Co to jest Google Street View?

google street view

Google Street View to funkcja Google, która umożliwia użytkownikom spacery online. Funkcja ta ma jednak o wiele więcej sposobów zastosowania i korzyści dla różnych branż. Warto również poznać aspekty związane z prywatnością i bezpieczeństwem oraz jak dodać firmę do Google Street View.


Definicja Google Street View

Google Street View to usługa, która umożliwia przeglądanie panoramicznych obrazów ulic i miejsc na całym świecie. Dzięki specjalnym samochodom, motocyklom, rowerom, a nawet kamerom zamontowanym na plecach osób przemierzających pieszo, Google gromadzi obrazy z różnych lokalizacji i udostępnia je użytkownikom w formie 360-stopniowych widoków. Użytkownicy mogą przechodzić wirtualnie ulicami, oglądać budynki, zabytki i inne interesujące miejsca.


Jak działa Google Street View?

 1. Fotografowanie i zbieranie danych: Google korzysta z różnych środków transportu, wyposażonych w kamery umożliwiające rejestrowanie zdjęć panoramicznych. Specjalne samochody Google Street View przemierzają ulice, rejestrując obrazy i informacje o lokalizacji. Istnieją również specjalnie przystosowane rowery i motocykle, które zapewniają dostęp do miejsc niedostępnych dla samochodów.
 2. Stitching i przetwarzanie obrazów: Po zebraniu zdjęć, Google łączy je za pomocą specjalnego oprogramowania, aby stworzyć spójne panoramy. Proces ten obejmuje dopasowywanie krawędzi i punktów charakterystycznych, aby obrazy można było płynnie przechodzić z jednego do drugiego.
 3. Udostępnianie użytkownikom: Po przetworzeniu obrazów, Google udostępnia je użytkownikom poprzez platformę Google Maps i usługę Google Street View. Użytkownicy mogą eksplorować ulice, przemieszczać się po panoramach, przybliżać i oddalać obrazy oraz odkrywać interesujące miejsca na całym świecie.


Korzyści dla firm

Google Street View oferuje szereg korzyści dla firm, które decydują się uwiecznić swoje lokalizacje w usłudze:

 • Zwiększenie widoczności online - dzięki obecności w Google Street View, firmy mogą zwiększyć swoją widoczność w wynikach wyszukiwania Google oraz na mapach. Użytkownicy, szukając określonych miejsc, mogą zobaczyć panoramy i uzyskać lepszy wgląd w oferowane produkty lub usługi.
 • Wiarygodność i zaufanie - obecność w Google Street View może zbudować większe zaufanie klientów. Przed wizytą w miejscu fizycznym, potencjalni klienci mogą sprawdzić, jak wygląda dane miejsce, co może wpływać na ich decyzję zakupową.
 • Lepsza komunikacja z klientami - dodając swoją firmę do Google Street View, można udostępniać informacje o godzinach otwarcia, dodawać oferty specjalne, recenzje i inne informacje pomocne dla klientów. To umożliwia lepszą komunikację i angażowanie się z użytkownikami.


Wykorzystanie w różnych branżach

Google Street View znajduje zastosowanie w różnych branżach, w tym:

 • Turystyka i podróże - dzięki Google Street View, podróżnicy mogą zobaczyć miejsca, do których planują się udać, zanim jeszcze tam dotrą. Mogą zaplanować swoje wycieczki, zwiedzać i odkrywać nowe miejsca na podstawie realistycznych obrazów.
 • Nieruchomości - agenci nieruchomości i deweloperzy mogą wykorzystać Google Street View, aby pokazać potencjalnym klientom wnętrza i okolice nieruchomości. Dzięki temu mogą zaprezentować większy zakres informacji i zainteresować potencjalnych nabywców.
 • Restauracje i hotele - branża gastronomiczna i hotelarska może skorzystać z Google Street View, aby pokazać swoje wnętrza, wystroje, menu i atmosferę, przyciągając klientów i dając im lepszy wgląd w ofertę.
 • Edukacja i kultura - Google Street View jest również wykorzystywane w celach edukacyjnych, umożliwiając zwiedzanie muzeów, zabytków i historycznych miejsc na całym świecie. Daje to możliwość zdalnego poznawania różnych kultur i miejsc bez wychodzenia z domu.


Prywatność i bezpieczeństwo

Google Street View dba o prywatność i bezpieczeństwo użytkowników. Przed publikacją zdjęć, Google stosuje procedury automatycznego rozmywania twarzy i rejestrów samochodów, aby zapewnić anonimowość osób i danych osobowych. Istnieje również możliwość zgłaszania problemów związanych z prywatnością, takich jak prośby o usunięcie zdjęć.


Jak dodać firmę do Google Street View?

Dodanie firmy do Google Street View jest częścią procesu tworzenia profilu firmy w usłudze Google Moja Firma. Oto kilka etapów, które należy przejść, aby dodać swoją firmę do Google Street View:

 1. Zarejestruj firmę w usłudze Google Moja Firma: Pierwszym krokiem jest zarejestrowanie swojej firmy w usłudze Google Moja Firma. Możesz to zrobić, odwiedzając stronę Google Moja Firma i logowując się za pomocą konta Google[1]. Jeśli nie masz jeszcze konta, możesz je utworzyć w trakcie rejestracji.
 2. Wprowadź podstawowe informacje: Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się do Google Moja Firma, będziesz musiał wprowadzić podstawowe informacje o swojej firmie, takie jak nazwa firmy, kategoria działalności, adres siedziby, numer telefonu, adres e-mail itp. Upewnij się, że podajesz dokładne i aktualne informacje.
 3. Dodaj zdjęcia: Dodanie zdjęć jest istotne dla atrakcyjności Twojego profilu firmowego. Możesz dodać zdjęcia wnętrza firmy, produktów, logo, zdjęcia zespołu i inne, które najlepiej przedstawiają Twoją firmę.
 4. Zgłoś firmę do Google Maps: Po uzupełnieniu podstawowych informacji i dodaniu zdjęć, możesz zgłosić swoją firmę do Google Maps. Aby to zrobić, zaloguj się na swoje konto Google Moja Firma, wyszukaj swoją firmę w Mapach Google i kliknij opcję "Zgłoś prawo do firmy". Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami, aby zweryfikować swoją firmę i potwierdzić swoje prawa do zarządzania danymi.
 5. Skorzystaj z usług certyfikowanych fotografów Google: Jeśli chcesz dodać swoją firmę do Google Street View w postaci panoram ulic i wnętrz, możesz skorzystać z usług certyfikowanych fotografów Google. Ci profesjonalni fotografowie wykonają wysokiej jakości zdjęcia, które zostaną dodane do Twojego profilu firmy w Google Street View.
 6. Zarządzaj danymi firmowymi: Po dodaniu swojej firmy do Google Street View, będziesz mógł zarządzać danymi firmowymi, aktualizować informacje, dodawać oferty specjalne, godziny otwarcia i inne szczegóły.


Podsumowanie

Google Street View to potężne narzędzie, które umożliwia użytkownikom eksplorowanie świata za pomocą realistycznych panoram ulic. Przydatne dla użytkowników i korzystne dla firm, Google Street View oferuje unikalne możliwości prezentacji firmowych lokalizacji, zwiększenia widoczności w wyszukiwarkach i budowania zaufania klientów. Zapewniając prywatność i bezpieczeństwo, Google Street View staje się nieocenionym źródłem informacji i inspiracji dla podróżników, badaczy, turystów i wielu innych osób na całym świecie.

 

Bezpłatna konsultacja eksperta
Wyślij zapytanie
Wyślij
Karolina Dopierała
Karolina Dopierała

Specjalistka ds. marketingu internetowego. Ukończyła studia na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja o specjalizacji Nowe media. Swoją wiedzę uzupełnia na szkoleniach z zakresu copywritingu, strategii marki, SEO, Google Ads i Analytics.

W swojej pracy dba o przejrzysty wizerunek Widocznych i budowanie rozpoznawalności agencji. Zagłębia się w tajniki mediów społecznościowych, optymalizacji strony internetowej oraz marketingu w szerokim tego słowa znaczeniu.

W wolnej chwili Karolina lubi wpaść w wir książek o tematyce fantasy lub fotografować świat i ludzi przez pryzmat starych aparatów analogowych.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Co to jest Google Street View?
Nikt jeszcze nie ocenił tego artykułu. Badź pierwszy
UDOSTĘPNIJ