FAQ o Google Ads - najczęściej zadawane pytania o reklamy w Google

Google Ads FAQ
Spis treści

• Co to jest Google Ads i Google AdWords?

• Jak działa Google Ads?

• Ile kosztuje Google Ads?

• Co to jest kampania Google Ads?

• Co to jest grupa reklam Google Ads?

• Co to jest wynik jakości reklamy Google Ads?

• Co to jest ranking reklamy (Ad rank) w Google Ads?

• Co to jest Google Shopping?

• Co to jest sieć reklamowa Google?

• Co to są wykluczające słowa kluczowe w Google Ads?

• Dlaczego moja reklama Google Ads się nie wyświetla?

• Dlaczego moja reklama Google Ads nie konwertuje?

• Ile trzeba czekać na efekty Google Ads?

• Dlaczego reklama Google Ads wymaga optymalizacji?

• Czy konkurencja może reklamować się na hasła związane z moją marką?

• Gdzie nie mogę się reklamować, korzystając z systemu Google Ads?

• Czy Google Ads jest lepsze od pozycjonowania?

• Jak wyłączyć reklamę Google Ads?

• Jak usunąć konto Google Ads?

• Jak pobrać fakturę w Google Ads?

• Podsumowanie

Zarządzanie kampaniami reklamowymi pochłania całą Twoją energię, podczas gdy wolałbyś skupić się na rozwoju firmy? Czy gubisz się w gąszczu opcji dostępnych w Google Ads, a Twój zespół nie jest w stanie efektywnie zarządzać tymi narzędziami? Czy masz wrażenie, że konkurencja wykorzystuje możliwości Google Ads lepiej niż Ty, a Twoje reklamy nie przynoszą oczekiwanych efektów? Mamy rozwiązanie! To FAQ o Google Ads, czyli zestawienie najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi w zakresie Google Ads (wcześniej Google AdWords). Znajdziesz tu rozwiązanie swoich problemów i poznasz Google Ads od podszewki. To co, zaczynamy?

 

Z artykułu dowiesz się:

 • co to jest Google Ads i Google AdWords,
 • co oznaczają podstawowe pojęcia Google Ads,
 • jak optymalizować kampanie Google Ads,
 • ile musisz czekać na efekty Google Ads.

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54


1. Co to jest Google Ads i Google AdWords?

Google Ads, wcześniej znane jako Google AdWords, to platforma reklamowa stworzona przez firmę Google, która pozwala przedsiębiorcom dotrzeć do potencjalnych klientów za pomocą płatnej promocji. Umożliwia wyświetlanie reklam w wynikach wyszukiwania Google, na stronach partnerskich w sieci reklamowej Google, a także w aplikacjach mobilnych i na portalach typu YouTube.

 

Google Ads zostało wprowadzone w 2000 roku jako Google AdWords, a w 2018 roku nazwa została zmieniona na Google Ads. System opiera się na modelu PPC (pay-per-click), co oznacza, że reklamodawcy płacą tylko wtedy, gdy użytkownik kliknie ich reklamę. Google Ads oferuje różne formaty reklam, takie jak reklamy tekstowe, graficzne, wideo i reklamy produktowe (Google Shopping), które mogą być targetowane na konkretne grupy odbiorców, geolokalizacje, urządzenia oraz inne kryteria, maksymalizując tym samym efektywność kampanii reklamowych.


2. Jak działa Google Ads?

Google Ads to platforma reklamowa działająca na zasadzie PPC (pay-per-click), co oznacza, że reklamodawcy płacą za każde kliknięcie swojej reklamy. Użytkownicy tworzą kampanie, wybierając słowa kluczowe, które odpowiadają zapytaniom wpisywanym przez potencjalnych klientów w wyszukiwarce Google. Reklamy mogą się pojawiać w wynikach wyszukiwania Google, na stronach partnerskich w ramach sieci reklamowej Google oraz na YouTube. Efektywność kampanii zależy od jakości reklam, odpowiedniego doboru słów kluczowych, ustalonego budżetu oraz skutecznej strategii licytacji. Google Ads oferuje również możliwości precyzyjnego targetowania, co pozwala na dotarcie do określonej grupy odbiorców. Dowiedz się więcej o:


3. Ile kosztuje Google Ads?

Koszt kampanii w Google Ads zależy od wielu czynników i nie ma jednolitej stawki. Ostateczny koszt zależy od kilku kluczowych elementów:

 • Model CPC (koszt za kliknięcie) - reklamodawcy płacą za każde kliknięcie w swoją reklamę. Cena za kliknięcie zależy od konkurencji wokół danych słów kluczowych i jakości reklamy. Koszty te mogą się wahać od kilku groszy do kilkudziesięciu złotych za kliknięcie, w zależności od branży i konkurencji.
 • Budżet dzienny — reklamodawca ustala dzienny limit wydatków, który może być dowolnie modyfikowany w zależności od potrzeb i wyników kampanii. Nie ma minimalnej kwoty wymaganej przez Google, więc można zacząć nawet od kilku złotych dziennie.
 • Konkurencja i branża — niektóre branże, takie jak finanse, ubezpieczenia czy prawo, charakteryzują się wyższymi kosztami za kliknięcie z powodu dużej konkurencji.
 • Lokalizacja i targetowanie — koszty mogą się również różnić w zależności od lokalizacji docelowej i grupy odbiorców, do których kierowane są reklamy.
 • Jakość reklamy i strony docelowej — Google nagradza reklamy o wysokiej jakości i odpowiednio zoptymalizowane strony docelowe niższymi kosztami za kliknięcie.

 

Sprawdź także:


4. Co to jest kampania Google Ads?

Kampania Google Ads to zestaw jednej lub więcej grup reklam, które mają wspólne ustawienia, m.in. budżetu, lokalizacji, które decydują o tym, gdzie i kiedy Twoje reklamy będą się pojawiać. Kampanie są zasadniczo strukturami organizacyjnymi dla Twoich działań reklamowych w Google Ads, pozwalającymi na precyzyjne targetowanie i optymalizację. Kampanie można dostosować do różnych celów biznesowych, takich jak generowanie ruchu na stronie, zwiększanie świadomości marki, generowanie leadów, lub bezpośrednia sprzedaż produktów lub usług. Przykładowo, możesz mieć oddzielną kampanię dla każdego rodzaju produktu lub rynku, na którym działasz.


5. Co to jest grupa reklam Google Ads?

Grupa reklam w Google Ads to podzbiór kampanii, który zawiera jedną lub więcej reklam, które dzielą się tymi samymi słowami kluczowymi lub ustawieniami kierowania. W ramach każdej grupy reklam wszystkie reklamy dzielą się wspólnymi ustawieniami takimi jak stawki reklamowe i słowa kluczowe, co umożliwia efektywne zarządzanie i optymalizację kampanii. Tworzenie oddzielnych grup reklam pozwala na lepsze dopasowanie treści reklam do specyficznych grup odbiorców lub intencji zakupowych, co może skutecznie zwiększać efektywność reklam i lepiej zarządzać wydatkami na reklamę. Na przykład, w ramach kampanii promującej buty, mogą istnieć oddzielne grupy reklam dla butów damskich, męskich i dziecięcych.


6. Co to jest wynik jakości reklamy Google Ads?

Wynik jakości w Google Ads (Quality Score) to metryka oceniająca jakość reklam, słów kluczowych oraz stron docelowych. Skala oceny wynosi od 1 do 10. Wynik jakości jest istotny, ponieważ wpływa na koszt oraz skuteczność kampanii reklamowej. Składa się z trzech głównych komponentów:

 • Oczekiwany współczynnik klikalności (CTR): Szacunkowa liczba kliknięć w stosunku do liczby wyświetleń reklamy.
 • Dopasowanie reklamy do zapytania i strony docelowej — jak bardzo treść reklamy odpowiada zainteresowaniom użytkownika poszukującego konkretnych informacji.
 • Doświadczenia ze strony docelowej — jak szybko strona się ładuje, jak łatwo jest na niej nawigować oraz czy zawartość strony jest przydatna dla użytkownika.

Wysoki wynik jakości może obniżyć koszt za kliknięcie i poprawić pozycję reklamy w wynikach wyszukiwania.

Chcesz poprawić widoczność swojej strony w Google? Postaw na pozycjonowanie


7. Co to jest ranking reklamy (Ad rank) w Google Ads?

Ranking reklamy to zestaw wskaźników, które decydują o tym, czy Twoje reklamy będą wyświetlane na stronach wyników wyszukiwania, a jeśli tak, to na której pozycji. To one określają, na jakich pozycjach Twoje reklamy mogą się pojawić w porównaniu do ofert konkurencyjnych reklamodawców. Podczas każdej aukcji reklamowej ranking reklamy jest obliczany dwukrotnie: najpierw, by sprawdzić, czy reklama kwalifikuje się do wyświetlenia, a następnie, aby ustalić jej pozycję względem innych reklam, które również przeszły proces kwalifikacji. Obliczenie wartości rankingu reklamy opiera się na różnych czynnikach, takich jak poziom konkurencji, kontekst wyszukiwania i bieżąca jakość reklamy. Aby zrozumieć, jak Twoje reklamy są wyświetlane na stronie wyników (SERP), warto zwrócić uwagę na współczynniki wyświetleń na górze strony oraz na najwyższej pozycji.


8. Co to jest Google Shopping?

Google Shopping (Google Zakupy, reklama produktowa, Product Listing Ads) to usługa oferowana przez Google, która umożliwia użytkownikom wyszukiwanie, porównywanie i zakup produktów oferowanych przez różnych sprzedawców online. Reklamy Google Shopping wyświetlają się w osobnej zakładce „Zakupy” w wyszukiwarce Google, a także mogą pojawiać się w wynikach standardowych, produktowych wyszukiwań. Każda reklama produktu zawiera zdjęcie, cenę, nazwę sklepu oraz inne istotne informacje. Dzięki temu użytkownicy mogą szybko ocenić ofertę i przejść bezpośrednio do strony produktu w sklepie internetowym. Google Shopping jest szczególnie wartościowe dla sprzedawców detalicznych, gdyż pozwala im bezpośrednio prezentować swoje produkty osobom aktywnie poszukującym określonych artykułów. Sprawdź koniecznie:

 

Przykład reklamy produktowej w Google


9. Co to jest sieć reklamowa Google?

Sieć reklamowa Google, znana również jako Google Display Network (GDN), to obszerna sieć stron internetowych, aplikacji mobilnych i treści wideo, które współpracują z Google w celu wyświetlania reklam. Sieć ta obejmuje miliony stron internetowych, od dużych portali po prywatne blogi, a także aplikacje i strony YouTube, co daje reklamodawcom możliwość dotarcia do szerokiej i zróżnicowanej publiczności. Reklamy mogą być targetowane na użytkowników na podstawie ich wcześniejszych zachowań, zainteresowań, demografii, lokalizacji, a także kontekstu stron, na których są wyświetlane. Sieć reklamowa Google umożliwia wyświetlanie różnych formatów reklam, w tym graficznych, tekstowych, wideo oraz reklam interaktywnych, oferując reklamodawcom elastyczne i skuteczne opcje dotarcia do potencjalnych klientów.


10. Co to są wykluczające słowa kluczowe w Google Ads?

Wykluczające słowa kluczowe w Google Ads to terminy lub frazy, które możesz dodać do swojej kampanii reklamowej, aby zapobiec wyświetlaniu Twoich reklam w wynikach wyszukiwania, które zawierają te słowa. Używanie wykluczających słów kluczowych jest ważnym elementem optymalizacji kampanii, ponieważ pozwala na eliminowanie niechcianego ruchu i oszczędność budżetu reklamowego. Dzięki temu reklamy są wyświetlane tylko użytkownikom, którzy najprawdopodobniej będą zainteresowani Twoimi produktami lub usługami. Na przykład, jeśli sprzedajesz okulary przeciwsłoneczne, możesz chcieć wykluczyć słowo „bez recepty”, aby unikać wyświetlania reklam osobom szukającym okularów korekcyjnych. Sprawdź również, jak uniknąć kanibalizacji słów kluczowych Google Ads.

 

Wykluczające słowa kluczowe w Google Ads


11. Dlaczego moja reklama Google Ads się nie wyświetla?

Istnieje kilka potencjalnych przyczyn, dla których Twoja reklama w Google Ads może się nie wyświetlać:

 • Niewystarczający budżet— jeśli dzienny budżet kampanii jest zbyt niski w stosunku do kosztu kliknięcia (CPC), reklamy mogą się nie wyświetlać.
 • Niski wynik jakości — niska jakość reklamy lub słów kluczowych (niski wynik jakości) może spowodować, że reklama będzie miała niższe pozycje lub wcale się nie wyświetli.
 • Błędne ustawienia targetowania — ograniczenia geograficzne, demograficzne lub inne ustawienia targetowania mogą sprawić, że Twoje reklamy nie osiągną żądanej grupy odbiorców.
 • Nieaktywna kampania lub grupa reklam — upewnij się, że Twoja kampania i grupa reklam są aktywne.
 • Niewłaściwe słowa kluczowe — słowa kluczowe mogą być zbyt restrykcyjne lub niewystarczająco trafne, co utrudnia wyświetlanie reklam.
 • Problemy z akceptacją reklam przez system Google Ads — reklamy, które naruszają zasady Google Ads, mogą być odrzucone lub zawieszone.

Zobacz także:

Szukasz szybkiej i skutecznej reklamy online? Przetestuj Google Ads


12. Dlaczego moja reklama Google Ads nie konwertuje?

Jeśli Twoja reklama Google Ads nie prowadzi do konwersji, może to być spowodowane kilkoma czynnikami:

 • Niska jakość landing page’a — strona docelowa może być nieintuicyjna, wolno się ładować, lub nie zawierać wystarczających informacji, które skłoniłyby użytkownika do wykonania akcji.
 • Nieodpowiednie słowa kluczowe — słowa kluczowe mogą przyciągać nieodpowiedni ruch, np. użytkowników, którzy nie mają zamiaru dokonywać zakupu.
 • Brak dopasowania między reklamą a stroną docelową — treść reklamy powinna być spójna z treścią strony docelowej. Rozbieżności mogą dezorientować użytkowników.
 • Niewystarczające działania remarketingowe — niektórzy użytkownicy potrzebują więcej niż jednego kontaktu z reklamą, zanim podejmą decyzję o zakupie.
 • Niewłaściwe ustawienia kampanii — czasami ustawienia takie jak budżet, oferta lub targetowanie nie są odpowiednio dostosowane do celów kampanii.

Analiza tych aspektów i ich optymalizacja jest kluczowa, aby zwiększyć efektywność Twoich kampanii w Google Ads i poprawić wskaźniki konwersji. Sprawdź 12 powodów, dla których twoja kampania Google Ads nie przynosi konwersji.


13. Ile trzeba czekać na efekty Google Ads?

Czas potrzebny na zobaczenie efektów kampanii Google Ads może się różnić w zależności od wielu czynników, w tym od branży, konkurencji, jakości reklam, słów kluczowych oraz ogólnego budżetu. W niektórych przypadkach możesz zauważyć natychmiastowe efekty, takie jak wzrost ruchu na stronie, już kilka godzin po uruchomieniu kampanii. Jednakże, aby uzyskać pełny obraz skuteczności kampanii, zwykle zaleca się przynajmniej 1-2 miesiące testowania i optymalizacji. To pozwala na zebranie wystarczającej ilości danych do analizy i dokonania niezbędnych korekt. Ponadto czas potrzebny na uzyskanie optymalnych wyników może być dłuższy w przypadku celów związanych z konwersją, takich jak sprzedaż produktów czy generowanie leadów, gdzie konieczna jest dalsza optymalizacja i dostosowanie strategii. Zobacz, ile według naszych ekspertów musisz czekać na efekty Google Ads.


14. Dlaczego reklama Google Ads wymaga optymalizacji?

Optymalizacja kampanii Google Ads jest kluczowa, aby maksymalizować jej efektywność i osiągać lepsze wyniki przy niższych kosztach. Dlaczego regularna optymalizacja reklam Google Ads jest niezbędna?

 • Zmieniające się warunki rynkowe — trendy w wyszukiwaniach, zachowania konsumentów i konkurencja ciągle się zmieniają, co może wpływać na efektywność twoich reklam.
 • Poprawa wyniku jakości — optymalizacja reklam, słów kluczowych i stron docelowych może podnieść wynik jakości, co z kolei może obniżyć koszt za kliknięcie i poprawić pozycję reklamy.
 • Potrzeba efektywniejszego wykorzystania budżetu — dostosowanie ofert, budżetów i strategii licytacji pomaga lepiej kontrolować wydatki i zwiększać ROI.
 • Dopasowanie do celów biznesowych — kampanie muszą być regularnie przeglądane i dostosowywane, aby nadal odpowiadały celom biznesowym, takim jak generowanie leadów, konwersji czy budowanie świadomości marki.

Sprawdź więcej szczegółów, które pozwolą Ci na skuteczną optymalizację reklam Google Ads:


15. Czy konkurencja może reklamować się na hasła związane z moją marką?

Tak, konkurencja może używać słów kluczowych związanych z Twoją marką w swoich kampaniach reklamowych Google Ads, o ile te działania nie naruszają zasad Google dotyczących znaków towarowych. Google generalnie pozwala reklamować się na słowa kluczowe, które są zarejestrowanymi znakami towarowymi, jednak używanie tych znaków towarowych w tekście reklamy może być ograniczone, jeśli właściciel znaku towarowego złożył stosowne zastrzeżenie w Google.

 

Zastosowanie czyjejś marki jako słowa kluczowego jest praktyką powszechnie stosowaną w strategiach konkurencyjnych, co pozwala firmom przyciągać klientów szukających konkretnej marki, oferując im alternatywne produkty lub usługi. Jednak firmy muszą być ostrożne, aby nie wprowadzać w błąd konsumentów co do pochodzenia, sponsorowania czy afiliacji ich produktów. Zobacz, co możesz zrobić, gdy konkurencja reklamuje się na Twoje hasła brandowe.

Potrzebujesz skutecznej strategii w social mediach? Sprawdź naszą ofertę


16. Gdzie nie mogę się reklamować, korzystając z systemu Google Ads?

Nie wiesz, gdzie nie możesz się reklamować, korzystając z systemu Google Ads? Istnieją specyficzne kategorie i typy treści, dla których reklamowanie się za pomocą Google Ads jest ograniczone lub zabronione. Zakazy i ograniczenia Google Ads obejmują następujące produkty i usługi:

 • Treści dla dorosłych — reklamy związane z treściami seksualnymi, usługami towarzyskimi, zabawkami erotycznymi oraz innymi produktami dla dorosłych są ograniczone lub zakazane, w zależności od regionu.
 • Alkohol — promocja płatna alkoholu jest dozwolona w niektórych krajach, ale podlega surowym ograniczeniom i wymaga specjalnych zezwoleń.
 • Tytoń i produkty tytoniowe — reklama wyrobów tytoniowych, takich jak papierosy, cygara, e-papierosy, liquidy do e-papierosów i produktów z nikotyną, jest generalnie zakazana.
 • Leki na receptę i niektóre produkty farmaceutyczne — Google Ads nakłada restrykcje na reklamowanie leków na receptę oraz produktów związanych ze zdrowiem, które są uregulowane przez lokalne przepisy.
 • Produkty i usługi związane z hazardem — reklamy gier hazardowych wymagają zezwolenia od Google i są dozwolone tylko w niektórych regionach, przy spełnieniu określonych warunków.
 • Broń, amunicja i materiały wybuchowe — reklamowanie broni palnej, amunicji, materiałów wybuchowych i pokrewnych produktów jest zakazane.
 • Treści fałszywe i wprowadzające w błąd — Google Ads zabrania reklam, które mogą wprowadzać w błąd użytkowników, jak fałszywe informacje, oszustwa i inne wprowadzające w błąd praktyki.
 • Treści polityczne — reklamy o tematyce politycznej są dozwolone w niektórych krajach, ale wymagają przejrzystości co do tego, kto za nie płaci.
 • Produkty i usługi finansowe — różne produkty finansowe, jak pożyczki krótkoterminowe, również mogą podlegać specjalnym ograniczeniom w zależności od kraju.
 • Sensacyjne treści — Google Ads nie pozwala na promowanie treści, które wykorzystują tragiczne wydarzenia do celów komercyjnych lub są nadmiernie sensacyjne.


17. Czy Google Ads jest lepsze od pozycjonowania?

Porównanie Google Ads z pozycjonowaniem stron (SEO) zależy od celów marketingowych, budżetu i oczekiwanego czasu na uzyskanie efektów. Oto kilka kluczowych aspektów, które pomogą ocenić, które z tych narzędzi może być lepsze dla konkretnej sytuacji:

Google Ads dla sklepów i stron — zalety:

 • Szybkie rezultaty — reklamy mogą zacząć generować ruch niemal natychmiast po uruchomieniu kampanii.
 • Opcje kierowania reklam — możliwość precyzyjnego targetowania reklam według lokalizacji, języka, urządzenia i innych parametrów.
 • Łatwość mierzenia efektów — reklamy Google Ads oferują szczegółowe statystyki, które pozwalają na szybką ocenę skuteczności kampanii.

Google Ads — wady:

 • Wysokie wydatki — koszty mogą być wysokie, szczególnie w konkurencyjnych branżach, gdzie stawki za kliknięcie są wyższe.
 • Tymczasowość — ruch z reklam ustaje, gdy tylko kampania zostaje zatrzymana.

Pozycjonowanie sklepów i stron — zalety:

 • Długoterminowe korzyści — dobrze zoptymalizowana strona może przynosić stały ruch przez długi czas.
 • Dobry stosunek kosztów do efektywności — po początkowych inwestycjach w optymalizację, koszty utrzymania widoczności są zazwyczaj niższe niż w przypadku płatnych reklam.
 • Wiarygodność i zaufanie — użytkownicy często uważają wyniki organiczne za bardziej wiarygodne niż płatne reklamy.

Pozycjonowanie stron — wady:

 • Konieczność oczekiwania na efekty — pozycjonowanie wymaga czasu (często kilka miesięcy), zanim zacznie przynosić widoczne efekty.
 • Nieprzewidywalność — zmiany w algorytmach wyszukiwarek mogą wpłynąć na pozycję stron, co czasem wymaga dodatkowych działań optymalizacyjnych.

Wybór między Google Ads a SEO powinien bazować na specyfice biznesu, dostępnych zasobach i oczekiwaniach czasowych. Dla firm potrzebujących natychmiastowego ruchu i wyników, Google Ads może być lepszym rozwiązaniem. Dla tych, którzy mogą pozwolić sobie na dłuższe oczekiwanie na efekty i preferują bardziej zrównoważony kosztowo i trwały ruch, SEO będzie lepszym wyborem. Najlepsze strategie często łączą oba podejścia, aby maksymalizować widoczność i efektywność działań marketingowych. Zobacz, dlaczego Google Ads i SEO to idealne połączenie.

 

Wyniki organiczne i płatne w Google


18. Jak wyłączyć reklamę Google Ads?

W zestawieniu FAQ o Google Ads nie mogło zabraknąć pytania o to, jak wyłączyć kampanię Google Ads. W zależności od tego, co chcesz zrobić, musisz podjąć następujące kroki:

Jak wstrzymać lub włączyć wstrzymaną kampanię Google Ads?

 • Zaloguj się na swoje konto Google Ads i wejdź w sekcję: Kampanie.
 • Na pasku nawigacyjnym u dołu kliknij Kampanie. Wstrzymane kampanie wyświetlają się na szarym tle.
 • Wybierz kampanię, którą chcesz wstrzymać lub włączyć.
 • Kliknij przełącznik, by zmienić ustawienie.
 • Gdy pojawi się prośba o potwierdzenie, kliknij Wstrzymaj lub Włącz.

 

Jak wyłączyć reklamę Google Ads?

 • Zaloguj się na konto Google Ads.
 • W menu po lewej stronie kliknij opcję Reklamy i rozszerzenia.
 • Zaznacz pole obok reklamy, którą chcesz usunąć.
 • Kliknij menu Edytuj u góry tabeli statystyk reklam.
 • Wybierz Usuń.


19. Jak usunąć konto Google Ads?

Konto Google Ads możesz usunąć w każdym momencie — na skutek likwidacji konta wszystkie kampanie zostaną wyłączone w ciągu 24 godzin. Na skutek likwidacji w ciągu 4 tygodni otrzymasz również zwrot niewykorzystanych środków (z wyjątkiem środków pochodzących z promocji). Wcześniej musisz opłacić wszystkie faktury za reklamę Google Ads. W celu usunięcia konta Google Ads:

 • Zaloguj się na swoje konto.
 • Przejdź do sekcji Administracja. 
 • Kliknij ustawienia konta, a następnie Zlikwiduj moje konto.


20. Jak pobrać fakturę w Google Ads?

Aby pobrać fakturę z Google Ads, wykonaj następujące działania:

 • Zaloguj się w usłudze Google Ad Manager.
 • Kliknij kolejno Płatności i Faktury.
 • Kliknij: Zobacz faktury.
 • Zaznacz Wszystkie faktury i noty i przefiltruj według Typu dokumentu.
 • Aby zobaczyć więcej szczegółów, kliknij odpowiedni numer faktury lub Aby pobrać fakturę, kliknij strzałkę w dół i wybierz format – PDF lub CSV.


FAQ o Google Ads. Podsumowanie

System Google Ads to jeden ze skutecznych sposobów na dotarcie do twoich klientów. Jeśli właściwie zoptymalizujesz kampanię, masz szansę na realne efekty, co potwierdzają historie sukcesu naszych klientów w zakresie Google Ads. Wiesz już, co to jest Google Ads, ile kosztuje, jak działa i jak optymalizować reklamy w Google. Nic nie stoi na przeszkodzie, byś uruchomiła swoją pierwszą kampanię i… obserwował rosnące wyniki.

Czym dokładnie jest Google Ads?
Down arrow

Google Ads to platforma reklamowa oferowana przez Google, która pozwala firmom na promowanie ich produktów lub usług w wynikach wyszukiwania Google, na stronach partnerskich oraz w aplikacjach. Umożliwia ona precyzyjne targetowanie reklam, oparte na modelu PPC (pay-per-click), co oznacza, że płacisz tylko za kliknięcia Twoich reklam.

Jak mogę zmniejszyć koszty mojej kampanii w Google Ads?
Down arrow

Aby zmniejszyć koszty kampanii, skoncentruj się na optymalizacji słów kluczowych, poprawie wyniku jakości reklam, oraz dostosowaniu strategii licytacji. Regularne przeglądanie i dostosowywanie kampanii pozwoli Ci eliminować nieefektywne słowa kluczowe i zwiększać ROI. Ponadto skorzystanie z funkcji automatycznego targetowania i uczenia maszynowego Google może również pomóc w zoptymalizowaniu wydatków.

Czy Google Ads działa lepiej dla konkretnych branż?
Down arrow

Google Ads może być skuteczne dla wielu branż, ale efektywność może się różnić w zależności od rodzaju produktu lub usługi, konkurencji na rynku oraz zachowań docelowej grupy odbiorców. Na przykład branże o wysokiej wartości transakcji, takie jak prawo, nieruchomości czy finanse, często uzyskują dużą wartość z kampanii Google Ads ze względu na wysoki zwrot z inwestycji za każde przekonwertowane kliknięcie. Z drugiej strony, mniejsze lub lokalne biznesy mogą skorzystać z lokalnego targetowania, aby efektywnie dotrzeć do swojej grupy docelowej.


Poznaj historie sukcesów naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 500 pozytywnych opinii w Google i 80 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: Google i Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Katarzyna Kapelczak
Katarzyna Kapelczak

Zawodową karierę zaczynała od dziennikarstwa sportowego, by następnie trafić do agencji widoczni i tworzyć treści dla klientów. Od 2018 roku przeszła drogą od juniora do stanowiska Content Managerki. Obecnie planuje i koordynuje proces tworzenia merytorycznych treści o digital marketingu na blogu widoczni, szuka nowych pomysłów na treści i usprawnienia. Tworzy artykuły blogowe dotyczące różnych aspektów marketingu internetowego – m.in. pozycjonowania, content marketingu, płatnych kampanii Google Ads, optymalizacji konwersji oraz UX. Regularnie poszerza swoją wiedzę, czytając zagraniczne blogi o pozycjonowaniu i promowaniu biznesu w internecie (m.in. Search Engine Journal, Search Engine Land, MOZ, Content Marketing Institute, blog Neil'a Patela). W swojej pracy wykorzystuje szereg narzędzi marketingowych, takich jak: Planer słów kluczowych, Ahrefs, Surfer, Senuto, Semstorm, a ChatGPT powoli przestaje mieć przed nią tajemnice. Swoje treści publikuje nie tylko na blogu widocznych, ale także w branżowych magazynach, np. Nowa Sprzedaż, E-commerce & Digital Marketing, Online Marketing.

Jest trenerką Akademii Widoczni, w ramach której realizuje szkolenia z zakresu zastosowania sztucznej inteligencji w content marketingu. Uczy, jak z powodzeniem wykorzystywać ChatGPT i inne narzędzia AI do tworzenia treści, by zwiększyć wydajność content marketingu bez utraty jakości i zaufania klientów.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
FAQ o Google Ads - najczęściej zadawane pytania o reklamy w Google

Średnia ocen użytkowników4.92 na podstawie 129 głosów

UDOSTĘPNIJ