"Oko w Oko z marketingiem internetowym" - 3. szkolenie dla klientów za nami!

autor: Adrianna Nowak

W czerwcu odbyło sie już trzecie szkolenie z cyklu" Oko w oko z marketingiem internetowym" organizowane dla naszych klientów. Spotkania te od kwietnia są comiesięcznym standardem w naszej siedzibie. Goście -  właściciele firm i sklepów internetowych przybyli w komplecie, aby zagłębić tajniki marketingu internetowego. Jak przebiegało spotkanie i czego dowiedzieli się uczestnicy po 3 godzinach szkolenia? 

Marketing internetowy przystępnie

Szkolenie poprowadzili Anna Zalewska - menadżer marketingu, a także Artur Wojczal -  CEO i SEO Menadżer w agencji widoczni. Podstawowym założeniem spotkań z tego cyklu jest przełożenie marketingu internetowego na język bardziej prosty i zrozumiały.

Udowodniliśmy uczestnikom, że konwersja, współczynnik odrzuceń, czy optymalizacja, to nie zawsze trudne pojęcia, skomplikowane wykresy i nieprzystępne narzędzia.

Narzędzia SEO - czyli za pomocą czego analizować efekty?

Jako pierwszy swoją wiedzą i doświadczeniem zawodowym podzielił się Artur Wojczal. Krok po kroku objaśnił działanie Semstrom - narzędzia, z którego na co dzień korzystają pozycjonerzy z naszej agencji. Uczestnicy zapoznali się także z:

  • SearchMetrics, 
  • Ahrefs, 
  • Google Search Console, 
  • Buzzsumo. 

Nie mogło obyć się bez zabawnych anegdotek, które jeszcze lepiej pomogły zobrazować omawiane zagadnienie.

Google Analytics - jak czytać raporty?

Goście spotkania poznali zarówno podstawy związane z zarządzaniem kontem GA, jak i funkcje bardziej zaawansowane. Ze względu na zróżnicowany poziom doświadczenia uczestników, prowadzący z chęcią odpowiadali na ich pytania, które pomogły uzupełnić ewentualne braki w wiedzy. 

Anna Zalewska pokazała, na czym polega prawidłowa analiza raportów generowanych w Google Analytics. Dzięki przykładom najczęściej popełnianych błędów, uczestnicy zrozumieli, że nie powinno wyciągać się zbyt pochopnych wniosków z raportów. W czasie szkolenia obalono także kilka najpopularniejszych mitów związanych z GA. 

Szkolimy studentów, blogerów i początkujących

Korzyści dla uczestników

3-godzinne szkolenie miało na celu pokazanie naszym klientom, na czym konkretnie polega praca agencji SEO, tak aby sprawniej i efektywniej mogli samodzielnie analizować efekty naszych działań. 

Uczestnicy po odbytym szkoleniu:

  • poznali pojęcia niezbędne do skutecznego analizowania danych, w tym także raportów skuteczności, 
  • nauczyli sie przeprowadzać analizę ruchu na stronie,
  • zrozumieli proces pozycjonowania,
  • poznali zachowania i preferencje swoich odbiorców,
  • dowiedzieli się, jak analizować sprzedaż w kontekście ruchu użytkowników.

Jesteś naszym klientem i chciałbyś wziąć udział w kolejnym spotkaniu z cyklu "Oko w oko z marketingiem internetowym"?  Nie ma problemu! Napisz do nas: zawsze@widoczni.pl

Poleć ten artykuł znajomym:

Autor
adrianna nowak widoczni
Adrianna Nowak

Specjalista ds. marketingu internetowego. W agencji widoczni zajmuje się prowadzeniem kanałów społecznościowych, a także promocja treści w sieci oraz kontakt z mediami i blogosferą.

W swojej pracy najbardziej lubi nawiązywanie relacji z twórcami internetowymi, portalami oraz ekspertami z branży, którym bliskie jest nasze podejście do marketingu internetowego. Cieszy ją, gdy blogerzy doceniają nasze działania i z chęcią dzielą się naszymi treściami. Rosnąca liczba pozytywnych komentarzy na naszym blogu daje jej poczucie, że to, co robi ma sens i wartość dla innych.

Godziny pracy spędzone przez komputerem Adrianna równoważy spędzając czas aktywnie na rowerze, czy rolkach. Jako absolwentka filmoznawstwa i kultury mediów, jest wielką miłośniczką kina.

Autor
Bezpłatna 45min.
konsultacja + audyt

Chcesz zwiększyć sprzedaż? Jesteś niezadowolony z prowadzonych kampanii?

Zamów BEZPŁATNĄ telekonferencję z naszym ekspertem, który przeanalizuje Twój serwis i jego pozycję na tle konkurencji, a na koniec przedstawi możliwości ZWIĘKSZENIA SPRZEDAŻY.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań.
Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej

Czy wiesz ile tracisz ruchu bez optymalizacji
strony pod kątem pozycjonowania?  

Dowiedz się jakie błędy zawiera Twoja strona oraz jak wygląda jej widoczność w Google na tle konkurencji.
 

Zamów Bezpłatny Audyt SEO