Jak marketing internetowy może zmienić Twoją firmę?

jak marketing internetowy moze zmienic twoja firme
Spis treści

• Co to jest marketing internetowy?

• Co to jest pozycjonowanie i jak może zmienić Twoją firmę?

• Co to są kampanie PPC i jak mogą zmienić Twoją firmę?

• Co to jest marketing społecznościowy i jak może zmienić Twoją firmę?

• Co to jest content marketing i jak może zmienić Twoją firmę?

• Podsumowanie

Ograniczanie swoich działań marketingowych do tradycyjnej promocji można określić po prostu jako nieefektywne wykorzystanie potencjału własnej firmy. Marketing internetowy to silne narzędzie, które może rozwinąć Twój biznes na wiele sposobów - bez względu na to, w jakiej branży działasz.

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

  • Pozycjonowania
  • Kampanii Google Ads
  • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54


Co to jest marketing internetowy?

Zanim przejdziemy do szczegółów marketingu internetowego, przyjrzymy się samemu pojęciu. Sformułowanie "marketing internetowy" jest przez wiele osób rozumiane w nieprawidłowy sposób, często ogranicza się jego zakres na przykład do aktywności w mediach społecznościowych. W rzeczywistości marketing internetowy to zakres wszystkich działań sprzedażowych i promocyjnych, które są prowadzone w przestrzeni internetu. W związku z tym może on obejmować na przykład: 

W dalszej części tego artykułu omówimy cztery najpopularniejsze formy marketingu internetowego - pozycjonowanie, kampanie PPC, marketing społecznościowy i content marketing. 

Więcej o definicji marketingu internetowego i jego formach pisaliśmy w tym artykule: 


Co to jest pozycjonowanie i jak może zmienić Twoją firmę?

Pozycjonowanie, znane również jako SEO (Search Engine Optimization) to zespół działań, które mają sprawić, że strona internetowa będzie uznana przez algorytmy Google za wartościową, dzięki czemu będzie wyświetlać się wysoko w wynikach wyszukiwarki. Strategia pozycjonowania witryny wiąże się przede wszystkim z optymalizacją strony, tworzeniem merytorycznych, jakościowych treści, a także budowaniem autorytetu strony poprzez zdobywanie linków zewnętrznych. 

Jeśli chcesz lepiej poznać SEO i dowiedzieć się, jak się je realizuje, sprawdź nasze artykuły w tym temacie: 

[section,id=34418]


Jakie efekty pozycjonowania możesz uzyskać?

Pozycjonowanie to obecnie jedna z najczęściej wykorzystywanych form reklamy w internecie - nie wymaga dużej inwestycji finansowej, a konsekwentnie realizowana potrafi przynieść świetne efekty. Czego możesz się spodziewać przy skutecznej strategii SEO?

Zwiększenie widoczności firmy w Google - Im wyżej w Google znajdzie się Twoja firma, tym większe prawdopodobieństwo, że potencjalny klient odwiedzi Twoją witrynę i zainteresuje się ofertą. 

Zwiększenie sprzedaży i zwrot z inwestycji - dobrze zrealizowana kampania SEO będzie Ci zapewniać stały zysk, a wszystkie zainwestowane pieniądze Ci się zwrócą. Ważne jest jednak, by rozsądnie ustalić swój budżet i zachować ciągłość działań optymalizacyjnych. 

Budowa wizerunku eksperta - SEO wymaga tworzenia treści, a zapełniając sieć merytorycznymi tekstami swojego autorstwa, sprawisz, że użytkownicy zaczną rozpoznawać Twoją firmę i będzie im się ona kojarzyć z jakością i rzetelnością. 

Dowiedz się więcej o korzyściach płynących z pozycjonowania i optymalizacji strony internetowej: 


Co to są kampanie PPC i jak mogą zmienić Twoją firmę?

Kampania PPC (pay per click) to forma płatnej reklamy za kliknięcie. Jej najpopularniejszymi rodzajami są Google Ads (reklamy wyświetlane w wynikach wyszukiwania i sieci Google) i Facebook Ads (reklamy wyświetlane w sieci Facebook).

Zarówno SEO, jak i kampanie PPC, mogą Ci zapewnić lepszą widoczność w wynikach wyszukiwania Google, jednak zdecydowanie różnią się sposobem działania. Kampanie Google Ads i Facebook Ads pozwalają dokładnie targetować reklamę pod określoną grupę odbiorców. W dodatku taka reklama może być wyświetlana w różnych miejscach w internecie, dzięki wykorzystaniu sieci wyszukiwania Google (zalicza się do niej np. Youtube, Gmail i witryny partnerskie). W porównaniu do pozycjonowania kampanie PPC zapewniają również zdecydowanie szybsze efekty - SEO wymaga conajmniej kilku miesięcy zanim pojawią się pierwsze rezultaty. Kampanie PPC, zarówno w Google, jak i na Facebooku, są również bardzo ważne w procesie budowania świadomości marki, na wczesnym etapie lejka sprzedażowego. SEO dociera do użytkowników, którzy aktywnie szukają produktów, usług lub rozwiązań wybranych problemów. Z kolei kampania PPC pomoże Ci w zbudowaniu wśród odbiorców potrzeby skorzystania z Twojej oferty poprzez dotarcie do nich w różnych miejscach w sieci. 

Przykład reklamy Pay per Click w sieci wyszukiwania Google. 

Jeśli chcesz lepiej poznać kampanie PPC i dowiedzieć się, jak się je realizuje, sprawdź nasz artykuł w tym temacie: 

Szukasz szybkiej i skutecznej reklamy online?


Jakie efekty może zapewnić kampania PPC?

Dotarcie do dużej grupy odbiorców - Google to najczęściej wykorzystywana wyszukiwarka internetowa wśród polskich użytkowników sieci. To tutaj najchętniej szukają produktów, usług i rozwiązań swoich problemów. Realizując płatną kampanię, możesz dotrzeć do wielu z nich - według danych podawanych przez Statcounter, w 2021 roku aż 90,89% użytkowników sieci w Polsce korzystało właśnie z Google (https://gs.statcounter.com/search-engine-market-share#monthly-202101-202112-bar). 

Zwiększenie świadomości marki - Google Ads i Facebook Ads pozwalają dokładnie określić grupę docelową. Dzięki temu możesz zaplanować dotarcie do osób, które będą najbardziej zainteresowane Twoją ofertą, zwiększyć świadomość Twojej marki w ich gronie i  zyskać grupę stałych klientów. 

Wysoki zwrot z inwestycji - jeśli masz odpowiednią wiedzę dotyczącą optymalizacji kampanii Google Ads albo korzystasz ze wsparcia specjalisty, możesz mieć pewność, że uzyskasz wysoki zwrot ze zrealizowanej inwestycji. W przypadku kampanii PPC nie płacisz za wyświetlenie, lecz za konkretne działanie - kliknięcie w nią przez użytkownika. Jeśli będziesz dobrze nią zarządzać, możesz liczyć na podniesienie współczynnika konwersji.

Dowiedz się więcej o korzyściach płynących z realizacji kampanii PPC: 


Co to jest marketing społecznościowy i jak może zmienić Twoją firmę?

Marketing społecznościowy to po prostu aktywne działanie w mediach społecznościowych, na przykład na Facebooku, Instagramie, Tik-Toku, Twitterze, LinkedIn. Opcji do wyboru jest wiele, ale najważniejsze jest dopasowanie platformy do swojego biznesu i grupy docelowej. Marketing społecznościowy sprawdzi się zarówno dla mniejszych firm, jak i dużych przedsiębiorstw - możesz tam działać organicznie, jak i realizować płatne kampanie. 

Jeśli chcesz lepiej poznać różne platformy społecznościowe i wybrać odpowiednią formułę dla Ciebie, sprawdź nasz artykuł:


Jakie efekty może zapewnić marketing społecznościowy?

Duży zasięg organiczny - z mediów społecznościowych korzystają miliony użytkowników, co pozwala na dotarcie do szerokiego grona odbiorców bez dużej inwestycji finansowej. Najważniejszym krokiem jest wówczas stworzenie skutecznej strategii, która będzie przyciągać odbiorców i generować ich zaangażowanie w Twoje treści. 

Możliwość kierowania reklamy na konkretną grupę odbiorców - przy płatnej reklamie w mediach społecznościowych możesz szczegółowo określić, jakiego typu odbiorcy Cię interesują, a także określić cel swojej reklamy (np. zwiększenie ruchu na stronie, zwiększenie zaangażowania użytkowników, budowanie świadomości marki). 

Budowanie relacji z odbiorcami - obecność w mediach społecznościowych, informowanie swoich odbiorców o aktualnościach związanych z firmą, nowej ofercie to sposób na budowanie zaufania i pozytywnego wizerunku firmy. Potencjalni klienci chętniej skorzystają z oferty firmy, którą mogą lepiej poznać i która zdobyła ich zaufanie.

Potrzebujesz skutecznej strategii w social mediach?


Co to jest content marketing i jak może zmienić Twoją firmę?

Content marketing to część marketingu internetowego odpowiedzialna za tworzenie i dystrybuowanie treści. Jej celem jest budowanie długotrwałej relacji z odbiorcą, dlatego wyróżnią ją wysoka jakość i merytoryczny przekaz. Przygotowywane treści pojawiają się na wybranej stronie internetowej i mogą przyjmować różne formy. Do najpopularniejszych form content marketingu należą wpisy blogowe, opisy produktów, treści eksperckie, wywiady, recenzje, poradniki, webinary, wideo, podcast, infografika. 

Przykładowe formy realizacji content marketingu. 

Chcesz oprzeć marketing internetowy swojej firmy o wartościowy content? Sprawdź nasze wcześniejsze artykuły, mogą Ci w tym pomóc:

Chcesz poprawić widoczność swojej strony w Google?


Jakie efekty może zapewnić content marketing?

Dużą zaletą content marketingu jest to, że nie musi generować dużych kosztów. Aby zacząć realizować pierwsze kroki w tej strategii wystarczy Ci jedna osoba, która będzie miała wiedzę na temat Twojej oferty i będzie potrafiła przekuć ją w merytoryczną, ciekawą treść na bloga. Z czasem możesz rozwijać to również w inne formy. Co może Ci zapewnić takie działanie? 

Budowanie wizerunku eksperta - sprawdź, na jakie pytania szukają odpowiedzi w sieci i zapewnij wyczerpującą, dokładną odpowiedź na swoim blogu. W ten sposób możesz budować wizerunek eksperta, a odbiorcy będą darzyć Twoją markę coraz większym zaufaniem.

Wsparcie pozycjonowania strony internetowej - merytoryczne i zoptymalizowane pod SEO treści mogą sprawić, że Twoja strona internetowa będzi wyżej wyświetlana w wynikach wyszukiwania Google. 

Zwiększenie współczynnika konwersji - dobrze realizowana treść nie tylko przyciągnie odbiorców na stronę, ale także zachęci do zapoznania z ofertą i przekona do konwersji. Content marketing może sprawić, że sprzedaż w Twoim sklepie internetowym znacznie wzrośnie. 

Chcesz poznać więcej korzyści płynących z wdrożenia strategii content marketingowej w firmie? Sprawdź nasze artykuły: 


Jak marketing internetowy może zmienić Twoją firmę? Podsumowanie 

Aktualnie marketing internetowy jest jednym ze skuteczniejszych sposobów na promocję swojej firmy. Sieć internetowa to miejsce, gdzie użytkownicy szukają nie tylko rozrywki, ale również wiedzy, rozwiązań problemów, opinii o produktach. Chcąc rozwijać firmę, musisz wyjść naprzeciw oczekiwaniom swoich odbiorców - pomoże Ci w tym właśnie zaangażowanie w marketing internetowy. 

 

Poznaj historie sukcesów naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 550 pozytywnych opinii w Google i 80 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: Google i Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Aleksandra Boniecka
Aleksandra Boniecka

Specjalistka ds. marketingu internetowego. Ukończyła szereg szkoleń z zakresu SEO, copywritingu, Google Ads oraz content marketingu. Ma doświadczenie w pracy z marketingiem internetowym zarówno w agencji, jak i jako freelancerka. Jest absolwentką studiów na kierunku Komunikacja i Psychologia w Biznesie. Regularnie weryfikuje swoją wiedzę czytając polskie i zagraniczne blogi o marketingu internetowym, a także biorąc udział w kolejnych kursach. Treści, które publikuje, zawsze opiera o najnowsze informacje z branży. Do tworzenia artykułów wykorzystuje takie sprawdzone narzędzia marketingowe np. SENUTO, Ahrefs i SEMSTORM.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Jak marketing internetowy może zmienić Twoją firmę?

Średnia ocen użytkowników4.96 na podstawie 83 głosów

UDOSTĘPNIJ