Co to jest Majestic SEO?

majestic seo

Majestic SEO jest narzędziem, które skupia się na analizie linków, stanowiących istotny element dziedziny SEO. W tym artykule przedstawimy definicję Majestic SEO oraz omówimy związane z nim zagadnienia, takie jak historia, funkcje, sposób działania, rodzaje raportów i analiz, korzyści z jego wykorzystania, praktyczne zastosowanie oraz alternatywy.


Definicja Majestic SEO

Majestic SEO jest narzędziem internetowym, które oferuje analizę linków w celu wspierania działań SEO. Jego głównym obszarem działania są backlinki, które odgrywają kluczową rolę w dziedzinie SEO. Majestic SEO oferuje szerokie spektrum funkcji, które umożliwiają szczegółowe badanie profilu linków danej strony internetowej.


Funkcje Majestic SEO

Majestic SEO oferuje wiele istotnych funkcji, które umożliwiają dogłębną analizę linków i budowanie skutecznych strategii SEO. Oto niektóre z głównych funkcji Majestic SEO:

 • Trust Flow (Wskaźnik zaufania) - ocenia jakość linków, które wskazują na konkretne adresy URL i strony internetowe. Strona internetowa z wyższym Trust Flow niż Citation Flow zwykle posiada linki wysokiej jakości.
 • Citation Flow (Wskaźnik cytowania) - to wskaźnik, który odzwierciedla ilość linków wskazujących na daną stronę internetową. Citation Flow nie zwraca uwagi na jakość linków, ale jedynie na ich liczbę.
 • Visibility Flow (Wskaźnik widoczności) - pomaga odnaleźć linki o charakterze redakcyjnym, znajdujące się na stronach o wysokim Trust Flow, zamiast linków w katalogach (nawet jeśli Trust Flow danego katalogu jest wysoki).
 • Topical Trust Flow (Wskaźnik tematycznej wiarygodności) - pokazuje, w jakim miejscu dana strona internetowa znajduje się w porównaniu do najlepszych stron w ponad 800 kategoriach tematycznych. Ilustruje on tematyczną zgodność danej strony internetowej.
 • Link Context (Kontekst linku) - jest ekskluzywną funkcją Majestic, która pozwala na odkrywanie i audytowanie linków w zupełnie nowy sposób. Umożliwia przeglądanie, filtrowanie i wyszukiwanie linków w celu ustalenia, czy są one linkami redakcyjnymi, czy częścią katalogu, jakiego rodzaju jest otaczająca treść (tekst, obrazy czy inne linki) oraz na jakiej pozycji na stronie znajduje się dany link.


Jak działa Majestic SEO?

Majestic SEO działa na podstawie ogromnej bazy danych, która zawiera szczegółowe informacje o linkach prowadzących do różnych stron internetowych. Narzędzie to korzysta z zaawansowanych algorytmów, które analizują te linki i generują różne wskaźniki oraz raporty dotyczące jakości, ilości i tematycznej zgodności linków.


Rodzaje raportów i analiz w Majestic SEO

Majestic SEO oferuje różne rodzaje raportów i analiz, które dostarczają cennych informacji na temat profilu linków danej strony internetowej. Oto niektóre z tych raportów i analiz:

 • Raporty dotyczące linków wstecznych - pozwalają na sprawdzenie linków wstecznych zarówno dla własnej witryny, jak i dla innych stron internetowych. Dzięki nim można dowiedzieć się, jakie strony odnoszą się do danej witryny i jakie są ich cechy (np. Trust Flow, Citation Flow).
 • Raporty dotyczące nowych linków - umożliwiają monitorowanie nowo nabytych linków przez stronę internetową. Dzięki nim można śledzić, jakie nowe linki pojawiły się w określonym czasie.
 • Raporty dotyczące utraconych linków - pozwalają na analizę linków, które zostały usunięte i przestały wskazywać na daną stronę internetową. Porównanie liczby utraconych linków do nowo zdobytych może dostarczyć ważnych wskazówek dotyczących wydajności witryny.
 • Profil anchor text - pokazuje, z jakimi słowami danej strony internetowej są związane linki. Pozwala na określenie, z jakimi słowami najczęściej łączą się linki, co może mieć istotne znaczenie dla strategii SEO.
 • Raporty dotyczące kontekstu linku - umożliwiają zrozumienie, czy dany link jest linkiem redakcyjnym czy pochodzi z katalogu, jakie inne strony posiadają linki w pobliżu oraz na jakiej pozycji na stronie znajduje się dany link.


Korzyści z wykorzystania Majestic SEO

Wykorzystanie Majestic SEO przynosi wiele korzyści dla pracowników SEO i specjalistów zajmujących się optymalizacją witryn. Oto niektóre z korzyści wynikających z wykorzystania Majestic SEO:

 • Precyzyjna analiza linków - Majestic SEO dostarcza szczegółowych informacji o profilu linków danej strony internetowej, co umożliwia precyzyjną analizę i budowanie efektywnych strategii SEO.
 • Badanie konkurencji - dzięki Majestic SEO można analizować linki prowadzące do stron konkurencyjnych i wyciągać wnioski dotyczące ich strategii linkowania.
 • Wykrywanie nowych linków - daje możliwość monitorowania pojawianie się nowych linków do własnej strony internetowej i na bieżąco reagować na zmiany w profilu linków.
 • Odkrywanie wartościowych linków - Majestic SEO pomaga w identyfikowaniu wartościowych linków, które mogą wpływać na pozycjonowanie i widoczność witryny w wynikach wyszukiwania.
 • Planowanie strategii linkowania - na podstawie analizy linków dostarczanej przez Majestic SEO można tworzyć skuteczne strategie budowania linków, koncentrując się na linkach wysokiej jakości i tematycznie zgodnych.


Alternatywy dla Majestic SEO

Choć Majestic SEO jest jednym z wiodących narzędzi w dziedzinie analizy linków, istnieją również inne narzędzia, które mogą być rozważane jako alternatywy. Niektóre z popularnych alternatyw to Ahrefs, SEMrush i Moz Pro. Każde z tych narzędzi ma swoje unikalne cechy i oferuje różne zestawy funkcji. Wybór odpowiedniego narzędzia zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji użytkownika.


Podsumowanie

Majestic SEO jest zaawansowanym narzędziem do analizy linków, które oferuje wiele funkcji umożliwiających szczegółową analizę i optymalizację linków. Dzięki precyzyjnym raportom i analizom, Majestic SEO pomaga w budowaniu skutecznych strategii SEO oraz monitorowaniu profilu linków. Korzystanie z Majestic SEO przynosi wiele korzyści, takich jak precyzyjne badanie linków, badanie konkurencji i planowanie strategii linkowania. Warto również rozważyć inne narzędzia, takie jak Ahrefs, SEMrush i Moz Pro, jako alternatywy dla Majestic SEO, z uwagi na ich unikalne cechy i zestawy funkcji.

 

Bezpłatna konsultacja eksperta
Wyślij zapytanie
Wyślij
Karolina Dopierała
Karolina Dopierała

Specjalistka ds. marketingu internetowego. Ukończyła studia na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja o specjalizacji Nowe media. Swoją wiedzę uzupełnia na szkoleniach z zakresu copywritingu, strategii marki, SEO, Google Ads i Analytics.

W swojej pracy dba o przejrzysty wizerunek Widocznych i budowanie rozpoznawalności agencji. Zagłębia się w tajniki mediów społecznościowych, optymalizacji strony internetowej oraz marketingu w szerokim tego słowa znaczeniu.

W wolnej chwili Karolina lubi wpaść w wir książek o tematyce fantasy lub fotografować świat i ludzi przez pryzmat starych aparatów analogowych.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Co to jest Majestic SEO?
Nikt jeszcze nie ocenił tego artykułu. Badź pierwszy
UDOSTĘPNIJ