Co powinieneś wiedzieć o ChatGPT? 38 najważniejszych statystyk w 2023!

Co powinienes wiedziec o ChatGPT
Spis treści

• Ilu użytkowników korzysta z ChatGPT?

• Jak duży ruch generuje ChatGPT?

• Ile kosztuje utrzymanie ChatGPT?

• Ile kosztuje korzystanie z ChatGPT?

• Jak identyfikowane są treści tworzone przez ChatGPT?

• Jakie języki obsługuje ChatGPT?

• Gdzie jest dostępny ChatGPT?

• Statystyki dotyczące OpenAI

• Podsumowanie

Witaj w świecie ChatGPT - jednego z najbardziej zaawansowanych modeli językowych dostępnych na rynku! Jeżeli jesteś ciekawy, czym jest ChatGPT i jakie osiągnięcia ma na swoim koncie, to trafiłeś we właściwe miejsce. W tym artykule przedstawimy Ci najważniejsze statystyki na temat ChatGPT w 2023 roku. Poznaj zaskakujące szczegóły dotyczące funkcjonowania narzędzia i jego popularności na całym świecie.

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

  • Pozycjonowania
  • Kampanii Google Ads
  • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54


Ilu użytkowników korzysta z ChatGPT?

Prawdziwe osiągnięcie technologiczne można ocenić na wiele sposobów, ale jednym z najbardziej wymownych wskaźników jest liczba osób, które z niego korzystają. ChatGPT, stworzony przez OpenAI, szybko zyskał uznanie na całym świecie i jest obecnie jednym z najpopularniejszych modeli językowych. Sprawdź kluczowe statystyki, które pokazują skalę tego fenomenu:

1. ChatGPT ma obecnie ok. 100 milionów użytkowników, a udało mu się to osiągnąć w ciągu zaledwie dwóch miesięcy, co sprawia, że jest najszybciej rozwijającą się tego typu aplikacją na świecie. (2023, https://www.stylefactoryproductions.com/blog/chatgpt-statistics).

2. Aby podkreślić, jak fenomenalny jest to wynik najlepiej porównać go z innymi aplikacjami, np. TikTok potrzebował 9 miesięcy, aby osiągnąć podobną liczbę użytkowników. Inne aplikacje, które odniosły ogromny sukces na świecie, potrzebowały na to znacznie więcej czasu — Facebookowi zajęło to prawie 5 lat, Canva osiągnęła taką liczbę w 9 lat, a Instagram potrzebował 2,5 roku, aby dotrzeć do 100 milionów użytkowników. (2023, https://www.stylefactoryproductions.com/blog/chatgpt-statistics).

3. ChatGPT przekroczył milion użytkowników w ciągu pierwszego tygodnia od uruchomienia (2023, https://www.demandsage.com/chatgpt-statistics/).

4. ChatGPT przekroczył miliard miesięcznych odwiedzin strony w lutym 2023 r. Obecnie witryna ma ok. 1,8 miliarda wyświetleń (2023, https://www.stylefactoryproductions.com/blog/chatgpt-statistics).

5. W marcu 2023 r. nastąpił wzrost liczby wizyt w narzędziu ChatGPT o 55,84% (2023, https://www.stylefactoryproductions.com/blog/chatgpt-statistics).

6. W kwietniu 2023 r. witrynę ChatGPT odwiedzało średnio ponad 55 milionów unikalnych użytkowników dziennie (https://www.stylefactoryproductions.com/blog/chatgpt-statistics).

7. 11,72% użytkowników ChatGPT pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, a następną dużą grupą są Indie, które stanowią 10,67% wszystkich użytkowników w ChatGPT (2023, https://www.demandsage.com/chatgpt-statistics/).

 


Przyrost użytkowników w ChatGPT. ŹRÓDŁO: https://www.stylefactoryproductions.com/blog/chatgpt-statistics


Jak duży ruch generuje ChatGPT?

Za sukcesem każdej technologii stoi potężna siła - użytkownicy i ich aktywność. ChatGPT nie jest tu wyjątkiem. Ta zaawansowana technologia językowa generuje ogromny ruch, który mówi wiele o jej popularności i zastosowaniach. Sprawdź statystyki dotyczące ruchu w ChatGPT:

8. Ruch na stronach ChatGPT pochodzi z różnych źródeł - 88,43% to ruch bezpośredni, a 0,76% to ruch pochodzący z poleceń (2023, https://www.stylefactoryproductions.com/blog/chatgpt-statistics).

9. Wiemy już, że ChatGPT ma ponad 100 milionów użytkowników, ale ruch na jego stronie internetowej jest znacznie wyższy. Szacuje się, że w marcu i kwietniu 2023 r. stronę internetową „chat.open.ai.com” odwiedzało miesięcznie ponad 1,5 miliarda osób (2023, https://www.stylefactoryproductions.com/blog/chatgpt-statistics).

10. Statystyki pokazują, że 58,11% ruchu z mediów społecznościowych do ChatGPT rozpoczyna się na YouTube, kolejny jest WhatsApp z wynikiem 11,36%, 10,55% ruchu pochodzi z Facebooka, 4,22% z Twittera i 3,30% z LinkedIn (2023, https://www.stylefactoryproductions.com/blog/chatgpt-statistics)

11. „chat gpt login” jest najczęściej wyszukiwaną frazą dotyczącą ChatGPT, z udziałem w ruchu wynoszącym aż 5,3 miliona. Po nim jest „chatgpt login” z udziałem w ruchu wynoszącym 3,8 miliona (2023, https://www.demandsage.com/chatgpt-statistics/).

Źródła ruchu w ChatGPT. ŻRÓDŁO https://www.demandsage.com/chatgpt-statistics/

 Sprawdź, jak wykorzystać ChatGPT w SEO:


Ile kosztuje utrzymanie ChatGPT?

ChatGPT nie jest tylko wybitnym osiągnięciem w dziedzinie sztucznej inteligencji, ale też znaczącym przedsięwzięciem, jeśli chodzi o koszty operacyjne. Utrzymanie tak skomplikowanego modelu językowego to kwestia wielu zasobów, które są niezbędne do zapewnienia jego sprawnego działania. W tym akapicie przyjrzymy się statystykom finansowym, które pokazują, ile kosztuje utrzymanie ChatGPT:

12. Eksperci z branży oprogramowania oszacowali, że bieżące koszty ChatGPT wynoszą od 100 000 do 700 000 USD dziennie lub od 3 do 21 milionów USD miesięcznie (2023, https://www.stylefactoryproductions.com/blog/chatgpt-statistics).

13. Biorąc pod uwagę, że średnia odpowiedź ChatGPT to około 30 słów, niektórzy specjaliści szacują, że firma płaci około jednego centa za każde zapytanie użytkownika — daje to około 0,03 USD za słowo wygenerowane przez ChatGPT (2023, https://www.stylefactoryproductions.com/blog/chatgpt-statistics).

14. Oczywiście wartość serwera i ramy wirtualnego superkomputera to tylko niektóre z kosztów związanych z prowadzeniem ChatGPT. Kolejnym zobowiązaniem jest opłacenie pracowników, którzy go zbudowali. W chwili pisania tego tekstu OpenAI zatrudnia około 375 osób. Strona internetowa Glassdoor szacuje, że wynagrodzenia pracowników w OpenAI wahają się od 45 000 USD rocznie na stanowisku „edytora treści” do 380 000 USD na „dyrektorze technicznym”. Jednak inni obserwatorzy branży AI dostarczają znacznie większe szacunki wynagrodzeń w tej firmie. Na przykład witryna rekrutacyjna Levels.fyi wycenia, że „level 5 software technician” w OpenAI zarabia około 900 000 USD rocznie, na co składa się pensja podstawowa w wysokości 300 000 USD i opcje na akcje o wartości 600 000 USD (2023, https://www.stylefactoryproductions.com/blog/chatgpt-statistics).

Chcesz poprawić widoczność swojej strony w Google? Postaw na pozycjonowanie


Ile kosztuje korzystanie z ChatGPT?

ChatGPT zmienia sposób, w jaki komunikujemy się, tworzymy treści i współdziałamy z technologią. Jego szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach przyniosło korzyści dla wielu osób w różnych branżach, ale jakie są faktyczne koszty korzystania z tej zaawansowanej technologii? Czy korzystanie z ChatGPT jest zawsze darmowe, czy są też plany płatności i abonamentu? W tym akapicie zbadamy statystyki dotyczące kosztów korzystania z ChatGPT:

15. ChatGPT może być używany za darmo. Bezpłatna wersja jest w pełni funkcjonalna i umożliwia swobodne korzystanie z możliwości tego narzędzia (2023, https://www.stylefactoryproductions.com/blog/chatgpt-statistics).

16. OpenAI uruchomiło również wersję premium narzędzia — „ChatGPT Plus”. Wiąże się to z opłatą w wysokości 20 USD miesięcznie. Dostęp do ChatGPT Plus jest możliwy tylko po zapisaniu się do listy oczekujących. (2023, https://www.stylefactoryproductions.com/blog/chatgpt-statistics)

17. OpenAI zapowiedział, że nadal będzie udostępniać darmową wersję ChatGPT. Oczekuje się, że OpenAI wprowadzi wiele planów cenowych dla tej aplikacji, w tym plany o niższych kosztach, plany biznesowe i pakiety danych. (2023, https://www.stylefactoryproductions.com/blog/chatgpt-statistics)

18. Istnieje również lista oczekujących API ChatGPT, która zapewnia programistom i firmom dostęp do oficjalnego API ChatGPT. Szacuje się, że firmy będą musiały zapłacić 0,002 USD za wprowadzenie około 750 słów. (2023, https://www.stylefactoryproductions.com/blog/chatgpt-statistics)


Jak wyglądało trenowanie ChatGPT?

Kiedy rozmawiamy z ChatGPT, często zapominamy, że za tą płynną i naturalną interakcją stoi wiele godzin intensywnego treningu maszynowego. ChatGPT jest wynikiem olbrzymiej ilości danych, które zostały przetworzone, a także zaawansowanych algorytmów i potężnej mocy obliczeniowej, które były niezbędne do jego stworzenia. Ale jakie są rzeczywiste liczby stojące za tym procesem? W tym akapicie przyjrzymy się statystykom dotyczącym trenowania ChatGPT:

19. ChatGPT został wyszkolony przy użyciu „uczenia się przez wzmacnianie” na podstawie informacji zwrotnych od użytkowników (2023, https://www.demandsage.com/chatgpt-statistics/).

20. ChatGPT ma 570 gigabajtów danych tekstowych (2023, https://www.demandsage.com/chatgpt-statistics/).

21. Koszt szkolenia ChatGPT szacuje się na niecałe 5 milionów dolarów (2023, https://www.stylefactoryproductions.com/blog/chatgpt-statistics).

22. Zrekrutowano 780 osób do udziału w eksperymentach, mających na celu ocenić, czy ludzie mogą wykryć kto jest autorem treści - ChatGPT-3 czy człowiek (2023, https://www.stylefactoryproductions.com/blog/chatgpt-statistics).

23. 22% zestawu danych ChatGPT-3 pochodziło z „WebText2”, który składa się z postów Reddit, które uzyskały co najmniej trzy pozytywne głosy (2023, https://www.stylefactoryproductions.com/blog/chatgpt-statistics).

24. 16% zbioru danych ChatGPT-3 pochodzi z dwóch internetowych księgozbiorów. Książki te obejmowały beletrystykę, literaturę faktu, a także szeroką gamę artykułów naukowych (2023, https://www.stylefactoryproductions.com/blog/chatgpt-statistics).

25. 3% zbioru danych ChatGPT-3 pochodzi z anglojęzycznej wersji Wikipedii (2023, https://www.stylefactoryproductions.com/blog/chatgpt-statistics).

26. 93% zestawu danych ChatGPT-3 było w języku angielskim (2023, https://www.stylefactoryproductions.com/blog/chatgpt-statistics).

27. Dane treningowe Chat-GPT-4 obejmowały opinie użytkowników ChatGPT-3, a także recenzje ponad 50 ekspertów ds. bezpieczeństwa i ochrony sztucznej inteligencji (2023, https://www.stylefactoryproductions.com/blog/chatgpt-statistics)

Dane użyte do trenowania ChatGPT. ŹRÓDŁO: https://www.stylefactoryproductions.com/blog/chatgpt-statistics


Jak identyfikowane są treści tworzone przez ChatGPT?

Jednym z największych osiągnięć ChatGPT jest jego zdolność do generowania tekstów, które są niezwykle trudne do odróżnienia od treści napisanych przez człowieka. To sprawia, że ten model językowy jest nie tylko przydatny w różnych branżach, ale również stawia go na czele narzędzi z dziedziny sztucznej inteligencji. W tym akapicie zgłębimy statystyki, przedstawiające, w jakim stopniu ludzie mogą identyfikować treści generowane przez ChatGPT:

28. Według badań przeprowadzonych przez Tooltester ChatGPT-4 napisał treści, które zostały ocenione jako napisane przez człowieka. Czytelnicy stwierdzili, że zawartość była o 16,4% bardziej autentyczna w porównaniu z wersją GPT 3.5 (2023, https://www.demandsage.com/chatgpt-statistics/)

29. Prawie 53% odbiorców uważa, że ​​generowane przez ChatGPT treści z dziedziny finansów, zdrowia, technologii, podróży, rozrywki itp. są tworzone przez ludzi lub edytowane przez ludzi (2023, https://www.demandsage.com/chatgpt-statistics/).

Dowiedz się, jak wykorzystać ChatGPT do pisania treści:


Jakie języki obsługuje ChatGPT?

ChatGPT, opracowany przez OpenAI, to model językowy o niesamowitej wszechstronności - obsługuje wiele języków, co sprawia, że jest dostępny dla użytkowników na całym świecie. W tym akapicie skupimy się na statystykach dotyczących języków obsługiwanych przez ChatGPT:

30. ChatGPT jest używany głównie przez użytkowników w języku angielskim. Jednak rozumie i obsługuje 95 innych języków używanych na całym świecie, w tym języki francuski, niemiecki, chiński i hiszpański (2023, https://www.demandsage.com/chatgpt-statistics/).

31. ChatGPT może też kodować i rozumie język programowania Python. Poza tym jest również w stanie zrozumieć następujące języki: JavaScript, C++, C#, Java, Ruby, PHP, TypeScript, SQL, Shell (2023, https://www.demandsage.com/chatgpt-statistics/).

Szukasz szybkiej i skutecznej reklamy online? Przetestuj Google Ads


Gdzie jest dostępny ChatGPT?

ChatGPT, będąc jednym z najważniejszych osiągnięć w dziedzinie sztucznej inteligencji, zdobywa swoje miejsce na rynku globalnym, oferując swoje usługi w różnych miejscach na świecie. Ale gdzie dokładnie jest dostępny ChatGPT?

32. ChatGPT jest dostępny w aż 161 krajach na całym świecie. Jednak pewne państwa niestety nie mają do niego dostępu, są to: Chiny, Rosja, Ukraina, Białoruś, Wenezuela, Afganistan oraz Iran. (2023, https://www.demandsage.com/chatgpt-statistics/)

Odsetek użytkowników ChatGPT z różnych krajów. ŹRÓDŁO: https://www.demandsage.com/chatgpt-statistics/


Statystyki dotyczące OpenAI

Za każdym wielkim osiągnięciem technologicznym stoi zawsze grupa zdolnych twórców. W przypadku ChatGPT tą grupą jest OpenAI - organizacja zaangażowana w opracowywanie i promowanie tego wynalazku sztucznej inteligencji. Sprawdź, jakie są rzeczywiste statystyki dotyczące OpenAI:

33. OpenAI jest wyceniana na 29 miliardów dolarów w 2023 roku (2023, https://www.demandsage.com/chatgpt-statistics/).

34. OpenAI uzyskało 304 miliony wyświetleń w miesiąc po uruchomieniu ChatGPT (2023, https://www.demandsage.com/chatgpt-statistics/).

35. 79% ruchu OpenAI pochodzi z organicznych wyników wyszukiwania, a tylko 0,01% użytkowników OpenAI jest przekierowywanych za pomocą płatnych metod marketingowych (2023, https://www.demandsage.com/chatgpt-statistics/).

36. W roku 2019 OpenAI przekształciło się z organizacji non-profit w „ograniczoną” działalność nastawioną na zysk (2023, https://www.demandsage.com/chatgpt-statistics/).

37. 21% ruchu na OpenAI jest rejestrowane z USA (2023, https://www.demandsage.com/chatgpt-statistics/).

38. Microsoft planuje zainwestować 10 miliardów dolarów w OpenAI. Zwiększy to wartość rynkową OpenAI do 29 miliardów dolarów (2023, https://www.stylefactoryproductions.com/blog/chatgpt-statistics).


Co powinieneś wiedzieć o ChatGPT? 38 najważniejszych statystyk w 2023! Podsumowanie

ChatGPT w 2023 roku osiągnął niesamowite rezultaty, rewolucjonizując nasze korzystanie z technologii językowych. Jego zdolności do generowania płynnych odpowiedzi i dostosowywania się do różnorodnych tematów sprawiają, że jest niezastąpionym narzędziem w obszarze obsługi klienta, tworzenia treści i nauki języków obcych. Mimo pewnych wyzwań, ChatGPT ma ogromny potencjał i zmienia sposób interakcji z maszynami. Czekamy z niecierpliwością na przyszłe innowacje i możliwości, jakie ta technologia nam przyniesie.  

Czym jest ChatGPT?
Down arrow

ChatGPT to model językowy stworzony przez OpenAI. Jest to sztuczna inteligencja trenowana do generowania wiarygodnych tekstów na podstawie wprowadzanych przez użytkownika danych. ChatGPT może odpowiadać na pytania, pisać eseje, tworzyć poezję, tłumaczyć języki, a także pełnić rolę asystenta konwersacyjnego oraz wspomagać specjalistów w programowaniu.

Kiedy został stworzony ChatGPT?
Down arrow

Pierwsza wersja ChatGPT została stworzona i opublikowana przez OpenAI w 2018 roku. Od tego czasu model ten przechodził wiele aktualizacji i ulepszeń, aż do najnowszej wersji GPT-4 dostępnej w 2023 roku.

Czy ChatGPT jest płatny?
Down arrow

ChatGPT może być użytkowany w darmowej wersji, natomiast użytkownicy mają też możliwość wykupić wersję premium za 20 USD miesięcznie


Poznaj historie sukcesu naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 550 pozytywnych opinii w Google i 80 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: Google i Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Milena Masłowska
Milena Masłowska

Milena swoje doświadczenie w marketingu internetowym zdobywała, pracując na stanowisku copywriterki w agencji oraz jako freelancerka. Regularnie pogłębia wiedzę z zakresu content marketingu, SEO, czy Google Ads studiując na kierunku Copywriting jako narzędzie reklamy.

Jest absolwentką studiów na kierunku Filologia rosyjska, ze specjalizacją literaturoznawstwo. Ukończyła kursy marketingu internetowego, a na co dzień doszkala się, czytając blogi o promowaniu biznesu i poznaje nowe zagadnienia związane z Google Ads. Swoje treści opiera na najświeższych informacjach branżowych i danych pozyskanych z narzędzi takich jak Senuto, Semstorm i Ahrefs.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Co powinieneś wiedzieć o ChatGPT? 38 najważniejszych statystyk w 2023!

Średnia ocen użytkowników4.99 na podstawie 134 głosów

UDOSTĘPNIJ