Dlaczego klienci do nas wracają? Historia Strefylamp

widoczni strefalamp historia

Strefalamp dołączyła do grona naszych klientów w połowie 2017 roku. Wdrożyliśmy działania z zakresu pozycjonowania sklepów, pracując nad pozycjami strony na najważniejsze frazy związane z ofertą. Zgodnie z przyjętą strategią realizowaliśmy kompleksowe działania, z myślą o długofalowych efektach. Jednak właściciel firmy podjął decyzję o zakończeniu współpracy z naszą agencją. Dziś znów jest z nami. Co sprawiło, że wrócił do agencji widoczni?

 

Chcesz zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym? <span class="callContactLayer">Zobacz naszą ofertę</span>

 

Strefalamp - sklep internetowy

 

Strefalamp to salon oświetlenia z siedzibą w Warszawie. Klienci cenią Strefęlamp za szeroki asortyment i dostęp do najlepszych marek, zarówno polskich, jak i zagranicznych. W salonie czekają na nich doświadczeni sprzedawcy, którzy pomogą w zakupie lamp do domu i ogrodu. Stacjonarna sprzedaż to tylko jedna gałąź firmy, sprzedaż odbywa się także online za pośrednictwem sklepu Strefalamp.pl.

widoczni strefalamp historia2

 

 

Co oferuje rynek usług SEO?

Agencja widoczni działa w branży SEO od 1999 roku. O tego czasu wiele się zmieniło, a z usług SEO można skorzystać w tysiącach agencji, nawiązując współpracę z freelancerem lub budując własny dział marketingu internetowego w firmie. Tak duży wybór ofert sprawia, że decyzja o podjęciu współpracy z jednym ekspertem to nie lada wyzwanie.

Nie wspominając o tym, że wiele początkujących agencji bombarduje właścicieli stron mailami z kuszącymi ofertami „bezpłatnego” pozycjonowania do pierwszych efektów, posiłkując się raportami o niskiej widoczności. Klienci mają do wyboru tak wiele atrakcyjnych ofert, że trudno oprzeć się wrażeniu, że być może inna agencja zrobiłaby to lepiej.

widoczni strefalamp3

 

 

Dlaczego klienci do nas wracają?

Klienci o nas:

O tym, że liczba ofert pozycjonowania nie przekłada się na ich jakość, przekonał się właśnie właściciel sklepu Strefalamp:

Po tym jak zakończyliśmy współpracę, zacząłem poszukiwania agencji i freelenacerów, którzy mogliby kontynuować pozycjonowanie strony Strefalamp.pl. W ciągu pół roku przeanalizowałem dziesiątki różnych ofert, a z niektórych nawet spróbowałem skorzystać. Ale już po tygodniu lub dwóch było widać, że po drugiej stronie nie mam do czynienia z profesjonalnym i zrozumiałym podejściem do współpracy. W jednym z przypadków na podstawowy audyt strony czekałem ponad miesiąc. W czasie tych poszukiwań zrozumiałem, że proponowany mi zakres działań, strategia, a tym bardziej sposób współpracy z klientem były - mówiąc wprost - kiepskie.

Dotychczas sądziłem, że sposób, w jaki pracuje agencja widoczni, jest standardem. Wybrałem ją, bo sprawia wrażenie eksperta w swojej branży. Bardzo odpowiadało mi podejście widocznych do klienta. Byłem zadowolony z tego, jak pracuje, jakie proponuje rozwiązania dla mojej strony i jak wdraża je w życie.

Po tym jak poświęciłem pół roku na szukanie następców agencji widoczni, zrozumiałem, że standardy, do jakich mnie przyzwyczaili wcale nie są powszechne na rynku. Gdy inne agencje proponowały mi okrojone i zupełnie niedopasowane działania, od razu wiedziałem, że nie skorzystam z takich usług.

Ostatecznie zdecydowałem wrócić do widocznych. Najważniejsze dla mnie jest to, że wiedzą, co robią, ale zwracam uwagę nawet na takie aspekty jak zaangażowanie agencji w promocję WOŚP-u. Stwierdzam, że pierwszy wybór był najlepszy, dlatego wróciłem do agencji widoczni.

Marek Grams, Strefalamp

Dostarczamy jakość naszym klientom

Nad kształtem naszej usługi pracowaliśmy kilkanaście lat, cały czas modyfikując ją i słuchając potrzeb klientów. Gdy wraca do nas klient, który mógł porównać nas z agencjami z całej Polski, jesteśmy szczególnie dumni. Strata klienta nigdy nie jest łatwa, ale jak pokazuje ta sytuacja, mimo nasycenia rynku ofertami, trudno o naprawdę wartościową propozycję współpracy ze strony agencji czy freelancera. My nigdy nie obiecujemy sukcesów z dnia na dzień, ale w zamian wypracowujemy długotrwałe efekty.

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Anna Zalewska
Anna Zalewska

Anna Zalewska - menadżerka marketingu. Doświadczona specjalistka w zakresie content marketingu i marketingu internetowego. Zaczynała od pracy w sklepach internetowych. W agencji widoczni przeszła różnorodną drogę pozyskując linki, pisząc teksty dla klientów, prowadząc kampanie Google Ads i Facebook Ads. Dziś zajmuje się marketingiem agencji, dbając o jej markę i rozpoznawalność, również w zakresie employer brandingu. Trenerka Akademii widoczni, prelegentka i wykładowczyni na uczelniach wyższych. W pracy najbardziej ceni kreatywne zadania realizowane z zespołem inspirujących ludzi. Dzień zaczyna od dobrych podcastów o biznesie, psychologii i zrównoważonym rozwoju, a kończy na macie z jogą lub z hantlami. 

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Dlaczego klienci do nas wracają? Historia Strefylamp

Średnia ocen użytkowników4.83 na podstawie 76 głosów

UDOSTĘPNIJ