STARTUP POZNAŃ 2015 - BYLIŚMY WIDOCZNI

autor: Anna Zalewska

W dniach 21-22 kwietnia 2015 uczestniczyliśmy (aktywnie!) w Startup Poznań – konferencji organizowanej przez Miasto Poznań, poruszającej tematykę nowych technologii dla biznesu i debiutu w sieci. Nasza koleżanka z agencji, Ania Siódmak, opowiadała gościom zgromadzonym w budynku poznańskich targów, o tym jak tworzyć skuteczne i poprawne opisy produktów do sklepów internetowych.

DSC 0279
DSC 0307
  • DSC 0279
  • DSC 0307

JAK ZARABIAĆ W SIECI - INSTRUKCJA KROK PO KROKU

Podczas wykładu słuchacze mogli dowiedzieć się m.in. skąd wzięła się zasada komponowania tekstu w kształcie litery F, dlaczego warto pisać unikalne treści i czym grozi ich nagminne kopiowanie lub duplikacja. Jednak nasza specjalistka marketingu internetowego skupiła się przede wszystkim na pozytywnych przykładach. Krok po kroku, Ania pokazała różne sposoby, dzięki którym największe sklepy internetowe uzyskały ten sam efekt – zatrzymały klienta i skłoniły go do zakupu. Na czym polega sukces westwing.pl, answear.com, multishop24.pl czy mostarmi.pl? Jak przekonywała Ania, internautę rozważającego zakup, w równym stopniu interesuje różnorodność i przejrzystość, co przewidywalność umieszczonego na stronie opisu. Wchodząc do sklepu internetowego, użytkownik chce znaleźć wszystkie informacje niezbędne do dokonania zakupu – dokładnie tak, jak w sklepie stacjonarnym. W tym wypadku jednak opis musi zastąpić sprzedawcę i z góry odpowiedzieć na wszystkie możliwe pytania. Kształt, kolor, rozmiar, cena, skład, a nawet materiał czy faktura - te informacje musimy zawrzeć, czy to w opisie, czy na dobrej jakości fotografii.

TAJNIKI SKUTECZNEJ PROMOCJI W INTERNECIE

Drugim ważnym zagadnieniem była kwestia skutecznej promocji w internecie. Ania przybliżyła pojęcia i podstawy rządzące reklamami SEM i SEO. Wyjaśniła, czym AdWords różni się od bezpłatnych wyników wyszukiwania i kiedy lepiej zdecydować się na daną strategię marketingową. Po wykładzie, każdy uczestnik będzie już wiedział, na które statystyki Google Analitycs trzeba zwrócić szczególną uwagę, żeby sprawdzić efekty z pozycjonowania.

Nieskromnie musimy przyznać, że prezentacja naszej koleżanki wzbudziła bardzo duże zainteresowanie. Padały różnorakie pytania – „którą strategię marketingową powinienem wybrać dla swojego sklepu?”, „czy warto zakładać profile na portalach społecznościowych i blogach” , „na jakie frazy się pozycjonować, jeśli mojego produktu nie ma w sieci?” itp. Wątpliwości z jakimi stykają się osoby zakładające własny biznes, jest wiele. Cieszymy się , że mogliśmy rozwiać niektóre z nich. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie i mamy nadzieję, że takich spotkań będzie więcej!

DSC 0291
DSC 0302
  • DSC 0291
  • DSC 0302
Pomagamy budować biznes dzięki reklamom w Google

Skutecznie wypromujemy Cię w sieci.

 

Wyślij zapytanie
Autor
anna zalewska widoczni
Anna Zalewska

Pasjonatka content marketingu i marketingu internetowego. Chętnie sięga po wszelkie książki od powieści po wegańskie książki kucharskie. Dzień zaczyna od dobrych biznesowych i psychologicznych podcastów, a kończy na macie z jogą lub z hantlami. W pracy najbardziej ceni kreatywne zadania realizowane z zespołem inspirujących ludzi.

Zobacz więcej o autorze

Autor
Wyślij Zapytanie
Bezpłatna konsultacja SEO

Chcesz zwiększyć sprzedaż? Szukasz skutecznej agencji?
Wyślij zapytanie - umówimy się na BEZPŁATNĄ konsultacje SEO i prześlemy DOBRĄ ofertę


Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań.
Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej

Czy wiesz ile tracisz ruchu bez optymalizacji
strony pod kątem pozycjonowania?  

Dowiedz się jakie błędy zawiera Twoja strona oraz jak wygląda jej widoczność w Google na tle konkurencji.
 

Zamów Bezpłatny Audyt SEO