STARTUP POZNAŃ 2015 - BYLIŚMY WIDOCZNI

DSC 0307

W dniach 21-22 kwietnia 2015 uczestniczyliśmy (aktywnie!) w Startup Poznań – konferencji organizowanej przez Miasto Poznań, poruszającej tematykę nowych technologii dla biznesu i debiutu w sieci. Nasza koleżanka z agencji, Ania Siódmak, opowiadała gościom zgromadzonym w budynku poznańskich targów, o tym jak tworzyć skuteczne i poprawne opisy produktów do sklepów internetowych.

DSC 0279

 

JAK ZARABIAĆ W SIECI - INSTRUKCJA KROK PO KROKU

Podczas wykładu słuchacze mogli dowiedzieć się m.in. skąd wzięła się zasada komponowania tekstu w kształcie litery F, dlaczego warto pisać unikalne treści i czym grozi ich nagminne kopiowanie lub duplikacja. Jednak nasza specjalistka marketingu internetowego skupiła się przede wszystkim na pozytywnych przykładach. Krok po kroku, Ania pokazała różne sposoby, dzięki którym największe sklepy internetowe uzyskały ten sam efekt – zatrzymały klienta i skłoniły go do zakupu. Na czym polega sukces westwing.pl, answear.com, multishop24.pl czy mostarmi.pl? Jak przekonywała Ania, internautę rozważającego zakup, w równym stopniu interesuje różnorodność i przejrzystość, co przewidywalność umieszczonego na stronie opisu. Wchodząc do sklepu internetowego, użytkownik chce znaleźć wszystkie informacje niezbędne do dokonania zakupu – dokładnie tak, jak w sklepie stacjonarnym. W tym wypadku jednak opis musi zastąpić sprzedawcę i z góry odpowiedzieć na wszystkie możliwe pytania. Kształt, kolor, rozmiar, cena, skład, a nawet materiał czy faktura - te informacje musimy zawrzeć, czy to w opisie, czy na dobrej jakości fotografii.

TAJNIKI SKUTECZNEJ PROMOCJI W INTERNECIE

Drugim ważnym zagadnieniem była kwestia skutecznej promocji w internecie. Ania przybliżyła pojęcia i podstawy rządzące reklamami SEM i SEO. Wyjaśniła, czym AdWords różni się od bezpłatnych wyników wyszukiwania i kiedy lepiej zdecydować się na daną strategię marketingową. Po wykładzie, każdy uczestnik będzie już wiedział, na które statystyki Google Analitycs trzeba zwrócić szczególną uwagę, żeby sprawdzić efekty z pozycjonowania.

Nieskromnie musimy przyznać, że prezentacja naszej koleżanki wzbudziła bardzo duże zainteresowanie. Padały różnorakie pytania – „którą strategię marketingową powinienem wybrać dla swojego sklepu?”, „czy warto zakładać profile na portalach społecznościowych i blogach” , „na jakie frazy się pozycjonować, jeśli mojego produktu nie ma w sieci?” itp. Wątpliwości z jakimi stykają się osoby zakładające własny biznes, jest wiele. Cieszymy się , że mogliśmy rozwiać niektóre z nich. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie i mamy nadzieję, że takich spotkań będzie więcej!

DSC 0291

 

Pomagamy budować biznes dzięki reklamom w Google Zobacz więcej

 

Bezpłatna konsultacja eksperta
Wyślij zapytanie
Wyślij
Oceń ten artykuł:
STARTUP POZNAŃ 2015 - BYLIŚMY WIDOCZNI
Nikt jeszcze nie ocenił tego artykułu. Badź pierwszy
UDOSTĘPNIJ