Jak zwiększyć sprzedaż w sklepie? 14 sprytnych rozwiązań

Jak zwiekszyc sprzedaz w sklepie 14 sprytnych rozwiazan
Spis treści

• Jak zwiększyć sprzedaż w sklepie dzięki growth hackingowi?

• Jak zwiększyć sprzedaż w sklepie? Strategie growth hacking na stronie

• Jak zwiększyć sprzedaż w sklepie? Strategie growth hacking poza stroną

Konkurencja w branży e-commerce stale się zwiększa, przez co skłonienie konsumenta do skorzystania z oferty jest coraz trudniejsze. Zastanawiasz się, jak zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym? Dobrym sposobem mogą się okazać rozwiązania growth hacking, które w sprytny i niedrogi sposób pomogą Ci zwiększyć wyniki konwersji. 

program edukacyjny

Chcesz zostać specjalistą sprzedaży internetowej?

Instytut Marki Online i Komunikacji stworzył nowatorski program „Specjalista sprzedaży internetowej”, a my jesteśmy dumni z bycia głównym opiekunem merytorycznym. Wybierając nasz program:

 • Poznasz tajniki branży e-commerce
 • Dowiesz się, jak założyć i zarządzać sklepem online
 • Opanujesz skuteczne strategie marketingowe online
 • Skorzystasz z wiedzy doświadczonych profesjonalistów branży

Jeśli chcesz rozwinąć swoje kompetencje w sprzedaży online, to ten program jest właśnie dla Ciebie!

Dowiedz się więcej o programie
widoczni 138

 

Jak zwiększyć sprzedaż w sklepie dzięki growth hackingowi?

Growth hacking to pojęcie, które po raz pierwszy zostało użyte w 2010 roku przez Sean’a Ellis’a. Zgodnie z podawanym przez niego tłumaczeniem tego terminu, jest to analizowanie każdego ruchu pod kątem potencjalnego wpływu na wygenerowanie wzrostu. Aktualnie definicja growth hackingu  jest bardziej zdefiniowana - jest to strategia marketingowa, która wykorzystuje szybkie, niskobudżetowe rozwiązania w celu skutecznego uzyskania wzrostu rozwoju. 

Pojawienie się growth hackingu było odpowiedzią na problemy startupów i firm Saas dotyczące tego, jak zwiększyć sprzedaż. Możliwości tradycyjnego marketingu internetowego nie były dla nich wystarczające, dlatego zdecydowali się na to, by połączyć możliwości marketingu i inżynierii. Ich działania opierają się o AARRR Framework, który działa na podstawie pięciu elementów

 • Acquisition (Pozyskiwanie)
 • Activation (Aktywacja)
 • Retention (Powrót)
 • Referral (Polecenie)
 • Revenue (Zysk)

Growth hacking jest świetnym rozwiązaniem dla e-commerce, bo pozwala w szybki sposób zwiększyć współczynnik konwersji bez dużych nakładów finansowych. 

 

Jak zwiększyć sprzedaż w sklepie? Strategie growth hacking na stronie

Sposoby na zwiększenie sprzedaży powinno się najpierw wdrożyć na swojej stronie internetowej, gdzie masz największą kontrolę nad tym, co się wydarzy. Nie jesteś w tym przypadku uzależniony od zewnętrznych źródeł i możesz dowolnie eksperymentować ze strategiami sprzedażowymi, sprawdzać, co się sprawdza najlepiej. 

 

Zwiększenie sprzedaży w sklepie internetowym przez wykorzystanie FOMO 

FOMO, czyli Fear Of Missing Out, oznacza reakcję emocjonalną, która jest wynikiem poczucia, że omija nas coś ważnego. Takie uczucie jest coraz częściej rejestrowane wśród młodych osób, które są przebodźcowane możliwościami otaczającego świata. Należy jednak podkreślić, że FOMO dotyka ludzi w każdym wieku. Wpływa na to fakt, że, jako istoty społeczne, chcemy mieć poczucie przynależności do grupy. Naturalne instynkty sugerują nam, by podążać za stadem i naśladować jego zachowania. Wiedzę o takich zachowaniach można wykorzystać  w strategii sprzedaży. Możesz w tym celu wykorzystać: 

 • Presję rówieśniczą (pokaż na co się decydują inni);
 • Oferty ograniczone czasowo;
 • Bezpłatna wysyłka po spełnieniu określonych warunków;
 • Wskazanie małej liczby produktów na magazynie. 

 

Zwiększenie sprzedaży w sklepie internetowym, dzięki szybko ładującej się stronie

Jednym z niedocenianych sposobów na zwiększenie sprzedaży jest zadbanie o to, by strona działała maksymalnie szybko. Współcześnie, gdy konkurencja jest szeroko rozwinięta, klienci łatwo rezygnują z zakupu, gdy witryna nie działa sprawnie.  Według danych podanych przez Google, ponad połowa odwiedzających opuści stronę, jeśli będzie się ona ładować dłużej niż 3 sekundy. Twoim priorytetem powinno być zadbanie o to, by czas ładowania strony był krótszy niż trzy sekundy. Dodatkowym atutem będzie to, że szybkość witryny jest czynnikiem rankingowym. 

Wykorzystując narzędzie Google PageSpeed Insights możesz sprawdzić aktualną prędkość swojej witryny na komputerze i na urządzeniach mobilnych. 

 Test szybkości ładowania się strony w Google PageSpeed Insights. 

 

Zwiększenie sprzedaży przez wykorzystanie dowodu społecznego

To kolejna metoda na to, jak zwiększyć sprzedaż w sklepie, odwołująca się do ludzkich instynktów i naturalnych zachowań. Przed zdecydowaniem się na skorzystanie z oferty ludzie chętnie sprawdzają opinie innych osób, czytają recenzje. Czyjeś zdanie potrafi nawet podświadomie przekonać inne osoby do danego produktu - warto to wykorzystać. Zadbaj o to, by klienci dzielili się opinią na temat Twoich usług. Na zwiększenie sprzedaży może wpłynąć również publikowanie recenzji produktów. W swoich treściach warto także wykorzystywać takie przekazy jak:

 • Powoływanie się na ekspertów; 
 • Rekomendacje od celebrytów i influencerów;
 • Fragmenty opinii klientów. 

 

Zwiększenie sprzedaży w sklepie internetowym, dzięki poprawieniu treści

Jeśli Twoje działania nie przynoszą skutków i nie wiesz, jak zwiększyć konwersję sklepie, możliwe, że powinieneś przeanalizować dostępną na swojej stronie treść. Czasami błędy leżą u podstaw, a copywriting ma większe znaczenie niż wiele osób mogłoby zakładać. Upewnij się, że teksty, które wykorzystujesz są proste, czytelne i chwytliwe, a przede wszystkim dopasowane do Twojej grupy docelowej. Pamiętaj, że w przypadku treści na stronie czasami mniej znaczy więcej - większość czytelników tylko skaluje tekst w poszukiwaniu najważniejszych informacji. Na zwiększenie sprzedaży pozytywnie może wpłynąć rzeczowy, zwięzły opis. Unikaj zbędnych słów, tak zwanych “zapychaczy”. Czasami dobrym rozwiązaniem może się okazać zrezygnowanie z tonu biznesowego, a wykorzystanie tonu konwersyjnego. 

Nie wiesz, jaką kampanię wybrać dla promocji Twojej firmy?

 

Zwiększenie sprzedaży w sklepie internetowym, dzięki prawidłowemu CTA

Wezwanie do działania jest bardzo ważnym elementem strategii sprzedażowej, ale często jest realizowane według jednego schematu. Jeżeli chcesz zwiększyć konwersję, powinieneś dopasować treść przycisku call-to-action do promowanej usługi lub produktu. Skutecznymi praktykami może być wzbogacenie CTA o takie słowa jak “za darmo”, “teraz”, “szybko”. Mogą one szybko zwiększyć współczynnik klikalności i liczbę zapytań ofertowych. Polecamy również sprawdzić skuteczność swoich przycisków CTA w formie testów A/B. W takich próbnych kampaniach sprawdzaj nie tylko treść przekazu, ale również kolor, styl, rozmieszczenie CTA. 

 

Zwiększenie sprzedaży w sklepie internetowym, dzięki skutecznemu meta title 

Jeżeli szukasz sposobu, jak zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym, pamiętaj, by zadbać o to, co czytelnicy widzą, jako pierwsze - meta title. To właśnie tytuł w głównej mierze wpływa na to, którą z dostępnych w wyszukiwarce stron wybiorą użytkownicy. Powinien być jednocześnie chwytliwy, konkretny i zrozumiały. W treści wykorzystaj słowo kluczowe, a także postaraj się obiecać czytelnikowi jakąś wartość dodaną. Zadbaj także o to, by miał odpowiednią długość. To, czy title zostanie wyświetlone w całości, możesz sprawdzić korzystając z narzędzia Google SERP Simulator.

Nie wiesz jak pisać przyciągające wzrok tytuły? Sprawdź nasz poradnik skutecznego pisania meta title i meta description.

 

Zwiększenie sprzedaży w sklepie internetowym przez chat na żywo 

Według danych podanych przez Smart Insight klienci, którzy korzystają na stronie z chatu na żywo, decydują się na ofertę około 8 razy szybciej niż użytkownicy, którzy z niego nie korzystają. Podają oni również informację, że aż 63% odwiedzających jest bardziej skłonnych do powrotu do strony internetowej z funkcją chatu. Natomiast 38% ankietowanych dokonało zakupu w wyniku pomocy, którą w ten sposób uzyskali. Dane jasno wskazują na to, że jest to bardzo skuteczny sposób na zwiększenie konwersji na stronie. 

Możesz się zastanawiać, czy rzeczywiście jest to niskobudżetowe rozwiązanie. Pamiętaj jednak, że  nie musisz decydować się na zaprojektowany na zamówienie chat. Możesz po prostu wykorzystać wtyczkę, która zintegruje Facebook Messenger z Twoją witryną. 

 


Chat online zintegrowany z Facebook Messenger. 

 

Zwiększenie sprzedaży w sklepie internetowym przez porównanie produktów

Pomysły na zwiększenie sprzedaży dobrze jest opierać o usprawnienie procesu decyzyjnego klienta, rozwiązanie jego problemów. Jeżeli oferujesz wiele zróżnicowanych produktów, klient może mieć problem z podjęciem najbardziej optymalnej decyzji. Jeśli zapewnisz mu możliwość porównania produktów, ułatwisz mu ten proces. Porównanie produktów może mieć formę niskobudżetową np. post na blogu lub nieco bardziej zaawansowaną z wbudowaną porównywarką danych technicznych. 

  Porównywarka produktowa przy zakupie smartfona. 

 

Zwiększenie sprzedaży w sklepie internetowym przez pokazanie wartości rabatu

Popularne sposoby na zwiększenie sprzedaży to przeceny i udzielanie kodów rabatowych. To świetne rozwiązanie, ale należy przy przypadku pamiętać, aby wyraźnie przedstawić zarówno cenę sprzed rabatu, jak i tą po jego zastosowaniu. Widoczna korzyść zdecydowanie lepiej działa, gdy chce się skłonić klienta do zakupu. Więcej na temat skutecznej realizacji produktu w sklepie możesz dowiedzieć się w naszym artykule.  

 Przedstawienie ceny przed i po zastosowaniu rabatu. 

 

Zwiększenie sprzedaży przez spersonalizowanie strony

Personalizacja strony głównej to świetny sposób na lepsze dopasowanie oferty do potrzeb i oczekiwań klientów. Śledzenie zachowania użytkowników i ich preferencji zakupowych pozwali Ci zrozumieć, czego klient szuka na stronie, a następnie na to odpowiedzieć. Możesz na stronie głównej promować produkt, który oglądał podczas ostatniej wizyty na stronie lub produkty powiązane, podobne. 

 Spersonalizowane sugestie zakupów na stronie.

 

Jak zwiększyć sprzedaż w sklepie? Strategie growth hacking poza stroną

Wielu przedsiębiorców, którzy pracują nad tym,  jak zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym, wdraża zmiany wyłącznie w swojej witrynie. Growth hacking zapewnia również rozwiązania, które można wdrożyć także poza stroną internetową. 

Skutecznie wypromuj swoją stronę!
 

 

Zwiększenie sprzedaży w sklepie internetowym przez segmentację e-maili 

Segmentacja wiadomości mailowych polega na podzieleniu kontaktów według konkretnych kryteriów, aby lepiej dopasować treść newslettera do odbiorcy. Jeżeli nie jesteś przekonany do tego rozwiązania wyobraź sobie sytuację, w której kobieta subskrybuje newsletter jednego z większych sklepów odzieżowych, ale zamiast interesujących ją sukienek, dostaje oferty z garniturami. Bez wątpienia nie będzie miało to dobrego przełożenia na konwersję. Jeśli nie wiesz, jak zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym przez segmentację e-maili, spróbuj jednego z poniższych podziałów: 

 • Segmentacja demograficzna (wiek, płeć, pochodzenie etniczne i poziom wykształcenia);
 • Segmentacja geograficzna;
 • Segmentacja psychograficzna (osobowość, zainteresowania, cele odbiorców);
 • Segmentacja behawioralna (zachowania zakupowe, wartość koszyka, czas spędzony w witrynie). 

 

Zwiększenie sprzedaży w sklepie internetowym przez remarketing 

Remarketing to skuteczny sposób na większą sprzedaż, który jest coraz chętniej wykorzystywany przez przedsiębiorców. Zadaniem remarketingu jest ponowne dotarcie do konsumentów, którzy z jakiegoś powodu zrezygnowali ze skorzystania z oferty w Twoim sklepie. Aby skłonić ich do ponownego rozważenia zakupu możesz zdecydować się na: 

 • Ponowne przedstawienie produktu, który oglądali na stronie;
 • Zaoferowanie zniżki, darmowej dostawy;
 • Podkreśl ograniczenie czasowe oferty lub ograniczoną ilość;
 • Zachęcenie do dokończenia zakupu w CTA. 

 

Zwiększenie sprzedaży w sklepie internetowym przez konkursy

Konkursy i rozdania to nie tylko sposoby na zwiększenie zasięgów w mediach społecznościowych, ale także sposoby na zwiększenie sprzedaży. Udział użytkownika w konkursie zwiększa chęć posiadania danego produktu. Wygenerowanie takiego pragnienia możesz przekuć w zwiększenie konwersji na przykład poprzez zagwarantowanie uczestnikom darmowej dostawy lub rabatu na zakup w Twoim sklepie.

 

Zwiększenie sprzedaży w sklepie internetowym przez współpracę z influencerami

Influencerzy to jedna z silniejszych sił napędowych w e-commerce - według badania przeprowadzonego przez Rakuten 88% ankietowanych konsumentów zdecydowało się na zakup produktu na skutek wpływu influencera. Decydując się na współpracę z influencerami konieczne jest wykonanie researchu, by odpowiednio dopasować osobę do profilu marki. Zapoznaj się nie tylko z charakterem pracy influencera, ale także z jego grupą odbiorców i najczęściej wykorzystywaną platformą społecznościową. 

 

Jak zwiększyć sprzedaż w sklepie? 14 sprytnych rozwiązań. Podsumowanie

Pomysły na zwiększenie sprzedaży w sklepie nie muszą być wysokobudżetowe, by były skuteczne. Wykorzystanie rozwiązań growth hacking może szybko przełożyć się na większą konwersję w sklepie. Jeżeli zarejestrowałeś problemy w swojej działalności i e-commerce i nie wiesz, jak zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym, spróbuj wdrożyć dopasowane do Twojej marki strategie growth hacking na stronie lub poza stroną. 

 

Poznaj historie sukcesu naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 560 pozytywnych opinii w Google i 70 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: w Google i na Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Aleksandra Boniecka
Aleksandra Boniecka

Specjalistka ds. marketingu internetowego. Ukończyła szereg szkoleń z zakresu SEO, copywritingu, Google Ads oraz content marketingu. Ma doświadczenie w pracy z marketingiem internetowym zarówno w agencji, jak i jako freelancerka. Jest absolwentką studiów na kierunku Komunikacja i Psychologia w Biznesie. Regularnie weryfikuje swoją wiedzę czytając polskie i zagraniczne blogi o marketingu internetowym, a także biorąc udział w kolejnych kursach. Treści, które publikuje, zawsze opiera o najnowsze informacje z branży. Do tworzenia artykułów wykorzystuje takie sprawdzone narzędzia marketingowe np. SENUTO, Ahrefs i SEMSTORM.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Jak zwiększyć sprzedaż w sklepie? 14 sprytnych rozwiązań

Średnia ocen użytkowników4.87 na podstawie 136 głosów

UDOSTĘPNIJ