Ciekawostki ze świata marketingu - prasówka styczniowa 2018

Wraz z początkiem roku w marketingu internetowym zapowiedziano wiele zmian. Szczególnie widocznie jest to w wyszukiwarce Google, która wciąż testuje nowe rozwiązania.

Oto lista styczniowych ciekawostek, z którymi powinien zapoznać się każdy spec od marketingu internetowego:

 

 

1
News

Google ponownie testuje wyświetlanie faviconek w wynikach wyszukiwania.

CO TO OZNACZA? Jeśli postanowią je zostawić, prawdopodobnie jeszcze więcej ruchu pójdzie do dużych rozpoznawalnych marek niż dotychczas.

Więcej informacji TUTAJ

 

2
News

Od 15 lutego Google będzie natywnie blokowało złośliwe reklamy nie spełniające standardów organizacji "Coalition for Better Ads". Chodzi przede wszystkim o reklamy typu:

- full-page interstitials,

- automatic sound,

- flashing ads.

Więcej informacji: TUTAJ

3
News

Google uruchamia Rich Snippet - nowe narzędzie do testowania oznakowania struktury danych. Wewnętrzna nazwa tych elementów to rich result.

Na razie uruchomiona została tylko część z tych oznakowań, m.in.: Recipes, Jobs, Movies, and Courses.

Więcej informacji; TUTAJ

4
News

Nowa wersja GSC zapowiada się naprawdę obiecująco! Prócz większej przejrzystości ma być też dostępnych więcej danych- będziemy mogli cofnąć się aż 16 miesięcy wstecz! Dla porównania obecnie możemy tylko 3. 

Więcej informacji: TUTAJ

5
News

 

Knowledge Panels - mimo, że są coraz bardziej popularne to w wynikach wyszukiwania zgarniają tylko 0,5% wszystkich kliknięć.

Więcej informacji: TUTAJ

6
News

Przeglądarka "UC Browser" dominuje w Indiach i Indochinach na urządzeniach mobilnych. Przydatna informacja dla osób robiących strony na te regiony - Indie, Indochiny.

Więcej informacji: TUTAJ

7
News

Co trzeba wiedzieć o nowym algorytmie "mobile-first"?  Koniecznie to, ze po jego wdrożeniu robot Google będzie indeksował jako podstawową wersje mobilną serwisu a nie desktopową! 

Więcej informacji: TUTAJ

8
News

Google informuje:  Nie wszystkie adresy wprowadzone w sitemapie są indeksowane! Wiedzieliście, że zgłoszonych jest 10,000 linków a Google pokazuje, że zaindeksował tylko 8,500 stron? 

Więcej informacji: TUTAJ

9
News

 BETA wersja GSC już dostępna dla wszystkich! Jeśli Wam też czasami zdarzają się błędy w postaci braku danych w nowej wersji, bez problemu można powrócić do starej z linka w stopce. 

Więcej informacji: TUTAJ

10
News

Google będzie używać szybkości strony jako czynnika rankingowego dla stron mobilnych.  Ale uwaga! Nie będzie żadnych bonusów dla szybkich stron, jedynie minusy dla tych powolnych. 

Więcej informacji: TUTAJ

11
News

Na co zwracać uwagę przy tworzeniu nowej strony lub nowej szaty graficznej na obecną stronę? NA 2 RZECZY: 1. Nie zmieniać URL podstron! 2. Przenieść wszystkie treści ze starej na nową stronę!

Więcej informacji: TUTAJ

12
News

Używanie tekstu produktu jako zajawki na stronie kategorii ze względu technicznego jest bezpieczne- algorytm nie uzna tego jako duplikacji i nie będzie gorzej oceniał serwisu. 

Jednak ze względu na klienta wyszukującego treści w Google, może to być problematyczne...

Więcej informacji: TUTAJ

13
News

Mimo, że Google twierdzi, że mikrodane schema "geo" nie mają większego znaczenia, specjaliści rekomendują dodawanie ich. Wiosek? Lepiej dodać. Kosztuje to minutę.

Więcej informacji: TUTAJ

14
News

Wiedzieliście, że wejścia z wizytówek Google Moja Firma bardzo często liczone są w Google Analytics jako "direct" zamiast "organic"?

Więcej informacji: TUTAJ

Autor
adrianna nowak widoczni
Adrianna Nowak

Specjalista ds. marketingu internetowego. W agencji widoczni zajmuje się prowadzeniem kanałów społecznościowych, a także promocja treści w sieci oraz kontakt z mediami i blogosferą.

W swojej pracy najbardziej lubi nawiązywanie relacji z twórcami internetowymi, portalami oraz ekspertami z branży, którym bliskie jest nasze podejście do marketingu internetowego. Cieszy ją, gdy blogerzy doceniają nasze działania i z chęcią dzielą się naszymi treściami. Rosnąca liczba pozytywnych komentarzy na naszym blogu daje jej poczucie, że to, co robi ma sens i wartość dla innych.

Godziny pracy spędzone przed komputerem Adrianna równoważy spędzając czas aktywnie na rowerze, czy rolkach. Jako absolwentka filmoznawstwa i kultury mediów, jest wielką miłośniczką kina.

Autor
Inne artykuły o podobnej tematyce:
Poznaj 45 fachowych definicji w słowniczku SEO, do którego zaprosiliśmy także ekspertów z innych age...
Zobacz więcej
kluczowe wskazniki efektywnosci pozycjonowania
Poznaj kluczowe wskaźniki efektywności do analizy pozycjonowania, Google Ads i content marketingu + ...
Zobacz więcej
spadek w google widoczni
Co może powodować utratę widoczności i odwiedzin na stronie? Podpowiadamy, na co zwracać uwagę i jak...
Zobacz więcej
Oceń ten artykuł
Ciekawostki ze świata marketingu - prasówka styczniowa 2018
Średnia ocen użytkowników 4.75 na podstawie 72 głosów
Wyślij Zapytanie
Bezpłatna konsultacja SEO

Chcesz zwiększyć sprzedaż? Szukasz skutecznej agencji?
Wyślij zapytanie - umówimy się na BEZPŁATNĄ konsultacje SEO i prześlemy DOBRĄ ofertę


Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań.
Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej

Czy wiesz ile tracisz ruchu bez optymalizacji
strony pod kątem pozycjonowania?  

Dowiedz się jakie błędy zawiera Twoja strona oraz jak wygląda jej widoczność w Google na tle konkurencji.
 

Zamów Bezpłatny Audyt SEO