Brighton SEO kwiecień 2019 | Oto najciekawsze prelekcje konferencji

autor: Adrianna Nowak

Kwietniowe Brighton SEO 2019 to już druga edycja, w której uczestniczą nasi specjaliści. Fenomen tej konferencji polega na tym, że skupia ona tematy oraz ekspertów związanych ściśle z branżą SEO. Każdy szanujący się pozycjoner wie, że jest to jedno z największych i najważniejszych wydarzeń branżowych w Europie, a także na świecie. 

To, co rzuca się jako pierwsze w oczy, zaraz po przekroczeniu budynku The Brighton Centre, to świetna organizacja i życzliwość uczestników, którzy przyjechali z różnych krajów. Jednak najważniejszym elementem całego eventu są prelekcje ekspertów. Co edycję zapraszane są prawdziwe autorytety świata SEO, a także mniej znani praktycy, którzy przyjechali podzielić się swoim doświadczeniem. Jedno jest pewne - poziom merytoryczny jest tu nieoceniony

A oto, jak wspominamy jesienną edycję Brighton SEO:

Brighton SEO oczami ekspertów widoczni

Brighton SEO 2019 - najlepsze prelekcje w jednym miejscu

Kilka scen, dziesiątki prelegentów i tysiące uczestników - trudno wyobrazić sobie skalę konferencji Brighton SEO, jeśli się tam nie było. W tym roku naszą agencję reprezentowali Michał Borzyszkowski i Adam Wysocki - starsi specjaliści ds. pozycjonowania z wieloletnim doświadczeniem w branży. 

Na podstawie wniosków i wrażeń naszych pozycjonerów, wybraliśmy najlepszych prelegentów i opisaliśmy krótko, czego dotyczyły ich wystąpienia. Jeśli uznacie, że któregoś eksperta tegorocznego Brighton SEO zabrakło, dajcie znać w komentarzu!

 

Keynote Q&A Session - John Mueller

John Mueller od lat uchodzi za najlepszego mediatora między środowiskiem SEO a korporacją Google. W rozmowie z Hannah Smith (Verve Search) podczas BrightonSEO opowiedział o kilku mitach kreowanych przez Google. Przyznał, że na masę pytań i wątpliwości ludzi z branży SEO, Google bardzo często odpowiada: "nie wiemy", mimo że odpowiedź jest mu dobrze znana. Wynika to główne z tego braku odpowiedniej strategii PR.

Oczywiście nie mogło zabraknąć problemu indeksowania stron w Google, który miał miejsce na początku kwietnia. John Mueller sprowadził to do standardowego błędu technicznego, który ostatecznie udało się rozwiązać po tygodniu. W tej dyskusji dowiedzieliśmy się, że wewnętrzny system ostrzegania Google nazywa się OMG !

Pojawiły się także kontrowersyjne pytania dotyczące wyszukiwań głosowych, linków, Featured Snippets. Uczestnicy rozmowy domagali się także wyjaśnień na temat braku oficjalnej informacji o usunięciu rel = next i rel = prev. 

Całą rozmowę z Johnem Muellerem z Google znajdziecie poniżej:

SEO Competitor Analysis: A Scientific Method - Paola Didone z Distilled

Wystąpienie dotyczyło analizy konkurencji za pomocą naukowych metod. Paola Didone pokazała, jak krok po kroku zbadać konkurencję biznesu w dowolnym języku. Zwróciła uwagę na:

 • śledzenie słów kluczowych
 • obserwowanie zmian w rankingu
 • zasięg treści
 • tematy wyszukiwań i trendy

Rozwiązania, jakie zaproponowała z pewnością pomogą zaoszczędzić czas oraz wyznaczyć priorytety w przeprowadzaniu takich analiz. Prelekcja wzbudziła zainteresowanie zarówno wśród nowicjuszy w branży, jak i ekspertów, którzy wcześniej zajmowali się badaniami konkurencji. 

Competitor Analysis: A Structured Method - Paola Didone from Paola Didonè

Zobacz transmisję LIVE z konferencji BrightonSEO 2019

Building an SEO Exponential Growth model by Closing Your Content Gaps - Razvan Gavrilas z CognitiveSEO

W swoim wystąpieniu Razvan Gavrilas z agencji cognitiveSEO mówił o analizie słów kluczowych i o tym, jakich wskaźników używać, by wybrać najtrafniejsze z nich. W szczególności skupił się na trzech kwestiach:

 • intencji użytkowników w trakcie wyszukiwania,
 • problemie linkowania słów kluczowych,
 • na tym, co jest słowem kluczowym. 

Zwrócił uwagę, jak ważna jest dobrze zoptymalizowana treść, zarówno dla robotów Google, jak i dla samych użytkowników. 

Driving *meaningful* clicks with enriched SERPs - Izzy Smith z Sixt

Prelekcja Izzy Smith z firmy Sixt stała nieco w opozycji do zeszłorocznego wystąpienia Randa Fishkina. Izzy przedstawiła bardzo praktyczne i pocieszające podejście do Snippetów. Podpowiedziała, co należy zrobić, aby:

 • zwiększyć liczbę kliknięć,
 • uzyskać bardziej wartościowe wejścia,
 • zwiększyć zaangażowanie użytkowników,
 • szkolić RankBrain tak, aby działał na Twoją korzyść. 

Zahaczyła także o kwestię wskaźnika CTR, jako czynnika rankingowego. Czy kliknięcia wpływają na pozycję w wyszukiwarce? Izzy stwierdziła, że Google jednoznacznie nigdy tego nie potwierdził, ponieważ nie chce dać się zmanipulować przez środowisko SEO.

Driving *Meaningful* Clicks with Enriched SERPs - BrightonSEO 2019 from Izzi Smith

Zobacz wystąpienie Izzy Smith z BrightonSEO 2018

Get Your Ticket Restructuring Websites to Improve Indexability - Areej AbuAli z Verve Search

Prelegentka pracująca na co dzień w agencji Verve Search przedstawiła case study swojego klienta, który borykał się długi czas z indeksowaniem strony. Areej przedstawiła metodologię, która pozwoliła rozwiązać ten problem i poprawić wydajność strony. Omawiając case nie bała się także przyznać do błędów, jakie popełniła po drodze, na co publiczność paradoksalne reagowała bardzo entuzjastycznie. 

Oto kilka elementów strategii, jaką obrała Areej:

 • 6 miesięcy skupionych wyłącznie na SEO technicznym,
 • wdrożenie przejrzystej nawigacji u góry strony i w stopce,
 • stworzenie mapy witryn i dzielenie jej według kategorii,
 • automatyczne generowanie zoptymalizowanych H1, meta-tytuły i opisy meta.

Improve your Rankings with Internal Link Building

Christoph C. Cemper z LinkResearchTools

Christopha mieliśmy okazję poznać wcześniej, podczas Festiwalu SEO w Katowicach 2018. Prelekcja dotyczyła sposobów na poprawę pozycji w Google dzięki wewnętrznemu linkowaniu. Chris Cemper, który od lat na tego rodzaju wystąpienia zakłada swój charakterystyczny pomarańczowy garnitur, powiedział o kilku powszechnych błędach, których nie warto powielać. Jednym z nich jest linkowanie na słowach: regulamin i warunki, które zastosowane jest na większości stron www. Doradził także, że w momencie kiedy jest podmieniamy link, warto zmienić także tekst zakotwiczenia.

Cała prezentacja Christopha C. Cempera dostępna jest TUTAJ

 Widoczny na tronie z serialu "Grao Tron" podczas BrightonSEO 2019

Get Your Ticket Featured Snippets – the achievable SERP feature? - Emily Potter z Distilled

Wystąpienie Emily Potter, to kolejne, które poruszała temat SERP Snippetów. Prelegentka przedstawiła zupełnie inny punkt widzenia od Izzy Smith. Polecane fragmenty Google nazwała "złodziejami ruchu i treści" ze stron internetowych. 

Emily zaprezentowała własne badania nad featured snippetami, by podzielić się swoimi błędami. 

 

Zobacz prezentacje z Brighton SEO 2018

Powyższe prezentacje najbardziej zapadły nam w pamięć. Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze działo się na scenach Brighton SEO, poniżej znajdziecie wybrane prezentacje z Brighton SEO 2019, spośród dostępnych online. Prezentacji było bardzo dużo, dlatego poniżej zamieszczamy tylko niektóre z nich.

 

Jak podsumowujemy BrightonSEO 2019?

Jak zwykle poziom merytoryczny konferencji nie rozczarował nas. Nie da się ukryć, że zaawansowanie niektórych tematów sprawia, że BrightonSEO dedykowane jest praktykom i osobom doświadczonym w branży - pozycjonerom, marketerom, webmasterom, czy content marekterom.

Jednocześnie odbywało się kilka prelekcji, dlatego nie sposób było uczestniczyć w każdej z nich. Mamy jednak nadzieję, ze wybraliśmy te najbardziej wartościowe. Jeśli chodzi o nas - odjeżdżamy z Brighton ze świeżą dawką inspiracji, głową pełną ciekawostek i nową energią. Do zobaczenia na kolejnej edycji!

 

Poleć ten artykuł znajomym:

Autor
adrianna nowak widoczni
Adrianna Nowak

Specjalista ds. marketingu internetowego. W agencji widoczni zajmuje się prowadzeniem kanałów społecznościowych, a także promocja treści w sieci oraz kontakt z mediami i blogosferą.

W swojej pracy najbardziej lubi nawiązywanie relacji z twórcami internetowymi, portalami oraz ekspertami z branży, którym bliskie jest nasze podejście do marketingu internetowego. Cieszy ją, gdy blogerzy doceniają nasze działania i z chęcią dzielą się naszymi treściami. Rosnąca liczba pozytywnych komentarzy na naszym blogu daje jej poczucie, że to, co robi ma sens i wartość dla innych.

Godziny pracy spędzone przez komputerem Adrianna równoważy spędzając czas aktywnie na rowerze, czy rolkach. Jako absolwentka filmoznawstwa i kultury mediów, jest wielką miłośniczką kina.

Autor
Inne artykuły o podobnej tematyce:
kelvin newman widoczni
Jak organizuje się jedną z największych konferencji SEO na świecie? Zapytaliśmy organizatora Brighto...
Zobacz więcej
wywiad z timem soulo
Które funkcje Ahrefsa są najpopularniejsze? Jak tworzyć skuteczny blog? Zapytaliśmy Tima Soulo z Ahr...
Zobacz więcej
brightonseo 2019 wrzesien relacja widoczni
Jak wyglądał wrześniowy BrightonSEO 2019? Czego dotyczyły poszczególne wystąpienia? Przygotowaliśmy...
Zobacz więcej
Oceń ten artykuł
Brighton SEO kwiecień 2019 | Oto najciekawsze prelekcje konferencji
Średnia ocen użytkowników 4.40 na podstawie 85 głosów
Bezpłatna 45min.
konsultacja + audyt

Chcesz zwiększyć sprzedaż? Jesteś niezadowolony z prowadzonych kampanii?

Zamów BEZPŁATNĄ telekonferencję z naszym ekspertem, który przeanalizuje Twój serwis i jego pozycję na tle konkurencji, a na koniec przedstawi możliwości ZWIĘKSZENIA SPRZEDAŻY.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań.
Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej

Czy wiesz ile tracisz ruchu bez optymalizacji
strony pod kątem pozycjonowania?  

Dowiedz się jakie błędy zawiera Twoja strona oraz jak wygląda jej widoczność w Google na tle konkurencji.
 

Zamów Bezpłatny Audyt SEO