Do końca maja zniżka 20% na pozycjonowanie
688CE84A-69B3-4183-AAEF-288688AF4E6E widoczni 2022 kadr
Kampanie Facebook Ads Zwiększaj sprzedaż dzięki reklamom na Facebooku
Social media

Reklama na Facebooku

Facebook to jeden z najszybciej rozwijających się serwisów społecznościowych, a co za tym idzie bardzo efektywne narzędzie marketingowe.

Z Facebooka korzystają miliony użytkowników (w Polsce miesięcznie 14 mln użytkowników w tym 11 mln użytkowników z urządzeń mobilnych) Twoich potencjalnych klientów. Dotrzyj do nich za pomocą reklamy na Facebooku: Facebook Ads (Reklama Facebook), postów sponsorowanych i remarketingu.

Prowadzimy skuteczne kampanie reklamowe na Facebooku wykorzystując precyzyjne dane o użytkownikach takich jak: dane demograficzne płeć, wiek, lokalizacja, zainteresowania czy wykształcenie.

widoczni 144 widoczni 45 widoczni 37 widoczni 56

Realizuj swoje cele z kampanią na Facebooku

Dlaczego reklamy Facebook Ads (Kampanie Facebook) są tak popularne? Jedną z zalet tych reklam jest możliwość realizacji różnych celów marketingowych w jednym systemie. To nie tylko reklama, która jest efektywnym narzędziem pozyskiwania sprzedaży, ale również skuteczny kanał dotarcia do odbiorców i zbudowania szerokiej rozpoznawalności marki. Zobacz, jakie cele zrealizujesz za pomocą Facebook Ads (Reklama Facebook):

1

Budowa popularności marki

Kampania reklamowa pozwala docierać biznesom do swoich odbiorców na Facebooku. Możesz promować swoje materiały edukacyjne, akcje specjalne lub zachęcać użytkowników do odwiedzenia i polubienia Twojej strony na Facebooku. W dobie niskich zasięgów organicznych taka kampania to najskuteczniejszy sposób promowania Twoich treści na Facebooku, także pośród osób, które już lubią Twój fanpage. Możesz dobrać grupę docelową zgodnie z treścią reklamy i docierać jednocześnie do nowych osób, do swoich odbiorców czy też do osób, które spełniają inne kryteria, np. wiek lub lokalizacja.

2

Promowanie aplikacji

Reklamy nie muszą wcale kierować na stronę internetową. Facebook Ads (Kampanie Facebook) daje możliwość przejścia z reklam bezpośrednio do Twojej aplikacji. To doskonały sposób, aby powiedzieć światu o aplikacji i zachęcić do jej używania, np. do zagrania w Twoją grę lub podjęcia innego wyzwania. Reklama aplikacji może też mieć na celu zwiększenie jej zakupu i pobrań, jeśli wybierzesz przekierowanie reklamy do App Store, Google Play lub Kindle Fire. Martwisz się odpływem użytkowników? Zachęć ich do powrotu lub ponownej aktywności za pomocą Facebook Ads (Reklama Facebook).

3

Budowa sprzedaży online

Masz własny sklep internetowy? A może wybrałeś sprzedaż produktów za pośrednictwem Facebooka? W obu przypadkach doskonale sprawdzi się kampania Facebook Ads ukierunkowana na pozyskiwania sprzedaży. Możesz utworzyć katalog produktowy, przesłać go do systemu Facebooka i tym samym prezentować w wygodny sposób produkty swoich odbiorcom. Reklama ukierunkowana na pozyskanie sprzedaży jest dostępna także na Instagramie. Dodaj zdjęcie ze swoim produktem, a następnie oznacz produkt tak, aby kliknięcie kierowało do możliwości zakupu.

4

Pozyskanie klientów lokalnych

Reklama na Facebooku (Kampanie na Facebooku) sprawdzi się również w firmach lokalnych, których celem jest pozyskanie odwiedzin stacjonarnie. Dzięki trafnemu kierowaniu na lokalizację dotrzesz do osób, które znajdują się w pobliżu. Do dyspozycji masz także reklamy z celem “Ruch w firmie”. Przy użyciu dynamicznej lokalizacji reklamy będą wyświetlać się użytkownikom na podstawie odległości od Twojej siedziby fizycznej. Wyświetlisz się więc użytkownikowi, który właśnie wybrał się na spacer w pobliżu Twojej kawiarni lub restauracji i zachęcisz go, aby wstąpił na kawę. To skuteczne uzupełnienie innych, bezpłatnych funkcji Facebooka dla firm, które pozwalają na promowanie się w wybranej lokalizacji.

5

Dotarcie do potencjalnych klientów

Zależy Ci, aby użytkownicy Facebooka nawiązali z kontakt z Twoja firmą? Wybierz reklamy, które kierują bezpośrednio do formularza kontaktowego. Aby zwiększyć szansę na wysyłkę formularza, pomóż odbiorcom i wybierz automatyczne wypełnianie formularzy. Cały proces odbywa się w przestrzeni Facebooka lub Instagrama, więc Twój potencjalny klient nie musi tracić czasu na przenoszenie się na zewnętrzną stronę, a ty redukujesz ryzyko, że coś pójdzie nie tak lub odbiorca się zniecierpliwi. Cel pozyskania kontaktów możesz realizować również, kierując swoje reklamy do Messengera, za pomocą którego klient się z Tobą skontaktuje. Aby mieć pewność, że trafisz do osób potencjalnie zainteresowanych Twoimi produktami i usługami, skonfiguruj grupę odbiorców w oparciu o wiek, płeć, zainteresowania, lokalizację czy też inne zmienne precyzujące grupę docelową.

6

Dotarcie do dotychczasowych odbiorców

Remarketing w Facebook Ads pozwala wyświetlać reklamy odbiorcom, którzy odwiedzili Twoją stronę internetową, aplikację, sklep lub stronę na Facebooku. To skuteczny sposób, aby zmotywować ich do powrotu, przypomnieć ofertę, którą przeglądali lub poinformować o nowej atrakcyjnej ofercie specjalnie dla nich. Możesz wybrać reklamy dynamiczne, które umożliwiają wyświetlanie się w reklamie tych produktów, które oglądał odbiorca. Aby realizować retargeting na Facebooku w oparciu o użytkowników Twojej strony www, niezbędne jest dodanie kodu Pixel Facebooka. Cel dotarcia do dotychczasowych odbiorców zrealizujesz również w oparciu o listę klientów z własnej bazy.

Nasze kampanie finansują się same

Bez długoterminowych umów

Jesteśmy przekonani o skuteczności naszej usługi. Dlatego nasza oferta kampanii Google Ads nie wymaga umowy długoterminowej.

Nasi Klienci są z nami, dlatego że chcą, nie - dlatego że muszą.

Proces

Kampania Facebook Ads z agencją widoczni

Zrealizujemy dla Ciebie kompleksowo kampanię Facebook Ads. W ramach tej usługi zrealizujemy takie działania jak:

Wybór celów kampanii Facebook Ads

Zawężenie grupy docelowej

Wybór efektywnych formatów reklam

Facebook oferuje szereg ustawień kampanii w oparciu o konkretne cele. Dobór tych najbardziej trafnych spowoduje skuteczne dotarcie do odbiorcy oraz optymalne wykorzystanie budżetu. Zamiast wyświetlać się wszystkim użytkownikom dotrzesz do tych, którzy z większym prawdopodobieństwem realizują obrany w kampanii cel, np. dotarcie do siedziby, zakup lub wejście w interakcję z Twoją treścią.

Wbrew pozorom wyświetlanie reklam jak najszerszej grupie odbiorców nie przynosi lepszych efektów. Znaczenie ma jakość grupy docelowej. Aby mieć pewność, że reklamy wyświetlą się osobom potencjalnie zainteresowanym Twoim komunikatem, ofertą, produktem, zastosujemy zawężenie grupy odbiorców. Do wyboru jest grupa odbiorców podstawowych, niestandardowych lub podobnych. w obrębie każdej z tych grup możesz w inny sposób konfigurować odbiorców. Najpowszechniej stosowaną jest grupa odbiorców podstawowych, gdzie do dyspozycji mamy szereg zawężeń, m.in. w oparciu o lokalizację, dane demograficzne, zachowania, zainteresowania czy też relacje z Twoją stroną. W grupie niestandardowej wybierzemy sami listę odbiorców, np. w oparciu o dane z Pixela Facebooka lub Twoją własną listę klientów. Natomiast w grupie użytkowników podobnych wybieramy osoby zainteresowane Twoją reklamą, a system szuka podobnych odbiorców na podstawie jej zainteresowań i innych danych. Wybór grupy docelowej na Facebooku jest jeszcze bardziej skuteczny, dzięki współpracy Facebooka z zewnętrznymi agencjami badawczymi. To one dostarczają dane o odbiorcach, a co najlepsze - może je wykorzystać w swoich kampaniach!

Facebook daje możliwość reklamowania się za pomocą postu sponsorowanego, reklamy wyświetlanej na tablicy użytkownika, reklam z prawej strony czy też reklam w Messengerze. Wybierzemy najskuteczniejszy format dla Twojego przekazu i grupy docelowej. Zbudujemy kampanię złożoną z takich reklam, które będą generowały konwersje, przy zachowaniu optymalnego kosztu kliknięcia. Oprócz miejsca, w którym reklama wyświetli się na Facebooku, wybierzemy także najlepszy wygląd reklamy. Do wyboru mamy reklamę z pojedynczym zdjęciem, reklamę karuzelową, reklamę w formie Stories, reklamę video, pokaz slajdów, kolekcję produktów lub demo aplikacji. Doradzimy Ci, który format sprawdzi się do promocji Twojej oferty na Facebooku i Instagramie.

Typy reklam na Facebooku i Instagramie

facebook stories
reklama instagram stories

Reklamy na Stories

prawa kolumna fb
feed karuzela

Reklama z prawej strony na Facebooku i reklama w formie karuzeli na newsfeedzie.

feed facebook desktop
feed mobile

Posty sponsorowane na Facebook - desktop i mobile.

instagram aktualnosci
reklama na messengerze

Reklama w aktualnościach na Instagramie i reklama na Messengerze.

film in stream
wideo desktop

Reklamy video na Facebooku: insteam i desktop.

Pozostałe działania w ramach kampanii Google Ads

Stworzenie kreacji reklamowej i tekstów reklamowych

W mediach społecznościowych kreacja reklamowa musi nie tylko robić wrażenie i przyciągać wzrok, ale również przekazywać sens w krótkiej formie. Nie ma tu miejsca na długie opisy, ale my wiemy, jak pisać teksty do reklam na Facebooku, aby osiągały Twój cel. Tworzymy skuteczne reklamy sprzedażowe tekstowe i graficzne. A jeśli masz materiały video lub wiele pięknych zdjęć, wykorzystamy je do ciekawych formatów reklamowych jak pokaz slajdów czy video wyświetlane na Stories. Do każdej reklamy dobieramy skuteczne CTA - nawołanie do akcji.

Wybór miejsc docelowych

Reklama na Facebooku (Kampanie na Facebooku) wbrew nazwie nie wyświetla się tylko tam. Kampanię ustawiamy na Facebooku, Instagramie, Messengerze i w Audience Network. Dzięki temu za pomocą jednego narzędzia prowadzimy kampanię reklamową docierającą do odbiorców wielu platform.

Zarządzanie budżetem kampanii

Powierzasz nam swój budżet reklamowy, dlatego my podejmujemy wszelkie działania, aby wykorzystać go ze spodziewanym skutkiem. Śledzimy bieżące koszty i optymalizujemy reklamy tak, aby pozyskać jak najwięcej konwersji, jak najniższym kosztem. Cyklicznie informujemy Cię także o poniesionych wydatkach, a także przygotowujemy sugestie, jeśli widzimy szanse na pozyskanie lepszych efektów przy nieco wyższym budżecie.

Optymalizacja kampanii i maksymalizacja efektów

Optymalizacja kampanii Facebook Ads (Kampanie na Facebooku) to nie tylko pilnowanie wydatków, ale również testowanie różnych grup docelowych, kreacji reklamowych i miejsc wyświetlania się. Nie ma jednej złotej reguły, jak zrobić skuteczną kampanię. My znamy szereg efektywnych metod, które zwykle przynoszą efekty, ale ostateczny dobór opieramy o analizę Twojej kampanii.

 

Analityka za pomocą Menedżera Reklam i Google Analytics

Sukces kampanii Facebook Ads to w dużej mierze zasługa dostępu do szczegółowych danych o działaniach. Nie ma tu miejsca na domysły, dlatego pracujemy w oparciu o dane analityczne z Menedżera Reklam. Jeśli celem reklam jest dotarcie użytkownika na Twoją stronę, wykorzystujemy także Google Analytics. Facebook dostarcza także szerokie dane analityczne na temat swoich użytkowników. Pochodzą one z badań agencji światowej sławy, takich jak m.in.: Accenture, Nielsen, Localytics, IAS i innych. Aby zwiększać efektywność kampanii, Facebook udostępnia także narzędzie do testowania reklam i grup odbiorców. Prognozujemy efektywność działań reklamowych, zanim zainwestujemy w nie Twój budżet.

 

opinie

440 pozytywnych opinii

Ponad 440 pozytywnych opinii w Google - to zobowiązuje!

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na Facebooku i Google. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

"Zdaniem naszych klientów jesteśmy skuteczną i profesjonalną firmą, która zawsze dotrzymuje słowa. A przy tym sympatycznymi ludźmi, z którymi dobrze się współpracuje."

 

Korzyści

Reklama na Facebooku możliwości

1

Przekierowanie do strony

Podstawową formą reklamy na Facebooku (Kampanie Facebook Ads) jest reklama z przekierowaniem bezpośrednio na stronę internetową firmy.

Reklamy Facebook (Kampanie Facebook Ads) mają postać grafiki z polem tekstowym. Mogą być publikowane po prawej stronie widoku na Facebooku, w aktualnościach na komputerze oraz na urządzeniach mobilnych.

2

Remarketing Facebook

Remarketing Facebook to forma reklamy znana z Adwords, bazuje na liście użytkowników, którzy odwiedzili wcześniej witrynę. Remarketing na Facebooku może być zastosowany również do własnej bazy odbiorców, np. do listy mailingowej lub teleadresowej. Takie działania świetnie wspierają marketing w social media, utrwalając przekaz marki.

 

3

Zachęcenie do działania

Reklamy na Facebooku (Kampanie Facebook Ads) mogą promować wydarzenie, zachęcać do polubienia fanpage'a czy też skorzystania z aplikacji. To dobra forma promocji firmy na Facebooku na przykład przy organizacji konkursu lub wprowadzaniu okresowych wyprzedaży. Reklamy występują w formie aktualności lub komunikatów po prawej stronie.

4

Promocja postów na Facebooku

Posty, które potencjalnie mogą zachęcić użytkowników do polubienia strony lub skorzystania z oferty, warto promować. W ramach kampanii reklamowych na Facebook mamy możliwość pokazać post nie tylko fanom, ale również wybranej grupie odbiorców, zdefiniowanej po miejscu zamieszkania, wieku lub formie połączenia z fanpage'em (fan, znajomy fana lub użytkownik, który jeszcze nie polubił strony).

Taka reklama firmy świetnie wspiera marketing na Facebooku, pozwalając poszerzyć zasięg prowadzonej komunikacji.

Dlaczego warto?

Zalety reklamy Facebook Ads

 • Kierowanie na dane demograficzne i lokalizację jest bardzo trafne – użytkownicy chętnie uzupełniają swoje profile zgodnie z prawdą.
 • Docierasz nie tylko do konkretnego użytkownika reagującego na reklamę, ale również do jego znajomych.
 • Koszt nawet kilkunastu groszy za kliknięcie, sprawia, że kampania jest stosunkowo niedroga.
 • Jednoczesne pozyskiwanie klientów oraz fanów na Facebooku, a w efekcie budowa wizerunku marki.
 • Możliwość wsparcia reklamą działań wizerunkowych prowadzonych na profilu firmowym.
widoczni 50
widoczni 98 widoczni 70
Skala

Widoczni w liczbach

od 1999 roku w branży

Ponad 100 specjalistów

Ponad 440 opinii

100% polski kapitał

Facebook reklama - formaty

Jaki format reklamy na Facebooku wybrać? Kampanie na Facebook'u

Reklamy Facebook Ads mogą przybrać różnoraką formę. Dostępne są aż 4 różne warianty kampanii na FB. Projektując swoją reklamę facebook ads może użyć dopasowanego do swoich potrzeb formatu, umiejscowienia i celu, aby osiągnąć jak najlepsze cele biznesowe. Poznaj cztery najpopularniejsze formy reklamy na Facebooku i wybierz swoją!

Facebook - kampania w formie obrazu

Dzięki ciekawym materiałom wizualnym dodanym do kampanii reklamowej na Facebooku możesz przyciągnąć odbiorców do docelowych stron internetowych lub aplikacji. Aby opowiedzieć o swoim produkcie, czy usłudze w reklamie ads Facebook zaleca stosowanie własnych zdjęć lub korzystanie z darmowych banków zdjęć. 

Facebook - kampanie wideo

Dźwięk i ruch to jeden z najskuteczniejszych sposobów na zaprezentowanie cech produktów i przyciągnięcie potencjalnych klientów. Aby stworzyć skuteczną reklamę na fb z wideo, prześlij swój swój film lub przygotuj go w Menedżerze reklam. Najlepiej użyj do tego zestawu kreatywnego do edycji wideo.

Facebook - reklama karuzelowa

Dzięki reklamie na fb w formie karuzeli możesz wyświetlać jednocześnie nawet obrazów lub filmów - każdy z osobnym linkiem. Ten rodzaj kampanii Facebook zaleca stosować do pokazania różnych obrazów tego samego produktu, aby pokazać go w innych odsłonach. Można także przygotować jedno duże zdjęcie, które użytkownicy będą mogli przesuwać. 

Reklama na Facebook w formie kolekcji

To dobry sposób, aby w kampanii reklamowej na fb zachęcić do zakupów, prezentując produkty z katalogu. Produkty dopasowane są do poszczególnych odbiorców. W tym zakresie warto skorzystać z opcji dynamicznej kampanii na facebooku, aby reklamować produkty na różne sposoby. 

Klienci
Z nami będziesz w dobrym towarzystwie
Reklama na Facebooku - cennik

Kampania reklamowa na Facebooku - cennik Facebook Ads

Jeśli już wiesz co to jest Facebook Ads, pewnie chcesz wiedzieć ile kosztuje ta usługa. Tak naprawdę wystarczy dowolny budżet, aby wyświetlić reklamę na Facebooku. Cena kampanii na fb powiązana z emisją reklamy określana jest w aukcji reklamowej. Sprawdź, jak wygląda ustalanie cen Facebook Ads za reklamę.

Kto decyduje o kosztach reklamy Facebook? Cennik W jaki sposób ustalić koszt kampanii Facebook? Cennik W jaki sposób kontrolować wydatki za kampanie reklamowe na fb? Kiedy warto skorzystać z reklamowania strony na Facebooku? Gdzie kupować kampanie reklamowe Facebooku?

Ty sam decydujesz, ile chcesz wydać na reklamę na fb. Cennik nie jest narzucany przez system. Wybrana kwota ma zapewnić, jak najlepsze wyniki w tej cenie. Jeśli chcesz wydać 10 zł  tygodniowo, nie ma problemu. Jeśli ma to być kwota 10 tys. zł, również jest taka możliwość. Pamiętaj jednak, że czasem promowanie na Facebooku ma cenę minimalną. Jesteś o tym informowany w trakcie tworzenia reklamy. 

Facebook Ads ustala cennik na dwa sposoby: 

 • ogólna wydana kwota (kontrolowana za pomocą budżetu)
 • koszt za wynik (kontrolowana za pomocą strategii składania ofert)

Jeśli nie jesteś pewien, jaką kwotę zaoferować za kampanie reklamowe Facebook może Ci w tym pomóc robiąc to automatycznie. System będzie starał się równomiernie wykorzystać budżet w trakcie emisji kampanii Facebook Ads.

Fb dla firm oferuje dwa sposoby kontrolowania wydatków w trakcie promowania strony na Facebooku. Są to:

 • limit wydatków kampanii - wystarczy ustawić maksymalną kwotę, jaką chcesz wydać an prowadzenie kampanii na Facebooku 
 • limit wydatków na koncie - możesz ustawić maksymalną kwotę, jaką chcesz wydać na wszystkie prowadzone kampanie Facebook Ads.

W podjęciu decyzji, o tym czy warto uruchomić kampanie reklamowe na Facebook może pomóc kilka parametrów reklamy: budżet, oferta i targetowania.na ich podstawie określa się szacunkową liczbę osób, do których dotrzesz, oraz efektów które możesz osiągnąć. Informacje te widzisz jeszcze przed złożeniem zamówienia do Facebook Ads na kampanię.  

Jeśli chcesz kupić reklamę na fb możesz to zrobić zza biurka. Nieważne skąd jesteś. Czy interesuje Cię efektywna kampania Facebook w Warszawie, czy skuteczna reklama na Facebooku z Poznaniu, możesz ją zamówić z domu. Skorzystaj z jednego z dwóch interfejsów:

 • strona - to najłatwiejszy sposób na kupowanie reklam, jednak nie ma zbyt szerokim możliwości optymalizacji reklam na Facebooku, Możesz z niego skorzystać zarówno na komputerze, jak i telefonie.
 • Menedżer reklam - to interfejs, dzięki któremu będziesz mógł krok po kroku stworzyć swoją kampanię, a także przeprowadzić analizę Facebook Ads dla istniejącej już kampanii reklamowej Facebook.

Pamiętaj że kompleksowy audyt kampanii na Facebooku, a także pełną optymalizację Facebook Ads możesz zamówić w profesjonalnej agencji zajmującej się PPC i kampaniami Adwords, jak nasza z Poznania. 

Sukces

Historie Sukcesów

Od 1999 roku realizujemy skuteczny marketing internetowy generujący zyski.

Nasze kampanie finansują się same!

Szukasz skutecznej agencji SEO / ADS?

Oceń ten artykuł:
Facebook Ads

Średnia ocen użytkowników4.90 na podstawie 152 głosów

Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej