SEO Prasówka z Widocznym - listopad 2020
Listopad nie pozwolił nam popaść w jesienny marazm. W wyszukiwarce Google zapowiedziano spore zmiany! Nie zabrakło też zaskakujących danych na temat branży SEO.
Sami sprawdźcie, o jakich ciekawostkach mowa. Zapraszamy do listopadowy przegląd prasowy!
Senuto na mobile
Fani i stali użytkownicy Senuto. W końcu powstała mobilna wersja narzędzia!
- Senuto na androida: https://cstu.io/159357
- Senuto na IOS: https://cstu.io/4fdbba
Konsumenci w czasie pandemii
Google udostępnił 27-stronnicowy przewodnik z danymi, które opisującą ostatnie zmiany w zachowaniu konsumentów. Dokument może być szczególnie przydatnych dla tych, którzy planują już kampanie świąteczne.
Hakerzy Google Moja Firma
W ciągu ostatnich miesięcy można było zaobserwować dużą aktywność hakerów próbujących uzyskać prawo własności do firmowych kont Google. Jeśli otrzymasz maila z ostrzeżeniem, że „Ktoś zażądał własności do Twojego konta w Google Moja Firma”, najlepiej odrzuć i zignoruj go.
Wzrost wydatków na reklamy w Google
Mimo pandemii (a może właśnie przez nią) wydajemy więcej na promocję w sieci. Według danych zebranych przez eMarketer wydatki na reklamy w wyszukiwarce odnotowują szacunkowy wzrost o 5,9% w 2020 roku!
Nowe zakładki w Google
Wygląda na to, że Google testuje nowe zakładki podkategorii w wynikach wyszukiwania: Overview | Stores | Videos | Reviews". Sądzicie, że ułatwi to nawigację?
Duplikacja treści nie szkodzi?
Duplikacja treści nie wpływa na ranking w Google? Jeśli to na Twojej stronie znajduje się oryginalna treść, nic się nie martw. Według John Mueller „inne osoby kopiujące Twoje treści nie mogą być powodem obniżenia pozycji Twojej witryny”.
Linki kontekstowe w Google
Google testuje wiele linków kontekstowych w jednym wyniku z polecanym fragmentem. Linki mają pojawiać się na frazach, które według Google wymagają dokładniejszego wyjaśnienia.
Jak działa nagłówek H1?
Nagłówki H1 to o jeden z najwcześniej znanych czynników rankingowych Google. Jednak z biegiem lat sposoby ich używania ewoluowały. Niektórzy do tej pory myślą, że jeśli nagłówek H1 jest silniejszy od H2, H3, to jego kilkukrotne użycie może wysłać silniejszy sygnał słowa kluczowego. Ale to nieprawda, nie tak działa ranking...