SEO Prasówka z Widocznym - luty 2020

PRASOWKA LISTOPAD

Luty mimo, że jest najkrótszym miesiącem w roku, niczym nie odstawał od pozostałych miesięcy w kwestii branżowych rewelacji. 

W naszym przeglądzie prasowym znajdziecie najważniejsze newsy ze świata SEO. Zapraszamy do lektury!

 

Zmiany w Google Maps

Aż trudno uwierzyć, że Google Maps ma już 15 lat! Nic więc dziwnego, że Google w końcu wprowadza tu niemałe zmiany. Przede wszystkim zostaje zaktualizowana ikona główna aplikacji, dojdą nowe karty nawigacji, a także kilka przydatnych funkcji.

Zobacz cały news

 

Reklamy na Gmailu!

Reklamy Google Shopping teraz także na Gmailu! Od 4 marca reklamodawcy Google będą mogli dotrzeć ze swoimi produktami do użytkowników poczty Gmail.

Zobacz cały news

 

Nowy raport w GSC

Google wprowadza nowy raport w Search Console dla witryn wykorzystujących oceny i recenzje. Raporty maja pomóc właścicielom witryn we wdrażaniu znaczników recenzji, a także monitorowaniu poprawności ich implementacji.

Zobacz cały news

 

Domeny .com coraz droższe

Zgodnie z nową umową między ICANN a Verisign cena domen z końcówką .com znacznie wzrośnie w nadchodzących latach. Teoretycznie do 2030 roku może to być wzrost o około 70% w porównaniu z obecnymi cenami!

Zobacz cały news

 

Aktualizacja algorytmu?

Niepotwierdzona aktualizacja algorytmu Google trwa już piąty dzień i cały czas rośnie w siłę. Narzędzia SEO pokazują jak radykalnie zmienia się ranking dla wielu storn internetowych. Sprawdźcie, czy ta aktualizacja nie dotyczy także was!

Zobacz cały news

 

Google wprowadza w błąd?

Kilka dni temu w Centrum Pomocy Google pojawiła się aktualizacja, która sugerowała, że opis w Google Moja Firma może poprawić pozycję w rankingu. Po wielu testach specjalistów SEO okazuje się, że komunikat Google wprowadzał w błąd - słowa kluczowe w opisie GMB nie mają wpływu na wyniki wyszukiwania!

Zobacz cały news

 

Kilka aktualizacji Google?

W czwartek rano na TwitterDanny Sullivan został zasypany lawiną pytań nt. prawdopodobnej lutowej aktualizacji Google. Jego odpowiedź: "Cały czas aktualizujemy". Sugeruje to, że aktualizacji mogło być kilka. Nie macie wrażenia, że komentarz Sullivana bardzo przypomina reakcję Google na listopadowy update?

Zobacz cały news

 

Powiadomienia o usunięciu opinii

Google wprowadza mailowe powiadomienia, które przychodzą po usunięciu opinii z Google Moja Firma. Maile są automatyczne i zawierają treść: "Usunęliśmy opinię o Twoim profilu biznesowym"

Zobacz cały news

 

Łatwiejsza zmiana adresu w GSC

Google wprowadza nową funkcję ułatwiającą zmianę adresu w Search Console. Pozwala ona właścicielom witryn powiadamiać Google o przeniesieniu witryny z jednej domeny do drugiej. Gdy Google zostanie powiadomiony o zmianie domeny, zacznie priorytetowo traktować przeszukiwanie i indeksowanie nowej domeny w stosunku do starej domeny.

Zobacz cały news

 

Schema.org dla danych strukturalnych

Google wykorzystuje tylko ułamek możliwości związanych z danymi strukturalnymi Schema.org. Stąd pytanie: czy jest sens używać danych strukturalnych, których Google nie obsługuje? Wygląda na to, że tak. Jeśli treść na stronie jest niejasna nieobsługiwane dane strukturalne mogą pomóc Google zrozumieć, o czym jest strona. 

Zobacz cały news

 

Więcej multimediów w postach Google

Teraz prześlesz wiele zdjęć i filmów do swoich postów Google w Google Moja Firma! Wcześniej można było dołączyć do treści pojedyncze zdjęcie/film. Obecnie może ich być nawet 10!

Zobacz cały news

 

Ogranicz strony wielojęzyczne

John Mueller z Google odradza tworzenie zbyt wielu stron w różnych językach, chyba że jest to absolutnie konieczne. W szczególności jeśli chodzi o hreflang, Mueller zaleca skupienie się na stronach, które otrzymują ruch w niewłaściwym języku. Na przykład wyszukiwanie „google” może pasować do wielu stron językowych, a hreflang może pomóc w ich rozróżnieniu.

Zobacz cały news

 

Konkurencyjne linki w Google

Zauważyliście, że Google zaczął wyświetlać linki do konkurencyjnych serwisów (takich jak: Yelp, Trip Advisor, Thomson Local) w lokalnych wynikach wyszukiwania? Zmiana dotyczy tylko Europy i prawdopodobnie jest związana z 2,7 miliarda dolarów grzywny nałożonej przez sądy europejskie za naruszenia przepisów antymonopolowych przez Google. 

Zobacz cały news

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Adrianna Nowak
Adrianna Nowak

Menadżer Marki w agencji widoczni i trenerka Akademii Widoczni. W agencji widoczni zajmuje się prowadzeniem kanałów społecznościowych, a także promocją treści w sieci i kontaktem z mediami branżowymi.

Z wykształcenia jest dziennikarką ze specjalnością reklama i promocja. Doświadczenie zdobyte podczas pracy dziennikarki i copywriterki pozwala jej szerzej widzieć tworzony content i lepiej dostosować go pod wymogi użytkowników, jak i Google.

Od 7 lat pracuje w branży marketingu internetowego. Cyklicznie zajmuje się szkoleniem klientów Agencji z zakresu prowadzenia profili na LinkedIn w ramach cyklu “Oko w Oko z Marketingiem Internetowym”.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
SEO Prasówka z Widocznym - luty 2020

Średnia ocen użytkowników4.65 na podstawie 110 głosów

UDOSTĘPNIJ