Jak zostać internetową liderką i zarabiać na swojej wiedzy? - wywiad z Kasią Żbikowską

autor: Adrianna Nowak

1 października ponownie startuje projekt Kasi Żbikowskiej #DigitalGirlsAcadamy. Widoczni, jako patron medialny i przyjaciel Akademii, przygotowali dla 5 uczestniczek szkolenie online z Google Analytics. Zapraszamy do wywiadu z projektu!

 

Kiedyś a dziś...

Z początkiem października startuje ponownie projekt #DigitalGirlsAcademy. Dlaczego warto dołączyć do Akademii?

Kasia Żbikowska Wchodząc na pokład programu – nie kupujesz wejściówki na kurs online, ale do 6-miesięcznej przygody, którą przeżyjesz wspólnie z zespołem przedsiębiorczych kobiet. Zmęczonych inspiracjami i uniwersalnymi wskazówkami (które akurat u nas nigdy nie działają).

 

Kasiu, Ty swoim kursantkom proponujesz wejście w świat online. Pokazujesz, jak się w nim odnaleźć i w jaki sposób komunikować. Pewnie jeszcze kilka, kilkanaście lat temu, gdybyś zaproponowała komuś kurs tworzenia produktów online, wydawałoby się to pewnie czystą abstrakcją…

Kasia Żbikowska: Pewnie tak. Jeszcze 25 lat temu, kiedy chciałaś przekazać komuś swoją wiedzę, to musiałaś napisać książkę, albo zorganizować szkolenie. Albo wystąpić w telewizji, o! Tylko tak mogłaś dotrzeć ze swoim przesłaniem do szerokiej publiczności. A każda z tych dróg - była pełna schodów i wyzwań, a nawet bardzo mało dostępna. 15 lat temu, chcąc podzielić się swoim doświadczeniem, czy inspiracjami, to musiałaś być redaktorką w poczytnym magazynie, uruchomić własnego bloga lub serwis informacyjny w sieci. Nawet 5 lat temu, kiedy chciałaś dzielić się swoimi pasjami i uczyć innych ludzi, to miałaś do dyspozycji toporne platformy z bardzo ograniczoną funkcjonalnością. Ale co najważniejsze, mało kto kojarzył internet z miejscem do rozwoju i edukacji. E-learning rozumieli jedynie ludzie z korporacji - jako sposób na zamianę stacjonarnego szkolenia z BHP na przeklikiwanie slajdów zakończone testem. Dziś jest inaczej. Dziś każda z nas może być liderką.

 

A więc można powiedzieć, że internet zrewolucjonizował pojęcie komunikacji z odbiorcą…

Kasia Żbikowska: Tak, to rewolucja. Dziś nie potrzebujesz przechodzić żmudnych i długotrwałych ścieżek, aby podzielić się swoim przesłaniem z całym światem. Jeszcze nigdy w dziejach ludzkości – jedna osoba nie mogła wpłynąć na tak wielu. To najprawdziwsza prawda. Aż mam ciarki, kiedy o tym mówię.

Pomagamy budować biznes dzięki pozycjonowaniu sklepów

LINKI

EBOOK

SPOŁECZNOŚĆ

AKADEMIA

PODCAST

 

Produkty online- czym są i dlaczego warto?

Mówiąc o komunikacji w sieci pewnie masz na myśli social media. Jakie możliwości dają one, a których nie posiadają media tradycyjne?

Kasia Żbikowska: Kiedy dzielisz się wiedzą i doświadczeniami w sieci, to działasz na nigdy wcześniej niespotykaną skalę. Twój każdy post w social mediach, albo transmisja na Insta, YT, czy FB – może być odpalona na milionach ekranów jednocześnie (smartfony, tablety, laptopy). Każda twórczyni materiałów do sieci, czy tego chce, czy nie – przewodzi innym ludziom. Zrozumienie tego zajęło mi chwilę, ale teraz jestem pewna. Obie żyjemy w genialnych czasach. Mamy nieograniczony dostęp do wiedzy i doświadczeń największych umysłów i serc tego świata. Robi wrażenie, prawda?


A więc produkty cyfrowe włączone do swojego internetowego projektu, pozwalają zarabiać na własnej wiedzy, umiejętnościach i mocnych stronach. Co masz na myśli pod pojęciem produkty online?

Kasia Żbikowska: I nie chodzi mi tylko o tworzenie kursów online (które najczęściej realizowane są w formie zestawu materiałów w PDF i video instruktażowych). Mam na myśli całą gamę genialnych formatów – od warsztatów grupowych online, po mastermindy, e-booki, e-magazyny, podcasty, audio-kursy, czy nawet własne aplikacje na smartfony przesyłające do odbiorców treści prosto do jego kieszeni! Naprawdę we współczesnym świecie nie ma już żadnych wymówek do NIE TWORZENIA czegoś autorskiego. Oczywiście, tylko jeśli czujemy, że akurat to nam w duszy gra.

 

A co Twoje kursantki zyskują dzięki dodaniu do oferty produktów online?

Kasia Żbikowska: Przede wszystkim ich biznes jest bardziej skalowalny – tworzą nowe produkty i usługi, rozwijają nowe kanały dystrybucji, rozbudowują zespół. Ważny elementem jest też nawiązywanie relacji, czy z z partnerami, czy klientami. Ja sama wiele projektów stworzyłam wspólnie z moimi kursantkami. Poza tym, nie ma ograniczeń odległości, mogą one działać globalnie. Jak zwracam uwagę także na dodatkową wartość, jaką jest wzmocnienie swojej eksperckiej marki. Dzieląc się swoją ekspertyzą, doświadczeniem i unikalnym spojrzeniem na świat – udowadniasz, że jesteś liderką i Twoja wiarygodność rośnie.

 

Gdybyś mogła powiedzieć w jednym zdaniu, komu dedykujesz #DigitalGirlsAcademy?

Kasia Żbikowska: Akademia jest właśnie dla tych z Nas, które chcą się rozwijać szybko, ale zgodnie ze sobą, chcą skalować swoje biznesy online lub przenosić się z działań offline do online . Także, dziewczyny! Jeśli macie ochotę odkryć 33 ekscytujące pomysły na rozwojowe produkty online (które nie są kursami online), to wskoczcie po mój bezpłatny EBOOK.
A jeśli, któraś z Was chciałaby ożywić te pomysły i zarabiać na nich w sieci stabilnie i z radością, to zapraszam do AKADEMII.

 

Kilka słów o autorze

Kilka słów o Kasi

kasia zbikowska widoczni wywiad

Kaśka Żbikowska 

Pomaga rozwijać biznesy online oparte o produkty cyfrowe. Uczy jak uczyć dorosłych, jak projektować dla nich wyjątkowe doświadczenia w procesach edukacyjnych i jak angażować ich we wspólne projekty, by doświadczali zmian i osiągali efekty w swoich biznesach.

Pracuje z gotowymi do działania specjalistkami, trenerkami i autorkami przy projektowaniu biznesów opartych o kursy online, e-booki i inne produkty bazujące na wiedzy.

Jest twórczynią #DigitalGirlsAcademy – programu strategicznego dla przedsiębiorczych kobiet, społeczności #DigitalGirls, a także podcastu dla Edukatorek Przyszłości #DigitalGirl. 

Poleć ten artykuł znajomym:

Autor
adrianna nowak widoczni
Adrianna Nowak

Specjalista ds. marketingu internetowego. W agencji widoczni zajmuje się prowadzeniem kanałów społecznościowych, a także promocja treści w sieci oraz kontakt z mediami i blogosferą.

W swojej pracy najbardziej lubi nawiązywanie relacji z twórcami internetowymi, portalami oraz ekspertami z branży, którym bliskie jest nasze podejście do marketingu internetowego. Cieszy ją, gdy blogerzy doceniają nasze działania i z chęcią dzielą się naszymi treściami. Rosnąca liczba pozytywnych komentarzy na naszym blogu daje jej poczucie, że to, co robi ma sens i wartość dla innych.

Godziny pracy spędzone przez komputerem Adrianna równoważy spędzając czas aktywnie na rowerze, czy rolkach. Jako absolwentka filmoznawstwa i kultury mediów, jest wielką miłośniczką kina.

Autor
Oceń ten artykuł
Jak zostać internetową liderką i zarabiać na swojej wiedzy? - wywiad z Kasią Żbikowską
Średnia ocen użytkowników 4.75 na podstawie 100 głosów
Wyślij zapytanie

W ciągu max 2 godzin skontaktujemy się z Tobą.

Nie lubisz formularzy? Zadzwoń do nas: 61 224 83 26 lub wyślij e-mail na: zawsze@widoczni.pl
Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań.
Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej

Czy wiesz ile tracisz ruchu bez optymalizacji
strony pod kątem pozycjonowania?  

Dowiedz się jakie błędy zawiera Twoja strona oraz jak wygląda jej widoczność w Google na tle konkurencji.
 

Zamów Bezpłatny Audyt SEO