11 najskuteczniejszych kanałów marketingu internetowego

11 najskuteczniejszych kanalow marketingu internetowego
Spis treści

• Czym jest kanał marketingu internetowego?

• 11 najlepszych kanałów dla marketingu internetowego

• Pozycjonowanie stron i sklepów

• Reklamy Google Ads

• Reklama w social mediach

• Content marketing

• Marketing polecający

• Marketing mobilny

• Influencer marketing

• Marketing afiliacyjny

• Marketing na YouTube

• Marketing partnerski

• E-mail marketing

• Podsumowanie

Reklama e-commerce jest kluczowa dla skutecznego prowadzenia biznesu w sieci. Dzięki dobrze przeprowadzonej kampanii reklamowej zwiększa się szansa na pozyskanie nowych klientów i budowanie z nimi długofalowych relacji oraz przede wszystkim wzrost sprzedaży. Ważne jest, aby wybrać odpowiednie kanały komunikacji. W tym artykule znajdziesz najskuteczniejsze kanały sprzedaży e-commerce. 

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54


Czym jest kanał marketingu internetowego?

Kanał marketingu internetowego to platforma cyfrowa, która umożliwia dotarcie do docelowych odbiorców i nawiązanie z nimi kontaktu. Jest to zbiór działań i narzędzi, które pozwalają na dotarcie do klientów za pośrednictwem różnych platform internetowych, takich jak strony internetowe, media społecznościowe, e-maile, reklamy online i wiele innych. Dla przykładu media społecznościowe sprzyjają zaangażowaniu klientów i tworzeniu przyjaznego, komunikatywnego środowiska, podczas gdy Google jest miejscem, gdzie ludzie szukają informacji i odpowiedzi na różne pytania. Wybór konkretnych kanałów marketingowych zależy od celów marketingowych, grupy docelowej i budżetu. Współczesny marketing internetowy jest bardzo rozwinięty i dynamiczny, co wymaga od marketerów ciągłego dostosowywania się do zmieniających się trendów i technologii. 

Coś na dobry początek

Odbierz 1200 zł na wydatki w kampanii Google Ads

To Twoja pierwsza kampania Google Ads? Możemy dla Ciebie pozyskać aż 1200 zł budżetu do wykorzystania w kampaniach Google Ads.

To specjalna oferta dla klientów agencji o statusie Partnera Google, niedostępna w żaden inny sposób. Czy to nie jest dobry początek kampanii? Zapytaj naszych doradców o możliwość uzyskania budżetu dla swojej firmy.

 

Wyślij zapytanie
widoczni 135


11 najlepszych kanałów dla marketingu internetowego

W tym artykule przedstawiamy listę 11 najlepszych kanałów marketingu internetowego, która pomoże Ci podjąć właściwe decyzje i wybrać najbardziej efektywne sposoby na dotarcie do klientów.


1. Pozycjonowanie stron i sklepów

SEO to kompleksowa strategia polegająca na optymalizacji strony internetowej pod kątem wymagań algorytmów wyszukiwarek, co pozwala na osiągnięcie jak najwyższych pozycji w wynikach wyszukiwania. SEO jest przeznaczone dla wszystkich przedsiębiorców i właścicieli stron i sklepów internetowych, którzy poszukują efektywnych sposobów na reklamę swoich firm w internecie. Pozycjonowanie, wymaga różnorodnych działań, ale chociaż wymaga czasu, działa długofalowo. Główne obszary pozycjonowania to:

 • SEO off-site, czyli pozyskiwanie linków przychodzących do witryny,
 • SEO on-site, czyli optymalizacja samej strony i tworzenie treści, oraz content marketing.

SEO to kompleksowy proces, którego realizacją zajmują się wykwalifikowani specjaliści. Jednym z najważniejszych zadań specjalisty SEO jest przeprowadzenie audytu strony i analizy konkurencji, co pozwala na ustalenie strategii optymalizacyjnej. Następnie specjalista przygotowuje zalecenia dotyczące zmian na stronie, które ułatwią jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach. Kolejnym krokiem jest wybór słów kluczowych i budowanie na ich podstawie struktury witryny. Ostatecznie, specjalista planuje rozbudowę treści, aby strona była atrakcyjna dla użytkowników i pozytywnie wpływała na jej pozycję w wynikach wyszukiwania. Działania te pozwalają na zwiększenie widoczności strony w wynikach wyszukiwania, co przekłada się na większy ruch na stronie i potencjalnie większą liczbę klientów.


2. Reklamy Google Ads

Google Ads to system, który umożliwia płatną reklamę w Google, zarówno w wynikach wyszukiwania, jak i na stronach i platformach odwiedzanych przez użytkowników w sieci wyszukiwania Google. Głównym założeniem płatnych kampanii Google jest to, że samo wyświetlenie reklamy jest darmowe, natomiast koszty generują się dopiero gdy użytkownik kliknie Twoją reklamę, tzw. PPC (Pay per click). Jest to skuteczne narzędzie dla firm i sklepów internetowych, które chcą zwiększyć swoją widoczność i dotrzeć do nowych klientów. Google udostępnia kilka opcji płatnej reklamy, które obejmują m.in.:

a. Reklama tekstowa w wyszukiwarce — to reklamy, które pojawiają się w wynikach wyszukiwania Google i wyszukiwarkach partnerskich. Zazwyczaj wyświetlają się nad lub pod wynikami wyszukiwania w formie tekstu z adnotacją „Reklama”, oraz mogą zawierać dodatkowe rozszerzenia, czyli elementy klikalne i nieklikalne, które wzbogacają jej wygląd i przyciągają uwagę użytkowników. Reklama tekstowa opiera się na słowach kluczowych, dzięki czemu jest wyświetlana użytkownikom, którzy wpiszą w okno wyszukiwarki hasło, na które się reklamujesz.

Reklama sieć wyszukiwania

 

b. Reklama produktowa Google Ads — to jeden z rodzajów reklam w systemie Google Ads, który jest dedykowany sklepom internetowym. Umożliwia bezpośrednie promowanie produktów w wyszukiwarce Google, umieszczając je na szczycie wyników wyszukiwania. Kliknięcie reklamy przekierowuje użytkownika do witryny sprzedawcy, gdzie może dokonać zakupu wybranego produktu. Google Shopping to narzędzie służące do porównywania produktów pochodzących od różnych sprzedawców, które pozwala na zapoznanie się z cenami, zdjęciami i cechami produktów z poziomu wyszukiwarki.

Reklama produktowa

 

c. Remarketing — to technika reklamowa, która polega na wyświetlaniu spersonalizowanych reklam użytkownikom, którzy dokonali u Ciebie zakupu lub odwiedzili Twoją stronę internetową w przeszłości. Ta skuteczna strategia pozwala na dotarcie do konkretnych osób z indywidualnym przekazem, np. oferując im atrakcyjny rabat lub darmową dostawę. Na szczególną uwagę zasługuje funkcja remarketingu dynamicznego, która pozwala wyświetlić użytkownikowi reklamy zawierające produkty, które już wcześniej dodał do swojego koszyka.

Remarketing dynamiczny 1

Remarketing dynamiczny 2

 

d. Reklama wideo — są to reklamy, które pojawiają się przed, w trakcie lub po odtworzeniu filmu w wyszukiwarce. Jest to skuteczne narzędzie reklamowe, które pozwala na dotarcie do dużej i zróżnicowanej grupy odbiorców. Reklama wideo jest w relatywnie niskiej cenie i daje możliwość stworzenia kreatywnej i atrakcyjnej reklamy.

e. Reklama w sieci reklamowej Google Ads — jest to obraz, film lub materiał interaktywny, który zawiera informacje o firmie, usługach lub produktach. Użytkownicy, którzy klikną reklamę w dowolnym miejscu, zostaną przekierowani do Twojej witryny. Reklamy graficzne mogą pojawiać się na stronach internetowych oraz w innych miejscach w sieci reklamowej. Mogą one zawierać obraz statyczny, animowany lub GIF, a także mieć różne rozmiary. 

Zależy Ci na zwiększenie sprzedaży w sklepie online? Postaw na Google Ads dla e-commerce


3. Reklama w social mediach

W dzisiejszych czasach media społecznościowe są niezbędnym narzędziem marketingowym, które pomaga firmom w budowaniu świadomości marki, zwiększaniu zaangażowania klientów i pielęgnowaniu wzajemnych relacji. Ważne jest to, aby wybrać właściwą platformę społecznościową dla Twojej marki. Każda sieć ma swoją specyfikę oraz przyciąga konkretną grupę społeczną, dlatego bardzo istotne jest wcześniejsze rozpoznanie swojej grupy docelowej, zbadanie jej preferencji i dostosowanie treści do konkretnego serwisu społecznościowego.

Instagram jest doskonałym wyborem dla marek wizualnie atrakcyjnych, które korzystają głównie z reklam w formie graficznej i wideo. Natomiast Facebook jest idealny dla firm, które chcą szybko osiągnąć namacalne efekty swoich działań. Funkcja Facebook Ads, która pozwala na precyzyjne ustawienie grupy docelowej, umożliwia przygotowanie skutecznej kampanii reklamowej. Dodatkowo kampanie na Facebooku, nie są ograniczone tylko do tej konkretnej platformy społecznościowej. Dzięki Facebook Ads możesz dotrzeć do odbiorców na wielu różnych platformach (Instagram, Messenger, Audience Network).

Platformy mediów społecznościowych są kluczowym cyfrowym kanałem marketingowym do budowania relacji z klientami. Sieci te ułatwiają również konstruktywny dialog między markami i ich klientami lub potencjalnymi klientami, dlatego warto badać preferencje swoich odbiorców i dostosowywać treści do konkretnych platform społecznościowych. Reklama na TikToku to forma marketingu, która polega na wykorzystaniu popularności użytkowników TikToka, aby promować produkty lub usługi. Może to obejmować sponsorowane posty, wideo z unboxingiem, recenzje lub konkursy, w których nagrodą jest dany produkt lub usługa. Reklama na TikToku jest skutecznym sposobem na dotarcie do młodszej grupy odbiorców i zwiększenie zasięgu marki.


4. Content marketing

Content marketing polega planowaniu, tworzeniu i dystrybucji wartościowych treści skierowanych do docelowych odbiorców. Przemyślana strategia content marketingowa ma wiele zalet, odpowiednie treści wpływają na lepszą komunikację z odbiorcami, co pozwala nawiązać z nimi trwałą relację bazującą na ciekawości i emocjach. Content marketing w połączeniu z innymi kanałami cyfrowymi (SEO, e-mail marketing, social media) wzmacnia całokształt działań marketingowych. Najważniejsze jest, aby treści były dopasowane do specyfiki i preferencji odbiorców oraz miały spójną strategię dystrybucji, aby mogły przynieść zamierzone efekty.


5. Marketing polecający

Marketing rekomendacji to cenny kanał w dziedzinie marketingu cyfrowego. Użytkownicy ufają opiniom swoich znajomych, rodzinie i innych użytkowników. Opinie o produktach online mają bardzo duży wpływ na ich decyzje zakupowe. Marketing rekomendacji może przybierać różne formy, takie jak recenzje online, komentarze do produktów lub dyskusje w mediach społecznościowych. Ponadto badania na temat marketingu polecającego dowodzą, że konsumenci są o 71% bardziej skłonni do zakupu, gdy zobaczą pozytywne rekomendacje w mediach społecznościowych. Aby zaangażować się w marketing rekomendacji, warto prosić klientów o regularne dodawanie opinii na temat Twoich produktów lub usług. Istnieje wiele aplikacji marketingowych oraz narzędzi polecających, które pomagają w zbieraniu takich rekomendacji.


6. Marketing mobilny

Marketing mobilny koncentruje się na promowaniu produktów i usług na urządzeniach mobilnych (smartfony i tablety) i jest on niezwykle ważnym kanałem komunikacyjnym. Coraz więcej osób korzysta z urządzeń mobilnych, aby uzyskać dostęp do internetu i przeglądać strony internetowe, co sprawia, że ​​marketing mobilny staje się coraz skuteczniejszym sposobem dotarcia do klientów — urządzenia mobilne stanowią obecnie 58% rynku urządzeń konsumenckich, dlatego też firmy dbać o to, aby ich treści były dostosowane również do telefonów i tabletów. (https://gs.statcounter.com/platform-market-share/desktop-mobile-tablet)

Dzięki temu, że urządzenia mobilne są bardziej spersonalizowane pod użytkowników niż tradycyjne urządzenia desktopowe, pozwala to na tworzenie bardziej ukierunkowanych kampanii reklamowych i lepsze zrozumienie zachowań klientów. Mobilny marketing oferuje wiele narzędzi analitycznych, które umożliwiają dokładne śledzenie wyników kampanii reklamowych i stałe dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Marketing mobilny jest skuteczną strategią dla firm, które chcą szybko dotrzeć do nowych klientów i zwiększyć swoją obecność na rynku. W celu skutecznych kampanii marketingowych dla urządzeń mobilnych należy przestrzegać kilku ważnych zasad, takich jak dostarczanie zwięzłych i trafnych wiadomości, wykorzystanie geofencingu, kodów QR oraz przypomnień i powiadomień. Marketing mobilny ma pomagać ludziom znaleźć odpowiednie rozwiązania w sytuacji, gdy najbardziej ich potrzebują. 

Szukasz szybkiej i skutecznej reklamy online? Przetestuj Google Ads


7. Influencer marketing

Influencer marketing polega na wykorzystaniu popularności i autorytetu „influencera” do zwiększenia świadomości i zaufania do produktu wśród jego obserwujących. Influencerzy są zwykle osobami z dużą liczbą „followersów” na platformach społecznościowych lub w innych mediach online, a ich opinie i rekomendacje mają duży wpływ na decyzje zakupowe ich fanów. Dla marek budowanie zaufania wśród odbiorców jest kluczowe. W przypadku płatnych mediów konsumenci często nie ufają reklamom, dlatego w tej sytuacji influencer marketing staje się bardzo pomocnym narzędziem w budowaniu wartości marki wśród docelowych odbiorców.

W influencer marketingu firma współpracuje z influencerami, aby wypromować swoje produkty lub usługi poprzez różne formy działań, takie jak publikowanie sponsorowanych postów, prowadzenie konkursów lub udział w wydarzeniach promocyjnych. Dzięki takim działaniom firma może dotrzeć do nowych potencjalnych klientów i zwiększyć świadomość marki, korzystając z autorytetu i popularności influencerów. Wybór influencera do współpracy powinien być dokładnie przemyślany i oparty na kilku wytycznych. Przede wszystkim warto wziąć pod uwagę tematykę i branżę, w której działa dany influencer oraz zbadać, jakie są jego zasięgi i interakcje z obserwatorami. Ważne jest także, aby wybierać influencerów, którzy są autentyczni i wzbudzają ogólne zaufanie. Współpraca z influencerem powinna być długoterminowa i oparta na wzajemnym zaufaniu.


8. Marketing afiliacyjny

Marketing afiliacyjny to współpraca między sprzedawcami a marketingowcami, którzy wspólnie promują dane produkty lub usługi przy pomocy wzajemnych rekomendacji (np. posty sponsorowane, linki partnerskie). Dzięki marketingowi afiliacyjnemu możliwe jest skuteczne generowanie leadów i zwiększenie sprzedaży na każdym etapie ścieżki klienta. W ramach tego partnerstwa osoby trzecie, takie jak blogerzy, wydawcy, influencerzy, przedsiębiorcy i inni właściciele witryn internetowych, otrzymują płatność za promowanie Twoich produktów, zazwyczaj za pośrednictwem linku afiliacyjnego na stronie internetowej, blogu, w wiadomości e-mail lub w mediach społecznościowych. Gdy ktoś kliknie i dokona zakupu, partner otrzymuje płatność od marki na podstawie uzgodnionego procentu.

Dzięki marketingowi afiliacyjnemu możesz skutecznie dotrzeć do szerokiej grupy potencjalnych klientów. W ten sposób zwiększysz zasięg swojego produktu lub usługi, a jednocześnie generujesz kwalifikowane leady sprzedażowe. Marketing afiliacyjny jest strategią, którą warto wdrożyć, niezależnie od tego, na jakim etapie znajdują się Twoi docelowi odbiorcy.


9. Marketing na YouTube

W dzisiejszych czasach zauważalny jest ogromny wzrost popularności wideo jako źródła informacji. Marketing na YouTube to strategia promocji i sprzedaży produktów lub usług poprzez platformę YouTube, która jest jednym z najpopularniejszych serwisów wideo na świecie. Każdego dnia na platformie YouTube pojawia się aż 720 000 godzin filmów przesłanych przez użytkowników (https://www.oberlo.com/blog/youtube-statistics ). To ogromna ilość materiału wideo, który przyciąga uwagę internautów i pozwala im poszerzenie horyzontów oraz zdobycie wiedzy na różnorodne tematy. Marketing na YouTube obejmuje tworzenie i publikowanie treści wideo, takich jak:

 • dema,
 • premiery produktów,
 • filmy z wydarzeń,
 • filmy edukacyjne i instruktażowe — tutoriale,
 • recenzje,
 • webinary,
 • filmy na żywo,
 • studium przypadku,
 • referencje klientów,
 • wywiady eksperckie,
 • filmy w stylu dokumentalnym.

Marketing wideo obejmuje również reklamy wideo. Widzowie wchodzą w interakcje z reklamami wideo w sposób, w jaki nie są w stanie tego zrobić w przypadku obrazów statycznych. Reklamy wideo są to dynamiczne treści, które angażują odbiorców na wielu płaszczyznach. Dlatego jednym z najważniejszych aspektów tego kanału marketingowego jest tworzenie treści wideo, które są wartościowe, interesujące i przyciągające uwagę. Powinny spełniać odpowiednie kryteria, takie jak wysoka jakość, odpowiedni czas trwania oraz styl i treści dostosowane do grupy docelowej. Marketing na YouTube daje przedsiębiorstwom możliwość dotarcia do szerokiej publiczności, w tym do osób, które są już zainteresowane danymi produktami lub usługami. Ponadto możliwość umieszczania linków do sklepów internetowych lub stron internetowych może przyspieszyć proces zakupowy i zwiększyć liczbę transakcji.

Marketing na YouTube1

Marketing na YouTube2


10. Marketing partnerski

Marketing partnerski to strategia marketingowa, w której przedsiębiorstwa nawiązują współpracę z innymi firmami w celu stworzenia wzajemnie korzystnej kampanii marketingowej, której celem jest zwiększenie sprzedaży, popularyzacja marki oraz zdobycie nowych klientów. W przypadku marketingu partnerskiego kluczowe znaczenie ma wybór partnerów, którzy uzupełniają Twój produkt lub usługi, np. równoległe grupy docelowe. Cele i wartości i odbiorcy obu marek powinny być zgodne.

Przykłady działań w ramach tego kanału marketingowego to udostępnianie linków partnerskich, umieszczanie bannerów na stronach internetowych partnerów lub organizowanie konkursów z nagrodami, które zachęcają do udziału i zainteresowania marką. Zaletą marketingu partnerskiego jest to, że pozwala przedsiębiorstwom dotrzeć do nowych klientów, poprzez bazy klientów partnerów, co przyspiesza i ułatwia proces promocji. Jest to niezwykle skuteczna metoda na promocję swoich produktów lub usług, zwiększenie sprzedaży oraz zdobycie nowych klientów. Działania w ramach marketingu partnerskiego mają na celu współpracę i korzyść obu stron, co przyczynia się do osiągnięcia pozytywnych wyników dla wszystkich uczestników.


11. E-mail marketing

Email marketing to strategia, która polega na wysyłaniu spersonalizowanych wiadomości do potencjalnych lub stałych klientów, w celu zwiększenia sprzedaży lub budowania więzi z klientami. Ten rodzaj marketingu jest bardzo popularny i skuteczny, ponieważ umożliwia bezpośredni kontakt z użytkownikami wzrost ich zaangażowania poprzez przekazywanie cennych informacji na temat marki i informacji o nowych ofertach, a przez to budowanie z nimi długotrwałych relacji. W ramach email marketingu ważnym elementem jest tworzenie listy subskrybentów, którzy wyrazili zainteresowanie produktem lub usługą. Dzięki temu przedsiębiorstwo ma możliwość dotarcia do osób, które są wstępnie zainteresowane danym towarem, co przyspiesza proces sprzedaży. Kolejnym ważnym elementem jest personalizacja treści wiadomości, która pozwala na dostosowanie oferty do indywidualnych potrzeb i preferencji klienta.
Email marketing pozwala na stosowanie różnych technik, takich jak:

 • newslettery,
 • kampanie reklamowe,
 • powiadomienia o nowych produktach lub usługach,
 • przypomnienia o opuszczonych koszykach w sklepie internetowym.

E-mail marketing


11 najskuteczniejszych kanałów marketingu internetowego. Podsumowanie.

Wybór odpowiednich kanałów marketingu internetowego jest kluczowy dla osiągnięcia sukcesu w dzisiejszym świecie biznesu online. Istnieje wiele skutecznych kanałów, takich jak pozycjonowanie sklepów i stron, content marketing, reklama Google Ads oraz reklama w social media e-mail marketing, a ich wybór zależy od celów firmy i preferencji dotyczących docelowej grupy odbiorców. Dlatego ważne jest, aby dokładnie poznać swoją grupę docelową i jej upodobania, aby skutecznie wykorzystać kanały marketingowe w celu zwiększenia sprzedaży i budowania marki w internecie. 

Co to jest kanał marketingowy?
Down arrow

Kanał marketingowy to ścieżka, którą przedsiębiorstwa wykorzystują do dotarcia do nowych klientów i przekazania im swojej oferty. Mogą to być różne kanały, takie jak pozycjonowanie w wyszukiwarkach, social media, e-mail marketing czy reklama w prasie. Wybór odpowiedniego kanału marketingowego zależy od wielu czynników, takich jak grupa docelowa, cel kampanii, budżet czy branża, w której działa przedsiębiorstwo. Ważne jest, aby wybrać kanał, który najlepiej odpowiada potrzebom i preferencjom klientów, a jednocześnie zapewni skuteczną komunikację marketingową.

Jakie są najpopularniejsze i najskuteczniejsze kanały do promocji firmy w internecie?
Down arrow

 Najpopularniejsze i najskuteczniejsze kanały do promocji firmy w internecie to przede wszystkim narzędzia SEO, czyli pozycjonowanie w wyszukiwarkach, dzięki którym firma może zdobyć wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania i zwiększyć swoją widoczność, a także reklamy w Google Ads, umożliwiające płatną reklamę zarówno w wynikach wyszukiwania, jak i w sieci wyszukiwania Google. Bardzo skutecznym kanałem marketingowym są social media, takie jak Facebook, Instagram czy Tik-Tok, które umożliwiają bezpośrednią interakcję z klientami i budowanie relacji. Na uwagę zasługują również content marketing, czyli tworzenie wartościowych treści, kampanie e-mailowe, oraz kampanie influencer marketingowe, również skutecznie pomagają zwiększyć zasięgi i pozyskać nowych klientów

Czy warto korzystać z kilku kanałów marketingowych jednocześnie?
Down arrow

Tak, warto korzystać z kilku kanałów marketingowych jednocześnie, ponieważ pozwala to na dotarcie do większej liczby potencjalnych klientów i zwiększenie szans na sukces. Oczywiście wymaga to odpowiedniego planowania i koordynacji działań,  a wybór odpowiednich kanałów marketingowych jest uzależniony od celów biznesowych i grupy docelowej, a także dostępnych zasobów finansowych danej firmy.


Poznaj historie sukcesu naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.9
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 580 pozytywnych opinii w Google i 70 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: w Google i na Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Eliza Tomaka
Eliza Tomaka

Eliza zdobywała doświadczenie w marketingu internetowym, pracując jako copywriterka oraz jako freelancerka. Ukończyła kurs SEO copywritingu oraz kurs korekty tekstów. Regularnie pogłębia swoją wiedzę w zakresie promowania biznesu, content marketingu, SEO i Google Ads czytając blogi o promowaniu biznesu i poznając nowe zagadnienia branżowe. W swojej pracy wykorzystuje najnowsze dane pozyskane z narzędzi takich jak Senuto, Semstorm i Ahrefs. Eliza ukończyła studia na kierunku edukacja artystyczna, ze specjalizacją w malarstwie.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
11 najskuteczniejszych kanałów marketingu internetowego

Średnia ocen użytkowników4.95 na podstawie 135 głosów

UDOSTĘPNIJ