Kampanie świąteczne - webinar

banery eksperci

Na początku grudnia wystartowaliśmy z webinarem dla klientów naszej agencji. Podjęliśmy temat kampanii Google Ads, jak je skutecznie przeprowadzić i o czym warto pamiętać. Spotkanie online poprowadzili nasi specjaliści ds. Google Ads - Sandra Słowik i Mateusz Milo. Poruszyli zagadnienia techniczne, sprzedażowe, a także bardzo ważny aspekt budowania relacji z klientem w okresie przedświątecznym.


Jak przygotować kampanię świąteczną?

Podstawą każdej poprawnie przygotowanej kampanii jest dostosowanie grupy odbiorców. O tym jak spojrzeć na użytkowników przez pryzmat kampanii świątecznej, opowiedziała Sandra. Co dalej? Nasza specjalistka podała kilka cennych wskazówek, jak wyróżnić się na tle konkurencji i jednocześnie usprawnić komunikację z potencjalnymi klientami. W tym celu omówiliśmy na szkoleniu elementy takie jak słowa kluczowe, banery, UX strony, czy ustawienia Google Merchant Center. Niezbędne jest również wcześniejsze zaplanowanie strategii zarządzania budżetem. Jest to złota zasada, aby uniknąć świątecznego chaosu.


Skuteczne triki w kampanii świątecznej

Najlepiej zacząć planowanie kampanię świąteczną po black friday, na początku grudnia. Chodząc po galerii handlowej w poszukiwaniu prezentów, na początku rzucają się w oczy piękne świąteczne wystawy. Analogicznie warto przygotować swoją stronę do klientów internetowych. Co zalecają nasi specjaliści?

  • Wyeksponowanie produktów nadających się na prezenty.
  • Stworzenie zestawów świątecznych, najlepiej łącząc produkty popularne z tymi, które trudniej się sprzedają.
  • Wprowadzenie czasowo darmowej dostawy lub obniżenie limitu koszyka niezbędnego do darmowej wysyłki.

W trakcie webinaru nasi klienci poznali te i wiele innych sztuczek. Mamy nadzieję, że przydały się jeszcze w tym roku, a także sprawdzą się w kolejnych latach.

 

 

Bezpłatna konsultacja eksperta
Wyślij zapytanie
Wyślij
Karolina Dopierała
Karolina Dopierała

Specjalistka ds. marketingu internetowego. Ukończyła studia na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja o specjalizacji Nowe media. Swoją wiedzę uzupełnia na szkoleniach z zakresu copywritingu, strategii marki, SEO, Google Ads i Analytics.

W swojej pracy dba o przejrzysty wizerunek Widocznych i budowanie rozpoznawalności agencji. Zagłębia się w tajniki mediów społecznościowych, optymalizacji strony internetowej oraz marketingu w szerokim tego słowa znaczeniu.

W wolnej chwili Karolina lubi wpaść w wir książek o tematyce fantasy lub fotografować świat i ludzi przez pryzmat starych aparatów analogowych.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Kampanie świąteczne - webinar

Średnia ocen użytkowników4.70 na podstawie 72 głosów

UDOSTĘPNIJ