Jak wypromować stronę internetową? Sprawdź najskuteczniejsze działania!

jak promowac firme w google
Spis treści

• Promowanie strony internetowej - długoterminowe i wieloaspektowe wyzwanie

• Jak promować stronę za pomocą pozycjonowania?

• Jak wypromować stronę za pomocą bloga?

• Wypromuj stronę internetową za pomocą content marketingu

• Jak promować stronę www w Google Ads?

• Jak promować stronę www w mediach społecznościowych?

• Jak promować stronę na rynku lokalnym?

• Jak promować swoją stronę internetową? Postaw na newsletter!

• Promocja strony za pomocą influencer marketingu

• Podsumowanie

Postępująca cyfryzacja sprawia, że niemal każda firma inwestuje we własną stronę internetową. Posiadanie witryny online to jednak nie koniec działań, tylko ich początek. Samo istnienie strony www na współczesnym, bardzo konkurencyjnym rynku nie wystarczy. By odnieść sukces, potrzebny jest efektywny i skuteczny marketing, który dodatkowo wpłynie na pozycjonowanie strony. Jak wypromować stronę internetową w sieci, z jakich narzędzi i kanałów reklamowych korzystać oraz co zrobić, by stać się rozpoznawalnym wśród użytkowników? Sprawdźmy skuteczne metody promocji strony w sieci.

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54


Promowanie strony internetowej - długoterminowe i wieloaspektowe wyzwanie

Internet szturmem dołączył do innych środków masowego przekazu i stał się znakomitym narzędziem do reklamowania swoich usług. By jednak wypromować stronę w internecie i osiągać stałe, długoterminowe cele, nie wystarczy promowanie z zastosowaniem jednego narzędzia czy kanału marketingowego. Konieczne staje się łączenie działań w ramach różnorodnych kanałów reklamowych oferowanych przez marketing online. Internet gwarantuje wiele możliwości - z których warto skorzystać?


Jak promować stronę za pomocą pozycjonowania?

SEO (ang. Search Engine Optimization - optymalizacja pod kątem wyszukiwarek) to szereg działań, których celem jest poprawa pozycji danej witryny w organicznych, czyli bezpłatnych wynikach wyszukiwania Google. Są to zarówno działania w samej witrynie (on-site SEO), jak i poza nią (off-site SEO) wykonywane poprzez budowanie profilu linkowego. Co więcej, skuteczna strategia SEO opiera się nie tylko na działaniach technicznych, ale i na tworzeniu angażującej, interesującej treści zawierającej frazy kluczowe. Choć działania z zakresu SEO wymagają dużego nakładu czasu i pracy, w długoterminowej perspektywie przynoszą bardzo stabilne efekty. Z badań przeprowadzonych przez Whitepress wynika, że 51% użytkowników klika w pierwszy link, który wyświetli się w wyszukiwarce Google po wpisaniu konkretnego hasła, dlatego jest o co walczyć.

W efekcie pozycjonowania strony czy sklepu witryna znajduje się na wysokich pozycjach na kluczowe frazy, powiązane z ofertą i wykorzystywane przez realnych użytkowników. Docierasz w ten sposób do odbiorców, którzy aktywnie szukają Twoich usług i są skłonni z nich skorzystać. Dzięki SEO zyskujesz także stronę, która jest dostosowana do wymagań algorytmu Google oraz odbiorców.


Jak wypromować stronę za pomocą bloga?

Dopiero zaczynasz przygodę z własnym biznesem i nie wiesz, jak wypromować swoją stronę internetową? Metodą, której nie możesz pominąć, jest prowadzenie bloga. Korzystając z bezpłatnych narzędzi, np. takich jak Planer słów kluczowych Google, możesz sprawdzić, jakie frazy kluczowe związane z Twoją działalnością wzbudzają zainteresowanie użytkowników. Na tej podstawie stwórz angażujący content, odpowiadający na pytania potencjalnych klientów i rozwiewający ich wątpliwości. W ten sposób tworzysz dodatkowe podstrony w swojej witrynie, indeksowane przez Google. Im takich wartościowych podstron więcej, tym Twoja strona osiąga lepsze pozycje w wynikach wyszukiwania.

Jakie dodatkowe korzyści wiążą się z prowadzeniem własnego bloga? Przede wszystkim:

 • budujesz wizerunek eksperta i rozpoznawalność w branży,
 • wspierasz wzrost konwersji,
 • możesz pozyskiwać wartościowe linki prowadzące do Twojej witryny,
 • rozbudowujesz sieć kontaktów w branży,
 • rozbudowujesz sieć linków przychodzących prowadzących do Twojej strony www.

Zapoznaj się z innymi treściami o potencjale bloga w promocji strony www:


Wypromuj stronę internetową za pomocą content marketingu

Od kilku lat króluje twierdzenie, że w marketingu internetowym najważniejsza jest wartościowa i odpowiednio zoptymalizowana treść. To oczywiście prawda, ale przyzwyczajenia i oczekiwania użytkowników podlegają dynamicznym zmianom. O ile treści tekstowe wciąż są ważne, o tyle same w sobie nie wystarczą do skutecznej promocji strony internetowej. Treści tekstowe trzeba uzupełnić o:

 • zdjęcia i infografiki,
 • udział w podcastach branżowych, a jeśli masz dużą markę - stworzenie własnego cyklu podcastów,
 • filmiki instruktażowe na portalu YouTube oraz krótkie InstaStory na Instagramie,
 • promocję treści w różnych kanałach (płatnych i bezpłatnych).

Na stronie produktowej możesz umieścić film instruktażowy ze wskazówkami dotyczącymi wykorzystania produktu. Na stronie docelowej dodaj film, w którym Twój klient dzieli się spostrzeżeniami o współpracy z Twoją firmą. W ten sposób możesz zwiększyć zaangażowanie oraz liczbę konwersji i pozyskać większą liczbę klientów, a także poprawić ruch na stronie.

Wykorzystując treści audio i video, pamiętaj o tym, że roboty Google nie potrafią rozpoznać, co się w nich znajduje. Musisz im to ułatwić. W jaki sposób? Wystarczy, że zamieścisz na stronie opis danego filmu czy nagrania, z wykorzystaniem słów kluczowych. Co więcej, jeśli chcesz w pełni wykorzystać potencjał marketingu treści, obok podcastu czy video, postaw na jego tekstową transkrypcję. Sprawdź, jak wykorzystać video marketing do promocji sklepu internetowego.


Jak promować stronę www w Google Ads?

Google Ads dla stron i sklepów to znakomity sposób na wypromowanie swojej witryny. Dzięki tworzonym w systemie reklamom jesteś w stanie dotrzeć do tysięcy użytkowników korzystających z wyszukiwarki Google, przeglądających inne strony w internecie czy oglądających filmy na platformie YouTube. Bogaty katalog form reklamowych sprawia, że każda firma znajdzie format reklamy Google Ads dopasowany do Twoich potrzeb. Dostępne formaty reklamowe to:

Zależy Ci na zwiększenie sprzedaży w sklepie online? Postaw na Google Ads dla e-commerce

System Google Ads pozwala na szybkie i skuteczne wypromowanie strony (pod warunkiem dobrze zaplanowanej kampanii). W przeciwieństwie do SEO nie musisz miesiącami czekać na efekty - widoczność zyskujesz od razu, a nawet po 3 miesiącach możesz liczyć na wypromowanie strony www w postaci wzrostu ruchu. Zobacz, po jakim czasie pojawiają się efekty kampanii Google Ads. Sprawdź także:

Reklama w sieci wyszukiwania Google Ads

Reklama produktowa w Google


Promocja strony internetowej - remarketing

Na koncie Google Ads można również tworzyć reklamy remarketingowe. Są one przeznaczone dla tych użytkowników, którzy już wcześniej odwiedzili Twoją stronę lub aplikację mobilną, ale nie dokonali konwersji. W zależności od typu witryny konwersją może być:

 • dokonanie zakupu w sklepie internetowym,
 • zarejestrowanie się do newslettera na blogu
 • skorzystanie z formularza kontaktowego na stronie agencji marketingowej

Dzięki remarketingowi możesz im o sobie przypomnieć, a przy okazji zachęcić do powrotu, np. poprzez zaoferowanie rabatu. Reklamy te, o charakterze banerowym, wyświetlają się w sieci reklamowej partnerów Google, czyli w różnych popularnych serwisach, wykorzystując w tym celu pliki cookie. Opłata pobierana jest jedynie za kliknięcie w baner i przejście do strony, a nie za samo jej wyświetlenie. Remarketing zwiększa ruch na stronie i przyciąga klientów, dlatego warto na niego postawić zwłaszcza w sklepach internetowych. Sprawdź:


Jak promować stronę www w mediach społecznościowych?

Prowadzenie firmowego profilu w mediach społecznościowych to konieczność, jednak platforma coraz mocniej ogranicza organiczne zasięgi, co sprawia, że promowanie się w mediach społecznościowych wymaga płatnych działań. Na Facebooku i Instagramie możesz promować swoją firmę za pomocą systemu Facebook Ads. Pozwala on kierować reklamy do konkretnych użytkowników na podstawie wielu różnych kryteriów, np.

 • płci,
 • wieku,
 • zainteresowań,
 • obserwowania określonych marek, firm czy osób, zwłaszcza tzw. celebrytów,
 • zachowań w internecie, np. odwiedzin na Twojej stronie lub innych stronach z branży, oglądanie konkretnego produktu itp.,
 • sytuacji życiowej (zaręczyny, narodziny dziecka, ślub itp.).

Obecnie warto reklamować się za pomocą różnych formatów reklam. Szczególnie istotna jest płatna promocja w reelsach (rolkach) czy InstaStories. Pamiętaj, by dobrać kanał marketingowy do typu działalności i grupy odbiorców. Jeśli prowadzisz działalność biznesową, koniecznie powinieneś działać na LinkedIn. Pracujesz w branży beauty? Załóż konto firmowe na Instagramie oraz profil na Pinterest, by dzielić się inspiracjami modowymi czy makijażowymi.

Potrzebujesz skutecznej strategii w social mediach? Sprawdź naszą ofertę


Jak promować stronę na rynku lokalnym?

Skutecznymi metodami promocji strony internetowej na rynku lokalnym są:

Za pomocą tych narzędzi wypromujesz swoją firmową stronę www wśród docelowych odbiorców, którzy znajdują się w okolicy i szukają twoich usług lub produktów. Są to metody promocji przeznaczone dla firm, które mają swoją stacjonarną siedzibę. Dzięki nim możesz promować swoją firmę w mapach Google. Profil firmy w Google umożliwi Ci także wyświetlenie wizytówki w tzw. wynikach Local pack. Te metody promocje sprawdzą się szczególnie w przypadku stron:

 • hoteli, pensjonatów,
 • restauracji, kawiarni,
 • różnego rodzaju usług, np. hydraulicznych, pogotowia gazowego itp.,
 • kwiaciarni,
 • sklepów internetowych mających także stacjonarny punkt sprzedaży lub odbiorów.

Wyniki local pack w wyszukiwarce Google

Reklama w mapach Google


Jak promować swoją stronę internetową? Postaw na newsletter!

Jak promować swoją stronę internetową nie tylko wśród nowych, ale także dotychczasowych odbiorców, którzy już Cię znają? Wykorzystaj potencjał newslettera! Za jego pomocą dotrzesz ze swoimi treściami, produktami i promocjami do osób zainteresowanych Twoją działalnością. Co więcej, w przypadku newslettera nie jesteś zależny od algorytmów i realnie docierasz do wszystkich osób z listy subskrybentów, podczas gdy w social mediach nie wszyscy Twoi fani widzą publikowane przez Ciebie treści - wiele z nich trafia w próżnię. Jak wykorzystać newsletter do promocji strony?

 • Informuj użytkowników o nowych usługach i produktach.
 • Zapewnij subskrybentom wcześniejszy dostęp do promocji lub otwórz dla tej grupy przedsprzedaż.
 • Prezentuj nowe wpisy z bloga w treści newslettera.

Dlaczego e-mail marketing jest tańszy od innych form promocji? Ponieważ docierasz do osób, które już znają Twoją markę i postanowiły wejść z nią w interakcję. W efekcie przekonanie do zakupu jest łatwiejsze. Dzięki takim działaniom podtrzymujesz relacje z obecnymi klientami, budujesz wizerunek marki i wspierasz pozyskiwanie nowych leadów. Sprawdź inne sposoby na generowanie leadów przez stronę www.

Chcesz poprawić widoczność swojej strony w Google? Postaw na pozycjonowanie


Promocja strony za pomocą influencer marketingu

Influencer marketing polega na promowaniu Twoich usług bądź produktów przez osoby znane. Wbrew pozorom nie musisz dysponować budżetem pozwalającym na współpracę z celebrytami z pierwszych stron gazet. Być może wystarczy zaufać blogerce mającej spore grono stałych, lojalnych i zaangażowanych odbiorców, która poleci produkt swoim czytelnikom w zamian za jego darmową próbkę lub opłatę, która nie nadwyręży naszego budżetu.


Jak wypromować stronę www w internecie? Podsumowanie

Rozbudowane działania, wykorzystujące różne kanały marketingowe i formy przekazu, w perspektywie długoterminowej pozwalają osiągnąć sukces w promowaniu strony w internecie. Wiele działań promocyjnych możesz realizować za darmo, inne wymagają zainwestowania środków, ale zwracają się z nawiązką w postaci nowych klientów oraz konwersji. To wszystko sprawia, że marketing internetowy naprawdę działa.

 

Poznaj historie sukcesu naszych klientów

 

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 500 pozytywnych opinii w Google i 80 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: Google i Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Katarzyna Kapelczak
Katarzyna Kapelczak

Zawodową karierę zaczynała od dziennikarstwa sportowego, by następnie trafić do agencji widoczni i tworzyć treści dla klientów. Od 2018 roku przeszła drogą od juniora do stanowiska Content Managerki. Obecnie planuje i koordynuje proces tworzenia merytorycznych treści o digital marketingu na blogu widoczni, szuka nowych pomysłów na treści i usprawnienia. Tworzy artykuły blogowe dotyczące różnych aspektów marketingu internetowego – m.in. pozycjonowania, content marketingu, płatnych kampanii Google Ads, optymalizacji konwersji oraz UX. Regularnie poszerza swoją wiedzę, czytając zagraniczne blogi o pozycjonowaniu i promowaniu biznesu w internecie (m.in. Search Engine Journal, Search Engine Land, MOZ, Content Marketing Institute, blog Neil'a Patela). W swojej pracy wykorzystuje szereg narzędzi marketingowych, takich jak: Planer słów kluczowych, Ahrefs, Surfer, Senuto, Semstorm, a ChatGPT powoli przestaje mieć przed nią tajemnice. Swoje treści publikuje nie tylko na blogu widocznych, ale także w branżowych magazynach, np. Nowa Sprzedaż, E-commerce & Digital Marketing, Online Marketing.

Jest trenerką Akademii Widoczni, w ramach której realizuje szkolenia z zakresu zastosowania sztucznej inteligencji w content marketingu. Uczy, jak z powodzeniem wykorzystywać ChatGPT i inne narzędzia AI do tworzenia treści, by zwiększyć wydajność content marketingu bez utraty jakości i zaufania klientów.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Jak wypromować stronę internetową? Sprawdź najskuteczniejsze działania!

Średnia ocen użytkowników4.45 na podstawie 126 głosów

UDOSTĘPNIJ