I love Ads & Analytics - relacja z 1. dnia konferencji I love Marketing

i love ads relacja widoczni

Nie ma chyba osoby z naszej branży, która nie słyszałaby o I love Marketing - największej konferencji dla marketerów w Polsce! 22 października odbyła się kolejna edycja. W tym roku wydarzenie trwało nie trzy, a 4 dni! Nowością był dzień poświęcony influencer marketingowi. 

  • Dzień 1 – I Love Ads & Analytics (22.10)
  • Dzień 2 – I Love Marketing (23.10)
  • Dzień 3 – I Love Influencer (24.10)
  • Dzień 4 – I Love Social Media (25.10)
53551254 10156001522197256 9206296410822017024 n

 

#ilovemkt dedykowane jest osobom związanym z szeroko rozumianym marketingiem, właścicielom małych i średnich przedsiębiorstw, a także wszystkim osobom, które szukają świeżych inspiracji branżowych. Do grona prelegentów zapraszani są praktycy z wieloletnim doświadczeniem i znane twarze w środowisku marketerów. Każde wystąpienie na scenie trwa 18 min. Przez ten czas widzowie dostają porządną dawkę praktycznej wiedzy, popartą przykładami, statystykami i realnymi case' ami. 

Cezary Urbanowicz - SEO Menadżer i Agata Tuszyńska - Menadżer Google Ads wzięli udział w pierwszym dniu konferencji I Love Ads & Analytics. Jak oceniają całe wydarzenie i poszczególne wystąpienia? Poprosiliśmy ich o podzielenie się swoimi wrażeniami.

IMG 20191022 162526

 

 

I Love Ads & Analytics - co jest warte docenienia?

Z pewnością należy docenić lokalizację. Konferencja odbywa się w Warszawie w Złotych Tarasach, które są jednym z punktów centralnych miasta. Zarówno Ci podróżujący pociągami, metrem i komunikacją miejską - nie powinni mieć problemów z dotarciem tutaj. 

Jeśli chodzi o samą organizację - można stwierdzić, że całość dopięta została na ostatni guzik. Co prawda zdarzały się pojedyncze przypadki, ze których z prelegentów nie mieścił sie w 18 minutach, ale nie ingerowało to w start kolejnej prelekcji. Wszystkie wystąpienia odbywały się zgodnie z planem. 

Agata i Czarek szczególnie doceniają aplikację Slidecase, dzięki której było widać wszystkie slajdy w telefonie. Można było także dowolnie komentować i robić własne notatki na poszczególnych slajdach. Dodatkowo w aplikacji możliwe było glosowanie na najlepsze prezentacje - oceniane w 2 wymiarach:

  • merytoryka prezentacji,
  • prezentacja sceniczna.

Ciekawostką jest, że wysokość wynagrodzenia za występ prelegenta zależna była o ocen uczestników. 

 

i love ads relacja widoczni

 

Interesują Cię wydarzenia marketingowe? Zobacz ofertę #Akademii widoczni Zobacz więcej

Kilka słów o prowadzącym konferencję

Uwagę na scenie z pewnością zwracał sam prowadzący wydarzenie - Maciej Kautz - dobrze nam znany m.in z Poznańskich Dni Przedsiębiorczości, czy wywiadu w telewizji WTK. Czarek nie bał się nawet nazwać go "numerem 1 ze wszystkich prowadzących konferencje na jakich był do tej pory". Maciej przekazywał bardzo dobrą energię na widownię. Rozluźniał atmosferę, ale tez potrafil utrzymać skupienie wraz z rozpoczynaniem się kolejnych prezentacji.

Maciej Kautz, http://maciejkautz.pl/

Opinia eksperta

"Nie bez przyczyny wielu nazywa #ilovemkt mistrzostwami Polski w marketingu. Po pierwsze, zapraszamy tych najbardziej uznanych specjalistów i mówców. Po drugie, do mistrzowskiej formy zmusza formuła: występy ocenia 800 widzów. Każdy ma w smartfonie aplikację do głosowania. A ci prelegenci, którzy nie znajdą się danego dnia w top 10 konferencji, odpadają. To daje widzom gwarancję jakości.

Choć jako konferansjer prowadzę wiele wydarzeń, to konferencja #ilovemkt jest dla mnie perłą w koronie. Merytoryczne zapowiedzenie, ale i dodanie otuchy każdemu z występujących przez 4 dni mówców, wymaga dużego przygotowania. Śmiało mogę powiedzieć, że na czas #ilovemkt staje się ambasadorem każdego z 68 prelegentów. Podglądam w mediach społecznościowych, jacy są i na wylot znam ich biografie. Pilnuję też jednak interesu publiczności, skracając przedłużające się prezentacje. Każdy prelegent ma tylko i aż 18 minut, by zdobyć marketingowe serca!"

73311722 10156486863117256 4736275099764654080 o

 

fot. Sprawny Marketing

 

Najciekawsze prelekcje podczas I Love Ads & Analytics

Witold Wrodarczyk - "Ukryte konwersje. Czego Ci analitycs nie powie"

Dlaczego marketing internetowy zyskał taką popularność i nadal rozwija się w bardzo szybkim tempie? Ponieważ tu wszystko jest mierzalne. Witold w bardzo zaawansowany sposób przedstawił zagadnienie atrybucji. Pokazał uczestnikom, z których modeli korzystać, z których nie i dlaczego. Wprowadzone zostało pojęcie 'data drive attribution'. Po tej prezentacji każdy wiedział, czym jest wartość shapleya czy łańcuchy markowa.

Witold zwrócił szczególną uwagę na to, jak często popełniamy błędy przy wyciąganiu właściwych wniosków analizując konwersje i stwierdził, że korelacja często mylona jest ze związkiem przyczynowo skutkowym. W ciekawy sposób zostało również przedstawione pojęcie "Conversion Lift", czyli badanie wzrostu konwersji. Pojęcie zostało omówione na przykładzie tego, czy warto reklamować się w ads na nazwę marki.

Witold Wrodarczyk

 

"I love marketing to jedna z najlepszych w Polsce i pod wieloma względami - absolutnie wyjątkowa konferencja marketingowa. Ostatnia edycja nie zawiodła - uczestnicy mogli wysłuchać wielu świetnych prezentacji w wykonaniu największych osobowości branży. 

Pojawiło się wiele nowych twarzy, o których z pewnością jeszcze nieraz usłyszymy. Było też kilka niespodzianek, w tym Łukasz Chwiszczuk, który swoją prezentacją podbił serca publiczności i pokazał, że zwycięzcami I love ads & analytics wcale nie muszą być Janina Bąk lub Maciej Lewiński – którzy, co by nie mówić – jak zwykle zapewnili nam konkretną dawkę wiedzy podaną tak, jak tylko oni to potrafią zrobić.
A jeśli już mowa o klasyfikacji – aż prosiło się, by laureatów mogło być więcej niż 10, bo przynajmniej jeszcze kilku prelegentów chciałbym wysłuchać podczas kolejnej, marcowej edycji #ilovemkt, na którą już teraz warto kupić bilety."

Witold Wrodarczyk, http://adequate.digital/

wrodarczyk2

 

Krzysztof Wroński - "Kampanie b2b w Google Ads"

Krzysztof zdradził m.in. 4 kroki skutecznej kampanii b2b w Google Ads. Podkreślił m.in. jak ważnym zjawiskiem jest określenie właściwej grupy docelowej - mimo, że jest to pojęcie znane dla każdego marketera to uważa, że nadal jest to jeden z największych problemów skutecznych kampanii b2b w Google Ads.

Ponadto słusznie zwrócił uwagę na to, że zazwyczaj klienci porażki kampanii Google Ads poszukują w samej kampanii. Według Krzysztofa większą uwagę powinniśmy poświęcić również na analizę stron docelowych i tego jak zachowują się na nich użytkownicy.

Krzysztof Wroński

 

"W tym roku po raz pierwszy miałem przyjemność uczestniczyć w konferencji I love Marketing, a dokładnie I Love Ads & Analytics zarówno jako uczestnik, jak i prelegent. Od strony uczestnika jak zwykle była to bardzo ciekawa i dobrze zorganizowana konferencja.

Organizatorzy dbają o to, aby wystąpienia były nie tylko merytoryczne, ale też cieszyły oko i ucho. Taki mix wiedzy i rozrywki. I takie prezentacje były najwyżej oceniane. Bardzo ważne jest też, aby prelegenci nie przekraczali czasu prezentacji (18 minut). Od strony prelegenta poziom organizacji był również wysoki. Przez cały czas czułem się zaopiekowany i poinformowany."

Krzysztof Wroński, http://marafiki.pl/

wronski 3

 

Ewa Wysocka & Adam Ziółkowski - "Nie kieruj się emocjami, dane Ci wszystko powiedzą"

Świetna prezentacja pokazująca, jak bardzo możemy sobie zaszkodzić analizując niewłaściwe metryki, a co za tym idzie podejmując na ich podstawie błędne decyzje. Adam i Ewa przedstawili metryki, na które ich zdaniem należy zwracać szczególną uwagę analizując każdy sklep internetowy.

Podzielili się z nami szablonem bardzo wysoko konwertującej strony. Oprócz tego udostępnili gotowy raport ułatwiający analizę kluczowych wg nich metryk.

Ewa Wysocka

 

"I Love marketing jest niesamowite w swojej formule, bo zrywa z “bylejakością” konferencji i co roku stara się by poziom prezentacji był tylko wyższy. Zasługą jest na pewno rywalizacja prelegentów między sobą, która motywuje do tworzenia merytorycznych treści, oraz dobór mówców sprawdzających swoją wiedzę w codziennej pracy.

Niech dowodem tej “superjakości” będzie fakt, że pomimo tego, że sami w Tribe47, każdego dnia działamy w digitalu i prowadzimy wiele projektów, z dnia na dzień mogliśmy wprowadzić usprawnienia i hacki, których nauczyliśmy się podczas konferencji. Wymiana doświadczeń pomiędzy CEO, specjalistami i praktykami marketingu jest naprawdę ważna i cenna, bo pozwala na poznanie nowych punktów widzenia w naszej branży.

wysocka ziolkowki

 

W tym roku razem z Adamem Ziółkowskim z Tribe47 mieliśmy możliwość podzielić się z publicznością autentycznymi wyzwaniami przedsiębiorców, którzy zmagają się z pozornym mierzeniem rezultatów. Poszło nam fantastycznie, bo zagwarantowaliśmy sobie tym samym miejsce w pierwszej 10tce i występ w przyszłym roku! Jednak konkurencja była bardzo duża i tym bardziej duma z tego, że wiele miesięcy przygotowań zostało docenione przez publiczność, daje dużo satysfakcji. Chociażby, tegoroczny zwycięzca dnia I <3 Ads & Analytics, Łukasz Chwiszczuk w 18 minut zmieścił 173 slajdy pełne własnych prób i błędów z ustawiania Google Ads, Janina Bąk przeprowadziła skrócony wykład z analizy statycznej z marketerów, Krzysztof Marzec najpierw przyprawił całą salę Mulitikina Złote Tarasy o “problemy techniczne”, by później podzielić się kolejnymi wskazówkami, które pomagają w lepszej atrybucji w Google Ads, a Maciej Lewiński przekazał nowinki z Google Analytics (a jakże), a to tylko ⅕ prelegentów, którzy popisali się na scenie wiedzą, pewnością siebie i znakomitymi umiejętnościami autoprezentacji.

Zdecydowanie uczestnictwo w I love MKT zarówno z poziomu sceny jak i widowni, jest bardzo cenne i warto na I love MKT pojawić się chociaż raz w życiu, by zrozumieć jak wyjątkowa jest to konferencja. Zaangażowanie prelegentów w swoje wystąpienia, dbałość organizatorów o aktywizowanie publiczności i przykładanie uwagi do szczegółów, jest widoczne na pierwszy rzut oka. Jak na dobrą konferencję przystało, I love MKT to miejsce wymiany doświadczeń i networkingu. Co roku poznajesz nowych ludzi i nowe trendy, wymieniasz się doświadczeniem z innymi marketerami i spotykasz starych znajomych z branży.
Dla Tribe47, dzień I love Ads & Analytics był pełen wrażeń, ale pomimo, że kurz emocji już opadł wciąż nie możemy doczekać się kolejnej edycji!"

Ewa Wysocka, http://tribe47.com/

wysocka ziolkowski2

 

Maciej Lewiński - "Google Analitycs 2019"

Maciej podzielił się praktycznymi poradami dotyczącymi tego, na co w szczególności zwracać uwagę analizując dane w 2019 roku. Jednym z elementów, o których wspomniał była to analiza porównawcza. Według Macieja dane bez kontekstu są bezużyteczne.

Podzielił się również bardzo przydatnym raportem, który pozwoli nam określić, które strony są dla nas najbardziej wartościowe pod kątem konwersji, oraz w jaki sposób można jeszcze bardziej wykorzystać ich potencjał.

Maciej podkreślił problem błędnej konfiguracji Analitycsa, a co za tym idzie błędnych danych wejściowych. Mając błędne dane wejściowe, wyciągamy błędne wnioski i podejmujemy błędne decyzje.

Oprócz tego wspomniał o zaletach korzystania z Google Signals. Włączenie tej opcji pozwoli nam na odkrycie nowego raportu "Wizyty w sklepie stacjonarnym" - co prawda funkcjonalności są w beta testach, ale wyglądają bardzo konkretnie.

74302811 10156484076127256 5925449847791419392 n

 

Fot. Sprawny Marketing

Janina Bąk - "3 najsłabsze ogniwa Twojej analizy danych i o tym, jak je wzmocnić"

Janina w bardzo humorystyczny sposób przedstawiła swoje sposoby na analizę danych. Na początku pokazała, na co należy zwracać uwagę przeprowadzając analizę jakościową zachowań użytkowników.

Następnie Janina opowiedziała o najczęściej spotykanych problemach przy przeprowadzaniu testów A/B - są to m.in zbyt krótki czas trwania testu, lub zbyt mała wielkość próby. Przedstawiony został również raport "upływ czasu" w Google Analitycs - jako odpowiedź na to, jak długo powinniśmy atakować naszych odwiedzających remarketingiem. Janina wielokrotnie podkreślała jak ważnym narzędziem pracy marketera jest excel.

Czy jeszcze tu wrócimy?

Z pewnością! Organizatorzy ogłosili już listę prelegentów marcowej konferencji. Jeśli jesteście ciekawi tego, co będzie w programie, odwiedźcie stronę: https://sprawnymarketing.pl/szkolenia/konferencja

IMG 20191022 162736

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Adrianna Nowak
Adrianna Nowak

Menadżer Marki w agencji widoczni i trenerka Akademii Widoczni. W agencji widoczni zajmuje się prowadzeniem kanałów społecznościowych, a także promocją treści w sieci i kontaktem z mediami branżowymi.

Z wykształcenia jest dziennikarką ze specjalnością reklama i promocja. Doświadczenie zdobyte podczas pracy dziennikarki i copywriterki pozwala jej szerzej widzieć tworzony content i lepiej dostosować go pod wymogi użytkowników, jak i Google.

Od 7 lat pracuje w branży marketingu internetowego. Cyklicznie zajmuje się szkoleniem klientów Agencji z zakresu prowadzenia profili na LinkedIn w ramach cyklu “Oko w Oko z Marketingiem Internetowym”.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
I love Ads & Analytics - relacja z 1. dnia konferencji I love Marketing

Średnia ocen użytkowników4.80 na podstawie 120 głosów

UDOSTĘPNIJ