Dlaczego klienci do nas wracają? Historia Strefylamp

autor: Anna Zalewska

Strefalamp dołączyła do grona naszych klientów w połowie 2017 roku. Wdrożyliśmy działania z zakresu pozycjonowania sklepów, pracując nad pozycjami strony na najważniejsze frazy związane z ofertą. Zgodnie z przyjętą strategią realizowaliśmy kompleksowe działania, z myślą o długofalowych efektach. Jednak właściciel firmy podjął decyzję o zakończeniu współpracy z naszą agencją. Dziś znów jest z nami. Co sprawiło, że wrócił do agencji widoczni?

Chcesz zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym?

Strefalamp - sklep internetowy

Strefalamp to salon oświetlenia z siedzibą w Warszawie. Klienci cenią Strefęlamp za szeroki asortyment i dostęp do najlepszych marek, zarówno polskich, jak i zagranicznych. W salonie czekają na nich doświadczeni sprzedawcy, którzy pomogą w zakupie lamp do domu i ogrodu. Stacjonarna sprzedaż to tylko jedna gałąź firmy, sprzedaż odbywa się także online za pośrednictwem sklepu Strefalamp.pl.

Co oferuje rynek usług SEO?

Agencja widoczni działa w branży SEO od 1999 roku. O tego czasu wiele się zmieniło, a z usług SEO można skorzystać w tysiącach agencji, nawiązując współpracę z freelancerem lub budując własny dział marketingu internetowego w firmie. Tak duży wybór ofert sprawia, że decyzja o podjęciu współpracy z jednym ekspertem to nie lada wyzwanie.

Nie wspominając o tym, że wiele początkujących agencji bombarduje właścicieli stron mailami z kuszącymi ofertami „bezpłatnego” pozycjonowania do pierwszych efektów, posiłkując się raportami o niskiej widoczności. Klienci mają do wyboru tak wiele atrakcyjnych ofert, że trudno oprzeć się wrażeniu, że być może inna agencja zrobiłaby to lepiej.

Klienci o nas

Dlaczego klienci do nas wracają?

O tym, że liczba ofert pozycjonowania nie przekłada się na ich jakość, przekonał się właśnie właściciel sklepu Strefalamp:

Po tym jak zakończyliśmy współpracę, zacząłem poszukiwania agencji i freelenacerów, którzy mogliby kontynuować pozycjonowanie strony Strefalamp.pl. W ciągu pół roku przeanalizowałem dziesiątki różnych ofert, a z niektórych nawet spróbowałem skorzystać. Ale już po tygodniu lub dwóch było widać, że po drugiej stronie nie mam do czynienia z profesjonalnym i zrozumiałym podejściem do współpracy. W jednym z przypadków na podstawowy audyt strony czekałem ponad miesiąc. W czasie tych poszukiwań zrozumiałem, że proponowany mi zakres działań, strategia, a tym bardziej sposób współpracy z klientem były - mówiąc wprost - kiepskie.

Dotychczas sądziłem, że sposób, w jaki pracuje agencja widoczni, jest standardem. Wybrałem ją, bo sprawia wrażenie eksperta w swojej branży. Bardzo odpowiadało mi podejście widocznych do klienta. Byłem zadowolony z tego, jak pracuje, jakie proponuje rozwiązania dla mojej strony i jak wdraża je w życie.

Po tym jak poświęciłem pół roku na szukanie następców agencji widoczni, zrozumiałem, że standardy, do jakich mnie przyzwyczaili wcale nie są powszechne na rynku. Gdy inne agencje proponowały mi okrojone i zupełnie niedopasowane działania, od razu wiedziałem, że nie skorzystam z takich usług.

Ostatecznie zdecydowałem wrócić do widocznych. Najważniejsze dla mnie jest to, że wiedzą, co robią, ale zwracam uwagę nawet na takie aspekty jak zaangażowanie agencji w promocję WOŚP-u. Stwierdzam, że pierwszy wybór był najlepszy, dlatego wróciłem do agencji widoczni.

Marek Grams, Strefalamp

Dostarczamy jakość naszym klientom

Nad kształtem naszej usługi pracowaliśmy kilkanaście lat, cały czas modyfikując ją i słuchając potrzeb klientów. Gdy wraca do nas klient, który mógł porównać nas z agencjami z całej Polski, jesteśmy szczególnie dumni. Strata klienta nigdy nie jest łatwa, ale jak pokazuje ta sytuacja, mimo nasycenia rynku ofertami, trudno o naprawdę wartościową propozycję współpracy ze strony agencji czy freelancera. My nigdy nie obiecujemy sukcesów z dnia na dzień, ale w zamian wypracowujemy długotrwałe efekty.

Poleć ten artykuł znajomym:

Autor
anna zalewska widoczni
Anna Zalewska

Pasjonatka content marketingu i marketingu internetowego. Chętnie sięga po wszelkie książki od powieści po wegańskie książki kucharskie. Dzień zaczyna od dobrych biznesowych i psychologicznych podcastów, a kończy na macie z jogą lub z hantlami. W pracy najbardziej ceni kreatywne zadania realizowane z zespołem inspirujących ludzi.

Zobacz więcej o autorze

Autor
Inne artykuły o podobnej tematyce:
widoczni hosting pozycjonowanie sklepu
Jak wybrać efektywny i optymalny serwer dla swojego sklepu internetowego? Zobacz poradnik
Zobacz więcej
book 1798 960 720
Poznaj 45 fachowych definicji w słowniczku SEO, do którego zaprosiliśmy także specjalistów z innych ...
Zobacz więcej
widoczni na brighton seo 2019
Co nas zaskoczyło oraz jakich zmian możemy spodziewać się w SEO? Zobacz nasze podsumowanie Z Brighto...
Zobacz więcej
Oceń ten artykuł
Dlaczego klienci do nas wracają? Historia Strefylamp
Średnia ocen użytkowników 4.33 na podstawie 75 głosów
Wyślij zapytanie

W ciągu max 2 godzin skontaktujemy się z Tobą.

Nie lubisz formularzy? Zadzwoń do nas:61 224 83 26 lub wyślij e-mail na:zawsze@widoczni.pl
Dowiedz się, co warto poprawić na swojej stronie, aby zwiększyć jej skuteczność.
Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań.
Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej

Czy wiesz ile tracisz ruchu bez optymalizacji
strony pod kątem pozycjonowania?  

Dowiedz się jakie błędy zawiera Twoja strona oraz jak wygląda jej widoczność w Google na tle konkurencji.
 

Zamów Bezpłatny Audyt SEO