Dzień Przedsiębiorczości 2018 w agencji widoczni

autor: Adrianna Nowak

Dzień Przedsiębiorczości 2018. Co uczniowie wiedzą o marketingu internetowym?

Już tradycyjnie zaprosiliśmy do siebie uczniów szkół średnich na Dzień Przedsiębiorczości. Inicjatywa Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości łączy firmy i uczniów, dając młodzieży możliwość posmakowania pracy. Od lat wspieramy ten projekt, licząc, że zaszczepimy w młodzieży pasję do marketingu internetowego. Tym razem odwiedzili nas uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego z Poznania oraz klasy informatycznej Techniku w Szkole na Leśnej we Wronkach. Jak wyglądał ten dzień?

Marketing internetowy teoria i praktyka

Naszym celem było przede wszystkim uświadomienie uczniom, że marketing internetowy jest przydatny zarówno w pracy, jak i przy promocji własnej firmy. Uczniowie na chwilę wcielili się w agencje i klientów. Dzięki temu poznali dwie strony medalu - dowiedzieli się, czego wymagać od agencji, a także, z jaką pracą wiąże się realizacja kampanii marketingowej. Dzisiaj pracowali dla sklepu z podręcznikami oraz firmy świadczącej usługi korepetycji.

Okiem ucznia

Nasz dzień w agencji widoczni

Dzień rozpoczął się przybyciem do firmy Widoczni.com o godzinie dziewiątej. Przywitaliśmy się ze wszystkimi pracownikami zespołu i zajęliśmy swoje miejsca w gabinecie. Zostaliśmy oprowadzeni po budynku. Poznaliśmy nasze zadania na ten dzień, zostaliśmy podzieleni na dwie dwuosobowe grupy.

Opracowywaliśmy projekty usług dla siebie nawzajem. Jedna grupa sprzedawała podręczniki, a druga udzielała korepetycji. Nie było to łatwe zadanie lecz poradziliśmy sobie z nim bez problemu.

Po przejściu na salę konferencyjną odbyło się szkolenie, na którym zostaliśmy wdrożeni w procedury marketingu internetowego. Dowiedzieliśmy się jak działa Google AdWords oraz jak powinna być prowadzona dobra strona internetowa. Po wykładzie wróciliśmy na swoje stanowiska by kontynuować naszą pracę.

Doświadczyliśmy na własnej skórze ważności meta danych stron internetowych. Pomiędzy naszymi pracami dostaliśmy chwilę czasu wolnego w celu złapania oddechu. Po zakończeniu naszych zadań przeszliśmy do podsumowania dzisiejszego dnia zwieńczonego napisaniem tego oto artykułu na blog agencji Widoczni.com.

Julia i Dawid z I Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Marcinkowskiego z Poznania oraz Igor i Maciej z technikum w Szkole na Leśnej we Wronkach

Marketing w wykonaniu uczniów

"Uczniowie poradzili sobie rewelacyjnie z zadaniami. Dlaczego? W marketingu liczy się nie tylko wiedza, ale także kreatywność i zrozumienie potrzeb klienta. Moi młodzi pracownicy stanęli na wysokości zadania - świetnie dobrali frazy, ułożyli fajne reklamy i zaplanowali optymalizację strony. Brawo!" - mówi Anna Zalewska, prowadząca Dzień Przedsiębiorczości w agencji widoczni.

Na koniec uczniowie wspólnie stworzyli swoją relację z dnia w agencji, a także przygotowali grafikę ze swoimi skojarzeniami z pracą w agencji. Jak podkreślają, właśnie takich zadań spodziewali się, wybierając się do agencji.

Dziękujemy uczniom za przybycie, a ich nauczycielom za zaangażowanie! Zapraszamy za rok!

 

Skutecznie wypromujemy Cię w sieci.

 

Wyślij zapytanie
Poleć ten artykuł znajomym:

Autor
adrianna nowak widoczni
Adrianna Nowak

Specjalista ds. marketingu internetowego. W agencji widoczni zajmuje się prowadzeniem kanałów społecznościowych, a także promocja treści w sieci oraz kontakt z mediami i blogosferą.

W swojej pracy najbardziej lubi nawiązywanie relacji z twórcami internetowymi, portalami oraz ekspertami z branży, którym bliskie jest nasze podejście do marketingu internetowego. Cieszy ją, gdy blogerzy doceniają nasze działania i z chęcią dzielą się naszymi treściami. Rosnąca liczba pozytywnych komentarzy na naszym blogu daje jej poczucie, że to, co robi ma sens i wartość dla innych.

Godziny pracy spędzone przez komputerem Adrianna równoważy spędzając czas aktywnie na rowerze, czy rolkach. Jako absolwentka filmoznawstwa i kultury mediów, jest wielką miłośniczką kina.

Autor
Bezpłatna 45min.
konsultacja + audyt

Chcesz zwiększyć sprzedaż? Jesteś niezadowolony z prowadzonych kampanii?

Zamów BEZPŁATNĄ telekonferencję z naszym ekspertem, który przeanalizuje Twój serwis i jego pozycję na tle konkurencji, a na koniec przedstawi możliwości ZWIĘKSZENIA SPRZEDAŻY.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań.
Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej

Czy wiesz ile tracisz ruchu bez optymalizacji
strony pod kątem pozycjonowania?  

Dowiedz się jakie błędy zawiera Twoja strona oraz jak wygląda jej widoczność w Google na tle konkurencji.
 

Zamów Bezpłatny Audyt SEO