Dzień Przedsiębiorczości 2018 w agencji widoczni

DSC 1291

Dzień Przedsiębiorczości 2018. Co uczniowie wiedzą o marketingu internetowym?

Już tradycyjnie zaprosiliśmy do siebie uczniów szkół średnich na Dzień Przedsiębiorczości. Inicjatywa Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości łączy firmy i uczniów, dając młodzieży możliwość posmakowania pracy. Od lat wspieramy ten projekt, licząc, że zaszczepimy w młodzieży pasję do marketingu internetowego. Tym razem odwiedzili nas uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego z Poznania oraz klasy informatycznej Techniku w Szkole na Leśnej we Wronkach. Jak wyglądał ten dzień?

Marketing internetowy teoria i praktyka

Naszym celem było przede wszystkim uświadomienie uczniom, że marketing internetowy jest przydatny zarówno w pracy, jak i przy promocji własnej firmy. Uczniowie na chwilę wcielili się w agencje i klientów. Dzięki temu poznali dwie strony medalu - dowiedzieli się, czego wymagać od agencji, a także, z jaką pracą wiąże się realizacja kampanii marketingowej. Dzisiaj pracowali dla sklepu z podręcznikami oraz firmy świadczącej usługi korepetycji.

DSC 1291

 

DSC 1295

 

Nasz dzień w agencji widoczni

Okiem ucznia

Dzień rozpoczął się przybyciem do firmy Widoczni.com o godzinie dziewiątej. Przywitaliśmy się ze wszystkimi pracownikami zespołu i zajęliśmy swoje miejsca w gabinecie. Zostaliśmy oprowadzeni po budynku. Poznaliśmy nasze zadania na ten dzień, zostaliśmy podzieleni na dwie dwuosobowe grupy.

Opracowywaliśmy projekty usług dla siebie nawzajem. Jedna grupa sprzedawała podręczniki, a druga udzielała korepetycji. Nie było to łatwe zadanie lecz poradziliśmy sobie z nim bez problemu.

Po przejściu na salę konferencyjną odbyło się szkolenie, na którym zostaliśmy wdrożeni w procedury marketingu internetowego. Dowiedzieliśmy się jak działa Google AdWords oraz jak powinna być prowadzona dobra strona internetowa. Po wykładzie wróciliśmy na swoje stanowiska by kontynuować naszą pracę.

Doświadczyliśmy na własnej skórze ważności meta danych stron internetowych. Pomiędzy naszymi pracami dostaliśmy chwilę czasu wolnego w celu złapania oddechu. Po zakończeniu naszych zadań przeszliśmy do podsumowania dzisiejszego dnia zwieńczonego napisaniem tego oto artykułu na blog agencji Widoczni.com.

Julia i Dawid z I Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Marcinkowskiego z Poznania oraz Igor i Maciej z technikum w Szkole na Leśnej we Wronkach

DSC 1308

 

Marketing w wykonaniu uczniów

"Uczniowie poradzili sobie rewelacyjnie z zadaniami. Dlaczego? W marketingu liczy się nie tylko wiedza, ale także kreatywność i zrozumienie potrzeb klienta. Moi młodzi pracownicy stanęli na wysokości zadania - świetnie dobrali frazy, ułożyli fajne reklamy i zaplanowali optymalizację strony. Brawo!" - mówi Anna Zalewska, prowadząca Dzień Przedsiębiorczości w agencji widoczni.

Na koniec uczniowie wspólnie stworzyli swoją relację z dnia w agencji, a także przygotowali grafikę ze swoimi skojarzeniami z pracą w agencji. Jak podkreślają, właśnie takich zadań spodziewali się, wybierając się do agencji.

Dziękujemy uczniom za przybycie, a ich nauczycielom za zaangażowanie! Zapraszamy za rok!

 

DSC 1324

 

DSC 1312

 

dzien przedsiebiorczosci widoczni

 

DSC 1336

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Oceń ten artykuł:
Dzień Przedsiębiorczości 2018 w agencji widoczni
Nikt jeszcze nie ocenił tego artykułu. Badź pierwszy
UDOSTĘPNIJ