Dlaczego powinieneś przenieść swój biznes do internetu? 11 najważniejszych powodów

Dlaczego powinienes przeniesc swoj biznes do internetu 11najwazniejszych powodow

Obecnie większość firm mających swoje stacjonarne siedziby dodatkowo wykorzystuje do pozyskiwania klientów kanał online. Jeśli Ty sam jeszcze zastanawiasz się nad przeniesieniem do świata online lub, przeczytaj nasz artykuł, w którym podpowiadamy, dlaczego warto założyć własną stronę internetową lub sklep online.

 

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

  • Pozycjonowania
  • Kampanii Google Ads
  • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54

1. Dzięki stronie internetowej zwiększasz dostępność swojej firmy dla klientów

Strona internetowa to Twoja wizytówka, która działa 24 godziny przez 7 dni w tygodniu. Użytkownicy, a jednocześnie Twoi potencjalni klienci, mogą zapoznać się z ofertą i zakresem usług w dogodnym dla nich czasie, a nie tylko w godzinach otwarcia Twojego biura czy też stacjonarnego sklepu. To sprawia, że Twoja firma staje się bardziej dostępna i może pozyskać więcej klientów, także tych, którzy pracują w godzinach otwarcia. Być może użytkownik zdecyduje się do Ciebie zadzwonić lub skorzystać z opcji zamówienia produktu online po zapoznaniu się z nim.

 

2. Dzięki stronie internetowej docierasz do nowych klientów

Dlaczego warto założyć własną stronę internetową i chociaż częściowo przenieść biznes do internetu? Ponieważ dzięki witrynie www będziesz miał szansę dotrzeć do nowych klientów i zwiększyć grono odbiorców. Dzięki witrynie sklepu online możesz sprzedawać swoje produkty klientom z całej Polski, a nawet użytkownikom z zagranicy. 

 Wyniki badania, które wskazują, że ponad 70% Polaków robi zakupy w internecie

 

3. Zyskujesz wiele możliwości promocji

Marketing internetowy jest współczesną dźwignią handlu i stanowi skuteczny sposób na reklamę. Posiadanie własnej strony www pozwala efektywnie promować swoje usługi lub produkty. Możesz zainwestować w:

  • pozycjonowanie stron i sklepów internetowych, które zakłada długofalowe efekty - pozwala zbudować widoczność w organicznych wynikach wyszukiwania i wyświetlać Twoją stronę użytkownikom na frazy powiązane z Twoją ofertą,
  • reklamę Google Ads, która pozwala w szybki sposób wypromować Twoją firmę w wyszukiwarce Google,
  • bezpłatną i płatną promocję w mediach społecznościowych (np. Facebook Ads),
  • email marketing.

 Marketing w internecie jest znacznie prostszy w obsłudze i tańszy od marketingu tradycyjnego. Jedyne, czego potrzebujesz, to specjalistyczna wiedza z zakresu marketingu internetowego. Tę możesz zyskać, podejmując współpracę z agencją SEO lub agencją Google Ads.

 

4. Dzięki stronie internetowej zwiększasz świadomość marki

Strona internetowa i jej promocja pozwala w skuteczny sposób zwiększyć świadomość marki i dać się poznać użytkownikom. Jeśli dodatkowo budowanie widoczności w organicznych wynikach wyszukiwania i płatną reklamę w sieci wyszukiwania oraz sieci reklamowej, prawdopodobnie dotrzesz do użytkowników, którzy wcześniej o Tobie nie słyszeli. W ten sposób możesz sprawić, że klienci odwiedzą Twoją stronę, poznają Twoją misję i oferowane przez Ciebie produkty lub usługi i w przyszłości, gdy będą ich potrzebowali, wybiorą ofertę Twoją, a nie konkurencji. Budowę wizerunku wspiera także pozycjonowanie oraz prowadzenie profili firmowych w mediach społecznościowych.

Wypromuj swoją stronę internetową

 

5. Zwiększasz wiarygodność marki

Nie masz firmowej strony internetowej ani wizytówki Google Moja Firma? Dla wielu użytkowników brak obecności w internecie może zmniejszać wiarygodność Twojej marki i zaufanie do niej. Wiele osób, zanim skorzysta z usług konkretnej firmy, sprawdza jej wizerunek w internecie - odwiedza stronę internetową, profile w mediach społecznościowych, czyta opinie o jakości obsługi. To jeden z wielu powodów, dla których powinieneś założyć stronę internetową firmy.

 

6. Możesz pozyskać wiarygodne opinie użytkowników

Dlaczego warto przenieść swoją działalność do internetu i zainwestować we własną stronę www? Ponieważ w internecie możesz pozyskać dużą liczbę wiarygodnych opinii o usługach i produktach od swoich użytkowników. W ten sposób budujesz swoją wiarygodność i być może przyciągniesz innych zainteresowanych. Gdzie pozyskiwać opinie? Możesz wykorzystać następujące narzędzia:

  • wizytówkę firmy w Google Moja Firma,
  • stronę produktową w Twojej witrynie,
  • portale aukcyjne i porównywarki cen.

Do pozyskiwania opinii możesz wykorzystać różne kanały, np. newsletter czy wiadomości po zakupie. Możesz zautomatyzować ten proces poprzez dodanie wtyczek do platform e-commerce. Więcej o sposobach pozyskiwania recenzji przeczytasz w naszym artykule “Jak pozyskiwać opinie klientów?”. 

  opinie w wizytówce Google Moja Firma

 Oceny sklepu online 

 

 Opinie na stronie produktowej

 

7. Możesz zwiększyć ruch w stacjonarnym punkcie sprzedaży

Masz stacjonarny sklep lub biuro i dlatego uważasz, że strona online i działalność w internecie nie są Ci potrzebne? Wręcz przeciwnie - dzięki nim możesz nie tylko stworzyć nowy kanał sprzedaży i kontaktu z klientem, ale także zwiększyć ruch w stacjonarnej siedzibie. W jaki sposób? Warto utworzyć wizytówkę swojej firmy w Google - w ten sposób użytkownicy znajdujący się w pobliżu i szukający Twoich usług będą mogli znaleźć Twoją firmę w wyszukiwarce Google (na mapach Google oraz w tzw. Local pack). W ten sposób być może dotrą do Twojej restauracji, teatru czy kawiarni. 

 Wizytówka Google Moja Firma agencji widoczni

 Wyniki Local pack z map Google 

 

8. Generujesz mniejsze koszty prowadzenia działalności 

Dlaczego warto przenieść biznes do świata online i założyć swoją witrynę internetową? Ponieważ jeśli zdecydujesz się na prowadzenie sklepu internetowego w miejsce stacjonarnego, możesz znacznie ograniczyć koszty. Nie musisz zatrudniać pracownika do obsługi klientów ani wynajmować biura czy dużego magazynu. Zaoszczędzisz także na reklamie, ponieważ promocja online jest znacznie tańsza i skuteczniejsza od stacjonarnej ze względu na duże możliwości kierowania. 

Chcesz budować widocznośc i ruch w sklepie internetowym?

 

9. Wyprzedzasz konkurencję, której nie ma w internecie

Chociaż niektórym trudno w to uwierzyć, w każdej branży są jeszcze firmy, które nie mają swojej strony internetowej. Jeśli sam zdecydujesz się na inwestycję w witrynę www, nie tylko prześcigniesz tych konkurentów, którzy nie postawili na kanał online, ale także zbliżysz się do tych firm, które już są w internecie.

 

10. Dzięki kanałowi online zapewniasz klientom szybszą i sprawniejszą komunikację

Dlaczego warto założyć stronę www firmy? Przenosząc biznes do internetu, zapewniasz klientom szybszą i sprawniejszą komunikację oraz obsługę klienta. Użytkownik nie musi do Ciebie dzwonić w godzinach Twojej pracy - może skorzystać z formularza kontaktowego dostępnego 24 godziny na dobę w Twojej witrynie lub skontaktować się za pośrednictwem czatu. To znacząco ułatwia komunikację. Jeśli zdecydujesz się na marketing wielokanałowy, użytkownik będzie mógł kupić produkt online, a zwrócić stacjonarnie, co może wpłynąć na jego decyzje zakupowe i wybór Twojej firmy.

 

11. Dzięki stronie internetowej zwiększasz wygodę klientów

Nie każdy klient lubi kupować stacjonarnie czy tracić czas na rozmowy z przedstawicielem czy pracownikiem Twojej firmy. Inwestując w stronę internetową i przenosząc działalność do internetu, dajesz mu szansę na zapoznanie się z ofertą w dogodnym dla niego momencie i zwiększasz jego wygodę. Użytkownik, czyli Twój potencjalny klient, może obejrzeć produkty o każdej porze dnia i nocy i nie jest uzależniony od godzin otwarcia Twojego sklepu czy biura. Co więcej, może także odebrać zamówienie w dogodnym miejscu, na przykład w paczkomacie blisko domu zamiast jechać do stacjonarnego sklepu, czy pozwala zaoszczędzić dużo czasu. 

 

Podsumowanie

We współczesnym świecie, który podlega coraz głębszej cyfryzacji, brak strony internetowej i obecności w internecie w ogóle, może zdyskredytować daną firmę w oczach użytkowników już na samym początku. Jeśli chcesz zainwestować w kanał online, zbuduj własną witrynę i zdecyduj się na jej pozycjonowanie oraz reklamę Google Ads. W ten sposób zbudujesz świadomość marki, pozyskasz nowych klientów i wzbudzisz zaufanie użytkowników. 

 

Poznaj historie sukcesu naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 550 pozytywnych opinii w Google i 80 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: Google i Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Katarzyna Kapelczak
Katarzyna Kapelczak

Zawodową karierę zaczynała od dziennikarstwa sportowego, by następnie trafić do agencji widoczni i tworzyć treści dla klientów. Od 2018 roku przeszła drogą od juniora do stanowiska Content Managerki. Obecnie planuje i koordynuje proces tworzenia merytorycznych treści o digital marketingu na blogu widoczni, szuka nowych pomysłów na treści i usprawnienia. Tworzy artykuły blogowe dotyczące różnych aspektów marketingu internetowego – m.in. pozycjonowania, content marketingu, płatnych kampanii Google Ads, optymalizacji konwersji oraz UX. Regularnie poszerza swoją wiedzę, czytając zagraniczne blogi o pozycjonowaniu i promowaniu biznesu w internecie (m.in. Search Engine Journal, Search Engine Land, MOZ, Content Marketing Institute, blog Neil'a Patela). W swojej pracy wykorzystuje szereg narzędzi marketingowych, takich jak: Planer słów kluczowych, Ahrefs, Surfer, Senuto, Semstorm, a ChatGPT powoli przestaje mieć przed nią tajemnice. Swoje treści publikuje nie tylko na blogu widocznych, ale także w branżowych magazynach, np. Nowa Sprzedaż, E-commerce & Digital Marketing, Online Marketing.

Jest trenerką Akademii Widoczni, w ramach której realizuje szkolenia z zakresu zastosowania sztucznej inteligencji w content marketingu. Uczy, jak z powodzeniem wykorzystywać ChatGPT i inne narzędzia AI do tworzenia treści, by zwiększyć wydajność content marketingu bez utraty jakości i zaufania klientów.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Dlaczego powinieneś przenieść swój biznes do internetu? 11 najważniejszych powodów

Średnia ocen użytkowników4.95 na podstawie 120 głosów

UDOSTĘPNIJ