Co to są bookmark sites?

bookmark sites

Bookmark sites, czyli strony zakładek, znane również jako serwisy do zarządzania zakładkami internetowymi, to platformy online umożliwiające użytkownikom zapisywanie, organizowanie i udostępnianie linków do różnorodnych zasobów internetowych. Dzięki nim można tworzyć personalizowane kolekcje stron internetowych, a następnie kategoryzować je za pomocą tagów lub zapisywać w dedykowanych folderach. Dzięki temu użytkownicy mają możliwość szybkiego odnalezienia potrzebnych informacji, co jest szczególnie wartościowe w dobie szybkiego przepływu danych i ciągłego bombardowania nowymi treściami.


Bookmark sites - definicja

Strony zakładek to specjalistyczne serwisy internetowe, które umożliwiają użytkownikom zapisywanie, kategoryzowanie oraz dzielenie się linkami do stron internetowych. Dzięki nim można sprawnie zarządzać zasobami cyfrowymi według indywidualnych potrzeb i preferencji, a poruszanie się po serwisie staje się bardziej intuicyjne. Bookmark sites można integrować z innymi narzędziami i usługami online, co dodatkowo rozszerza ich funkcjonalność.


Korzyści stron zakładek

Strony zakładek oferują wiele korzyści, które znacząco ułatwiają zarządzanie informacją w cyfrowym świecie. Do najważniejszych należą:

 • Możliwość organizacji treści. Użytkownicy mogą grupować swoje zakładki w kategorie lub tagować je słowami kluczowymi, co umożliwia szybkie odnajdywanie potrzebnych zasobów. Takie funkcje są nieocenione, szczególnie gdy ilość przechowywanych linków jest duża.
 • Łatwy dostęp do zasobów. Dzięki dobrze zorganizowanej strukturze zakładek użytkownicy mogą zaoszczędzić czas i łatwiej znaleźć potrzebną treść, mając lepszy dostęp do najczęściej używanych lub aktualnie potrzebnych stron.
 • Dostępność stron zakładek. Zakładki przechowywane w chmurze są dostępne z każdego urządzenia podłączonego do internetu, niezależnie od miejsca i czasu. To eliminuje ograniczenia związane z koniecznością korzystania z jednego urządzenia, na którym lokalnie zapisane są zakładki, i pozwala na dostęp do swoich zasobów z dowolnego komputera, telefonu czy tabletu.
 • Społecznościowy wymiar stron zakładek. Możliwość przechowywania, udostępniania i śledzenia zakładek innych użytkowników pozwala na odkrywanie nowych, interesujących treści, które mogłyby pozostać niezauważone. Dzięki temu, strony zakładek przyczyniają się do tworzenia wartościowych interakcji i budowania społeczności opartej na wspólnych zainteresowaniach i potrzebach informacyjnych.


Strony zakładek w digital marketingu

Strony zakładek odgrywają znaczącą rolę w marketingu cyfrowym, oferując firmom innowacyjne sposoby na promocję treści. Marki mogą wykorzystywać te platformy do rozszerzenia zasięgu ich publikacji, co jest kluczowe w strategiach content marketingowych. Poprzez dodawanie linków do wartościowych artykułów, blogów, infografik czy wideo na popularnych stronach zakładek, firmy zwiększają szanse na to, że ich treści zostaną zauważone i podzielone przez szerszą publiczność. To z kolei prowadzi do generowania większego ruchu na ich stronach internetowych.

Równie ważne jest wykorzystanie stron zakładek do budowania zaangażowania. Użytkownicy tych serwisów często poszukują nie tylko interesujących treści, ale także chcą dzielić się swoimi opiniami i rekomendacjami. Firmy, które aktywnie zarządzają swoimi profilami na stronach zakładek i angażują się w interakcje z użytkownikami, mogą skutecznie budować swoją społeczność wokół marki. Odpowiadanie na komentarze, pytania i uwagi pozwala na tworzenie głębszych relacji z potencjalnymi klientami, co może przekładać się na lepsze postrzeganie marki i lojalność konsumentów.


Jak efektywnie używać stron zakładek?

Aby efektywnie korzystać z bookmark sites, warto zastosować sprawdzone praktyki dotyczące zarówno zakładania, jak i zarządzania tymi cyfrowymi zasobami. Należą do nich m.in.:

 • Systematyczne tagowanie i kategoryzowanie zakładek. Dzięki temu nawet przy dużej liczbie zapisanych linków użytkownik może szybko odnaleźć potrzebną treść.
 • Regularne przeglądanie i aktualizowanie swoich kolekcji zakładek. To pozwala na usunięcie nieaktualnych lub już niepotrzebnych linków, utrzymując tym samym porządek i relewancję zasobów.
 • Budowanie społeczności wokół zakładek. To może znacznie zwiększyć ich wartość, zarówno dla indywidualnych użytkowników, jak i dla organizacji. Aktywne dzielenie się zakładkami, zachęcanie do dyskusji oraz odpowiadanie na komentarze pozwala na tworzenie sieci kontaktów i wymianę wiedzy. Użytkownicy mogą również organizować wydarzenia lub wspólne projekty skupione na konkretnych tematach, co sprzyja budowaniu silnej i zaangażowanej społeczności.


Narzędzia do zarządzania bookmark sites

W zarządzaniu stronami zakładek pomocne są różnorodne narzędzia, które ułatwiają organizację i dostęp do zapisanych treści:

 • Pocket. Umożliwia zapisywanie artykułów, filmów czy stron do przeczytania później. Charakteryzuje się prostym interfejsem i funkcjonalnością offline, co jest przydatne w podróży.
 • Raindrop.io. Oferuje zaawansowane opcje kategoryzacji oraz współdzielenia zakładek. Użytkownicy mogą tworzyć kolekcje publiczne lub prywatne, co sprawia, że jest to narzędzie przydatne zarówno dla indywidualnych użytkowników, jak i zespołów.
 • Reddit. Pozwala przesyłać dowolne treści, w tym linki czy obrazy. Użytkownicy mogą tutaj dodatkowo głosować na to, co im się podoba. Im większa ilość głosów, tym większa szansa na dotarcie do dużej liczby odbiorców.
 • Scoop. Tym, co wyróżnia tę platformę, jest możliwość współpracy z firmami. Jest to także sieć wydawnicza, więc stanowi świetne miejsce do publikacji i promocji swoich linków, a także szansa na uzyskanie lepszej jakości linków.
 • Evernote Web Clipper. Działa jako rozszerzenie przeglądarki, które pozwala na zapisywanie stron internetowych bezpośrednio do notatek w Evernote. Jest szczególnie użyteczne dla tych, którzy już korzystają z Evernote do organizacji swojej pracy.

 

Bezpłatna konsultacja eksperta
Wyślij zapytanie
Wyślij
Oceń ten artykuł:
Co to są bookmark sites?

Średnia ocen użytkowników5.00 na podstawie 1 głosów

UDOSTĘPNIJ