Narzędzia dla SEO copywriterów do skutecznego tworzenia treści

narzedzia dla seo copywriterow
Spis treści

• Narzędzia dla copywritera SEO do doboru fraz kluczowych

• Narzędzia dla copywritera do tworzenia treści

• Narzędzia dla copywritera SEO do sprawdzania poprawności językowej

• Narzędzia dla copywritera SEO z darmowymi grafikami

• Narzędzia dla copywritera SEO do pobudzenia kreatywności

• Podsumowanie

Pracujesz lub planujesz pracować jako copywriter? Potrzebna jest Ci lista sprawdzonych narzędzi, które sprawią, że Twoja praca będzie nie tylko sprawniejsza, ale przede wszystkim efektywna. W naszym artykule poznasz narzędzia dla SEO copywriterów, które wesprą każdy aspekt Twojej pracy.

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

  • Pozycjonowania
  • Kampanii Google Ads
  • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54


Narzędzia dla copywritera SEO do doboru fraz kluczowych

Aby tworzyć treści, które będą wpływać na pozycję wybranej strony w wynikach wyszukiwania Google, konieczne jest dobranie odpowiednich słów kluczowych. Na rynku jest dostępnych bardzo wiele narzędzi, które to zadanie ułatwiają. Bez problemu można znaleźć zarówno płatne, jak i bezpłatne rozwiązania, które będą się od siebie różnić poziomem zaawansowania i dostępnych funkcji. My przedstawiamy Ci pięć narzędzi, które jako agencja widoczni najbardziej sobie cenimy przy doborze fraz kluczowych.


Google Keyword Planner - narzędzie do doboru słów kluczowych

Ostatnim z proponowanych rozwiązań jest popularne narzędzie SEO od Google. Zostało ono przygotowane z myślą o realizacji kampanii Google Ads, ale równie dobrze sprawdzi się przy tworzeniu treści pod SEO. Narzędzie generuje szereg fraz wraz z informacją o jej przewidywanym koszcie oraz o tym, jak często jest one wyszukiwane. Wadą narzędzia jest fakt, że proponowanych fraz nie jest zbyt wiele i brakuje wśród nich fraz z długim ogonem. Google Keyword Planner jest narzędziem bezpłatnym, aby z niego skorzystać, wystarczy posiadać konto Google Ads.

Panel narzędzia Google Keyword Planner.


Answerthepublic.com - narzędzie do doboru słów kluczowych

To jest z kolei bezpłatne narzędzie, które pomoże Ci znaleźć tematy na artykuły oraz frazy typu long-tail. Gdy wpiszesz w wyszukiwarce narzędzia dowolne słowo, Answer the Public wygeneruje dla Ciebie zestawienie fraz, które będzie ułożone w formę mapy myśli. Dodatkowo, przygotowana jest również lista alfabetycznie posegregowanych fraz. To narzędzie przyda Ci się nie tylko, gdy poszukujesz słów kluczowych do artykułu, ale również przy poszukiwaniu inspiracji do tworzenia treści.

Panel narzędzia Answerthepublic.com.


Keywords Explorer by Ahrefs - narzędzie do doboru słów kluczowych

To rozbudowane narzędzie SEO, w którego funkcjach znajduje się również możliwość generowanie listy słów kluczowych. Poza przedstawieniem szeregu skutecznych fraz Ahrefs dostarczy Ci również informację dotyczącą m.in. jaka jest średnia liczba wyszukiwań frazy, jakie strony są najwyższe widoczny w wynikach wyszukiwania na tę frazę itp. Ahrefs to profesjonalne, bardzo rozbudowane narzędzie marketingowe, które jest często wykorzystywane w agencjach SEO. Jest to narzędzie płatne i wiele osób odstrasza jego cena, ale możesz wykorzystać 14-dniowy okres próbny, aby sprawdzić, czy to rozwiązanie dla Ciebie.

Chcesz poprawić pozycję swojej strony w wynikach Google?

Dowiedz się więcej o tym narzędziu z naszego wcześniejszego wpisu blogowego:

Panel narzędzia Keywords Explorer by Ahrefs.


Senuto - narzędzie do doboru słów kluczowych

Jest to kolejne specjalistyczne narzędzie marketingowe, które zostało stworzone z myślą o osobach zajmujących się pozycjonowaniem stron internetowych i specjalistów kampanii Google Ads. Jest to płatne narzędzie, ale za to zapewnia szereg przydatnych funkcji, które pomagają skuteczniej realizować działania SEO i SEM. Wśród wielu funkcji dostępnych w Senuto znajduje się również narzędzie do wyszukiwania słów kluczowych oraz synonimów. Dużą zaletą tego narzędzia jest fakt, że przedstawia bardzo trafne sugestie fraz w języku polskim.

Panel narzedzia Senuto.


Surfer - narzędzie do doboru słów kluczowych

To polskie narzędzie, z którego korzystają agencje SEO w Polsce i na świecie. Jest świetnym wsparciem podczas poszukiwania fraz. Pozwala na wyszukiwanie słów kluczowych dostosowanych do różnych krajów. Narzędzie Keyword Research w Surferze przedstawi Ci poziom popularności interesującej Cię frazy, ale także wskaże szereg powiązanych słów kluczowych i poziom ich powiązania tematycznego. Dużą zaletą tego narzędzia jest to, że świetnie sobie radzi z wyszukiwaniem fraz typu long tail. Surfer to płatne narzędzie, ale z wersji demo tego narzędzia możesz skorzystać nawet za 1$.

 


Ubersuggest - narzędzie do doboru słów kluczowych

To narzędzie, które pomoże Ci nie tylko znaleźć świetne słowa kluczowe, ale również przedstawi chętnie czytane przez użytkowników sposoby na realizację wybranego tematu. Możesz tutaj znaleźć inspirację na tworzenie własnego contentu. W Ubersuggest znajdziesz informację o liczbie wyszukiwań danej frazy, jej poziomie trduności, a także informację o CPC z wykresem trendu. Ubersuggest był bezpłatnym narzędziem, ale zmieniło się to wraz z rozwojem platformy (możesz tam również sprawdzić poziom ruchu oraz liczbę linków przychodzących do witryny). Mimo to nadal możesz skorzystać z tzw. wersji demo, czyli z możliwości zrealizowania trzech darmowych wyszukiwań dziennie. Ubersuggest zapewnia również siedmiodniowy okres próbny.

Panel narzędzia Ubersuggest.


Semstorm - narzędzie do doboru słów kluczowych

Panel Semstorm jest podzielony na kilka zaawansowanych funkcji, jedną z nich jest funkcja Słowa kluczowe. Sprawdzisz tam, czego szukają Twoi klienci w wynikach wyszukiwania Google, a także uzyskasz sugestie z różnych źródeł (wyszukiwarek, witryn e-commerce, serwisów wideo). Uzyskasz tam najświeższe dane w trybie rzeczywistym, a przedstawiane sugestie fraz są bardzo rozbudowane. Warto wiedzieć, że narzędzie do wyszukiwania słów kluczowych w Semstorm jest dostępne za darmo.

Panel narzędzia Semstorm.

Jeśli żadne z wymienionych wyżej narzędzi Ci nie odpowiada, możesz znaleźć więcej propozycji w naszym artykule dedykowanym narzędziom do doboru fraz:


Narzędzia dla copywritera do tworzenia treści

Aby tworzyć treść przyjazną wyszukiwarce Google, warto wesprzeć się specjalnie przygotowanymi do tego narzędziami. Na rynku są dostępne narzędzia, które nie tylko ocenią poziom przygotowanego tekstu, ale również zasugerują Ci ewentualne zmiany.


Semstorm - narzędzie do tworzenia treści

Jest to wielofunkcyjne narzędzie, które wesprze copywriterów zarówno przy doborze słów kluczowych, jak i przy samej optymalizacji treści pod SEO. Panel narzędzia składa się z: tytułu, słów kluczowych i samej treści. Narzędzie ocenia dostosowanie przygotowanej treści do standardów SEO i sugeruje alternatywne rozwiązania, na przykład inne słowa kluczowe. Edytor dostarcza również danych dotyczących liczbę znaków, słów, zdań, paragrafów oraz stron. Warto podkreślić, że tekst można przekopiować z narzędzia na dowolną stronę internetową bez straty formatowania.

Chcesz sprawdzić skuteczność swojej kampanii seo?


Surfer - narzędzie do do tworzenia treści

Surfer świetnie sprawdzi się do tworzenia dobrze zoptymalizowanej treści. Przydatną funkcją dla copywriterów jest Content Editor, gdzie możesz tworzyć treści zgodne z praktykami SEO. Podczas pisania tekstu w panelu będzie Ci się wyświetlać informacja o poziomie nasycenia treści frazami (z podziałem na frazy główne i drugorzędne). Edytor generuje także sugestie o strukturze tekstu, tak, aby był on dopasowany do wymagań algorytmów wyszukiwarek.

Panel funkcji Content Editor w narzędziu Surfer SEO.


Narzędzia dla copywritera SEO do sprawdzania poprawności językowej

Jednym z czynników rankingowych Google jest jakość przygotowanej treści. Nie możesz skupiać się na ilości przygotowanej treści i nie zwracać uwagi na to, czy piszesz w sposób składny, poprawny i czy nie nadużywasz wykorzystania słów kluczowych (tzw. Keyword stuffing). Poniżej omawiamy trzy świetne narzędzia, które pomogą Ci dbać o jakość treści i poprawność językową.


Ortograf - narzędzie do sprawdzania poprawności językowej

To uwielbiane narzędzie przez wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób pracują z treścią. Ortograf jest darmowym korektorem tekstu, a jego baza dla języka polskiego została wyposażona w ponad tysiąc reguł językowych. Dzięki temu z łatwością wyłapie większość błędów w treści i zasugeruje zmianę. Program doskonale radzi sobie z błędami ortograficznymi, interpunkcyjnymi, a także stylistycznymi i fonetycznymi. Warto wiedzieć, że Ortograf nie ogranicza się wyłącznie do weryfikacji tekstów w języku polskim, obsługuje on aż 28 języków.

Panel narzędzia Ortograf.


Language Tool - narzędzie do sprawdzania poprawności językowej

To narzędzie, które swoją funkcjonalnością jest bardzo podobne do Ortografa. Różnicą jest jednak fakt, że Language Tool możesz wykorzystywać w formie wtyczki w przeglądarce Chrome. To narzędzie również obsługuje 28 języków i świetnie sobie radzi z wykrywaniem różnego typu błędów w tekście.

Panel narzędzia Language Tool. Źródło: https://languagetool.org/pl


WordCounter.net - narzędzie do sprawdzania ilości słów kluczowych

Niektórzy copywriterzy mają tendencję do nadużywania słów kluczowych w tekście. Należy jednak pamiętać, że Google uznaje takie działanie za Black Hat SEO i może to spowodować spadek widoczności strony w wynikach wyszukiwania. Warto trzymać rękę na pulsie - narzędzie WordCounter.net wskaże, jak często wybrane słowa powtarzają się w Twojej treści. Co więcej, pomoże Ci on liczyć znaki ze spacjami, słowa, zdania, akapity itp.

Panel narzędzia Word Counter. Źródło: https://wordcounter.net/


Narzędzia dla copywritera SEO z darmowymi grafikami

Choć wydaje się to niewiarygodne to wciąż wielu copywriterów zapomina o tym, że nie może wykorzystywać dowolnych zdjęć znalezionych w sieci. Aby wzbogacić swój artykuł o grafiki, a jednocześnie nie łamać prawa autorskiego, należy korzystać z banków darmowych zdjęć.

Szukasz skutecznej reklamy dla sklepu?


Pixabay - darmowy bank zdjęć

To szeroko rozbudowana platforma (dostępna w formie aplikacji i strony internetowej), na której znajdziesz zarówno zdjęcia, jak i nagrania wideo, ilustrację i muzykę w wybranej przez siebie tematyce. Są one wolne od praw autorskich, więc możesz je swobodnie wykorzystywać przy tworzeniu swoich treści.

Panel strony Pixabay.


Pexels - darmowy bank zdjęć

To kolejne darmowe narzędzie, które jest wypełnione wieloma zdjęciami i filmami w różnej tematyce. Dzięki zwolnieniu ich z praw autorskich, możesz je wykorzystywać na swojej stronie internetowej lub stronie klienta. W witrynie masz dostępnych wiele filtrów, które pomogą Ci znaleźć grafiki w interesującej Cię orientacji i rozmiarze.

Panel strony Pexels.


Canva - darmowy edytor zdjęć

Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie również z Canvy. Pozwala ona na realizację różnorodnych grafik na bardzo wysokim poziomie. Większość funkcji w Canvie jest dostępna za darmo, ale możesz wykupić również dostęp do wersji premium. W Canvie masz również dostęp do wielu grafik, ilustracji, animacji i zdjęć, które możesz swobodnie wykorzystać w swojej pracy.


Narzędzia dla copywritera SEO do pobudzenia kreatywności

Praca twórcza ma to do siebie, że czasami trudno jest zebrać swoje myśli i pokonać blokadę pisarską. W sieci jest dostępnych kilka darmowych, ciekawych narzędzi, które pomogą Ci nadać swojej pracy tempo i nie zatrzymywać swojego działania nawet w te dni, które są szczególnie trudne.

Jak szybko zwiększyć widoczność swojej strony w sieci?


Blank Page - narzędzie do pobudzenia kreatywności

Znasz metodę pustej kartki? To często wykorzystywany sposób do pobudzenia kreatywności wśród pisarzy - odcinasz się od wszystkich rozpraszaczy, siadasz przed pustą kartką i piszesz w określonym czasie wszystko, co Ci podpowie głowa. Blank Page to multimedialny odpowiednik tej metody. W narzędziu masz przed sobą pustą przestrzeń (warto włączyć pełnoekranowy, żeby nie widzieć pozostałych zakładek w oknie przeglądarki), którą musisz wypełnić słowami. Możesz skorzystać z funkcji określenia limitu czasowego i określenia ilości słów, które musisz w tym czasie napisać.

Prosty, minimalistyczny edytor tekst Blank Page.


Dangerous writing prompt - narzędzie do pobudzenia kreatywności

Jeśli pozbycie się rozpraszaczy nie wystarczy Ci do tego, żeby skupić się na pisaniu, spróbuj narzędzia, które dodaje do pisania trochę adrenaliny. Dangerous writing prompt od Squibler to narzędzie, w którym określasz czas, który chcesz poświęcić na nieprzerwane pisanie lub liczbę słów, którą chcesz stworzyć. Haczykiem jest jednak to, że narzędzie wymusza na Tobie ciągłe pisanie - jeśli zatrzymasz się chociaż na chwilę, cały napisany przez Ciebie tekst znika. Dopiero, gdy dotrzesz do określonego przez siebie limitu, możesz zrobić sobie pauzę. Później możesz pochylić się nad korektą napisanego tekstu. Brzmi stresująco? Tak właśnie jest! Jednak dzięki tej metodzie nie masz czasu na szukanie wymówek - po prostu siadasz i tworzysz. To świetny sposób na rozgrzewkę przed napisaniem całego artykułu.

Narzędzie Dangerous writing prompt od Squibler - moment znikania tekstu.


Pomodoro timer - narzędzie do pobudzenia kreatywności

Czasami dobrym pomysłem na pobudzenie się do pracy jest zapewnienie sobie widma nagrody - w tym może pomóc technika Pomodoro. Jest to system pracy, który polega na odliczaniu sobie bloków czasowych na pracę i na przerwę. Według tej zasady powinno się pracować nieprzerwanie przez 25 minut, a następnie skorzystać z 5 minut przerwy. Po zrealizowaniu czterech takich bloków czasowych możesz zrobić sobie 15 minut przerwy. W sieci jest dostępnych wiele darmowych stron i wtyczek, które odmierzają czas według tej metody.

Przykładowe narzędzie wykorzystujące metodę Pomodoro.


Narzędzia dla SEO copywriterów do skutecznego tworzenia treści. Podsumowanie

Praca copywritera potrafi być przytłaczająca, jednak można ją sobie ułatwić na wiele sposobów. Warto wykorzystywać narzędzia, które są dedykowane właśnie tego typu pracy, aby realizować swoje zadania nie tylko sprawniej, ale również skuteczniej.

 

Poznaj historie sukcesu naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 500 pozytywnych opinii w Google i 70 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: Google i Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Aleksandra Boniecka
Aleksandra Boniecka

Specjalistka ds. marketingu internetowego. Ukończyła szereg szkoleń z zakresu SEO, copywritingu, Google Ads oraz content marketingu. Ma doświadczenie w pracy z marketingiem internetowym zarówno w agencji, jak i jako freelancerka. Jest absolwentką studiów na kierunku Komunikacja i Psychologia w Biznesie. Regularnie weryfikuje swoją wiedzę czytając polskie i zagraniczne blogi o marketingu internetowym, a także biorąc udział w kolejnych kursach. Treści, które publikuje, zawsze opiera o najnowsze informacje z branży. Do tworzenia artykułów wykorzystuje takie sprawdzone narzędzia marketingowe np. SENUTO, Ahrefs i SEMSTORM.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Narzędzia dla SEO copywriterów do skutecznego tworzenia treści

Średnia ocen użytkowników4.85 na podstawie 73 głosów

UDOSTĘPNIJ