Jak wypromować i reklamować sklep internetowy?

Sprawdź jak wygenerowaliśmy 200% więcej przychodu z pozycjonowania sklepu!

Efekty pozycjonowania przyniosły 200% więcej przychodu

Nie czekaj, aż klienci sami znajdą Twój e-sklep! Jeśli chcesz wiedzieć, jak wypromować sklep internetowy, świetnie trafiłeś! Możesz dotrzeć do swoich klientów, korzystając z wybranych przez nas skutecznych rozwiązań na promocję sklepu w internecie. Ten poradnik stworzyliśmy w taki sposób, aby zawierał zarówno działania płatne, jak i te, dzięki którym możesz reklamować sklep internetowy samodzielnie, bez zatrudniania agencji zewnętrznej. Zobacz, jakie masz możliwości.

I. Google Adwords - skuteczna i szybka reklama dla sklepów internetowych

Najpopularniejszą formą reklamy internetowej są reklamy Google Adwords, obecnie nazywane Google Ads. W ramach kampanii Adwords otrzymujemy dostęp zarówno do sieci wyszukiwania (reklamy w wyszukiwarkach), jak i do sieci reklamowej (reklamy na portalach). Promocja sklepu internetowego poprzez reklamy Adwords polega na płatności naliczanej tylko za kliknięcie w reklamę. Z jednej strony to zaleta, ponieważ nie płacimy za nieefektywne wyświetlenia. Z drugiej – źle skonfigurowana kampania może w ten sposób wygenerować wysokie koszty.

Duża liczba odwiedzin użytkowników, którzy tylko przeglądają produkty, bez zamiaru dokonania zakupu w najbliższym czasie, to zbędny koszt. Jednak można go uniknąć, odpowiednio ograniczając słowa kluczowe i dobierając właściwą formę reklamy Google Ads. Co mamy do wyboru w ramach kampanii Google Adwords?

Co mamy do wyboru w ramach płatnych kampanii Google Ads?

Reklama tekstowa sklepu

Reklama tekstowa Adwords wyświetla się w wynikach wyszukiwania Google po wpisaniu wybranych w kampanii fraz. Format reklamy przypomina bezpłatne wyniki wyszukiwania. Zaletą promowania sklepu internetowego w sieci wyszukiwania jest możliwość zawężania grupy docelowej w oparciu o precyzyjnie dobrane słowa kluczowe, lokalizację oraz wykluczenia. Z naszego doświadczenia jest to jedna z najskuteczniejszych form reklamy internetowej dla e-sklepu.

Przykład reklamy w sieci wyszukiwania Adwords

Reklama w sieci reklamowej pomaga w wypromować sklep internetowy

Sieć Reklamowa Adwords

Innym dobrym pomysłem na to jak rozkręcić biznes online za pomocą kampanii AdWords, jest wyświetlanie reklamy na portalach zewnętrznych. Zaletą jest dostęp do setek portali, które można dowolnie dobierać, np. pod względem tematyki. Warto wiedzieć, że w porównaniu z siecią wyszukiwania, sieć reklamowa często generuje więcej kliknięć, a więc także większe koszty dla właścicieli sklepu internetowego.

W przypadku ograniczonego budżetu reklamowego sieć reklamowa nie jest najlepszym wyborem. Natomiast, gdy zależy nam na budowie rozpoznawalności marki i chcemy dotrzeć do jak największej liczby użytkowników, publikacja banerów reklamowych w sieci reklamowej Adwords znacznie to ułatwia.

 

Google Zakupy czyli jak reklamować sklep internetowy w Google Shopping

Kampania Google Shopping

Ta metoda promocji polega na wyświetlaniu w wynikach wyszukiwania Google produktu wraz z ceną, krótkim opisem i linkiem bezpośrednio do karty produktowej. Inaczej niż w sieci wyszukiwania, tutaj nie określamy fraz, ale kategorie produktowe. Kontrolowanie wyświetlania się produktów jest więc ograniczone.

Dużym plusem jest natomiast znaczne skrócenie drogi klienta z wyszukiwarki na kartę produktową. Jeśli tylko reklama wyświetli się zdecydowanemu klientowi, mamy duże szanse na pozyskanie konwersji. Plusem jest widoczna cena produktu – użytkownik może szybko porównać między sobą oferty, bez klikania w każdą reklamę.

 Przykład reklamy Adwords Shopping

Remarketing dla sklepów internetowych

Remarketing jest to reklama, wyświetlająca się tylko użytkownikom, którzy wcześniej odwiedzili Twój sklep internetowy. Odwiedziny sprawiają, że użytkownik trafia na listę remarketingową. Lista zbiera się automatycznie – wystarczy zaimplementować tag remarketingowy lub skorzystać z remarketingu w Google Analytics. W ten sposób można zbierać listę użytkowników w oparciu o ich zachowanie, np. użytkowników, którzy odwiedzili tylko stronę główną, użytkowników, którzy porzucili koszyk, tych którzy dokonali zakupu i wiele innych.

Remarketing dynamiczny

Bardziej zaawansowaną formą promocji firmy w internecie jest remarketing dynamiczny. Wdrożenie bardziej przypomina konfigurację kampanii Google Shopping – wymaga przygotowania pliku produktowego. Reklamy jednak mogą odpowiadać w 100% temu, co użytkownik przeglądał w sklepie. W efekcie niedoszły klient widzi reklamy produktów, które oglądał lub innych z wybranej kategorii, np. klientka, która oglądała sukienkę wieczorową, może zobaczyć zdjęcia innych sukienek wieczorowych na reklamie.

To właśnie ta forma reklamy, która bezlitośnie potrafi zepsuć niespodziankę ukochanej osobie. Każdy na pewno słyszał historie kobiet, którym nagle zaczęły się wyświetlać reklamy pierścionków zaręczynowych. To właśnie wina remarketingu dynamicznego.

 

Kiedy wybrać reklamy Adwords?

Kampanie Adwords są przystępną formą promowania sklepu internetowego, nawet tego z niskim budżetem. Większość produktów może być reklamowana w Google, ograniczenia w tym zakresie dotyczą tylko wybranych produktów, m.in. alkoholu, papierosów, leków, środków na odchudzanie i innych. » Pełna lista znajduje się na oficjalnej stronie Google Adwords.

Wadą kampanii Adwords jest zasięg ograniczony budżetem. Im mniejszy budżet, tym mniej kliknięć w reklamę pozyskamy. Gdy dodatkowo stosujemy dzienne ograniczenie budżetowe, ryzykujemy, że reklama będzie widoczna tylko kilka godzin dziennie. Kampanie mogą generować większe koszty, jeśli wybierzemy konkurencyjne frazy. Im więcej chętnych na wyświetlanie się na daną frazę, tym trzeba więcej zapłacić. Zarządzanie budżetem Adwords i konfiguracja kampanii mają decydujący wpływ na efektywność reklam, dlatego zalecane jest korzystanie z pomocy certyfikowanych specjalistów Adwords i agencji marketingu internetowego.

Plusy i minusy promocji sklepu z pomocą reklam Adwords

Plusy:

 • płatność tylko za kliknięcia
 • duży wybór formatów reklamowych
 • setki portali dostępnych w ramach jednej kampanii
 • dostęp do bogatych statystyk
 • śledzenie ścieżki konwersji
 • natychmiastowa obecność reklamy w wynikach wyszukiwania

Minusy:

 • ryzyko nieefektywnych kosztów
 • dotarcie do użytkownika ograniczone budżetem
 • koszty rosną wraz z konkurencją

Dowiedz się dlaczego kampanie Adwords generują zyski

 

Sprawdź jak skutecznie możemy zrealizować dla Ciebie kampanie Adwords

II. Jak promować sklep internetowy poprzez POZYCJONOWANIE

Jak zwiększyć sprzedaż na długo? Za najbardziej efektywną formę promocji sklepu internetowego uznajemy pozycjonowanie.

Czym jest pozycjonowanie?

Pozycjonowanie to kompleks działań, które nie tylko prowadzą do uzyskania wysokich pozycji w wynikach wyszukiwania, ale przede wszystkim generują konwersje w postaci zakupów. Pozycjonowanie sklepów internetowych jest większym wyzwaniem niż pozycjonowanie dowolnej witryny, przede wszystkim z uwagi na dużą liczbę podstron i treści. Warto jednak skorzystać z tej usługi ze względu na dużą opłacalność: chociaż co miesiąc opłacasz stały abonament, liczba użytkowników, którzy odwiedzają Twoją stronę stale rośnie.

 

Pozycjonowanie a reklamy Adwords - różnice

W porównaniu z Adwords jest to działanie, które może pozyskiwać nieograniczoną liczbę nowych użytkowników dla sklepu bez konieczności zwiększania budżetu. Co więcej, efekty pozycjonowania (w postaci wysokich pozycji) będą widoczne jeszcze przez jakiś czas, w przypadku, gdy zrezygnujesz z usługi. W Adwords z momentem wstrzymania kampanii, ruch z reklam ustaje. » Więcej na temat różnic między pozycjonowaniem i Adwords przeczytasz na naszym blogu w artykule: Pozycjonowanie czy Adwords - co wybrać?

 

Efekty pozycjonowania dla e-commerce

Wielu użytkowników wciąż mylnie zakłada, że celem pozycjonowania jest znalezienie się w top 10 Google. Jeśli naprawdę myślisz o zwiększeniu sprzedaży w sklepie, sama obecność w wyszukiwarce to za mało. Promocja firmy w internecie wymaga dotarcia do trafnej grupy użytkowników, a następnie zmotywowanie ich do odwiedzin w sklepie i do dokonania zakupu. Z tego powodu tak ważnym elementem skutecznej reklamy w internecie jest optymalizacja współczynnika konwersji, czyli wdrożenie zmian w sklepie, które zwiększają prawdopodobieństwo dokonania zakupu.

Co może zawierać się w ramach optymalizacji współczynnika konwersji?

Może to być na przykład uproszczenie kroków zakupowych, przebudowa menu na stronie głównej, uwypuklenie informacji o kosztach i sposobie dostawy, dodanie nowych metod płatności i wiele innych.

 

Jak reklamować sklep internetowy za darmo? Samodzielne działania

Pozycjonowanie sklepów internetowych musi być prowadzone przez osoby, które mają doświadczenie i aktualną wiedzę. O ile w zakresie kampanii Adwords jedna osoba może sobie poradzić z codzienną kontrolą stawek, budżetu i wprowadzaniem zmian w kampanii, o tyle przy pozycjonowaniu pracuje co najmniej kilka osób.

Przykładowo w naszej agencji nad pozycjonowaniem jednej strony pracują:

 • starszy pozycjoner,
 • młodszy pozycjoner – wykonujący szereg niezbędnych, rutynowych działań,
 • copywriter,
 • dodatkowo doradca klienta, który raportuje pracę i efekty.

Działania na własną rękę byłyby bardzo czasochłonne, a przy zbyt małej wiedzy – także niebezpieczne dla Twojego sklepu.

 

Wybór

Kiedy wybrać pozycjonowanie sklepu?

Plusy:

 • obecność w wynikach wyszukiwania na setki fraz powiązanych z ofertą
 • rosnąca liczba klientów bez konieczności zwiększania budżetu
 • długotrwały efekt, nawet jakiś czas po wstrzymaniu działań
 • optymalizacja współczynnika konwersji w cenie
 • wzbogacenie treści strony w teksty wartościowe dla klientów

Minusy:

 • pierwsze efekty dopiero po kilku miesiącach pracy
 • konieczność współpracy z agencją lub samodzielnym specjalistą SEO

Czytaj więcej o pozycjonowaniu sklepu internetowego

 

Sprawdź jak skutecznie pozycjonujemy sklepy internetowe

III. Jak wypromować sklep internetowy poprzez MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

Media społecznościowe to kolejny skuteczny sposób promowanie firmy w internecie. Social media pełnią jednocześnie wiele funkcji. Przede wszystkim jest to sposób na bezpośredni kontakt z klientem. Obecność sklepu na Facebooku ułatwia klientom kontakt z obsługą, a także umożliwia wystawienie i sprawdzenie opinii na temat firmy.

Zdarza się, że firmy z branży przemysłowej czy technicznej, rezygnują z posiadania profili społecznościowych, uważając, że tematyka ich sklepu nie jest atrakcyjna dla użytkowników Facebooka czy Instagrama. To błąd, bo media społecznościowe dają dużo szersze możliwości niż tylko publikowanie postów i zbieranie lajków. Oto wybrane możliwości promocji sklepu na Facebooku:

 

Jak reklamować sklep internetowy na Facebooku?

System reklamowy, który umożliwia dotarcie do wybranej grupy odbiorców. Pozwala na nieco bardziej precyzyjne dobranie grupy docelowej niż Adwords, np. pod względem wieku i płci. Nie ma dolnego limitu budżetowego, więc reklamowanie swojej firmy na Facebooku można zacząć chociażby od 50 zł. Oczywiście, im wyższy budżet, tym szerszy zasięg reklamy. Tutaj także dostępny jest remarketing w oparciu o różne listy, np. ręcznie dodaną listę mailingową. Podobnie jak w Adwords można ustawić płatność za kliknięcie w reklamę. Facebook oferuje niższe ceny za kliknięcie niż Adwords.

 

Posty sponsorowane dla sklepów internetowych

Organiczny zasięg postów na Facebook szacuje się na mniej niż 10%, a niektóre źródła mówią nawet o 2% fanów. Oznacza to, że przy bazie 1000 fanów, post bez promocji zobaczy prawdopodobnie mniej niż 100 fanów. Dzięki płatnej promocji można jednak dowolnie sterować zasięgiem swoich postów i w ten sposób docierać do wybranej grupy odbiorców.

 Przykład reklamy na Facebooku

Jak założyć sklep internetowy na Facebooku ?

Facebook umożliwia włączenie funkcji sklepu na stronie firmowej. Dzięki temu klient może dokonać zakupu i płatności bez opuszczania Facebooka. Na razie nie jest pobierana prowizja, ani opłata za korzystanie z tej funkcji, jednak można się spodziewać, że w miarę spopularyzowania tej funkcji, opłaty mogą zostać wprowadzone.

 

Messenger 

Messenger wykształcił się z chata na Facebooku i stanowi popularne narzędzie komunikacji, także z markami. Obecność na Facebooku daje klientom możliwość szybkiego nawiązania kontaktu, bez szukania na stronie danych kontaktowych czy formularzy. Za szybkie odpowiedzi, strona otrzymuje wyróżnienie, potwierdzające sprawną komunikację ze sklepem.

 

Oferty 

Facebook umożliwia tworzenie ofert, które zachęcają do dokonania zakupu. Jest to funkcja typowo sprzedażowa.

 Przykład oferty na Facebooku

Promocja firmy na Facebooku

Kiedy wybrać marketing społecznościowy?

Plusy:

 • duża liczba użytkowników Facebooka
 • niski koszt za kliknięcie w reklamę
 • możliwość precyzyjnego określania grupy docelowej
 • łatwa komunikacja z klientem
 • udogodnienia dla sklepów (tworzenie ofert, sprzedaż bezpośrednio na Facebooku)

Wady:

 • niski zasięg organiczny, konieczność opłacania zasięgu
 • konieczne zaangażowanie w odpowiadanie na wiadomości i komentarze
 • ryzyko otrzymania negatywnych komentarzy i opinii (zdarzają się nawet najlepszym!)

Czytaj więcej o social media marketingu

 

Jak reklamować sklep internetowy poprzez content marketing?

Marketing treści w e-sklepie to kolejna szansa na promowanie firmy w internecie. Publikacja wartościowych treści na Facebooku to okazja do edukowania i motywowania klienta. Wysokiej jakości posty to materiał, który pozwala zbudować zainteresowanie wokół marki, a ostatecznie pozyskać nowych klientów.

Chociaż sama obecność na Facebooku jest bezpłatna, bez budżetu trudno osiągnąć jakikolwiek efekt. Nawet, jeśli zdecydujesz się prowadzić marketing społecznościowy we własnym zakresie, warto przeznaczyć przynajmniej minimalny budżet na dotarcie do potencjalnych klientów.

Kiedy skorzystać z pomocy agencji?

Agencje mają doświadczenie w planowaniu i wdrażaniu kampanii o różnym zasięgu, dlatego korzystając z ich pomocy nie tylko oszczędzisz czas, ale z dużym prawdopodobieństwem osiągniesz o wiele lepsze efekty niż działając na własną rękę. Dodatkowo agencja zaopiekuje się komunikacją z klientem, dzięki czemu nie musisz śledzić komentarzy i wiadomości. W razie kryzysu (negatywne komentarze, złe opinie) otrzymasz wsparcie osób, które na co dzień radzą sobie z takimi sytuacjami.

Promocja sklepu internetowego poprzez treści - Content marketing dla e-commerce

Marketing treści to dostarczanie wysokiej jakości tekstów, materiałów graficznych, video i innych form treści. To jedno z tych zadań, które z powodzeniem możesz realizować samodzielnie, bez udziału agencji, jeśli oczywiście masz czas i umiejętności.

Content marketing pozwala zrealizować kilka zadań:

 • edukuje potencjalnych klientów
 • pomaga podjąć decyzję zakupową
 • buduje zaangażowanie użytkowników
 • pozwala nawiązać relacje
 • prezentuje ofertę w bogaty sposów (recenzje, porównania).

Content marketing to narzędzie, które buduje kontekst sklepu internetowego i jest sposobem na wyróżnienie się spośród tysięcy podobnych firm. W ramach content marketingu zalecane jest prowadzenie bloga z poradami i artykułami eksperckimi, które również wpływają na pozycjonowanie. Być może nie pozwoli to bezpośrednio na zwiększenie sprzedaży, ale zbuduje pozytywny wizerunek e-sklepu. W ten sposób możliwe jest zatrzymanie klienta i zatroszczenie się o jego potrzeby po dokonanych zakupach. Treści dodatkowe w sklepie stanowią wartość dodaną, po którą chętnie sięgną użytkownicy na każdym etapie zakupu – od tych, którzy jeszcze nie zdefiniowali swoich potrzeb, po stałych klientów, którzy są zainteresowani tematyką powiązaną z ofertą sklepu.

 Przykład bloga firmowego

Content Marketing dla e-commerce

Kiedy wybrać Content Marketing?

Plusy:

 • wystarczy czas i umiejętności, nie musisz mieć pieniędzy
 • pozwala zmotywować i zatrzymać klienta
 • zwiększa szanse na pozyskanie zakupów
 • wspiera pozycjonowanie sklepu

Minusy:

 • czasochłonny
 • wymaga kreatywności

Czytaj więcej o content marketingu

 

Zobacz jak zoptymalizować sklep, by przynosił zyski!

IV. Promocja sklepu internetowego poprzez E-MAILING

E-mail Marketing to kolejny pomysł na to, jak rozkręcić biznes w sieci. Nawet, jeśli prężnie działasz na Facebooku, zawsze zbieraj bazę e-mailingową. Kontakty na Facebooku, należą do Facebooka. Gdyby jutro Mark Zuckerberg postanowił zamknąć portal, zostaniesz z niczym. Oczywiście, to dosyć abstrakcyjne, ale może się wydarzyć. Z tego powodu warto budować własną bazę kontaktów, która nie jest zależna od zewnętrznych podmiotów. Udostępnij więc okienko zapisu na newsletter, proponuj subskrypcję newslettera po dokonaniu zakupu itp.

 

Koszty e-mail marketingu

Czy wysyłka newslettera wymaga dużych nakładów finansowych? Niekoniecznie! Pamiętaj, że zwykle najcenniejsza jest baza, ale skoro zbierzesz własną – odchodzi spory koszt związany z wykupieniem bazy zewnętrznej. Na rynku dostępne są bezpłatne narzędzie do wysyłki newsletterów lub takie, których miesięczny abonament mieści się w granicach 100 zł. Dodatkowym opcjonalnym kosztem jest przygotowanie graficzne newslettera. Jednak najprostsze banery, do czasu zebrania budżetu, możesz wykonywać samodzielnie.

 

Personalizacja bazy mailingowej

Nowoczesny e-mailing wyróżnia się personalizacją, dlatego dbaj o porządek w swojej bazie i udostępniaj ankiety, które pozwalają precyzować zainteresowania Twoich odbiorców. Jestem zapisana na kilka newsletterów sklepów odzieżowych – zawsze dostaję wyłącznie oferty dla kobiet. Gdyby te sklepy nie zadbałyby o higienę bazy kontaktów, prawdopodobnie po którymś newsletterze na temat męskich piżam i dziecięcych śpioszków, wypisałabym się z ich bazy.

E-mail marketing dla sklepu internetowego

Kiedy wybrać e-mailing w e-commerce?

Plusy:

 • własna baza odbiorców
 • możliwość wysyłania spersonalizowanych ofert
 • powracanie do dotychczasowych klientów

Minusy:

 • obowiązek zgłoszenia bazy do GIODO

V. Współpraca e-sklepów z blogerami - sposób na wypromowanie e-sklepu

Jeśli chcesz dotrzeć do szerokiej grupy odbiorców i wypromować swoją markę, skorzystaj ze wsparcia blogerów. Większość z nich posiada oferty współpracy na swoich blogach, a współpraca odbywa się w oparciu o umowę. Nie ma również problemu z rozliczeniem – blogerzy wystawiają faktury. Możesz na przykład poprosić blogera o recenzję produktu ze swojego sklepu lub o opisanie doświadczenia zakupowego, dając bon na zakupy. Nie jest to kupowanie dobrej opinii, bo wielu blogerów podejmując współpracę z markami, zastrzega, że ma prawo do rzetelnej oceny produktu czy usługi, którą otrzymują do testowania. Jednak ich zasięg i autorytet pozwala zaistnieć marce, pozyskać nowe grono odbiorców i przeprowadzić skuteczną promocję na popularnym blogu oraz w jego kanałach społecznościowych.

Blogerzy posiadają w swojej standardowej ofercie zwykle:

 • artykuły sponsorowane,
 • posty w mediach społecznościowych,
 • recenzje produktów, również w postaci nagrań wideo,
 • konkursy dla czytelników bloga i inne.

Chętnie też angażują się w nietypowe akcje promocyjne. Chociaż dla wielu osób prowadzenie bloga wydaje się być zajęciem porównywalnym do hobby, jest to ciężka i czasochłonna praca, dlatego też współpraca z blogerami i korzystanie z wypracowanej przez nich popularności kosztuje. Nie jest to więc bezpłatna forma promocji.

Blogosfera w promocji e-sklepu

Kiedy wybrać współpracę z blogerami?

Plusy:

 • dotarcie do szerokiego grona nowych odbiorców
 • zbudowanie pozycji marki
 • pozyskanie pozytywnej opinii blogera

 

Minusy:

 • koszty
 • czasochłonne nawiązywanie kontaktów

VI. Inne pomysły na reklamę sklepu internetowego

Omówiłam najpopularniejsze metody na skuteczne promowanie sklepu internetowego, których efekty obserwuję każdego dnia u naszych klientów. Ile sklepów, tyle pomysłów na poszerzenie grona klientów, dlatego ta lista mogłaby nigdy się nie skończyć. Poniżej kilka innych pomysłów na reklame firmy w sieci.

Zobacz, pozostałe sposoby na to, jak dobrze wypromować sklep internetowy:

 • dodanie sklepu do porównywarek cenowych
 • założenie sklepu na Allegro jako dodatkowego kanału pozyskania klienta, w oparciu o własny szablon graficzny, nawiązujący stylem do strony www sklepu
 • współpraca z klubami zakupowymi
 • oferowanie produktów na platformach oferujących różne marki w jednym miejscu, np. Dawanda, Pakamera, Decobazaar itp

Jestem pewna, ze po przeczytaniu całego artykułu już wiesz, jak wypromować sklep internetowy. Powyżej znajdziesz zarówno działania, które wymagają współpracy ze specjalistami, jak i pomysły na promocję sklepu na własną rękę. Istotne jest mierze efektywności wybranych działań, aby w razie potrzeby zmienić strategię i wdrożyć inną formę promocji. Celem jest zwiększenie sprzedaży w sklepie, więc nie musisz nawet znać programów analitycznych, aby ocenić skuteczność działań. To są nasze propozycje, a co Ty wybierzesz? Czekamy na propozycje w komentarzach.

FAQ - Pytania i odpowiedzi

1. Jak wypromować sklep internetowy poprzez Google Ads?

Kampanie Google Ads mogą być realizowane w sieci wyszukiwania oraz w sieci reklamowej. Płatność za te reklamy naliczane są za kliknięcie w reklamę. Ustawiając kampanię Google Ads ważne jest ograniczenie słów kluczowych, a także odpowiedni dobór formy reklamy.

2. Jak reklamować sklep w Google Shopping?

Produkty promowane w Google Shopping wyświetlają się w wyszukiwarce wraz ze zdjęciem, ceną i linkiem do strony produktowej. W trakcie ustawiania kampanii określane są kategorie produktowe. Reklamy Google Shopping znacznie skracają drogę klienta z wyszukiwarki na stronę produktową sklepu. 

3. Na czym polega remarketing dynamiczny?

Remarketing dynamiczny to bardziej zaawansowana odmiana remarketingu. Polega na wyświetlaniu użytkownikom reklam, które wcześniej widzieli lub innych reklam z podobnej kategorii.

4. Jakie korzyści przynosi pozycjonowanie sklepu?

Dzięki pozycjonowaniu Twój sklep jest widoczny w wynikach wyszukiwania Google na setki słów kluczowych powiązanych z ofertą. Działania SEO dają długotrwały efekt oraz rosnącą liczbę klientów przy stałym budżecie.

5. Jak reklamować sklep internetowy na Facebooku?

Reklamy na Facebooku pozwalają dotrzeć do konkretnej grupy odbiorców np. poprzez określenie płci, wieku, zainteresowań, czy lokalizacji użytowników. W porównaniu do reklam Google Ads, reklamy na Facebooku są dużo tańsze, a kampania może zaczynać się od 50 zł. 

Autor
anna zalewska widoczni
Anna Zalewska

Pasjonatka content marketingu i marketingu internetowego. Chętnie sięga po wszelkie książki od powieści po wegańskie książki kucharskie. Dzień zaczyna od dobrych biznesowych i psychologicznych podcastów, a kończy na macie z jogą lub z hantlami. W pracy najbardziej ceni kreatywne zadania realizowane z zespołem inspirujących ludzi.

Zobacz więcej o autorze

Autor
Inne artykuły o podobnej tematyce:
kluczowe wskazniki efektywnosci pozycjonowania
Poznaj kluczowe wskaźniki efektywności do analizy pozycjonowania, Google Ads i content marketingu + ...
Zobacz więcej
6 zasad optymalizacji tresci widoczni blog
Zdecydowałeś się na pozycjonowanie, żeby zwiększyć ruch i konwersje na swojej stronie, ale nie wszys...
Zobacz więcej
optymalizacja konwersji w 5 krokach widoczni
Jak przeprowadzić proces optymalizacji konwersji? Zobacz kolejne kroki.
Zobacz więcej
Oceń ten artykuł
Jak wypromować i reklamować sklep internetowy?
Średnia ocen użytkowników 4.58 na podstawie 141 głosów
Wyślij Zapytanie
Bezpłatna konsultacja SEO

Chcesz zwiększyć sprzedaż? Szukasz skutecznej agencji?
Wyślij zapytanie - umówimy się na BEZPŁATNĄ konsultacje SEO i prześlemy DOBRĄ ofertę


Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań.
Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej

Czy wiesz ile tracisz ruchu bez optymalizacji
strony pod kątem pozycjonowania?  

Dowiedz się jakie błędy zawiera Twoja strona oraz jak wygląda jej widoczność w Google na tle konkurencji.
 

Zamów Bezpłatny Audyt SEO