Twoja sprzedaż nie zachwyca? Zamów skuteczną strategię digital i nabierz rozpędu w biznesie!
Close
688CE84A-69B3-4183-AAEF-288688AF4E6E Widoczni zespół crop
Content marketing - dlaczego warto? Realizujemy content marketing, który łączy w sobie szereg korzyści.
SEO

Content Marketing - Dlaczego warto?

Naszym priorytetem jest wykorzystywanie bogatych treści jako uzupełnienia pozycjonowania stron. Dlaczego warto zdecydować się na usługę pozycjonowania uzupełnioną o content marketing? Oto 5 powodów:

 


1. Content marketing dla SEO


Aby strona była widoczna w wynikach wyszukiwania na wybrane frazy, niezbędne jest dodanie tych fraz w treści strony. Przy czym nie wystarczy dodać ich w dowolny sposób. Muszą znaleźć się w naturalny sposób w tekstach. Oznacza to pracę na wysokiej jakości treściami, które są nasycone słowami kluczowymi.

Artboard

Elementy dobrego tekstu:

Aby tekst faktycznie stanowił wsparcie dla pozycjonowania strony, musi spełniać szereg warunków, m.in.:

  • zawartość fraz – w optymalnej liczbie i nasyceniu,
  • przejrzysta budowa – podział na akapity, zawartość śródtytułów,
  • spójność tematyczna – zawartość słów, które jasno precyzują tematykę tekstu,
  • unikalność – tekst nie może być skopiowany,
  • objętość – o ile nie jest to opis produktu lub kategorii, powinien zawierać minimum 2500 znaków, a im więcej tym lepiej.
widoczni 12
widoczni 128 widoczni 73

2. Optymalizacja współczynnika konwersji

 

Teksty, które oferujemy w ramach pozycjonowania, pozwalają maksymalnie wykorzystać pozyskiwany ruch na stronie. Wzbogacamy o treści wszystkie podstrony, które mają szczególne znaczenie dla generowania konwersji – sprzedaży, zapytań i innych korzyści. Dobrze napisane treści, dopasowane do odbiorcy wspierają proces decyzyjny użytkownika i prowadzą go skutecznie do dokonania zakupu. Dobry content marketing pozwala na nawiązywanie efektywnych relacji z użytkownikiem, jasno przedstawia ofertę i przede wszystkim prezentuje korzyści. Content to nie tylko opis produktów i oferty, ale również strony informacyjne, zachęta do nawiązania kontaktu czy też działy typu „pytania i odpowiedzi”.

3. Content marketing a budowa sprzedaży

Treści na Twojej stronie internetowej to sposób na zbudowanie przewagi konkurencyjnej. Chociaż Twoje produkty lub usługi mogą być dostępne w kilkudziesięciu innych firmach, sposób w jaki zwracasz się do klienta i jak budujesz z nim relację jest nie do podrobienia. Nasze teksty pod pozycjonowanie stanowią narzędzie do budowania sprzedaży.

Rodzaje contentu

Szczególnie skuteczne formy treści prosprzedażowych to:

  • blogi,
  • poradniki,
  • magazyny,
  • recenzje i porównania produktów,
  • bazy wiedzy i wiele innych.

Więcej o wpływie tekstów na sprzedaż przeczytasz na naszym blogu.

widoczni 124

4. Budowa wizerunku w content marketingu

Treści na stronie internetowej zastępują doradcę klienta. To one mają siłę przekonywania i świadczą o Twojej firmie. Tworząc teksty pod pozycjonowanie strony lub sklepu internetowego, budujemy Twój wizerunek. Już na początku współpracy uczymy się Twojego biznesu – kto jest Twoim klientem, czym wyróżniasz się na rynku i jak chcesz być postrzegany. Dzięki temu możesz bez obaw zlecić nam kompleksowe tworzenie treści na stronę internetową. Zawsze dbamy o to, aby spełniała ona oczekiwania Twoje i Twoich klientów.

 

5. Zachęcenie klientów do powrotu

Treści na Twojej stronie powinny być użyteczne nie tylko dla nowych użytkowników, ale również dla Twoich stałych klientów. Tworzymy teksty na strony internetowe, które wyróżniają się wysoką jakością i stanowią wartość dla klienta. Piszemy poradniki i artykuły, które nadają się do współdzielenia w mediach społecznościowych lub w newsletterach. Zamawiając pozycjonowanie z content marketingiem otrzymujesz więc wartość dodaną w postaci bogatego materiału dla swoich klientów. Co więcej, Twoja strona jest regularnie uaktualniania, co motywuje do częstych odwiedzin.

Szukasz skutecznej agencji SEO / ADS?

Person
Wizard