Relacja z I Love Marketing 2020 w nowej rzeczywistości - podsumowanie widocznych!

I-Love-Marketing-2020-znana-konferencja-w-nowej-rzeczywistosci-relacja-widocznych.jpg

Chociaż pandemia skutecznie zmienia nasze życiowe plany, to mimo niepewnej rzeczywistości organizatorzy I Love Marketing nie zawiedli, a 10. edycja przyciągnęła wielu prelegentów i uczestników, którzy mogli wysłuchać wartościowych prezentacji pełnych merytorycznej wiedzy. Jak tegoroczną edycję ocenia agencja widoczni?

 

I Love Marketing w nowej rzeczywistości - organizacja konferencji w październiku 2020

Tegoroczna konferencja branżowa I Love Marketing ze względu na wprowadzenie w stolicy czerwonej strefy odbyła się nie w Warszawie, a w Multikinie w Pruszkowie, do którego została przeniesiona w ciągu 2 dni. Z racji panującej pandemii organizatorzy zdecydowali się na formę hybrydową - prelegenci znajdowali się w Multikinie w Pruszkowie, a uczestnicy słuchali występień wyłącznie zdalnie.

I Love Marketing określana jest często mianem Mistrzostw Polski w marketingu - wszystko dlatego, że prelekcje oceniają sami uczestnicy i to od ich oceny zależy wysokość wynagrodzenia występujących. Wydarzenie słynie z wysokiego poziomu merytorycznego wystąpień i charakterystycznej struktury - każde wystąpienie trwa jedynie 18 minut, a organizatorzy dążą, by stworzyć z każdej prelekcji wystąpienie podobne do słynnych prelekcji TED. Konferencja, która odbyła się już po raz 10., jest przeznaczona zarówno dla specjalistów z branży marketingu, którzy chcą poszerzać swoją wiedzę i na bieżąco śledzić marketingowe nowinki, jak i dla właścicieli małych i średnich firm, którzy chcą zadbać o promocję online swojego biznesu.

 

I love marketing 2020 Źródło: Sprawny Marketing - strona na Facebooku: https://www.facebook.com/SprawnyMarketing

 

Jubileuszowa, 10. edycja I Love Marketing, to 4 dni prelekcji poświęconych najważniejszym aspektom marketingu internetowego. Plan konferencji prezentował się następująco:

 • Dzień 1 - I Love SEO & Content oraz I Love sales (20.10),
 • Dzień 2 - I Love E-commerce oraz I Love Ads & Analytics (21.10),
 • Dzień 3 - I Love Marketing (22.10),
 • Dzień 4 - I Love Social Media (23.10).

Przedstawiciele agencji widoczni - Piotr Skrzypek (Starszy specjalista SEO) i Piotr Zaremba (opiekun klienta) uczestniczyli online odpowiednio w panelach I Love SEO & Content oraz I Love Sales, które odbyły się 20 października. W ramach każdego z paneli wysłuchali kilkunastu prezentacji. Jak je oceniają i które wystąpienia wzbudziły ich największe uznanie?

 

I love marketing foto2 Źródło: Sprawny Marketing: https://www.facebook.com/SprawnyMarketing/posts/10157477522097256

 

Relacja z I Love SEO & Content na I Love Marketing październik 2020 - najlepsze wystąpienia wg agencji widoczni

Piotr Skrzypek, starszy specjalista SEO w agencji widoczni, wziął udział w panelu poświęconym wiedzy na temat SEO oraz tworzenia contentu. Obejmował on 16 wystąpień, z których każde trwało 18 minut. Która prelekcja wzbudziła jego największe zainteresowanie?

 

I love seo ontent 10 2020 Prelegenci modułu I Love SEO & Content, źródło: Sprawny Marketing

 

1. Wojtek Kardyś “Czy wirtualni influencerzy śnią o fejmie na Instagramie?”

Wojtek porównał influencer marketing i brytyjskiego ulicznego artystę Banksy. Co ich łączy? Działania marketingowe influencerów powinny ewoluować i dostosowywać się do potrzeb i oczekiwań użytkowników, tak jak ewoluowała kariera Banksy’ego. Obecnie influencer marketing staje się nudny i przewidywalny, a powinien być kreatywny i zaskakujący. Tworząc kampanie z zakresu influence marketingu warto przekraczać granice i wychodzić poza schemat. Wojtek podkreślił jednak, że nadmierna kreatywność na polskim rynku się nie sprawdza - jako przykład podał wirtualnego influencera - o ile za granicą stają się one popularne, o tyle polski odpowiednik - Sara Kosmos - okazał się niewypałem, a polskie marki twierdzą, że postać wirtualnego influencera jest niedostosowana do rynku i zbyt nowatorska.

Prezentacja była nie tylko ciekawa i odpowiednio przygotowana, ale jednocześnie zakończona interesującym przesłaniem Marka Twaina: “"człowiek z nowymi pomysłami jest wariatem, dopóki nie odniesie sukcesu” - bądźcie wariatami, spróbujcie czegoś nowego, szalonego, czym się wyróżnicie.

 

2. Dawid Adach i Michał Szymański “Baidu SEO - jak wykorzystać astronomiczny potencjał chińskiego Internetu?”

Prelegenci stworzyli narzędzie do projektowania stron internetowych, a jednocześnie portalu o tej tematyce - MDBootstrap.com. Chcieli wypromować swoje narzędzie na chińskim rynku i zaczęli prowadzić działania SEO w chińskim odpowiedniku wyszukiwarki Google - Baidu. Zadanie okazało się jednak trudne, dlatego autorzy zdecydowali się na analizę chińskiej kultury, rynku, a także zachowań Chińczyków, ich trybu życia i przyzwyczajeń. W ten sposób zidentyfikowali problemy, które mogą stać na drodze do skutecznych kampanii SEO na rynek azjatycki.

Autorzy zaprezentowali również wady i zalety chińskiej wyszukiwarki Bajdu, która m.in. lepiej filtruje fake newsy, a z drugiej strony algorytmy śledzą przede wszystkim stronę główną. Wyzwanie, przed którym stanęli Dawid i Michał, pokazują, jak ważne są badania rynku oraz poznanie docelowego użytkownika i mechanizmów działania wyszukiwarki. Prezentacja była bardzo ciekawa, choć przez uczestników niedoceniona.

 

Adach Szymanski I love marketing 10 2020 Dawid Adach i Michał Szymański w trakcie prezentacji, źródło: Źródło: Sprawny Marketing: https://www.facebook.com/SprawnyMarketing/photos/a.301818207255/10157477904202256/

 

3. Tomasz Stopka “Treść, SEO i usługi Google, czyli przepis na większą ilość ruchu”

Tomek to praktyk, który prowadzi własną agencję SEO, a na koncie ma zarówno publikacje o Content Marketingu, jak i prowadzenie szkoleń z zakresu SEO. W ramach I Love SEO & Content przygotował prezentację dotyczącą tworzenia treści przyjaznych dla Google News. Zawiera na dużo praktycznych porad i trików dla ekspertów SEO, którzy chcą być na bieżąco z nowinkami. Podpowiedział, jak tworzyć treści, by pozyskać ruch z tego kanału, a także z Google Discovery i wyświetlać się na wysokich pozycjach. Przedstawił narzędzia, z których można korzystać, by zoptymalizować stronę pod algorytmy Google News, a także metody działania. Autor przewiduje, że w 2021 roku modne staną się Google Web Stories, czyli newsy i relacje wizualne, przypominające te na Instagramie. Czy tak będzie w rzeczywistości?

 

4. Damian Sałkowski “Big Data w SEO. Czego nauczyłem się o SEO gapiąc się miesiącami w terabajty danych”

Damian przeprowadził analizę Contentu - kilkudziesięciu tysięcy artykułów - wykonaną dzięki Big Data Studio. Wnioskami z analizy podzielił się z uczestnikami I Love Marketing. Do jakich konkluzji doszedł i jakie informacje warto wykorzystać, tworząc treści na stronę? Dane pokazały, że:

 • najwięcej artykułów ma ok 2000 słów / 5000-6000 tys znaków,
 • długość artykułu nie koreluje z jego widocznością,
 • należy dokonywać analizy konkurencji, a nie w ciemno pisać długie treści,
 • język mierzony wektorowo bada kontekst i znaczenie fraz oraz odległość między tymi frazami (artykuł o Robercie Lewandowskim z reguły zawiera takie słowa jak Bayern Monachium, Bundesliga itd. - algorytm znajduje powiązanie między Robertem a tymi pojęciami).

Damian wymienił także mniej znane narzędzia, które specjaliści SEO mogą wykorzystywać w swojej pracy. Prelekcja twórcy SENUTO zawierała wiele merytorycznych wskazówek i porad dla specjalistów SEO i Content Marketingu - warto do niej wrócić, by lepiej zrozumieć przedstawione wnioski.

 

Damian Salkowski Damian Sałkowski w trakcie prelekcji, źródło: FB Sprawny Marketing: https://www.facebook.com/SprawnyMarketing/photos/a.10154520234377256/10157478159832256/

 

Damian Salkowski Linkedin 2 Post na LinkedIn Damiana Sałkowskiego, w którym dzieli się wrażeniami po 10. edycji konferencji I Love Marketing, źródło: https://www.linkedin.com/posts/damian-salkowski_big-data-w-seo-i-love-seo-content-20102020-activity-6724603878517600256-XB-p

 

5. Robert Niechciał “Jak podejmować mądre decyzje w SEO?“

Prezentacja Roberta Niechciała to kolejna prelekcja wypełniona twardymi danymi i merytoryczną wiedzą, które specjaliści SEO mogą wykorzystać w praktyce. Autor skupił się na tym, co wpływa na sukces strategii SEO i na podstawie badań obejmujących 250 000 stron doszedł do wniosku, że prawdopodobnie czas na osiągnięcie pozycji w top10 będzie się stale wydłużał. Dlatego też eksperci SEO będą musieli szukać nowych sposobów na dotarcie na najwyższe pozycje. W tym celu warto wykorzystać algorytm Google, który jest coraz inteligentniejszy i coraz lepiej rozumie semantykę języka. Źródłem lepszych pozycji mają być:

 • content,
 • linki (paliwo),
 • optymalizacja on-site.

Warto także zmieniać jeden element na stronie i testować, czy przynosi dobre efekty. Warto pamiętać, że rezultaty mogą się różnić w zależności od branży i docelowej grupy odbiorców.

Robert pokusił się też o analizę wpływu pandemii i lockdownu na biznesy internetowe - doszedł do wniosku, że przyspieszyła ona internetową transformację o co najmniej 5-7 lat, a biznesy e-commerce wzrosty dwu- lub trzykrotnie.

 

Wyniki I love Seo content Wyniki modułu I Love SEO & Content, źródło: https://www.facebook.com/SprawnyMarketing/posts/1015747824918225

 

Panel SEO & Content na I Love Marketing październik 2020 - podsumowanie

Moduł SEO & Content obfitował w duża liczbę ciekawych danych, inspiracji i pomysłów do wdrożenia i przetestowania w działaniach specjalistów SEO. Na uznanie zasługuje przeniesienie wydarzenia z Warszawy do Pruszkowa w 48h, a także możliwość uczestnictwa online.

 

I love marketing organizacja2 Refleksje po konferencji I Love Marketing 2020 w nowej rzeczywistości, źródło: LinkedIn Dominiki Kaczor: https://www.linkedin.com/posts/dominikakaczor_ilovemkt-activity-6726094577226268672-6lO4

 

Moduł I Love Sales na I Love Marketing 2020 - relacja według widocznych

W module I Love Sales uczestniczył online nasz specjalista ds. sprzedaży, Piotr Zaremba. Wysłuchał 16 prezentacji dotyczących strategii sprzedaży, wykorzystywania potencjału, zwiększenia przychodów i efektów sprzedażowych. Którzy prelegenci przygotowali najciekawsze prezentacje, pełne merytorycznej wiedzy?

 

I love sales 10 2020 Prelegenci modułu I Love Sales, źródło: Sprawny Marketing

 

1. Wojciech Telenga “Alibaba i 12 rozbójników”

Wojtek w swojej prezentacji przedstawił skuteczne metody i triki, dzięki którym można ulepszyć proces sprzedażowy. Jak przygotować się do rozmowy z klientem? Na czym się skupić podczas rozmowy? Jak uporządkować wiedzę na temat klienta i jak zarządzać bazą klientów? Odpowiedzi na te wszystkie pytania pozwalają wypracować skuteczny model sprzedażowy dla każdego handlowca. Prelegent podkreślił, jak ważna jest swoboda handlowca w działaniu oraz optymalizacja jego czasu pracy. Należy zrobić wszystko, by handlowiec mógł skupić się na sprzedaży, a nie procedurach i posprzedażowej obsłudze klienta. To z pewnością wartościowa wskazówka dla firm aktywnie poszukujących klientów.

 

I love Sales foto1 Źródło: https://www.facebook.com/SprawnyMarketing/photos/a.10157478240707256/10157478277857256/

 

2. Bogdan Sosnowski “Twój najwyższy potencjał”

Prelekcja Bogdana wyróżniała się na tle innych prezentacji ze względu na jej interakcję z uczestnikami. Prelegent przygotował kilka krótkich zadań na pobudzenie myślenia i kreatywności. Przekazał też cenne wskazówki, dzięki którym można wypracować swój model sprzedaży. Poruszył kwestie motywacji, elastycznego myślenia, pracy nad własnymi emocjami, a także komunikacji werbalnej i niewerbalnej. Rady te pozwolą handlowcom wypracować skuteczne taktyki sprzedażowe, które będą mogli zastosować podczas rozmów z klientami.

 

3. Wojciech Herra “Tragarze muszą odejść”

Jak budować organizację sprzedażową, która osiągnie sukces wspólnie z klientem i będzie go prowadzić na drodze do wzrostu sprzedaży? Nad tym tematem pochylił się w swojej prezentacji Wojciech Herra. Podkreślił, że modele sprzedażowe sprzed kilku lat dziś mogą być całkowicie bezużyteczne. Doradził,, by zrezygnować z indywidualnych premii, ponieważ na sukces pracuje cały zespół niezależnie od tego, kto pozyskał konkretnego klienta. Handlowiec powinien dowiedzieć się, kim jest klient, warto zadawać mu z pozoru proste pytania, takie jak “Czym się zajmuje i co konkretnie robi?”. Co różni tytułowych tragarzy od współczesnych handlowców? Handlowcy mają klienta prowadzić i wspólnie z nim rozwijać biznes, a nie dostarczać gotowe, szablonowe rozwiązania.

 

4. Mateusz Komorowski “W sprzedaży bądź sobą, czyli jak sprzedaje setki biletów na konferencje sprawnego.marketingu”

Mateusz odpowiada za sprzedaż produktów i szkoleń platformy sprawny.marketing. W prezentacji podzielił się własnymi doświadczeniami w zakresie sprzedaży i udzielił porad kolegom po fachu, czyli handlowcom, którzy generują sprzedaż. Co warto robić, a czego unikać? Mateusz wskazuje, by:

 • szukać kontaktu do osób decyzyjnych i to z nimi prowadzić rozmowy sprzedażowe,
 • wykorzystywać nowoczesne technologie w procesie sprzedaży (na przykład rozmowy online zamiast tradycyjnych spotkań, które pochłaniają więcej czasu),
 • nie oszukiwać klientów, w razie pomyłek, przyznawać się do błędów i nie ukrywać ich - szczerość jest doceniana,
 • wychodzić poza schematy i szukać nowych sposobów dotarcia do klienta,
 • bawić się sprzedażą i być szczerym i autentycznym - to jest najważniejsze.

 

I love sales foto 2 Źródło: https://www.facebook.com/SprawnyMarketing/photos/a.10157478240707256/10157478250967256/

 

5. Szymon Negacz “"Szefie, mamy za drogo” – czyli jak radzić sobie z problemem za wysokiej ceny?”

Z obiekcjami klientów dotyczących cen spotyka się każda agencja SEO czy firma marketingowa. Jak sobie z nimi radzić w dobie społeczeństwa informacyjnego i skąd się one biorą? Na to pytanie starał się odpowiedzieć Szymon Negacz. Podkreślił, że klient ma wątpliwości co do wysokości płatności za usługę, ponieważ nie widzi różnicy pomiędzy usługami od różnych firm. Dlatego też zadaniem handlowca jest obrazowe przedstawienie mu korzyści, które może odnieść ze współpracy. Powinny być one zindywidualizowane - obecnie każda firma chwali się dobrymi opiniami, dlatego trzeba szukać takich zalet, które mogą być cenne dla klienta - na przykład pokazać efekty, jakie osiągnęliśmy, w postaci konkretnych liczb. Warto wczuć się w sytuację klienta i próbować dowiedzieć się, co ceni i jakie zalety współpracy mogą być dla niego ważne. “Zimne” rozmowy w dobie ogromu informacji dostępnych w internecie, nie zdają egzaminu, dlatego trzeba szkolić handlowców w taki sposób, by potrafili budować relacje z klientem, a nie tylko sprzedawać.

 

I love Sales wyniki Wyniki modułu I love Sales, źrdło: https://www.facebook.com/SprawnyMarketing/posts/10157478249182256

 

I love marketing październik 2020 - podsumowanie

Konferencja branżowa I love Marketing jak zawsze przyniosła solidną dawkę wiedzy, którą warto wykorzystać w swojej firmie, by zwiększyć wartość przychodów, a także przyciągnąć nowych klientów i przekonać ich do siebie. Czy jeszcze tu wrócimy - stacjonarnie lub online? Z pewnością!

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Katarzyna Kapelczak
Katarzyna Kapelczak

Zawodową karierę zaczynała od dziennikarstwa sportowego, by następnie trafić do agencji widoczni i tworzyć treści dla klientów. Od 2018 roku przeszła drogą od juniora do stanowiska Content Managerki. Obecnie planuje i koordynuje proces tworzenia merytorycznych treści o digital marketingu na blogu widoczni, szuka nowych pomysłów na treści i usprawnienia. Tworzy artykuły blogowe dotyczące różnych aspektów marketingu internetowego – m.in. pozycjonowania, content marketingu, płatnych kampanii Google Ads, optymalizacji konwersji oraz UX. Regularnie poszerza swoją wiedzę, czytając zagraniczne blogi o pozycjonowaniu i promowaniu biznesu w internecie (m.in. Search Engine Journal, Search Engine Land, MOZ, Content Marketing Institute, blog Neil'a Patela). W swojej pracy wykorzystuje szereg narzędzi marketingowych, takich jak: Planer słów kluczowych, Ahrefs, Surfer, Senuto, Semstorm, a ChatGPT powoli przestaje mieć przed nią tajemnice. Swoje treści publikuje nie tylko na blogu widocznych, ale także w branżowych magazynach, np. Nowa Sprzedaż, E-commerce & Digital Marketing, Online Marketing.

Jest trenerką Akademii Widoczni, w ramach której realizuje szkolenia z zakresu zastosowania sztucznej inteligencji w content marketingu. Uczy, jak z powodzeniem wykorzystywać ChatGPT i inne narzędzia AI do tworzenia treści, by zwiększyć wydajność content marketingu bez utraty jakości i zaufania klientów.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Relacja z I Love Marketing 2020 w nowej rzeczywistości - podsumowanie widocznych!

Średnia ocen użytkowników5.00 na podstawie 1 głosów

UDOSTĘPNIJ