Co warto wiedzieć o sztucznej inteligencji? Garść statystyk AI w 2024!

Co warto wiedziec o sztucznej inteligencji
Spis treści

• Najważniejsze statystyki wielkości rynku sztucznej inteligencji

• Wdrażanie sztucznej inteligencji do firm - istotne statystyki

• Statystyki sztucznej inteligencji w miejscach pracy

• Statystyki etyki AI

• Sztuczna inteligencja w marketingu, obsłudze klienta i sprzedaży

• Podsumowanie

W obliczu nieustannie rozwijającej się technologii sztuczna inteligencja stała się tematem rozmów na całym świecie – od sal konferencyjnych po kuchenne stoły. W 2023 roku, AI nie jest już tylko futurystyczną wizją, ale codzienną rzeczywistością, która kształtuje sposób, w jaki pracujemy, uczymy się i żyjemy. Ale jak naprawdę wygląda świat w erze AI? Sprawdź najświeższe dane i analizy, które pomogą Ci zrozumieć obecną sytuację na rynku sztucznej inteligencji.

Z tego artykułu dowiesz się:

 • jakie są najnowsze dane dotyczące rynku sztucznej inteligencji,
 • jak wyglądają statystyki dotyczące AI w miejscach pracy,
 • jak sztuczna inteligencja się rozwija,
 • jakie są najważniejsze statystyki dotyczące marketingu i sztucznej inteligencji.

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54


Najważniejsze statystyki wielkości rynku sztucznej inteligencji

Żyjemy w czasach, gdy sztuczna inteligencja przestaje być tylko fascynującym konceptem naukowym i staje się potężnym motorem napędzającym globalną gospodarkę. Sprawdź, jak wielki jest rynek sztucznej inteligencji, jakie są jego prognozy wzrostu na przyszłość, a także jak rozwija się adaptacja tej technologii przez organizacje na całym świecie:

 • Globalny rynek sztucznej inteligencji jest obecnie wart 136,6 miliardów dolarów

Według najnowszych badań z 2022 roku wartość globalnego rynku sztucznej inteligencji wynosi obecnie 136,6 miliarda dolarów. Wzrost ten jest podyktowany zwiększającą się liczbą praktycznych zastosowań technologii AI, takich jak tworzenie treści czy samochody autonomiczne (2023, https://www.grandviewresearch.com/industry-analysis/artificial-intelligence-ai-market).

 • Oczekuje się, że do 2030 r. światowy rynek sztucznej inteligencji osiągnie 1,81 biliona dolarów

Przewiduje się dynamiczny rozwój rynku AI w najbliższej dekadzie. Oczekuje się, że do 2030 roku wartość rynku osiągnie 1,81 biliona dolarów, co oznacza ponad 13-krotny wzrost w stosunku do obecnych wartości, z roczną stopą wzrostu (CAGR) na poziomie 38,1% (2023, https://www.grandviewresearch.com/industry-analysis/artificial-intelligence-ai-market).

 • Globalne roczne przychody rynku oprogramowania AI wynoszą obecnie ponad 50 miliardów dolarów

Analizując globalne przychody z rynku oprogramowania AI, można zauważyć imponujący wzrost. W 2018 roku przychody te wynosiły 10,1 miliarda dolarów, a przewiduje się, że w 2025 roku wzrosną do 126 miliardów dolarów, co potwierdza przyspieszenie inwestycji i rozwoju w tej dziedzinie (2023, https://omdia.tech.informa.com/topic-pages/artificial-intelligence).

 • ChatGPT osiągnął 1 milion użytkowników w 5 dni

Platforma ChatGPT również odnotowała imponujące wyniki, osiągając 1 milion użytkowników w ciągu zaledwie pięciu dni od startu pod koniec 2022 roku. Natomiast na początku 2023 roku miała już ponad 100 milionów użytkowników miesięcznie (2023, https://www.statista.com/chart/29174/time-to-one-million-users/). Sprawdź ciekawe statystyki dotyczące ChatGPT!

 • 9 na 10 organizacji używa sztucznej inteligencji, aby zapewnić sobie przewagę konkurencyjną nad rywalami

Z badania wynika, że 87% globalnych organizacji uznaje technologie AI za kluczowe dla osiągnięcia przewagi nad konkurencją, co stanowi wzrost o 12% w porównaniu z poprzednim rokiem (2023, https://web-assets.bcg.com/1e/4f/925e66794465ad89953ff604b656/mit-bcg-expanding-ai-impact-with-organizational-learning-oct-2020-n.pdf).


Wdrażanie sztucznej inteligencji do firm - istotne statystyki

W ostatnich latach sztuczna inteligencja przenika przez wiele sektorów przemysłu, radykalnie zmieniając sposób, w jaki działają firmy. Od służby zdrowia po produkcję, od obsługi klienta po marketing, AI nie tylko optymalizuje procesy, ale także otwiera nowe możliwości rozwoju. Poznaj kluczowe obszary, w których wdrożenie sztucznej inteligencji już teraz wywiera znaczący wpływ na efektywność operacyjną oraz strategiczne podejmowanie decyzji przez przedsiębiorstwa:

 • W latach 2015-2019 liczba firm korzystających z usług AI wzrosła o 270%

W ostatniej dekadzie zaobserwowaliśmy rewolucję w zakresie adaptacji sztucznej inteligencji przez firmy na całym świecie. W latach 2015-2019, odsetek organizacji wykorzystujących lub planujących wdrożenie AI wzrósł imponująco o 270%. W 2015 roku tylko 10% organizacji eksplorowało możliwości AI, do 2019 roku liczba ta skoczyła do 37%, co świadczy o szybkim tempie rozwoju tej technologii (2023, https://www.gartner.com/en/newsroom/press-releases/2019-01-21-gartner-survey-shows-37-percent-of-organizations-have). Sprawdź, jak sztuczna inteligencja zmieni marketing internetowy!

 • Około 4 na 10 organizacji planuje wykorzystanie sztucznej inteligencji

Najnowsze badania wskazują, że 39% przedsiębiorstw jest przygotowanych na rozwój w dziedzinie sztucznej inteligencji, co wskazuje na coraz większe przekonanie do zastosowania nowych technologii (2023, https://www.adobe.com/content/dam/dx/us/en/products/experience-platform/pdfs/2019-econsultancy-and-adobe-digital-trends-report-financial-services.pdf).

 • Do 2025 r. prawie 100 milionów obywateli będzie pracować w przestrzeni AI

Zapotrzebowanie na pracowników w obszarze sztucznej inteligencji rośnie równie dynamicznie, jak samo zainteresowanie tą technologią. Według prognoz, do roku 2025 rynek pracy w branży AI może wymagać aż 97 milionów osób, które zajmą się rozwojem tego sektora (2023, https://www3.weforum.org/docs/WEF_Future_of_Jobs_2020.pdf)

 • Do końca dekady Chiny będą stanowić ponad jedną czwartą światowego rynku sztucznej inteligencji

Szacuje się, że do końca obecnej dekady Chiny uzyskają ponad jedną czwartą udziału w światowym rynku sztucznej inteligencji, osiągając imponujący poziom 26,1%. To podkreśla rosnące znaczenie Azji jako centrum innowacji w dziedzinie AI (2023, https://www.globenewswire.com/en/news-release/2021/06/28/2253975/0/en/Global-Artificial-Intelligence-Market-Size-2021-Rise-at-35-6-CAGR-Will-Grow-to-USD-299-64-Billion-by-2026-Facts-Factors.html).

 • Około 4 na 5 firm uważa sztuczną inteligencję za najwyższy priorytet w swojej strategii biznesowej

Większość firm, dokładniej 83%, uznaje sztuczną inteligencję za kluczowy element swojej strategii rozwoju. Wśród najpopularniejszych zastosowań AI w biznesie znajdują się zautomatyzowane e-maile i chatboty, które są często pierwszymi krokami firm w kierunku digitalizacji komunikacji (2023, https://www.forbes.com/sites/falonfatemi/2019/05/29/3-ways-artificial-intelligence-is-transforming-business-operations/?sh=5c4d06616036).

Jakie jest obecne wykorzystanie sztucznej inteligencji w firmach?

 • 7% firm rozważa wdrożenie AI,
 • 14% testowało AI z ograniczonym sukcesem,
 • 21% ma obiecujące wyniki wstępnych testów i rozważa skalowanie projektów,
 • 25% posiada procesy w pełni obsługiwane przez AI i aktywnie je wykorzystuje,
 • 33% rozpoczęło implementację AI w ograniczonym zakresie.

 

 • 80% właścicieli sklepów detalicznych spodziewa się, że ich firmy wdrożą automatyzację przy pomocy sztucznej inteligencji do 2025 r.

Do roku 2025, 80% liderów branży detalicznej przewiduje, że ich przedsiębiorstwa wdrożą automatyzację opartą na sztucznej inteligencji, co wskazuje na rosnącą tendencję do wykorzystywania nowych technologii w celu optymalizacji działań w sklepach internetowych (2023, https://www.analyticsinsight.net/80-of-companies-will-adopt-intelligent-automation-by-2025/).

 • Około 17 na 20 właścicieli firm stwierdziło, że sztuczna inteligencja będzie główną technologią w ich firmach

W badaniu przeprowadzonym wśród właścicieli firm, 86% z nich wskazuje, że sztuczna inteligencja stała się technologią powszechnie akceptowaną i stosowaną w ich firmach, co świadczy o szybkiej integracji AI z codziennymi operacjami biznesowymi (2023, https://www.pwc.com/us/en/tech-effect/ai-analytics/ai-business-survey.html)

 • Oczekuje się, że sztuczna inteligencja poprawi produktywność pracowników o 40%

Prognozuje się, że sztuczna inteligencja może zwiększyć produktywność pracowniczą aż o 40% do roku 2035, co pokazuje potencjalne możliwości AI w zmienianiu tradycyjnych modeli pracy i zwiększaniu efektywności (2023, https://www.pwc.com/us/en/tech-effect/ai-analytics/ai-business-survey.html).

 • Technologia rekomendacji Netflixa generuje 1 miliard dolarów przychodów rocznie

Netflix jest wzorcowym przykładem przedsiębiorstwa, które osiągnęło znaczące korzyści finansowe dzięki implementacji sztucznej inteligencji. Dzięki algorytmom rekomendacji firma jest w stanie generować dodatkowy przychód szacowany na 1 miliard dolarów rocznie (2023, https://www.businessinsider.com/netflix-recommendation-engine-worth-1-billion-per-year-2016-6?IR=T).

 • Dane pokazują, że najlepszym asystentem głosowym pod względem dokładności jest Asystent Google

Asystent Google ustanawia standard w branży asystentów głosowych, osiągając imponującą dokładność rozpoznawania poleceń na poziomie 98%, co stawia go na czele konkurencji, pośród takich rywali jak Siri od Apple oraz Cortana od Microsoft (2023, https://deepwatermgmt.com/annual-digital-assistant-iq-test/).

 • Ponad połowa organizacji telekomunikacyjnych korzysta z chatbotów

Ponad połowa firm z sektora telekomunikacyjnego, dokładniej 52%, wdraża chatboty jako narzędzie do zwiększenia produktywności, wykorzystując je w różnych obszarach swojej działalności (2023, https://www.gartner.com/en/newsroom/press-releases/2019-01-21-gartner-survey-shows-37-percent-of-organizations-have).

 • Najnowsze dane wskazują na znaczne przyspieszenie wdrażania funkcji wykorzystujących sztuczną inteligencję

Istotnym trendem w wykorzystaniu sztucznej inteligencji w biznesie jest stosowanie jej do tworzenia spersonalizowanych rekomendacji produktowych, które są oparte na przewidywaniu zachowań konsumentów (2023, https://www.gartner.com/en/newsroom/press-releases/2019-07-15-gartner-survey-reveals-leading-organizations-expect-t).

 • Prawie połowa wszystkich firm korzysta z jakiejś formy uczenia maszynowego, analizy danych lub sztucznej inteligencji

Niemal połowa wszystkich przedsiębiorstw, czyli 48%, integruje uczenie maszynowe, analizę danych i narzędzia AI, aby poprawić dokładność i jakość swoich danych (2023, https://www.oreilly.com/radar/the-state-of-data-quality-in-2020/#:~:text=Almost%20half%20(48%25)%20of,to%20address%20data%20quality%20issues).

 • Samochody autonomiczne napędzane sztuczną inteligencją generują ponad 170 miliardów dolarów rocznych przychodów na całym świecie

Sektor samochodów autonomicznych rośnie w siłę, generując znaczące globalne przychody, które sięgają 173 miliardów dolarów rocznie, co wskazuje na duży potencjał i zainteresowanie rynkiem (2023, https://www.marketwatch.com/story/beyond-tesla-7-stocks-driving-the-autonomous-car-revolution-2017-07-19).

 • Tylko 7% osób ufa chatbotom przy składaniu wniosku

Mimo rosnącej obecności chatbotów tylko 7% użytkowników deklaruje zaufanie do nich podczas składania wniosków, co kontrastuje z 49% osób, które wykazują zaufanie do porad rzeczywistych ekspertów (2023, https://www.accenture.com/us-en/insights/insurance/guide-insurance-customers-safety-well-being).

 • Około 1 na 3 pracowników służby zdrowia korzysta obecnie z systemów komputerowych do wspomagania diagnozy

W obecnej praktyce medycznej blisko jedna trzecia (38%) pracowników sektora zdrowia wykorzystuje systemy komputerowe do wspierania procesów diagnostycznych, co pokazuje rosnącą rolę technologii w medycynie (2023, https://www.gartner.com/en/industries/healthcare-providers-digital-transformation).

 • Sztuczna inteligencja pomaga firmom produkcyjnym osiągać lepsze wyniki niż konkurencja

Firmy produkcyjne, które implementują sztuczną inteligencję, odnotowują o 12% lepsze wyniki w porównaniu do tych, które nadal polegają wyłącznie na metodach tradycyjnych, co dowodzi, że AI stanowi przewagę konkurencyjną w tej branży (2023, https://news.microsoft.com/en-gb/2019/10/01/financial-sector-leading-the-way-in-using-ai-microsoft-report-reveals/)

 • Do 2025 r. 19 na 20 interakcji z klientami będzie wspomaganych sztuczną inteligencją

Prognozy wskazują, że do 2025 roku aż 95% interakcji z klientami w branży detalicznej będzie wspomaganych przez sztuczną inteligencję, co oznacza, że AI zastąpi większość komunikacji prowadzonej przez ludzi, zarówno online, jak i telefonicznie (2023, https://aibusiness.com/automation/ai-will-power-95-of-customer-interactions-by-2025).

Dowiedz się więcej o zastosowaniu sztucznej inteligencji w marketingu internetowym:

Chcesz poprawić widoczność swojej strony w Google? Postaw na pozycjonowanie


Statystyki sztucznej inteligencji w miejscach pracy

Sztuczna inteligencja przenika do miejsc pracy na całym świecie, radykalnie zmieniając tradycyjne podejście do biznesu. AI oferuje innowacyjne rozwiązania, które przekształcają codzienne działania służbowe, zwiększają produktywność i pozwalają na efektywne zarządzanie zasobami ludzkimi. Poniższe dane rzucają światło na różnorodne aspekty wdrażania AI w przestrzeni zawodowej, podkreślając zarówno jej korzyści, jak i wyzwania, z którymi się wiąże:

 • 82% liderów w biznesie uważa, że ​​używanie sztucznej inteligencji do odpisywania współpracownikom jest w porządku

Większość liderów biznesu akceptuje i popiera wykorzystanie sztucznej inteligencji w komunikacji między pracownikami, przy czym 82% z nich nie widzi przeszkód w użyciu AI do formułowania odpowiedzi dla współpracowników. Tylko około 9% wyraża opinię, że takie działanie jest nieodpowiednie, podczas gdy równie wielu uważa, że akceptowalność takich narzędzi zależy od kontekstu wiadomości (2023, https://tech.co/news/business-leaders-blame-ai-mistakes)

 • Narzędzia takie jak ChatGPT poprawiają wydajność pracowników o 66% w operacjach biznesowych

Wpływ AI na wydajność pracy jest znaczący, jak pokazały 3 studia przypadku dotyczące różnych profesji, gdzie użycie narzędzi AI typu ChatGPT skutkuje znacznym wzrostem efektywności. Przykładowo, sprzedawcy obsługują o prawie 14% więcej klientów, specjaliści biznesowi przygotowują o 59% więcej dokumentacji, a programiści kodują o ponad 126% więcej projektów, dzięki wspomaganiu przez sztuczną inteligencję (2023, https://www.nngroup.com/articles/ai-tools-productivity-gains/). Dowiedz się, jak pisać lepsze prompty do ChatGPT!

 • 56% firm wskazuje „niedokładność” jako największe ryzyko, jakie sztuczna inteligencja stwarza dla ich organizacji

56% firm uznaje „niedokładność” AI za największe ryzyko dla ich operacji biznesowych, choć inne obawy, takie jak cyberbezpieczeństwo i ochrona własności intelektualnej, także są istotne. Wskazuje to na potrzebę dalszego rozwoju i monitorowania technologii AI (2023, https://www.mckinsey.com/~/media/mckinsey/business%20functions/quantumblack/our%20insights/the%20state%20of%20ai%20in%202023%20generative%20ais%20breakout%20year/the-state-of-ai-in-2023-generative-ais-breakout-year_vf.pdf).

 • 22% firm wdrożyło sztuczną inteligencję przede wszystkim w celu rozwiązania problemu niedoboru pracowników

Raport IBM wskazuje, że 22% firm zastosowało AI głównie w celu zaradzenia niedoborom kadrowym, podczas gdy inni zwracają uwagę na czynniki takie jak presja środowiskowa (20%) oraz konkurencja rynkowa (31%) (2023, https://www.ibm.com/watson/resources/ai-adoption).

 • 65% firm wykorzystuje sztuczną inteligencję wewnętrznie, a 74% ją testuje

65% firm już wykorzystuje sztuczną inteligencję wewnątrz swoich struktur organizacyjnych, a 74% prowadzi testy tej technologii. Tylko mała część firm nie zdecydowała się jeszcze na przetestowanie możliwości, jakie sztuczna inteligencja może im zaoferować (2023, https://www2.deloitte.com/us/en/pages/about-deloitte/articles/technology-trust-ethics-annual-report.html).


Statystyki etyki AI

Kwestie etyki stosowania sztucznej inteligencji stają się coraz bardziej istotne dla liderów biznesowych, pracowników oraz konsumentów. Zrozumienie społecznych, środowiskowych i biznesowych wątpliwości wdrażania AI jest ważne dla zrównoważonego i odpowiedzialnego wykorzystania tej technologii. Poniżej przedstawiamy zestawienie najnowszych danych, które przedstawiają obecne postawy i wyzwania związane z etycznymi aspektami AI:

 • 68% liderów w biznesie uważa, że ​​używanie przez pracowników narzędzi AI bez zgody przełożonego jest nieetyczne

Badanie przeprowadzone przez Tech.co wykazało, że aż 68% liderów biznesowych oczekuje, aby ich pracownicy uzyskiwali zgodę przed wykorzystaniem narzędzi sztucznej inteligencji w pracy. Mimo to, 12,3% respondentów nie widzi potrzeby uzyskiwania takiej zgody, oczekując od pracowników inicjatywy w korzystaniu z AI (2023, https://tech.co/news/business-leaders-blame-ai-mistakes).

 • Szkolenie jednego dużego języka AI powoduje taką samą emisję dwutlenku węgla, co 5 samochodów w ciągu całego ich funkcjonowania

W kontekście wpływu na środowisko, szkolenie zaawansowanych modeli AI, takich jak ChatGPT, może wygenerować znaczne ilości dwutlenku węgla – porównywalne z emisją CO2 przez pięć samochodów przez cały okres ich użytkowania (2023, https://www.technologyreview.com/2019/06/06/239031/training-a-single-ai-model-can-emit-as-much-carbon-as-five-cars-in-their-lifetimes/#:~:text=They%20found%20that%20the%20process,suspected%20for%20a%20long%20time).

 • 76% konsumentów jest zaniepokojonych dezinformacją generowaną przez technologię opartą na sztucznej inteligencji

Wg Forbes, 76% konsumentów wyraża niepokój związany z dezinformacją tworzoną przez narzędzia sztucznej inteligencji, a ponad połowa ankietowanych nie jest pewna, czy potrafi rozróżnić treści generowane przez AI od tych tworzonych przez człowieka (2023, https://www.forbes.com/advisor/business/artificial-intelligence-consumer-sentiment/).

 • 56% pracowników nie wie lub nie jest pewnych, czy w ich organizacjach obowiązują standardy etyczne określające zasady stosowania AI

Według badania Deloitte, 56% pracowników nie jest świadomych istnienia lub nie zna standardów etycznych dotyczących wykorzystania AI w ich organizacjach, co może stanowić potencjalne ryzyko obniżenia reputacji firm (2023, https://www2.deloitte.com/us/en/pages/about-deloitte/articles/press-releases/many-executives-uncertain-if-their-organizations-have-ethical-standards-for-generative-ai.html).

Szukasz szybkiej i skutecznej reklamy online? Przetestuj Google Ads


Sztuczna inteligencja w marketingu, obsłudze klienta i sprzedaży

Sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe zyskują na znaczeniu jako niezbędne narzędzia w marketingu, obsłudze klienta i działach sprzedaży. Dzięki zdolności do przetwarzania i analizy ogromnych ilości danych, AI umożliwia firmom dostosowanie strategii komunikacji, optymalizację procesów sprzedażowych i dostarczanie spersonalizowanych doświadczeń klientom. Sprawdź, jak zastosowanie technologii sztucznej inteligencji przekłada się na konkretne korzyści biznesowe, zwiększając efektywność, zyski oraz satysfakcję klientów:

 • Działy marketingu i sprzedaży traktują sztuczną inteligencję oraz uczenie maszynowe jako priorytet w celu osiągnięcia sukcesu

Sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe są postrzegane jako klucz do większych sukcesów w branży, zwłaszcza w działach marketingu i sprzedaży, które przykładają do tych technologii o 40% większą wagę niż inne sektory. Zastosowanie AI w tych sektorach służy automatyzacji procesów i może znacząco przyczynić się do wzrostu przychodów firmy, usprawniając interakcje z klientem i generując więcej czasu dla przeciążonych zespołów (2023, https://www.forbes.com/sites/louiscolumbus/2019/09/08/state-of-ai-and-machine-learning-in-2019/?sh=4de08d151a8d).

 • Algorytmy sztucznej inteligencji zwiększają leady aż o 50%

Algorytmy sztucznej inteligencji mogą znacznie zwiększyć liczbę klientów – nawet o połowę. Co więcej, dzięki AI czas potrzebny na rozmowy telefoniczne może się skrócić, a koszty działalności firmy mogą spaść nawet o 60%. AI pomaga również odkrywać, które produkty przynoszą największy zysk i jakie są tendencje zakupowe klientów, dostarczając cenne wskazówki, które mogą usprawnić sprzedaż (2023, https://hbr.org/2016/06/why-salespeople-need-to-develop-machine-intelligence)

 • Około 4 na 10 marketerów uważa, że ​​e-mail marketing oparty na sztucznej inteligencji zwiększa przychody

W obszarze e-mail marketingu około 40% marketerów potwierdza wpływ sztucznej inteligencji na zwiększenie przychodów w firmie. Używając zaawansowanych narzędzi AI do personalizowania komunikacji i optymalizowania kampanii, marketerzy zyskują przewagę konkurencyjną, co znajduje odzwierciedlenie w wyższych wynikach sprzedaży (2023, https://www.statista.com/chart/17222/artificial-intelligence-marketing/).

Dowiedz się, jak ulepszyć komunikację z klientami w swojej firmie:


Co warto wiedzieć o sztucznej inteligencji? Garść statystyk AI w 2023! Podsumowanie

Na koniec, rok 2023 przynosi nam wyraźny obraz: sztuczna inteligencja jest teraz nie tylko trendem technologicznym, ale realną siłą kształtującą naszą codzienność. Wpływa na sposób, w jaki pracujemy, komunikujemy się i podejmujemy decyzje. Liczby i badania, które omówiliśmy, wskazują na to, że AI staje się coraz bardziej obecna i znacząca. Przed nami wyzwania, ale i niezliczone możliwości. To, jak wykorzystamy potencjał sztucznej inteligencji, zależy od naszych działań już teraz. Bądźmy więc świadomi i gotowi na zmiany, które niosą ze sobą te nowoczesne technologie.

Czy AI zastąpi niektóre zawody?
Down arrow

AI ma potencjał do automatyzacji pewnych zadań, ale niekoniecznie zastąpi wszystkich pracowników w ich obowiązkach. Wiele ról wymaga ludzkiego dotyku, empatii i zdolności do skomplikowanego rozwiązywania problemów, które AI obecnie nie może naśladować.

Jak sztuczna inteligencja wpływa na rynek pracy?
Down arrow

AI wprowadza zmiany w rynek pracy, automatyzując niektóre zadania i tworząc nowe rodzaje miejsc pracy. W niektórych branżach może to oznaczać redukcję tradycyjnych ról, podczas gdy w innych – pojawienie się nowych specjalności związanych z AI.

Czy AI może zwiększyć przychody firmy?
Down arrow

Tak, wiele firm już odnotowuje wzrost przychodów dzięki wdrożeniu sztucznej inteligencji, która może optymalizować procesy, zwiększać efektywność i personalizować oferty dla klientów.


Poznaj historie sukcesów naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 550 pozytywnych opinii w Google i 80 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: Google i Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Milena Masłowska
Milena Masłowska

Milena swoje doświadczenie w marketingu internetowym zdobywała, pracując na stanowisku copywriterki w agencji oraz jako freelancerka. Regularnie pogłębia wiedzę z zakresu content marketingu, SEO, czy Google Ads studiując na kierunku Copywriting jako narzędzie reklamy.

Jest absolwentką studiów na kierunku Filologia rosyjska, ze specjalizacją literaturoznawstwo. Ukończyła kursy marketingu internetowego, a na co dzień doszkala się, czytając blogi o promowaniu biznesu i poznaje nowe zagadnienia związane z Google Ads. Swoje treści opiera na najświeższych informacjach branżowych i danych pozyskanych z narzędzi takich jak Senuto, Semstorm i Ahrefs.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Co warto wiedzieć o sztucznej inteligencji? Garść statystyk AI w 2024!

Średnia ocen użytkowników4.99 na podstawie 135 głosów

UDOSTĘPNIJ