każdej z nich. Mamy jednak nadzieję, ze wybraliśmy te najbardziej wartościowe. Jeśli chodzi o nas - odjeżdżamy z Brighton ze świeżą dawką inspiracji, głową pełną ciekawostek i nową energią. Do zobaczenia na kolejnej edycji!

widoczni na brighton seo 2019

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Adrianna Nowak
Adrianna Nowak

Menadżer Marki w agencji widoczni i trenerka Akademii Widoczni. W agencji widoczni zajmuje się prowadzeniem kanałów społecznościowych, a także promocją treści w sieci i kontaktem z mediami branżowymi.

Z wykształcenia jest dziennikarką ze specjalnością reklama i promocja. Doświadczenie zdobyte podczas pracy dziennikarki i copywriterki pozwala jej szerzej widzieć tworzony content i lepiej dostosować go pod wymogi użytkowników, jak i Google.

Od 7 lat pracuje w branży marketingu internetowego. Cyklicznie zajmuje się szkoleniem klientów Agencji z zakresu prowadzenia profili na LinkedIn w ramach cyklu “Oko w Oko z Marketingiem Internetowym”.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Brighton SEO kwiecień 2019 | Oto najciekawsze prelekcje konferencji

Średnia ocen użytkowników4.80 na podstawie 84 głosów

UDOSTĘPNIJ