Widoczni na PrestaShop Day Warsaw 2019 - relacja z konferencji

konferencja PrestaShop Day 2019 widoczni2

Nasi specjaliści wzięli udział w tegorocznej konferencji, której tematem przewodnim był “Start and Scale” czyli “Początek i skalowanie”. Czy informacje i wnioski z udziału PrestaShop Day okazały się cenne? Przekonajmy się!

konferencja PrestaShop Day 2019 widoczni2

 fot. Widoczni

Z relacji naszych kolegów: Przemysława Michałka, Pawła Ślusarczyka oraz Michała Plebańskiego mogliśmy usłyszeć, że oprócz wysokiej wiedzy merytorycznej prezenterów wydarzenie cechowało się organizacją na profesjonalnym poziomie. Przekrój tematów był szeroki, jednak zwinnie uderzał w zainteresowania uczestników.

Lokalizacja również zwiększała atrakcyjność eventu: Centrum Konferencyjne MsMermaid cechuje się nie tylko elegancją przestrzeni, ale również pięknym widokiem na Stadion Narodowy, co możecie zauważyć na poniższym zdjęciu:

konferencja PrestaShop Day 2019 widoczni1

 fot. Widoczni

Otwarcie wydarzenia poprowadził CTO PrestaShop - Aurélien Pelletier. Jego wstęp obejmował motyw przewodni konferencji, krótkie przedstawienie prezentacji oraz wyjaśnienie idei istnienia platformy PrestaShop.

konferencja PrestaShop Day 2019 widoczni4

 fot. Widoczni

 

Poznaj wykłady w których wzięliśmy udział

 

Widoczność sklepu internetowego: najważniejsze zasady - Przemysław Michałek

Duże grono specjalistów oraz właścicieli sklepów e-commerce wzięło udział w wykładzie team leadera agencji widoczni Przemysława Michałka. Poznali najważniejsze zasady, wpływające na widoczność sklepu internetowego na platformie, jaką jest PrestaShop. Przemek poruszył następujące tematy: 

  • Jak prosto jest zbudować sklep internetowy, czyli: “Mam pomysł i co dalej?”,
  • O czym trzeba wiedzieć aby sklep generował ruch, czyli: “Mam sklep, ale nie ma on ruchu”,
  • O co warto zadbać aby ten ruch przekładał się na konwersje, czyli: “Mam duży ruch teraz chcę mieć sprzedaż”.

Powyższe wskazówki, udzielone przez naszego eksperta, pozwolą uczestnikom udoskonalić pracę w często rekomendowanym przez nas systemie. Wykład cieszył się sporym zainteresowaniem, padały błyskotliwe pytania, zachęcające naszego specjalistę do stworzenia kolejnych tego typu wystąpień z jego udziałem.

konferencja PrestaShop Day 2019 widoczni3

 fot. Widoczni

Ile Kosztuje Ciebie Strata Klienta? A Ile Kosztuje Pozyskanie Nowego? - lojalność klienta według Jacka Chmieleckiego

Jako były pracownik dużych graczy, takich jak Microsoft, Google, Cisco System czy SAP, Jacek Chmielecki dzielił się wiedzą na temat usprawniania procesu obsługi klienta

Uczestnicy dowiedzieli się w jaki sposób mogą spełniać oczekiwania klienta oraz uzyskali twarde, pokazujące jaki procent zadowolonych klientów dzieli się swoją opinią z otoczeniem. Podsumowaniem całego wykładu była odpowiedź na kluczowe pytanie: Czy klient ma zawsze rację? - nawet jeśli nie, to jako profesjonaliści mamy obowiązek go wysłuchać i doradzić w najlepszy z możliwych sposobów. 

Jacek Chmielecki PrestaShop Widoczni

 Fot. PrestaShop

 

Twój sklep nie musi mieć aplikacji mobilnej, ale może ją udawać - Dominika Kawucha

Nie da się ukryć, że ruch z urządzeń mobilnych na stronie sklepu internetowego zwiększa się z miesiąca na miesiąc. Dominika Kawucha z firmy AlterPage wyjaśniła jak zadbać o klientów pod tym kątem, nie przeinwestowując na rzecz aplikacji mobilnych.

Podczas swojej prezentacji omówiła model PWA (Progressive Web Application), opierając się na przykładach, między innymi Lancôme. Dzięki wdrożeniu PWA możemy sprawić, że witryna sklepu będzie udawała aplikację mobilną umożliwiając m.in. interakcję na ekranie głównym czy komunikację z użytkownikiem za pomocą powiadomień PUSH. To nie koniec! Jednym z wielu z plusów wdrożenia PWA, jest możliwość uruchomienia go na każdej z platform np. Desktop, IOS oraz Android.

Dodatkowo, jak zaznaczyła Dominika, aktualizacja tej aplikacji jest niezwykle prosta: aby wypuścić na rynek nową wersję należy jedynie podmienić pliki. Po ponownym uruchomieniu naszej aplikacji użytkownik uzyska jej najnowszą wersję.

Szukasz wskazówek do pozycjonowania swojej strony? Zajrzyj do video poradnika!

 

Pozyskiwanie darmowego ruchu z SEO dzięki contentowi - Jarosław Sieradzki

Jarosław Sieradzki jako pasjonat skutecznych rozwiązań SEO omawiał ogólne aspekty powiązane z optymalizacją stron i sklepów internetowych. Jako specjalista, reprezentujący firmę SetProfit dzielił się wskazówkami na temat zwiększania ruchu na stronie z bezpłatnych wyników Google. Prelegent za pomocą wykresu przedstawiał wpływ poszczególnych elementów, które oddziałują na pozycje w wyszukiwarce Google.
Jego porady obejmowały nie tylko kwestie związane z copywritingiem, ale również technicznymi kwestiami SEO oraz optymalizacją metatagów i tagów, wpływających na pozycjonowanie.

 

Jak rozwijać sklep poprzez dodawanie nowych modułów, tak by sprzedawać więcej? - Grzegorz Frątczak

Grzegorz Frątczak jako doświadczony menedżer z dyplomem MBA i CEO w Convertis przedstawił sposoby, które miały na celu udoskonalenie funkcjonowania sklepu internetowego, tak by zwiększyć jego sprzedaż.

Wykładowca zwrócił uwagę na świadomość wyzwań stojących przed właścicielami firm oraz menadżerami różnego szczebla. Zwykle to oni nie zdają sobie sprawy, co decyduje o spadku sprzedaży w sklepie lub z jakiej przyczyny użytkownicy nie kończą zakupów na ich stronie.
O tym czy sprzedaż się polepszy decyduje wprowadzenie odpowiednich zmian w firmie. Prelegent wskazywał możliwości zastosowania dwóch rozwiązań w tym samym czasie (testy A/B), które pozwolą określić, która metoda, okaże się najlepszym rozwiązaniem dla twojego sklepu.

 

 

Jak UPS może spełnić oczekiwania konsumentów i zoptymalizować dla nich koszty logistyki? - Karolina Szenk

Karolina Szenk jest Retail Managerem w UPS z 10 - letnim doświadczeniem w branży logistycznej. Wyjaśniła co trzeba analizować, aby jak najlepiej spełnić oczekiwania klientów względem naszego sklepu internetowego.

Aby poprawić relację z klientem, warto przede wszystkim być elastycznym i dawać użytkownikom jak najwięcej swobody i możliwości. Przejawem dbałości o doświadczenie klienta jest udostępnienie kilku opcji dostawy i sposobów płatności za kupowany produkt. Karolina wskazała, że warto zadbać o to, aby śledzenie przesyłki odbywało się na stronie danego sklepu, w którym użytkownik zakupił produkt, bez przekierowania na stronę innego przewoźnika.

Takie ułatwienia powodują, że klient z chęcią do nas powraca, ponieważ wie, że zakupy w tej firmie są wygodne, szybkie i bezpieczne.

konferencja PrestaShop Day 2019 widoczni6

 fot. Widoczni

 

PrestaShop Day Warsaw - dlaczego warto wziąć udział?

Nie da się ukryć, że całe wydarzenie było wartościowe i merytoryczne. Prelegenci dzielili się bogatym doświadczeniem, a ich konkretne wskazówki skłaniają do natychmiastowego wdrożenia w życie. Dzięki ich wiedzy uczestnicy mogą doskonalić funkcjonalność swoich sklepów internetowych, a tym samym zwiększać satysfakcję użytkowników.

Nasi pracownicy z pewnością wezmą ponownie udział w tego typu wydarzeniu.

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Oceń ten artykuł:
Widoczni na PrestaShop Day Warsaw 2019 - relacja z konferencji

Średnia ocen użytkowników4.70 na podstawie 125 głosów

UDOSTĘPNIJ