Brighton SEO kwiecień 2019 | Oto najciekawsze prelekcje konferencji

autor: Adrianna Nowak

Kwietniowe Brighton SEO 2019 to już druga edycja, w której uczestniczą nasi specjaliści. Fenomen tej konferencji polega na tym, że skupia ona tematy oraz ekspertów związanych ściśle z branżą SEO. Każdy szanujący się pozycjoner wie, że jest to jedno z największych i najważniejszych wydarzeń branżowych w Europie, a także na świecie. 

To, co rzuca się jako pierwsze w oczy, zaraz po przekroczeniu budynku The Brighton Centre, to świetna organizacja i życzliwość uczestników, którzy przyjechali z różnych krajów. Jednak najważniejszym elementem całego eventu są prelekcje ekspertów. Co edycję zapraszane są prawdziwe autorytety świata SEO, a także mniej znani praktycy, którzy przyjechali podzielić się swoim doświadczeniem. Jedno jest pewne - poziom merytoryczny jest tu nieoceniony

A oto, jak wspominamy jesienną edycję Brighton SEO:

Brighton SEO oczami ekspertów widoczni

Brighton SEO 2019 - najlepsze prelekcje w jednym miejscu

Kilka scen, dziesiątki prelegentów i tysiące uczestników - trudno wyobrazić sobie skalę konferencji Brighton SEO, jeśli się tam nie było. W tym roku naszą agencję reprezentowali Michał Borzyszkowski i Adam Wysocki - starsi specjaliści ds. pozycjonowania z wieloletnim doświadczeniem w branży. 

Na podstawie wniosków i wrażeń naszych pozycjonerów, wybraliśmy najlepszych prelegentów i opisaliśmy krótko, czego dotyczyły ich wystąpienia. Jeśli uznacie, że któregoś eksperta tegorocznego Brighton SEO zabrakło, dajcie znać w komentarzu!

 

Keynote Q&A Session - John Mueller

John Mueller od lat uchodzi za najlepszego mediatora między środowiskiem SEO a korporacją Google. W rozmowie z Hannah Smith (Verve Search) podczas BrightonSEO opowiedział o kilku mitach kreowanych przez Google. Przyznał, że na masę pytań i wątpliwości ludzi z branży SEO, Google bardzo często odpowiada: "nie wiemy", mimo że odpowiedź jest mu dobrze znana. Wynika to główne z tego braku odpowiedniej strategii PR.

Oczywiście nie mogło zabraknąć problemu indeksowania stron w Google, który miał miejsce na początku kwietnia. John Mueller sprowadził to do standardowego błędu technicznego, który ostatecznie udało się rozwiązać po tygodniu. W tej dyskusji dowiedzieliśmy się, że wewnętrzny system ostrzegania Google nazywa się OMG !

Pojawiły się także kontrowersyjne pytania dotyczące wyszukiwań głosowych, linków, Featured Snippets. Uczestnicy rozmowy domagali się także wyjaśnień na temat braku oficjalnej informacji o usunięciu rel = next i rel = prev. 

Całą rozmowę z Johnem Muellerem z Google znajdziecie poniżej:

SEO Competitor Analysis: A Scientific Method - Paola Didone z Distilled

Wystąpienie dotyczyło analizy konkurencji za pomocą naukowych metod. Paola Didone pokazała, jak krok po kroku zbadać konkurencję biznesu w dowolnym języku. Zwróciła uwagę na:

 • śledzenie słów kluczowych
 • obserwowanie zmian w rankingu
 • zasięg treści
 • tematy wyszukiwań i trendy

Rozwiązania, jakie zaproponowała z pewnością pomogą zaoszczędzić czas oraz wyznaczyć priorytety w przeprowadzaniu takich analiz. Prelekcja wzbudziła zainteresowanie zarówno wśród nowicjuszy w branży, jak i ekspertów, którzy wcześniej zajmowali się badaniami konkurencji. 

Competitor Analysis: A Structured Method - Paola Didone from Paola Didonè

Zobacz transmisję LIVE z konferencji BrightonSEO 2019

Building an SEO Exponential Growth model by Closing Your Content Gaps - Razvan Gavrilas z CognitiveSEO

W swoim wystąpieniu Razvan Gavrilas z agencji cognitiveSEO mówił o analizie słów kluczowych i o tym, jakich wskaźników używać, by wybrać najtrafniejsze z nich. W szczególności skupił się na trzech kwestiach:

 • intencji użytkowników w trakcie wyszukiwania,
 • problemie linkowania słów kluczowych,
 • na tym, co jest słowem kluczowym. 

Zwrócił uwagę, jak ważna jest dobrze zoptymalizowana treść, zarówno dla robotów Google, jak i dla samych użytkowników. 

Driving *meaningful* clicks with enriched SERPs - Izzy Smith z Sixt

Prelekcja Izzy Smith z firmy Sixt stała nieco w opozycji do zeszłorocznego wystąpienia Randa Fishkina. Izzy przedstawiła bardzo praktyczne i pocieszające podejście do Snippetów. Podpowiedziała, co należy zrobić, aby:

 • zwiększyć liczbę kliknięć,
 • uzyskać bardziej wartościowe wejścia,
 • zwiększyć zaangażowanie użytkowników,
 • szkolić RankBrain tak, aby działał na Twoją korzyść. 

Zahaczyła także o kwestię wskaźnika CTR, jako czynnika rankingowego. Czy kliknięcia wpływają na pozycję w wyszukiwarce? Izzy stwierdziła, że Google jednoznacznie nigdy tego nie potwierdził, ponieważ nie chce dać się zmanipulować przez środowisko SEO.

Driving *Meaningful* Clicks with Enriched SERPs - BrightonSEO 2019 from Izzi Smith

Zobacz wystąpienie Izzy Smith z BrightonSEO 2018

Get Your Ticket Restructuring Websites to Improve Indexability - Areej AbuAli z Verve Search

Prelegentka pracująca na co dzień w agencji Verve Search przedstawiła case study swojego klienta, który borykał się długi czas z indeksowaniem strony. Areej przedstawiła metodologię, która pozwoliła rozwiązać ten problem i poprawić wydajność strony. Omawiając case nie bała się także przyznać do błędów, jakie popełniła po drodze, na co publiczność paradoksalne reagowała bardzo entuzjastycznie. 

Oto kilka elementów strategii, jaką obrała Areej:

 • 6 miesięcy skupionych wyłącznie na SEO technicznym,
 • wdrożenie przejrzystej nawigacji u góry strony i w stopce,
 • stworzenie mapy witryn i dzielenie jej według kategorii,
 • automatyczne generowanie zoptymalizowanych H1, meta-tytuły i opisy meta.

Improve your Rankings with Internal Link Building

Christoph C. Cemper z LinkResearchTools

Christopha mieliśmy okazję poznać wcześniej, podczas Festiwalu SEO w Katowicach 2018. Prelekcja dotyczyła sposobów na poprawę pozycji w Google dzięki wewnętrznemu linkowaniu. Chris Cemper, który od lat na tego rodzaju wystąpienia zakłada swój charakterystyczny pomarańczowy garnitur, powiedział o kilku powszechnych błędach, których nie warto powielać. Jednym z nich jest linkowanie na słowach: regulamin i warunki, które zastosowane jest na większości stron www. Doradził także, że w momencie kiedy jest podmieniamy link, warto zmienić także tekst zakotwiczenia.

Cała prezentacja Christopha C. Cempera dostępna jest TUTAJ

 Widoczny na tronie z serialu "Grao Tron" podczas BrightonSEO 2019

Get Your Ticket Featured Snippets – the achievable SERP feature? - Emily Potter z Distilled

Wystąpienie Emily Potter, to kolejne, które poruszała temat SERP Snippetów. Prelegentka przedstawiła zupełnie inny punkt widzenia od Izzy Smith. Polecane fragmenty Google nazwała "złodziejami ruchu i treści" ze stron internetowych. 

Emily zaprezentowała własne badania nad featured snippetami, by podzielić się swoimi błędami. 

 

Zobacz prezentacje z Brighton SEO 2018

Powyższe prezentacje najbardziej zapadły nam w pamięć. Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze działo się na scenach Brighton SEO, poniżej znajdziecie wybrane prezentacje z Brighton SEO 2019, spośród dostępnych online. Prezentacji było bardzo dużo, dlatego poniżej zamieszczamy tylko niektóre z nich.

 

Jak podsumowujemy BrightonSEO 2019?

Jak zwykle poziom merytoryczny konferencji nie rozczarował nas. Nie da się ukryć, że zaawansowanie niektórych tematów sprawia, że BrightonSEO dedykowane jest praktykom i osobom doświadczonym w branży - pozycjonerom, marketerom, webmasterom, czy content marekterom.

Jednocześnie odbywało się kilka prelekcji, dlatego nie sposób było uczestniczyć w każdej z nich. Mamy jednak nadzieję, ze wybraliśmy te najbardziej wartościowe. Jeśli chodzi o nas - odjeżdżamy z Brighton ze świeżą dawką inspiracji, głową pełną ciekawostek i nową energią. Do zobaczenia na kolejnej edycji!

 

Autor
adrianna nowak widoczni
Adrianna Nowak

Specjalista ds. marketingu internetowego. W agencji widoczni zajmuje się prowadzeniem kanałów społecznościowych, a także promocja treści w sieci oraz kontakt z mediami i blogosferą.

W swojej pracy najbardziej lubi nawiązywanie relacji z twórcami internetowymi, portalami oraz ekspertami z branży, którym bliskie jest nasze podejście do marketingu internetowego. Cieszy ją, gdy blogerzy doceniają nasze działania i z chęcią dzielą się naszymi treściami. Rosnąca liczba pozytywnych komentarzy na naszym blogu daje jej poczucie, że to, co robi ma sens i wartość dla innych.

Godziny pracy spędzone przed komputerem Adrianna równoważy spędzając czas aktywnie na rowerze, czy rolkach. Jako absolwentka filmoznawstwa i kultury mediów, jest wielką miłośniczką kina.

Autor
Inne artykuły o podobnej tematyce:
PRASOWKA LIPIEC 2020
Jakimi nowinkami branżowymi zaskoczył nas lipiec? Czy na część tych zmian wpływ nadal ma światowa pa...
Zobacz więcej
PRASOWKA LISTOPAD
Jakimi nowinkami branżowymi zaskoczył nas czerwiec? Czy na część tych zmian wpływ nadal ma światowa ...
Zobacz więcej
NOWY CZYNNIK RANKINGOWY google
Co to jest Page Experience i jak ulepszyć ten czynnik rankingowy? Przygotowaliśmy listę cennych wsk...
Zobacz więcej
Oceń ten artykuł
Brighton SEO kwiecień 2019 | Oto najciekawsze prelekcje konferencji
Średnia ocen użytkowników 4.40 na podstawie 85 głosów
Wyślij Zapytanie
Bezpłatna konsultacja SEO

Chcesz zwiększyć sprzedaż? Szukasz skutecznej agencji?
Wyślij zapytanie - umówimy się na BEZPŁATNĄ konsultacje SEO i prześlemy DOBRĄ ofertę


Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań.
Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej

Czy wiesz ile tracisz ruchu bez optymalizacji
strony pod kątem pozycjonowania?  

Dowiedz się jakie błędy zawiera Twoja strona oraz jak wygląda jej widoczność w Google na tle konkurencji.
 

Zamów Bezpłatny Audyt SEO