SEO Prasówka z Widocznym - luty 2020

Luty mimo, że jest najkrótszym miesiącem w roku, niczym nie odstawał od pozostałych miesięcy w kwestii branżowych rewelacji. 

W naszym przeglądzie prasowym znajdziecie najważniejsze newsy ze świata SEO. Zapraszamy do lektury!

 

 

 

1
Zmiany w Google Maps

Aż trudno uwierzyć, że Google Maps ma już 15 lat! Nic więc dziwnego, że Google w końcu wprowadza tu niemałe zmiany. Przede wszystkim zostaje zaktualizowana ikona główna aplikacji, dojdą nowe karty nawigacji, a także kilka przydatnych funkcji.

Zobacz cały news

2
Reklamy na Gmailu!

Reklamy Google Shopping teraz także na Gmailu! Od 4 marca reklamodawcy Google będą mogli dotrzeć ze swoimi produktami do użytkowników poczty Gmail.

Zobacz cały news

3
Nowy raport w GSC

Google wprowadza nowy raport w Search Console dla witryn wykorzystujących oceny i recenzje. Raporty maja pomóc właścicielom witryn we wdrażaniu znaczników recenzji, a także monitorowaniu poprawności ich implementacji.

Zobacz cały news

4
Domeny .com coraz droższe

Zgodnie z nową umową między ICANN a Verisign cena domen z końcówką .com znacznie wzrośnie w nadchodzących latach. Teoretycznie do 2030 roku może to być wzrost o około 70% w porównaniu z obecnymi cenami!

Zobacz cały news

5
Aktualizacja algorytmu?

Niepotwierdzona aktualizacja algorytmu Google trwa już piąty dzień i cały czas rośnie w siłę. Narzędzia SEO pokazują jak radykalnie zmienia się ranking dla wielu storn internetowych. Sprawdźcie, czy ta aktualizacja nie dotyczy także was!

Zobacz cały news

6
Google wprowadza w błąd?

Kilka dni temu w Centrum Pomocy Google pojawiła się aktualizacja, która sugerowała, że opis w Google Moja Firma może poprawić pozycję w rankingu. Po wielu testach specjalistów SEO okazuje się, że komunikat Google wprowadzał w błąd - słowa kluczowe w opisie GMB nie mają wpływu na wyniki wyszukiwania!

Zobacz cały news

7
Kilka aktualizacji Google?

W czwartek rano na TwitterDanny Sullivan został zasypany lawiną pytań nt. prawdopodobnej lutowej aktualizacji Google. Jego odpowiedź: "Cały czas aktualizujemy". Sugeruje to, że aktualizacji mogło być kilka. Nie macie wrażenia, że komentarz Sullivana bardzo przypomina reakcję Google na listopadowy update?

Zobacz cały news

8
Powiadomienia o usunięciu opinii

Google wprowadza mailowe powiadomienia, które przychodzą po usunięciu opinii z Google Moja Firma. Maile są automatyczne i zawierają treść: "Usunęliśmy opinię o Twoim profilu biznesowym"

Zobacz cały news

9
Łatwiejsza zmiana adresu w GSC

Google wprowadza nową funkcję ułatwiającą zmianę adresu w Search Console. Pozwala ona właścicielom witryn powiadamiać Google o przeniesieniu witryny z jednej domeny do drugiej. Gdy Google zostanie powiadomiony o zmianie domeny, zacznie priorytetowo traktować przeszukiwanie i indeksowanie nowej domeny w stosunku do starej domeny.

Zobacz cały news

10
Schema.org dla danych strukturalnych

Google wykorzystuje tylko ułamek możliwości związanych z danymi strukturalnymi Schema.org. Stąd pytanie: czy jest sens używać danych strukturalnych, których Google nie obsługuje? Wygląda na to, że tak. Jeśli treść na stronie jest niejasna nieobsługiwane dane strukturalne mogą pomóc Google zrozumieć, o czym jest strona. 

Zobacz cały news

11
Więcej multimediów w postach Google

Teraz prześlesz wiele zdjęć i filmów do swoich postów Google w Google Moja Firma! Wcześniej można było dołączyć do treści pojedyncze zdjęcie/film. Obecnie może ich być nawet 10!

Zobacz cały news

12
Ogranicz strony wielojęzyczne

John Mueller z Google odradza tworzenie zbyt wielu stron w różnych językach, chyba że jest to absolutnie konieczne. W szczególności jeśli chodzi o hreflang, Mueller zaleca skupienie się na stronach, które otrzymują ruch w niewłaściwym języku. Na przykład wyszukiwanie „google” może pasować do wielu stron językowych, a hreflang może pomóc w ich rozróżnieniu.

Zobacz cały news

13
Konkurencyjne linki w Google

Zauważyliście, że Google zaczął wyświetlać linki do konkurencyjnych serwisów (takich jak: Yelp, Trip Advisor, Thomson Local) w lokalnych wynikach wyszukiwania? Zmiana dotyczy tylko Europy i prawdopodobnie jest związana z 2,7 miliarda dolarów grzywny nałożonej przez sądy europejskie za naruszenia przepisów antymonopolowych przez Google. 

Zobacz cały news

Autor
adrianna nowak widoczni
Adrianna Nowak

Specjalista ds. marketingu internetowego. W agencji widoczni zajmuje się prowadzeniem kanałów społecznościowych, a także promocja treści w sieci oraz kontakt z mediami i blogosferą.

W swojej pracy najbardziej lubi nawiązywanie relacji z twórcami internetowymi, portalami oraz ekspertami z branży, którym bliskie jest nasze podejście do marketingu internetowego. Cieszy ją, gdy blogerzy doceniają nasze działania i z chęcią dzielą się naszymi treściami. Rosnąca liczba pozytywnych komentarzy na naszym blogu daje jej poczucie, że to, co robi ma sens i wartość dla innych.

Godziny pracy spędzone przed komputerem Adrianna równoważy spędzając czas aktywnie na rowerze, czy rolkach. Jako absolwentka filmoznawstwa i kultury mediów, jest wielką miłośniczką kina.

Autor
Inne artykuły o podobnej tematyce:
marketing internetowy koronawirus widoczni
Gospodarka zwalnia, ale Ty nie musisz. Zobacz, jak promować firmę w trudnym czasie.
Zobacz więcej
PRASOWKA LISTOPAD
Jakimi nowinkami branżowymi zaskoczył nas czerwiec? Czy na część tych zmian wpływ nadal ma światowa ...
Zobacz więcej
monitoring mediow
Zapraszamy do przeczytania gościnnego wpisu blogowego, którego autorem jest Robert Sadowski, Newspoi...
Zobacz więcej
Oceń ten artykuł
SEO Prasówka z Widocznym - luty 2020
Średnia ocen użytkowników 4.65 na podstawie 110 głosów
Wyślij Zapytanie
Bezpłatna konsultacja SEO

Chcesz zwiększyć sprzedaż? Szukasz skutecznej agencji?
Wyślij zapytanie - umówimy się na BEZPŁATNĄ konsultacje SEO i prześlemy DOBRĄ ofertę


Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań.
Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej

Czy wiesz ile tracisz ruchu bez optymalizacji
strony pod kątem pozycjonowania?  

Dowiedz się jakie błędy zawiera Twoja strona oraz jak wygląda jej widoczność w Google na tle konkurencji.
 

Zamów Bezpłatny Audyt SEO