Uwaga, oszuści podszywają się pod agencje na platformach społecznościowych!
Close
688CE84A-69B3-4183-AAEF-288688AF4E6E widoczni 221
Jak dodać stronę do Google i co to znaczy?

Dostałeś kiedykolwiek ofertę dodania strony do Google, a potem z rozczarowaniem stwierdziłeś, że wcale nie ma jej na pierwszej stronie wyników wyszukiwania? Ten filmik jest dla Ciebie. Przemysław Michałek wyjaśnia, co to właściwie jest dodanie strony do wyszukiwarki i dlaczego to nie koniec przygód z Google.

 

Strona internetowa w wyszukiwarce Google - jak do niej trafić?

Wyszukiwarka internetowa Google samodzielnie rozpoznaje nowe serwisy internetowe. Jeśli na swojej stronie zadbałeś o wartościowy link building, a więc linki prowadzące do tej strony na różnych rodzaju:

  • portalach,
  • katalogach firm,
  • forach,

jest duża szansa, że roboty Google w końcu trafią na nią. Po tym, jak googleboty zindeksują stronę, ocenią ją także pod kątem optymalizacji i wartości dla użytkownika. Im wyżej oceniona strona tym większa szansa, że strona znajdzie sie w TOP10 Google i zostanie dodana do wyszukiwarki Google.

 

Dodawanie strony do wyszukiwarki przez Google Search Console

Drugim sposobem (bardziej technicznym) na dodanie strony internetowej do wyszukiwarki Google jest wykorzystanie narzędzia Google Search Console. Po zarejestrowaniu się w GSC i wprowadzeniu domeny strony internetowej, jest ona automatycznie sprawdzana przez robota Google.Weryfikacja strona może trwać od kilku minut do nawet kilku godzin. Po tym czasie strona powinna być już widoczna w wyszukiwarce Google. 

Warto dodać, ze samo dodanie strony do wyszukiwarki nie oznacza jeszcze, że strona będzie wysoko wypoozycjonowana na wybrane frazy. Nowo dodana witryna może być widoczna w Google jedynie po nazwie firmy. Wypozycjonowanie strony na frazy związane z ofertą, branżą itp. wymaga czasu a takżę umiejętności. W tej kwestii warto współpracować z doświadczonymi agencjami SEO.

 

Zobacz film

Jak dodać stronę do Google i co to znaczy?