Najciekawsze wydarzenia marketingowe w roku 2020

wydarzenia marketingowe 2020 widoczni

Świat e-marketingu cechuje się dużym dynamizmem zmian. W pogoni za aktualizacjami oraz nowymi algorytmami, jakie występują w branży pozycjonowania sklepów i stron internetowych.

Dobry specjalista powinien cały czas wzbogacać swoją wiedzę o świeże informacje i najnowsze trendy. Mamy szczęście, ponieważ w naszym kraju możemy uczestniczyć w wielu ciekawych wydarzeniach marketingowych.

Sprawdźmy, jakie konferencje marketingowe są zapowiadane na rok 2020!

Chcesz wiedzieć w jaki sposób dzielimy się wiedzą z naszymi klientami? Zajrzyj do Akademii Widoczni!

 

Spis najciekawszych wydarzeń marketingowych na rok 2020:

Tegoroczne wydarzenia uporządkowaliśmy w kolejności od tych, które mają miejsce w najbliższym czasie. 

 

semKRK

Data i miejsce:

6 marca 2020, Kraków

Miejsce: Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha

O wydarzeniu:

Krakowska konferencja o luźnej atmosferze dla przedstawicieli działu marketingu, właścicieli biznesów, działów marketingu, branży e-commerce oraz specjalistów w dziedzinie SEO/SEM. W trakcie wydarzenia możesz spotkać się i porozmawiać przy barze z ekspertami w dziedzinie marketingu internetowego.

Tematy zeszłorocznej konferencji skupiały się na m.in analizie słów kluczowych, linkbuildingu, zwiększaniu konwersji oraz optymalizacji treści.

Organizatorem wydarzenia jest agencja DevaGroup. 

Barcamp semKRK #14

 

Mobile Trends

Miejsce oraz data:

Kraków, 12-13 marca 2020

O wydarzeniu:

Konferencja, która uznawana jest za święto branży mobile. W zeszłym roku Mobile Trends poświęcone było rewolucji w bankowości. Jeśli chcesz śledzić najważniejsze trendy w mobile marketingu oraz spotkać ekspertów z tej branży, koniecznie weź udział w tym wydarzeniu.

Konferencja Mobile Trends poświęcona jest w głównej mierze projektowaniu, tworzeniu, wdrażaniu oraz promocji aplikacji i rozwiązań mobilnych na rynku z udziałem ekspertów rozpoznawalnych firm.

Organizator: Clickmaster

Mobile Trends

 

I ❤ Marketing: IX edycja

Data i miejsce:

17-20 marca 2020, Warszawa

O wydarzeniu:

Niemal każdy z osób pracujący w branży marketingowej słyszał o tym wydarzeniu. Organizatorzy określają tą konferencje mianem największego i najważniejszego wydarzenia dla polskiej branży marketingu. Organizatorom zależy przede wszystkim na profesjonalizmie i merytorycznej wiedzy z jaką uczestnik opuści salę wydarzenia.

W ramach grywalizacji krótkie, 18 minutowe wystąpienia prelegentów mogą być oceniane przez uczestników.

Na czterodniowej konferencji każdy znajdzie coś dla siebie:

  • Pierwszy dzień wydarzenia: I ❤Ads&Analytics - dla osób zainteresowanych analityką, optymalizacją konwersji oraz tematami, związanymi z Google Ads oraz Google Analytics
  • Drugi dzień wydarzenia: I ❤SEO&Content - pierwsza edycja, drugi dzień konferencji,dotykający tematyki marketingu treści, strategii SEO oraz  skutecznych metod generowania leadów.
  • Trzeci dzień wydarzenia: I ❤ Marketing - szeroki zakres tematów związanych z marketingiem internetowym z udziałem specjalistów. 
  • Czwarty dzień wydarzenia: I ❤ Social Media - m.in. najnowsze trendy oraz skuteczne kampanie w mediach społecznościowych, nowe platformy, metody dotarcia do odbiorców.

Nasi specjaliści wzięli udział z zeszłorocznej edycji I ❤Ads&Analytics i ocenili ją jako wybitną zarówno pod kątem merytorycznym, jak i organizacyjnym. Ich wrażenia opisaliśmy w relacji z I love Ads and Analytics.

Organizatorem wydarzenia jest Sprawny.marketing

IX edycja konferencji I ❤ Marketing

konferencja i love marketing wydarzenia 2020 widoczni

 

Konferencja Kolbuszowa

Data i miejsce:
20 marca 2020, Rzeszów

O wydarzeniu:

Wydarzenie Kolbuszowa w województwie podkarpackim skierowane jest do osób zainteresowanych poszerzaniem wiedzy z zakresu marketingu internetowego. Organizatorzy zapraszają prelegentów-praktyków z dużym doświadczeniem w e-biznesie. Zeszłoroczna konferencja pod patronatem SEMSTORM obejmowała tematykę z zakresu SEO, Google Ads i Analytics oraz content marketingu, zatem jest w czym wybierać!

Uczestnicy cenią sobie luźną atmosferę konferencji oraz merytoryczną wiedzę prowadzących.

Organizatorzy ogłaszają, że zeszłoroczne spotkanie było ostatnią edycją Kolbuszowej, niemniej polecają już teraz śledzić informacje na temat nowej konferencji, zapowiadanej na Facebooku.

Kolbuszowa

 

Kolbuszowa 2.0 - edycja 5-ta pod patronatem Semstorm, Paweł Kosmala

 

Golden Marketing Conference

Data i miejsce:

1-2 kwietnia 2020, Poznań
wrzesień 2020, Warszawa
grudzień 2020, Katowice

O wydarzeniu:

Cykl konferencji odbywających się w 3 największych miastach Polski - Poznaniu, Warszawie i Katowicach. Podczas wydarzenia możemy wziąć udział w panelach dyskusyjnych, posłuchać 30 minutowych prelekcji oraz nawiązać kontakt na sesjach networkingowych z udziałem specjalistów różnych dziedzin marketingu. Tematyka najbliższego wydarzenia w Poznaniu będzie dotyczyć m.in. analityki internetowej, UX oraz Customer Experience.

Organizatorem wydarzenia jest Grupa MTP.

Golden Marketing Conference

 

Kongres Online Marketing

Data i miejsce:

21-22 kwietnia 2020, Warszawa

O wydarzeniu:

Tegoroczny Kongres Online Marketing poświęcony jest mediom społecznościowym (Social Media Days). W ciągu dwóch dni uczestnicy będą mogli wziąć udział w wykładach oraz warsztatach, związanych z tematami social media. Na konferencji poznamy przydatne narzędzia, nowe platformy, sposoby na pozyskanie klientów oraz metody analizy działań w mediach społecznościowych.

Oprócz bonusów w postaci materiałów i nagrań organizatorzy podarują uczestnikom elektroniczny certyfikat potwierdzenia udziału w Kongresie.

Organizatorem wydarzenia jest magazyn Online Marketing.

Kongres Online Marketing

 

Info Share

Data i miejsce:

13-14 maja 2020, Gdańsk

O wydarzeniu:

Jedna z największych konferencji technologicznych w centralnej Europie. Przewodnią myślą wydarzenia Info Share jest dzielenie się z uczestnikami nie tylko wiedzą z zakresu nowinek technologicznych ale również doświadczeniem, pomysłami, pasją i emocjami.

Coroczna konferencja ma miejsce w naszym kraju. jednak zapraszani są na nią zagraniczni eksperci z różnych branży. Wystąpienia odbywają się na 11 scenach o tematyce skierowanej do przedstawicieli konkretnych branży (m.in. marketingu, front-end, backend, IT i inne).

Info Share

 

in_Digital Marketing

Data i miejsce:

21 maja 2020, Warszawa

O wydarzeniu:

Wydarzenie marketingowe, którego program realizowany jest na dwóch blokach w osobnych scenach, dając tym samym swobodę wyboru najciekawszego dla nas tematu. Na konferencji inDigital Marketing zapraszani są praktycy z Polski oraz spoza granic naszego kraju. Wśród standardowych tematów marketingowych pojawiają się prelekcje dotyczące pozycjonowania. 

Biorąc udział w wydarzeniu korzystasz z wiedzy popartej doświadczeniem, dostajesz materiały edukacyjne, możesz wziąć udział w spotkaniach networkingowych, konkursach oraz imprezie integracyjnej.

 Konferencja in_Digital Marketing

 

Festiwal SEO w Katowicach:
Zobacz nagranie z prelekcji "Jak szybko i skutecznie przetwarzać i analizować dane z Google Search Console?"

 

Festiwal SEO

Data i miejsce:

22 maja 2020, Katowice

O wydarzeniu:

W naszym kraju określana jako największa i najważniejsza konferencja SEO. Uczestnicy otrzymują dawkę najświeższych informacji z świata SEO oraz słuchają ciekawych studium przypadków. W zeszłym roku nasi specjaliści stanęli na scenie i przeprowadzili prelekcję na temat efektywnego wykorzystywania danych z Google Search Console.

Kto wie, może również w tym roku nas tam spotkacie?

Póki co zapraszamy do przeczytania relacji z zeszłorocznego wydarzenia: Festiwal SEO 2019 - relacja z konferencji

Organizatorem wydarzenia jest Silesia SEM. 

Konferencja Festiwal SEO w Katowicach

festiwal seo wydarzenia 2020 widoczni

 

Social Media Week

Data i miejsce:

18-19 czerwca 2020, Warszawa

O wydarzeniu:

Social Media Week to dwudniowa konferencja, zapoczątkowana w Nowym Jorku, na którą zaproszeni są zagraniczni eksperci mediów społecznościowych. Wśród nich można spotkać m.in. specjalistów z firmy Google, Adidas czy BBC.
Wydarzenie skierowane jest do pracowników social media, właścicieli firm oraz przedstawicieli agencji reklamowych, które świadczą usługi w tym zakresie.

Tegoroczna konferencja będzie skupiać się na wykorzystaniu algorytmów oraz sztucznej inteligencji. Organizatorem wydarzenia jest agencja Social Media Now. 

Social Media Week

 

 

Forum IAB

Data i miejsce:

3-4 czerwca 2020, Warszawa

O wydarzeniu:

Dwudniowe wydarzenie na temat digital marketingu, organizowane przez IAB Polska. W zeszłym roku uczestnicy mieli okazję wysłuchać prelekcji ponad stu najwybitniejszych ekspertów, którzy opowiadali na temat najnowocześniejszych rozwiązań marketingowych oraz zapowiadanych trendów.

Konferencja co roku gości liczne grono uczestników (sięgające 1300 osób). Podczas kolejnej edycji uczestnicy ponownie spotkają przedstawicieli branży internetowej w Polsce.

Forum IAB

forum iab wydarzenia 2020 widoczni

 Źródło: forumiab.pl

 

Traffic Day

Data i miejsce:

Data i miejsce w trakcie ustalania

O wydarzeniu:

Konferencja Traffic Day określana jest jako wydarzenie poświęcone tematyce e-commerce. Na poprzedniej konferencji Traffic Day organizatorzy skupiali się nie tylko na merytoryce treści, ale również wartościowych dla uczestnika case study.

Na dotychczasowych edycjach pojawiły się tematy z zakresu pozycjonowania sklepów internetowych, dlatego przypuszczamy, że w tym roku również będzie można wziąć w takowych udział. Po konferencji organizatorzy udostępniają uczestnikom nagrania oraz materiały do pobrania. 

Konferencja organizowana jest regularnie przez agencję Traffic Trends.

Konferencja Traffic Day 

 

Festiwal Marketingu

Data i miejsce:

9-10 września 2020, Warszawa

O wydarzeniu:

Festiwal Marketingu może być określane jako duże prestiżowe wydarzenie, dla wyselekcjonowanych uczestników. Organizatorzy kładą nacisk na udział w targach osób związanych z usługami marketingowymi, reklamowymi oraz eventowymi. Oprócz targów branży marketingowej uczestnicy mogą wziąć udział w konkursach, szkoleniach oraz konferencjach(Marketing Mix oraz Event Mix). 

Jubileuszowa 10. edycja organizowana przez OOH Magazine będzie gościć blisko 5 tysięcy profesjonalistów. Tego wydarzenia marketingowego nie można przegapić. 

Festiwal Marketingu

 

Festiwal Marketingu zapowiedź jubileuszowej 10. edycji - OOH Magazine

 

Forum Marketingu Zintegrowanego

Data i miejsce:

Data w trakcie ustalania, Warszawa

O wydarzeniu:

Choć data tegorocznego Forum Marketingu Zintegrowanego nie została jeszcze wyznaczona, możemy polecić to wydarzenie ze względu na konkretne podejście do rozwiązywania problemów oraz rzetelne case studies. Duża część przykładów to najbardziej efektywne kampanie uhonorowane w konkursie Golden Arrow.

Jeśli chcesz poznać tajniki kampanii marketingowych rozpoznawalnych marek, takich jak IKEA, OLX czy Nestle - śledź uważnie informacje o tym wydarzeniu.

Forum Marketingu Zintegrowanego

 

Ecommerce Trends CEE

Data i miejsce:

Data w trakcie ustalania, Warszawa

O wydarzeniu:

Na tym wydarzeniu możesz spotkać uznanych ekspertów z branży ecommerce i retail oraz przedstawicieli największych sklepów internetowych z Polski oraz spoza naszego kraju.

Zagadnienia poruszane na konferencji nawiązują do najnowszych trendów, strategii marketingowych, pozwalających na zwiększenie konwersji, sprzedaży z wykorzystaniem urządzeń mobilnych oraz innowacyjnych rozwiązań dla ecommerce.

Ecommerce Trends 

 

Podsumowanie

Tematyka tegorocznych wydarzeń i konferencji marketingowych zapowiada się bardzo atrakcyjnie. Jest w czym wybierać! Zdecydowałeś już w jakich weźmiesz udział?

Szukasz wsparcia przy pozycjonowaniu strony internetowej? Skontaktuj się z nami!

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Oceń ten artykuł:
Najciekawsze wydarzenia marketingowe w roku 2020

Średnia ocen użytkowników4.88 na podstawie 105 głosów

UDOSTĘPNIJ