Twoja sprzedaż nie zachwyca? Zamów skuteczną strategię digital i nabierz rozpędu w biznesie!
Close
688CE84A-69B3-4183-AAEF-288688AF4E6E Szymon Mierzwa tlo

Jak zbudować markę osobistą?

Oko w Oko z Gościem - cykl wywiadów Akademii Widoczni

Szymon Mierzwa w Akademii widoczni

Jeszcze kilka lat temu Instagram był tylko kolejnym kanałem dla młodzieży. Teraz każda firma, której zależy na widoczności posiada tam swój profil. Jak jednak efektywnie nim zarządzać? Odpowiada nam na to Szymon Mierzwa, który w mediach społecznościowych czuje się jak ryba w wodzie. Największy potencjał dla budowania firmy widzi w marce osobistej i budowaniu społeczności. Poznaj rady Szymona w wywiadzie dla Akademii Widoczni!

 

 

Oko w Oko z Gościem

Jak zbudować markę osobistą?

corner

Zobacz wywiad z Szymonem Mierzwą

Czy można efektywnie działać w sieci bez ludzi?

W obecnych czasach przedsiębiorca nie zajdzie daleko bez zadbania o obecność online. W tym celu prowadzone są profile w mediach społecznościowych oraz kampanie reklamowe w kontekście sprzedaży. Jednak są to już tylko standardy. Co dalej? Co zrobić, żeby marka nabrała rozpędu, a media społecznościowe przynosiły efekty?

Dzisiaj liczą się ludzie, ich potrzeby i wzajemne relacje. Dlatego firmy powinny dbać o budowanie wokół siebie społeczności m.in. poprzez:

 • budowanie osobowości firmy
 • szukanie ambasadorów,
 • pokazywanie ludzi, zwłaszcza pracowników,
 • odkrywanie rąbka swoich tajemnic i zdradzanie tajemnic swojego sukcesu,
 • opowiadanie historii powstania firmy - bardzo często te historie są pasjonujące, chociaż niedoceniane,
 • budowanie wzajemnych relacji z klientami.

Podejście to z reguły nie cieszy firm, które działają na rynku od wielu lat i tradycyjnie opierały swoją komunikację tylko na prezentacji produktu. Szymon wskazuje jedno rozwiązanie - aby zyskać szeroką grupę odbiorców, trzeba w końcu pokazać swoją twarz.


Jak budować markę osobistą?

Jeśli dopiero się ośmieliłeś i rozpoczynasz przygodę z budowaniem marki osobistej. Szymon Mierzwa ma dla ciebie cenną radę - idź na żywioł i nie bój się działać! To jest czas, kiedy możesz wszystko testować. Nie bój się popełniać błędy, bo właśnie z nich wyciągniesz przydatne wnioski. Strategia, organizacja i ludzie przyjdą do Ciebie z czasem.

Pozostaje pytanie, co przedstawiać w ramach budowania własnej marki? Każdy wyznacza własne granice. Jednak najlepiej zacząć od zbadania grupy docelowej. Szymon zachęca do poznania swoich odbiorców od kuchni. Nie przedstawiaj treści związanej stricte z twoim produktem, ale zaciekaw ludzi tym co naprawdę ich interesuje. Idąc za obecną modą pokazuj uczucia i relacje, a nie produkty. Content nie musi być ściśle połączony z tematem twojej firmy. Wygrywają osoby które się wyróżniają!


Jak wygląda współpraca ze specjalistą przy budowaniu marki osobistej?

Na swoim przykładzie, Szymon Mierzwa, pokazuje jak może wyglądać bezpieczna współpraca ze specjalistą przy budowaniu marki osobistej. Przeprowadza klienta krok po kroku przez każdy etap. Szymon tłumaczy od czego zacząć odpowiadając na listę pytań, a wśród nich:

 • Jak ma wyglądać profil w mediach społecznościowych?
 • Jak stworzyć biogram?
 • Jak stworzyć pierwsze produkty cyfrowe i lead magnet?
 • Jak podłączyć system mailingowy?
 • Jak nagrywać siebie?
 • Jak wykorzystać najpopularniejsze formy video?

 

Hejt - przekleństwo czy błogosławieństwo?

Szymon humorystycznie stwierdza, że z hejtem jest jak z totolotkiem. Jeśli zwycięzca nie potrafi gospodarować pieniędzmi, po kilku latach staje się bankrutem. Podobnie w przypadku hejtu, jeśli nie jest się w stanie go udźwignąć i sprawnie zarządzać sytuacją kryzysową, może to doprowadzić do upadku. Dlaczego Szymon Mierzwa życzy hejtu? Oznacza on, że coś się dzieje, a marka jest zauważalna i wzbudza emocje. Daje również wskazówki, w którą stronę firma powinna podążać, a na co uważać.

 

Błędy jakie można popełnić?

Zaczynając przygodę z budowaniem marki osobistej, poznaj podstawowe wskazówki Szymona:

 • Dostosuj język do odbiorców - jeśli są nimi Polacy, to nie używaj angielskich hasztagów;
 • Naucz się zarządzać sytuacją kryzysową - nie bądź zbyt kontrowersyjny, aby udźwignąć hejt i móc wykorzystać jego siłę napędową;
 • Nie zakrywaj siebie - otwórz się na odbiorców i pokazuj swoją twarz.

 

Z wywiadu z Szymonem dowiesz się również

 • Co wspólnego ma wędkowanie z budowaniem marki osobistej?
 • Jak konstruować komunikację w social mediach?
 • Jak hazard, narkotyki i alkohol pomogły w budowaniu marki własnej?
 • W co należy inwestować w mediach społecznościowych?
 • Prognozy i rady na temat influencerów.
Nasz gość

Szymon Mierzwa

Pomaga ludziom budować dochodowe Marki Osobiste w Social Mediach. Jego klienci to m.in.: Maciej Orłoś, Mamologia i Mamalekarz. W trakcie jednego z jego webinarów zarobił 18 tys. zł, wydając 2 zł za zapis, a w ciągu 3 miesięcy jego kurs online przyniósł 100 tys. dochodu. Co poniedziałek inspiruje i daje darmową wartość w trakcie Kawki z Szymonem, którą prowadzi na swoim Instagramie.

szymon mierzwa

Chcesz wiedzieć więcej?

Skorzystaj z bezpłatnego szkolenia Szymona Mierzwy - "Jak zacząć budować dochodową Markę Osobistą na Instagramie?"

 

 

Oceń ten artykuł:
Szymon Mierzwa gościem Akademii Widoczni

Średnia ocen użytkowników4.29 na podstawie 165 głosów