Content marketing - szkolenie dla studentów Wyższej Szkoły Bankowej

31-10-2017
autor: Anna Zalewska

Rozpoczęliśmy współpracę z Wyższą Szkołą Bankową w zakresie szkoleń dla studentów. 26 października 2017 r. odbyły się pierwsze, przygotowane przez nas zajęcia. Tematem spotkania był content marketing. Czego uczyliśmy studentów?

 

Dla kogo content marketing?

Tematyka zajęć została stworzona z myślą o osobach początkujących, które chcą same tworzyć treści na swoją stronę lub na blog, a jednocześnie ich celem jest dotarcie do jak najszerszego grona odbiorców. Na zajęciach przedstawiliśmy etapy tworzenia treści i sposoby zbudowania szerokiego zasięgu bez korzystania z płatnych reklam.

Szkolimy studentów, blogerów i początkujących

Przydatne narzędzia

Dużym zainteresowaniem cieszyły się narzędzia do analizy skuteczności treści, wyszukiwania fraz i generowania interesujących tematów artykułów na blog. Studenci mieli okazję zapoznać się m.in. z takimi narzędziami jak:

  • Google Analytics
  • Kwfinder
  • Keywordtool.io
  • Answer the Public
  • BuzzSumo
  • i wieloma innymi.

 

Blaski i cienie blogowania

Studenci poznali trudności związane z prowadzeniem bloga. Opowiedzieliśmy o początkach prowadzenia naszego bloga eksperckiego, a także zdradziliśmy, jak udało nam się zbudować pokaźne grono odbiorców i zyskać renomę.

 

Jak rozpocząć pracę w content marketingu

Nie mogło zabraknąć także wskazówek o pracy w branży content marketingu. Pokazaliśmy kilka możliwych ścieżek rozwoju wraz z potrzebnymi umiejętnościami. Zaprosiliśmy także do wzięcia udziału w rekrutacji na stanowisko copywritera.

Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem. Otrzymaliśmy dobre oceny od uczestników, a także wiele próśb o kontynuację tematu w zaawansowanej wersji. Czyżby studenci polubili content marketing tak jak my?

Poleć ten artykuł znajomym:


Autor
anna-z-m.jpg
Anna Zalewska

Pasjonatka content marketingu i marketingu internetowego. Chętnie sięga po wszelkie książki od powieści po książki kucharskie o wegańskiej kuchni. Dzień zaczyna od lektury dobrych biznesowych podcastów, a kończy na macie z jogą lub z hantlami. W pracy najbardziej ceni kreatywne zadania realizowane z zespołem inspirujących ludzi.

Zobacz więcej o autorze

Autor
Inne artykuły o podobnej tematyce:
DSC 0617
02-11-2017
Sprawdźcie relację z naszego szkolenia w Wyższej Szkole Bankowej
Zobacz więcej
tlo
26-10-2017
Sprawdźcie relację z naszej wizyty na Uniwersytecie Ekonomicznym!
Zobacz więcej
DSC 0335
02-10-2017
Jak wyglądają praktyki w agencji marketingu internetowego? Relacja z punktu widzenia studentki Uniwe...
Zobacz więcej
Wyślij zapytanie

W ciągu max 2 godzin skontaktujemy się z Tobą.

Nie lubisz formularzy? Zadzwoń do nas: 61 224 83 26 lub wyślij e-mail na: zawsze@widoczni.pl

Masz pytania?

Zadzwoń do Nas

61 224 83 26