Ciekawostki ze świata marketingu - prasówka styczniowa 2018

pexels photo 760718

Wraz z początkiem roku w marketingu internetowym zapowiedziano wiele zmian. Szczególnie widocznie jest to w wyszukiwarce Google, która wciąż testuje nowe rozwiązania.

Oto lista styczniowych ciekawostek, z którymi powinien zapoznać się każdy spec od marketingu internetowego:

 

News

Google ponownie testuje wyświetlanie faviconek w wynikach wyszukiwania.

CO TO OZNACZA? Jeśli postanowią je zostawić, prawdopodobnie jeszcze więcej ruchu pójdzie do dużych rozpoznawalnych marek niż dotychczas.

Więcej informacji TUTAJ

 

News

Od 15 lutego Google będzie natywnie blokowało złośliwe reklamy nie spełniające standardów organizacji "Coalition for Better Ads". Chodzi przede wszystkim o reklamy typu:

- full-page interstitials,

- automatic sound,

- flashing ads.

Więcej informacji: TUTAJ

 

News

Google uruchamia Rich Snippet - nowe narzędzie do testowania oznakowania struktury danych. Wewnętrzna nazwa tych elementów to rich result.

Na razie uruchomiona została tylko część z tych oznakowań, m.in.: Recipes, Jobs, Movies, and Courses.

Więcej informacji: TUTAJ

 

News

Nowa wersja GSC zapowiada się naprawdę obiecująco! Prócz większej przejrzystości ma być też dostępnych więcej danych- będziemy mogli cofnąć się aż 16 miesięcy wstecz! Dla porównania obecnie możemy tylko 3. 

Więcej informacji: TUTAJ

 

News

Knowledge Panels - mimo, że są coraz bardziej popularne to w wynikach wyszukiwania zgarniają tylko 0,5% wszystkich kliknięć.

Więcej informacji: TUTAJ

 

News

Przeglądarka "UC Browser" dominuje w Indiach i Indochinach na urządzeniach mobilnych. Przydatna informacja dla osób robiących strony na te regiony - Indie, Indochiny.

Więcej informacji: TUTAJ

 

News

Co trzeba wiedzieć o nowym algorytmie "mobile-first"?  Koniecznie to, ze po jego wdrożeniu robot Google będzie indeksował jako podstawową wersje mobilną serwisu a nie desktopową! 

Więcej informacji: TUTAJ

 

News

Google informuje:  Nie wszystkie adresy wprowadzone w sitemapie są indeksowane! Wiedzieliście, że zgłoszonych jest 10,000 linków a Google pokazuje, że zaindeksował tylko 8,500 stron? 

Więcej informacji: TUTAJ

 

News

BETA wersja GSC już dostępna dla wszystkich! Jeśli Wam też czasami zdarzają się błędy w postaci braku danych w nowej wersji, bez problemu można powrócić do starej z linka w stopce.

Więcej informacji: TUTAJ

 

News

Google będzie używać szybkości strony jako czynnika rankingowego dla stron mobilnych.  Ale uwaga! Nie będzie żadnych bonusów dla szybkich stron, jedynie minusy dla tych powolnych. 

Więcej informacji: TUTAJ

 

News

Na co zwracać uwagę przy tworzeniu nowej strony lub nowej szaty graficznej na obecną stronę? NA 2 RZECZY: 1. Nie zmieniać URL podstron! 2. Przenieść wszystkie treści ze starej na nową stronę!

Więcej informacji: TUTAJ

 

News

Używanie tekstu produktu jako zajawki na stronie kategorii ze względu technicznego jest bezpieczne- algorytm nie uzna tego jako duplikacji i nie będzie gorzej oceniał serwisu. 

Jednak ze względu na klienta wyszukującego treści w Google, może to być problematyczne...

Więcej informacji: TUTAJ

 

News

Mimo, że Google twierdzi, że mikrodane schema "geo" nie mają większego znaczenia, specjaliści rekomendują dodawanie ich. Wiosek? Lepiej dodać. Kosztuje to minutę.

Więcej informacji: TUTAJ

 

News

Wiedzieliście, że wejścia z wizytówek Google Moja Firma bardzo często liczone są w Google Analytics jako "direct" zamiast "organic"?

Więcej informacji: TUTAJ

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Adrianna Nowak
Adrianna Nowak

Menadżer Marki w agencji widoczni i trenerka Akademii Widoczni. W agencji widoczni zajmuje się prowadzeniem kanałów społecznościowych, a także promocją treści w sieci i kontaktem z mediami branżowymi.

Z wykształcenia jest dziennikarką ze specjalnością reklama i promocja. Doświadczenie zdobyte podczas pracy dziennikarki i copywriterki pozwala jej szerzej widzieć tworzony content i lepiej dostosować go pod wymogi użytkowników, jak i Google.

Od 7 lat pracuje w branży marketingu internetowego. Cyklicznie zajmuje się szkoleniem klientów Agencji z zakresu prowadzenia profili na LinkedIn w ramach cyklu “Oko w Oko z Marketingiem Internetowym”.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Ciekawostki ze świata marketingu - prasówka styczniowa 2018

Średnia ocen użytkowników4.75 na podstawie 72 głosów

UDOSTĘPNIJ