SEO Prasówka z Widocznym - sierpień 2020

prasowka widoczni sierpien 2020

Sierpień- szczyt sezonu urlopowego, a więc nie najlepszy czas na ogłaszanie radykalnych zmian w jakiejkolwiek branży. Czy Google w tym okresie było łaskawe? Niekoniecznie. Kilka newsów z pewnością zaskoczyło specjalistów od SEO, PPC i marketerów. 

Zapraszamy Was na sierpniowy przegląd prasy branżowej, w którym znajdziecie 15 najważniejszych ciekawostek branżowych z ubiegłego miesiąca. 

 

Google faworyzuje?

Wyniki ostatniego badania pokazują, że aż 41% wyników na pierwszej stronie Google składa się z linków do produktów Google! Patrząc tylko na górne 15% TOP 10 wyników, okazuje się się, że produkty Google zajmują 63% wyników.

Raport został przeprowadzony przez The Markup i obejmował analizę ponad 15 000 popularnych zapytań.

Zobacz cały news

 

Podwójne Top Stories

Google podwaja artykuły w karuzeli "Top Stories". Karuzela najważniejszych artykułów Google w wynikach wyszukiwania może teraz wyświetlać wiele wyników dla tego samego artykułu, dodając drugi link do kontekstu.

Zobacz cały news

 

Większa prywatność w GA

Większa kontrola nad danymi w Google Analytics! Google ogłosił nowe ustawienia prywatności, które pomagają im spełniać wymagania wynikające z regulacji, takich jak kalifornijska ustawa o ochronie prywatności konsumentów i europejskie rozporządzenie RODO.

Od teraz reklamodawcy mogą wyłączyć personalizację, usunąć dane i skorzystać z innych ustawień, które mają wpływ na prywatność danych konsumentów.

Zobacz cały news

 

Klienci z Youtube

Reklamodawcy Google Ads mogą teraz pozyskiwać potencjalnych klientów z YouTube! Google wprowadza rozszerzenia formularza kontaktowego do reklam w YouTube, umożliwiając reklamodawcom przechwytywanie potencjalnych klientów, podczas gdy ludzie oglądają filmy. 

Zobacz cały news

 

Pytania od Google

Google "bierze na spytki" niektórych użytkowników Google. Dzieje się tak zaraz po przejściu ze strony z powrotem do wyników wyszukiwania. Google prosi o odpowiedz: "Jak szybko strona wczytała się po wejściu na nią i powrocie do wyników wyszukiwania". 

Zobacz cały news

 

Co oglądamy na kwarantannie?

Youtube przygotowało zestawienie najpopularniejszych wideo ostatnich miesięcy. Jak się okazuje w czasie pandemii największą furorę robią tutoriale uczące nowych umiejętności i poprawiające samopoczucie.
Oto kilka przykładów:
➡ jak zrobić chleb na zakwasie
➡ jak ściąć włosy
➡ wycieczki po muzeach (wzrost dziennych wyświetleń o 60%)
➡ Medytacja z przewodnikiem (liczba wyświetleń wzrosła o 40% od marca)

Zobacz cały news

 

Kolejna aktualizacja?

Branża SEO wstrzymuje na moment oddech! Coś dziwnego dzieje się z rankingiem wyszukiwarki i wszystko wskazuje na bardzo dużą aktualizację algorytmu! Czekamy na oficjalny komunikat od Google w tej sprawie.

Zobacz cały news

 

Udziały Google spadają?

Ta zmiana może znacząco zmniejszyć udział Google w rynku wyszukiwarek mobilnych. Według badania DuckDuckGo menu preferencji wyszukiwania, które wprowadza Android spowoduje, że nawet 24% użytkowników wybierze wyszukiwarkę inną niż Google.

Zobacz cały news

 

Etykiety szybkości w Chrome

Google Chrome zacznie przypisywać etykietę „szybka strona” do stron, które spełniają lub przewyższają wszystkie testy porównawcze Core Web Vitals. Wyróżnienia szybkich stron będą pojawiać się na razie na urządzeniach mobilnych.

Zobacz cały news

 

Nowa funkcja w GSC

W Google Search Console testowana jest nowa funkcja, która może być szczególnie przydatna dla copywriterów i content marketerów. GSC Insights pozwala dowiedzieć się:
➡ jakie treści przynoszą witrynie największy ruch?
➡ jak sprawdziły się nowe treści?
➡ w jaki sposób użytkownicy internetu trafiają na Twoje treści?
➡ jakie są najpopularniejsze zapytania w wyszukiwarce Google dotyczące zawartości Twojej witryny?
➡ jakie inne witryny i artykuły prowadzą do zawartości Twojej strony i czy otrzymałeś jakieś nowe linki?

Zobacz cały news

 

Logo w sugestiach wyszukiwania

Google zaczął testować wyświetlanie logotypów firm w sugestiach wyszukiwania dla niektórych wyników lokalnych. Testy przeprowadzane są w wyszukiwarce mobilnej.

Zobacz cały news

 

Wykluczanie krajów w Google Ads

Nowa super funkcja od Google dla reklam produktowych wyświetlanych w wielu krajach. Nowy atrybut "shopping_ads_excluded_country" umożliwia wykluczanie produktów na poziomie kraju. Dzięki temu reklamodawcy mają większą kontrolę i elastyczność nad wyświetlaniem reklam.

Zobacz cały news

 

Sprawniejsze zgłaszanie błędów

Google wprowadza wydajniejszy proces zgłaszania pilnych błędów i problemów z bezpieczeństwem. Ta nowa metoda zaczyna się od zapoznania się ze stronami pomocy Search Console.

Właściciele witryn muszą być zalogowani w Search Console, aby móc użyć przycisku „Zgłoś problem dotyczący bezpieczeństwa”.

Zobacz cały news

 

Cisza przez burzą

Specjaliści SEO! Czas przygotować się do kolejnej aktualizacji Google Core. Przypuszcza się, że nastąpi ona w najbliższych tygodniach. Ruch z różnych narzędzi SEO jest obecnie nadzwyczaj spokojny. Czyżby to cisza przed burzą?

Zobacz cały news

 

Konkurencja dla Google

Część sukcesu wyszukiwania mobilnego Google polega na tym, że jest to domyślna wyszukiwarka dla iPhone'a. Firma przez lata zapłaciła miliardy za ten przywilej. Ostatnio jednak pojawiły się spekulacje jakoby Apple pracowało nad stworzeniem swojej własnej i pełnej wyszukiwarki internetowej. Czy Google ma się czego bać?

 

Zobacz cały news

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Adrianna Nowak
Adrianna Nowak

Menadżer Marki w agencji widoczni i trenerka Akademii Widoczni. W agencji widoczni zajmuje się prowadzeniem kanałów społecznościowych, a także promocją treści w sieci i kontaktem z mediami branżowymi.

Z wykształcenia jest dziennikarką ze specjalnością reklama i promocja. Doświadczenie zdobyte podczas pracy dziennikarki i copywriterki pozwala jej szerzej widzieć tworzony content i lepiej dostosować go pod wymogi użytkowników, jak i Google.

Od 7 lat pracuje w branży marketingu internetowego. Cyklicznie zajmuje się szkoleniem klientów Agencji z zakresu prowadzenia profili na LinkedIn w ramach cyklu “Oko w Oko z Marketingiem Internetowym”.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
SEO Prasówka z Widocznym - sierpień 2020

Średnia ocen użytkowników4.33 na podstawie 111 głosów

UDOSTĘPNIJ