Czym jest wyszukiwanie organiczne i dlaczego jest ważne dla Twojej strony?

Czym jest wyszukiwanie organiczne i dlaczego jest wazne dla Twojej strony
Spis treści

• Co to jest wyszukiwanie organiczne?

• Jakie są rodzaje bezpłatnych wyników wyszukiwania?

• Dlaczego wyszukiwanie organiczne jest ważne dla Twojej strony?

• Jak monitorować swoją pozycję w bezpłatnych wynikach wyszukiwania?

• Jak zająć wyższą pozycję w organicznych wynikach wyszukiwania?

• Podsumowanie

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak to jest, że niezależnie od tego, co wpisujesz w wyszukiwarkę, zawsze pojawiają się strony, które wydają się być dokładnie tym, czego szukasz? To właśnie działanie wyszukiwania organicznego. Ale czym dokładnie jest to zjawisko i dlaczego jest istotne dla Twojej strony internetowej? Poznaj odpowiedź na to pytanie i dowiedz się co zrobić, by czerpać jak największe korzyści z wyszukiwania organicznego.

Z artykułu dowiesz się:

 • czym dokładnie jest wyszukiwanie organiczne i dlaczego pojawienie się w bezpłatnych wynikach
 • wyszukiwania jest ważne,
 • jakie są rodzaje organicznych wyników wyszukiwania,
 • w jaki sposób możesz poprawić pozycję swojej strony w wynikach wyszukiwania,
 • co zrobić, aby Twoja strona generowała więcej kliknięć.

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54


Co to jest wyszukiwanie organiczne?

Wyszukiwanie organiczne (inaczej organiczne lub bezpłatne wyniki wyszukiwania) to rodzaj wyników, które widzisz po wpisaniu zapytania w wyszukiwarkę, taką jak Google, ale nie są one płatnymi reklamami. Wyszukiwanie organiczne jest zupełnie bezpłatne i nie można na nie wpłynąć, płacąc za promocję. Te wyniki są wybierane przez algorytm wyszukiwarki na podstawie tego, co uważa za najbardziej odpowiednie i trafne dla zapytania użytkownika. Jest to ważne, ponieważ zapewnia uczciwą konkurencję pomiędzy stronami internetowymi i pomaga użytkownikom znaleźć najlepsze treści online. Dowiedz się, czym są płatne wyniki wyszukiwania.


Jakie są rodzaje bezpłatnych wyników wyszukiwania?

W Google możesz znaleźć różne rodzaje bezpłatnych wyników wyszukiwania, a większość z nich jest Ci dobrze znana. Tradycyjnie wyniki organiczne wyglądają jak „niebieskie linki". To proste wyniki, które zawierają tytuły i opisy stron internetowych.

Bezpłatne wyniki wyszukiwania Google.

Jednak w ostatnich latach Google wprowadziło różnorodność w SERP, dzięki czemu możemy zobaczyć wiele, odmiennych typów wyników. Jest ich sporo, więc przedstawimy kilka najważniejszych:


Wyniki lokalne

Wyniki lokalne to strony internetowe, które są wyświetlane, gdy użytkownik wpisuje w wyszukiwarkę Google frazę kluczową, związaną z lokalną działalnością. Przykładowo może to być zapytanie typu „Sklep spożywczy w pobliżu” lub „Restauracja włoska Poznań”. Oprócz zwykłych wyników wyszukiwania, Google w odpowiedzi na takie zapytanie pokazuje tzw. sekcję „local pack”, gdzie widoczne są dane 3 najbardziej trafnych firm wraz z mapką dojazdu.

Bezpłatne wyniki local pack w Google.


Wyniki graficzne

Google wyświetla również wyniki graficzne dla niektórych zapytań. Jest to zbiór różnych obrazów pochodzących z sekcji Google Grafika, które najlepiej pasują do konkretnego wyszukiwania użytkownika. Ten typ wyników zawiera też propozycję podobnych zapytań i pozwala przejść bezpośrednio do części Google Grafika, by mieć dostęp do większej liczby obrazów.

Bezpłatne wyniki graficzne w Google.


Wyniki wideo

W wyszukiwarce Google możesz także znaleźć wyniki wideo. Są to filmy z serwisu YouTube, innych platform lub zwyczajnie pochodzące ze strony internetowej, które są związane z zapytaniem. Tak jak w przypadku wyników graficznych, ten typ pozwala przejść bezpośrednio do sekcji Google Wideo, gdzie możesz znaleźć więcej filmików o podobnej tematyce.

Bezpłatne wyniki wideo w Google.


Fragmenty z odpowiedzią

Fragmenty z odpowiedzią (featured snippets) to krótkie fragmenty tekstu, które Google wybiera jako wartościowe odpowiedzi na konkretne pytania. Pojawiają się one na samej górze lub obok wyników organicznych i zawierają zwięzłe odpowiedzi na pytania użytkowników wraz z linkiem prowadzącym do strony, z której pochodzi ta treść. Jest to bardzo atrakcyjna pozycja dla stron internetowych, która zapewnia doskonałą widoczność i wysoką klikalność. Dowiedz się więcej o tego typu wynikach wyszukiwaniach!

Fragment z odpowiedzią w Google.


Więcej pytań

Sekcja „Więcej pytań” zawiera propozycje innych zapytań powiązanych z wyszukiwaniem użytkownika. Wyświetla ona krótkie odpowiedzi pochodzące z różnych stron internetowych wraz z przekierowaniem. Jest to kolejne miejsce w wyszukiwarce, w którym warto się znaleźć - użytkownicy lubią korzystać z takich funkcji, ponieważ pozwala to na szybsze uzyskanie odpowiedzi.

Sekcja „Więcej pytań” w Google.


Dlaczego wyszukiwanie organiczne jest ważne dla Twojej strony?

Wyszukiwanie organiczne to obowiązkowy element strategii marketingu dla wielu firm i stron internetowych. Pojawienie się Twojej strony w bezpłatnych wynikach wyszukiwania ma ogromne znaczenie z kilku powodów. Są to m.in.:

 • Bezpłatny ruch - wyniki organiczne to źródło ruchu, za który nie płacisz bezpośrednio. To oznacza, że każdy odwiedzający Twoją stronę poprzez wyniki organiczne jest potencjalnie bardziej opłacalny, ponieważ nie generuje kosztów reklamowych.
 • Wiarygodność i zaufanie do strony - witryny pojawiające się na górze wyników organicznych często są postrzegane jako bardziej wiarygodne i wartościowe przez użytkowników. Dlatego osiągnięcie wysokiej pozycji w bezpłatnych wynikach wyszukiwania może zwiększyć zaufanie do Twojej marki.
 • Trwałość osiągniętych rezultatów - jeśli Twoja strona osiągnie wysoką pozycję w organicznych wynikach, może utrzymać tę pozycję przez dłuższy czas, o ile nadal dostarczasz wartościową treść i utrzymujesz witrynę w dobrej kondycji.
 • Niskie koszty w dłuższej perspektywie - choć optymalizacja SEO może wymagać dużego nakładu pracy i skorzystania z usług specjalisty, w porównaniu do kosztów reklamowych, w dłuższej perspektywie może okazać się znacznie bardziej opłacalna.

Sprawdź, dlaczego warto optymalizować swoją stronę pod kątem SEO:

Chcesz poprawić widoczność swojej strony w Google? Postaw na pozycjonowanie


Jak monitorować swoją pozycję w bezpłatnych wynikach wyszukiwania?

Śledzenie swojej pozycji w organicznych wynikach wyszukiwania, pozwala kontrolować skuteczność strony i w razie potrzeby szybko reagować na spadek widoczności. Istnieje kilka skutecznych metod, które pozwalają śledzić, jak Twoja strona radzi sobie w wynikach organicznych:

 • Narzędzia do śledzenia pozycji - istnieje wiele narzędzi online, takich jak Ahrefs, SEMrush, Moz oraz wiele innych, które umożliwiają śledzenie pozycji swojej strony dla konkretnych słów kluczowych. Te narzędzia dostarczają dokładnych informacji na temat pozycji Twojej strony i jej popularności w wyszukiwarce.
 • Google Search Console - jest to bezpłatne narzędzie od Google, które pozwala monitorować pozycje strony w wynikach organicznych. Możesz zobaczyć, jakie zapytania generują ruch na Twoją stronę, oraz monitorować trendy i zmiany w wynikach wyszukiwania.
 • Analiza ruchu organicznego - korzystając z narzędzi, takich jak Google Analytics 4, możesz monitorować natężenie ruchu organicznego w swojej witrynie oraz śledzić, jakie strony i treści generują najwięcej odwiedzin. Dowiedz się, jak sprawdzić ruch na swojej stronie internetowej.
 • Badanie konkurencji - monitorowanie pozycji Twoich konkurentów też jest bardzo przydatne, szczególnie w poprawie widoczności własnej strony. Śledź, jakie pozycje zajmują inne firmy w Twojej branży i próbuj dowiedzieć się, co przyczynia się do ich sukcesu. Dowiedz się, jak sprawdzić ruch na stronie konkurencji.


Jak zająć wyższą pozycję w organicznych wynikach wyszukiwania?

Zdobywanie wyższej pozycji w bezpłatnych wynikach wyszukiwania jest celem wielu witryn, ponieważ wiąże się ze zwiększeniem ruchu organicznego na stronie. Choć nie znamy dokładnych algorytmów Google, istnieją pewne czynniki, które wpływają na pozycje w wynikach organicznych. Poznaj kilka istotnych czynników rankingowych Google:


Linki zwrotne

Linki zwrotne, znane również jako backlinki, odgrywają kluczową rolę w ocenie jakości i autorytetu witryny przez roboty Google. Są to odnośniki do Twojej strony internetowej, które pochodzą z innych witryn. Im więcej jakościowych backlinków tym lepiej, jednak ich pozyskiwanie może być wyzwaniem. Oto kilka porad, które mogą pomóc w efektywnym budowaniu profilu linków:

 • Twórz wartościową treść - najważniejszym krokiem w pozyskiwaniu linków zwrotnych jest tworzenie wartościowej i interesującej treści. Teksty, które dostarczają potrzebne informacje, rozwiązują problemy lub zwyczajnie są ciekawe, mają większe szanse na zdobycie linków od innych witryn.
 • Korzystaj z mediów społecznościowych - promocja treści na platformach społecznościowych może pomóc w jej rozpowszechnieniu i zwiększeniu widoczności. Jeśli treść jest interesująca, użytkownicy mogą ją udostępniać na swoich stronach internetowych, co generuje naturalne linki zwrotne.
 • Korzystaj z katalogów firm - dla niektórych branż katalogi nadal stanowią źródło wartościowych linków zwrotnych. Upewnij się, że Twoja witryna jest zapisana w odpowiednich katalogach, ale unikaj nadmiernego spamowania.
 • Buduj relacje z innymi witrynami - nawiązywanie relacji z właścicielami innych witryn może pomóc w zdobyciu linków zwrotnych. Dobre kontakty mogą prowadzić do współpracy, wymiany treści, np. w formie wpisów gościnnych lub innych sposobów na wzajemne wspieranie się. Sprawdź inne pomysły na pozyskiwanie linków do swojej strony!


Trafność

Trafność treści to kolejny ważny czynnik rankingowy, który znacznie wpływa na pozycję strony internetowej w wyszukiwarce Google. Ten czynnik związany jest z tym, czy treść Twojej strony odpowiada na konkretne zapytania i potrzeby użytkowników. Sprawdź, jak tworzyć treści na stronę, aby zapewnić sobie trafność na wysokim poziomie:

 • Dopasuj słowa kluczowe - aby treść była trafna, musi zawierać słowa kluczowe związane z tematyką wyszukiwań użytkowników. To oznacza, że musisz dokładnie zrozumieć, jakie frazy i pytania są popularne w Twojej dziedzinie i uwzględnić je w treści strony. W tym przypadku warto korzystać z narzędzi do badania słów kluczowych, takich jak Google Keyword Planner czy narzędzi do analizy konkurencji.
 • Odpowiadaj na intencję wyszukiwania - trafność treści jest również związana z intencją wyszukiwania. Warto zastanowić się, czy użytkownik jest bardziej zainteresowany informacjami, rozwiązaniem problemu czy może zakupem produktu. Treść Twojej strony powinna spełniać daną intencję, dostarczając wartościową odpowiedź na konkretną potrzebę użytkownika.
 • Przekazuj przydatne informacje - tworzenie trafnych treści to nie tylko o umieszczenie słów kluczowych, ale także o dostarczenie wartości. Twoja treść powinna być informacyjna, unikalna i interesująca dla użytkowników. Stosuj się do zasady, że lepiej jest publikować mniej treści, ale za to wysokiej jakości.
 • Wybierz odpowiednią długość i zadbaj o przyjemną strukturę - treść może być różnej długości, ale powinna być odpowiednio skonstruowana. Długi, rozbudowany artykuł może wyczerpać temat, podczas gdy krótki wpis może być przydatny do szybkiego przekazania informacji. Ważne jest także korzystanie z nagłówków, wypunktowań i innych elementów struktury, aby ułatwić czytelnikom znalezienie najważniejszych szczegółów i zapewnić im pozytywne doświadczenia.
 • Przeanalizuj treści publikowane przez konkurencję - analiza konkurencji może pomóc zrozumieć, jakie treści są popularne w Twojej branży. Sprawdź, co publikują inne, konkurencyjne firmy i zastanów się, czy możesz dostarczyć podobne, ale lepsze treści lub podejść do tematów w inny sposób.
 • Testuj i optymalizuj swoje treści - regularnie monitoruj, analizuj i optymalizuj treści umieszczane na stronie. Sprawdź różne nagłówki, rodzaje tekstów, stosowane frazy kluczowe i formaty, aby dowiedzieć się, co działa najlepiej w kontekście trafności Twoich treści.


HTTPS

HTTPS (Hypertext Transfer Protocol Secure) to protokół komunikacyjny, który zapewnia bezpieczne połączenie między przeglądarką użytkownika a serwerem internetowym. Ten element stał się ważnym czynnikiem rankingowym Google, a także jest niezwykle istotny dla bezpieczeństwa użytkowników. Dowiedz się, dlaczego warto dbać o protokół HTTPS:

 • Bezpieczeństwo danych - HTTPS szyfruje wszystkie dane przesyłane między użytkownikiem a serwerem, co oznacza, że informacje, takie jak dane osobowe, hasła czy numery kart kredytowych, są chronione przed nieuprawnionym dostępem. To daje użytkownikom pewność, że ich prywatne informacje są bezpieczne.
 • Pozytywny wpływ na SEO - Google przykłada dużą wagę do bezpieczeństwa w internecie i nagradza witryny z protokołem HTTPS. Strony z HTTPS mają tendencję do osiągania wyższych pozycji w wynikach organicznych w porównaniu do tych niezabezpieczonych.
 • Wizualne wskaźniki bezpieczeństwa - współczesne przeglądarki internetowe, takie jak Google Chrome, oznaczają witryny z protokołem HTTPS jako bezpieczne za pomocą ikony kłódki lub innych wizualnych wskaźników. To może wpłynąć na lepsze postrzeganie witryny przez użytkowników i zwiększyć ich zaufanie.
 • Zgodność z RODO - jeśli prowadzisz witrynę, która obsługuje dane osobowe użytkowników z Unii Europejskiej, zgodność z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) jest obowiązkowa. Protokół HTTPS jest jednym z elementów, które przyczyniają się do spełnienia wymagań RODO związanych z bezpieczeństwem danych.
 • Zyski dla biznesu - wdrożenie protokołu HTTPS może przynieść korzyści biznesowe, takie jak zwiększenie zaufania użytkowników, obniżenie wskaźnika odrzuceń na stronie (bounce rate) oraz zwiększenie konwersji. Użytkownicy są bardziej skłonni dokonywać zakupów lub pozostawiać swoje dane na bezpiecznych witrynach.

Istnieją dostawcy oferujący darmowe certyfikaty SSL, które pozwalają na wdrożenie protokołu HTTPS na stronie internetowej bez dodatkowych kosztów. Dzięki temu korzystanie z HTTPS jest dostępne dla każdej witryny internetowej.


Optymalizacja dla urządzeń mobilnych

Optymalizacja dla urządzeń mobilnych to niezbędny element każdej skutecznej strategii SEO. Powodem jest to, że aktualnie większość użytkowników przegląda internet za pomocą smartfonów i tabletów. Dlatego zapewnienie optymalnego doświadczenia użytkownika na mobilnych urządzeniach stało się jednym z czynników rankingowych Google. Sprawdź, w jaki sposób możesz zoptymalizować swoją stronę pod kątem mobilnym:

 • Zastosuj responsywny design - responsywny design to projekt strony, która automatycznie dostosowuje wygląd i układ do różnych rozmiarów ekranów. To oznacza, że nie musisz tworzyć osobnych wersji strony na desktopy i urządzenia mobilne. Wprowadzenie takiego responsywnego designu pozwoli Ci utrzymać spójny wygląd strony na wszystkich urządzeniach.
 • Dostosuj stronę do ekranów dotykowych - strona zoptymalizowana pod kątem mobilnym powinna być łatwa w obsłudze za pomocą ekranów dotykowych. Wiąże się to z odpowiednio dużymi przyciskami, łatwym nawigowaniem za pomocą gestów, takich jak przewijanie czy przybliżanie, oraz unikaniem elementów, które są trudne do kliknięcia palcem.
 • Zadbaj o szybkość ładowania - czas ładowania strony ma ogromne znaczenie dla użytkowników mobilnych. Im szybsza jest strona, tym lepsze doświadczenie oferuje. Aby zwiększyć szybkość ładowania, warto zoptymalizować grafiki i pliki, korzystać z kompresji oraz serwerów CDN (Content Delivery Network).
 • Zwróć uwagę na treści w wersji mobilnej - mobilna wersja strony powinna zawierać teksty dostosowane do potrzeb użytkowników mobilnych. Powinny być one krótsze, bardziej konkretne, przejrzyste i pozbawione dodatkowych elementów, które mogą zakłócać wygodne czytanie.
 • Przetestuj stronę na różnych urządzeniach - przed uruchomieniem strony na urządzeniach mobilnych warto ją przetestować na różnych modelach smartfonów i tabletów. Każde z nich może wyświetlać stronę inaczej, dlatego ważne jest, aby upewnić się, że jest ona kompatybilna ze wszystkimi urządzeniami.

Szukasz szybkiej i skutecznej reklamy online? Przetestuj Google Ads


Świeżość treści

Świeżość treści to ważny czynnik rankingowy, który wpływa na ocenę jakości strony przez roboty wyszukiwarki. Czynnik ten oznacza, że wyszukiwarki preferują nowe i aktualne treści w wynikach wyszukiwania, ponieważ są bardziej wartościowe dla użytkowników. Jak dbać o to, aby Twoje treści zawsze były aktualne? Poznaj kilka sposób:

 • Prowadź bloga - blogowanie jest doskonałym narzędziem do utrzymywania świeżości treści na stronie. Regularne publikowanie nowych artykułów i postów na blogu pozwala na dostarczanie użytkownikom ciekawych i aktualnych informacji. Prowadzenie bloga może być także sposobem na budowanie lojalności czytelników i wizerunku eksperta w sieci.
 • Aktualizuj stare treści - nie tylko publikacja nowych treści ma znaczenie. Aktualizacja i ulepszanie istniejących tekstów również wpływa na świeżość witryny. Przeglądanie i uaktualnianie starszych artykułów, dostarczanie najnowszych danych i informacji, a także usuwanie przestarzałych treści, pomaga utrzymać stronę w dobrej kondycji. Poznaj kilka sposobów na recykling treści!
 • Monitoruj najnowsze trendy - świeżość treści jest związana ze śledzeniem trendów i zmian w danej branży. Szukanie najnowszych informacji i dostosowywanie treści do bieżących wydarzeń i potrzeb użytkowników jest kluczowym elementem utrzymania wysokiej jakości treści na swojej witrynie.
 • Zastosuj evergreen content - evergreen content to treści, które zachowują swoją wartość i aktualność przez długi okres czasu. Są to np. artykuły instruktażowe, teksty typu „Co to jest…”, recenzje produktów czy case studies. Takie ponadczasowe treści mogą przynieść Twojej stronie długotrwałe korzyści.

Sprawdź, jak jeszcze możesz zwiększyć widoczność swojej strony w Google:


Jak uzyskać więcej kliknięć z bezpłatnych wyników wyszukiwania?

Pojawienie się na czołowych pozycjach w wyszukiwarce to jedno, ale ważnym aspektem jest też pozyskiwanie dużej liczby kliknięć. Aby zwiększyć klikalność swojej strony w organicznych wynikach wyszukiwania, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych elementów, takich jak title, description i adresy URL. Poznaj kilka najlepszych praktyk, które pomogą Ci zwiększyć atrakcyjność tych elementów i przyciągnąć więcej ruchu organicznego:

Poznaj najlepsze praktyki dotyczące tworzenia meta title (tytułu strony):

 • Twój tytuł powinien mieć między 50 a 60 znaków. Długie meta title są często obcinane w wynikach wyszukiwania, co może wpłynąć na ich czytelność.
 • Stosuj standardową wielkość liter w meta title, unikaj pisania całego tekstu wielkimi literami, ponieważ może to być odbierane jako spam.
 • Jeśli to ma sens, umieść główne słowo kluczowe w tytule. Pomoże to zwiększyć zgodność z zapytaniem wyszukiwania i zwiększyć atrakcyjność dla użytkowników.
 • Twój meta title powinien odzwierciedlać intencję wyszukiwania użytkowników. Wybierz tytuł, który jest zgodny z tym, czego szukają Twoi potencjalni klienci.
 • Staraj się uwzględnić unikalną wartość swoich treści w tytule. Warto podkreślić jakie korzyści przyniesie odbiorcy kliknięcie Twojej strony, np. Poznaj naszą ofertę i zapisz się na bezpłatną konsultację.
 • Bądź uczciwy i staraj się, aby Twój tytuł dokładnie odzwierciedlał to, co użytkownik znajdzie po kliknięciu linku. Kliknięcia uzyskane dzięki przyciąganiu uwagi na siłę mogą prowadzić do rozczarowania użytkowników.

Poznaj praktyczne wskazówki dotyczące tworzenia meta description (opis strony):

 • Descripion powinien być rozszerzeniem meta title i zawierać dodatkowe informacje, które uzupełniają to, co zostało już zawarte w tytule.
 • Opis nie powinien przekraczać 120 znaków. Długie opisy są również obcinane w wynikach wyszukiwania.
 • W opisie odpowiadaj na konkretne potrzeby użytkowników, aby zachować zgodność z intencją wyszukiwania.
 • Zwracaj się bezpośrednio do osoby poszukującej i zachęcaj ją do kliknięcia.
 • Jeśli ma to sens, umieść główne słowo kluczowe w opisie, aby wzmocnić zgodność z zapytaniem użytkownika.

Sprawdź przydatne praktyki dotyczące tworzenia adresów URL:

 • Twój adres URL powinien być opisowy i konkretne przekazywać czego dotyczy dana strona internetowa. Unikaj adresów URL zawierających przypadkowe ciągi znaków lub cyfr.
 • Usuń niepotrzebne daty i liczby z adresów URL, zwłaszcza jeśli tworzysz treści typu evergreen. Adresy URL z datami z czasem będą nieaktualne.
 • Powtarzanie słów kluczowych w adresie URL może wyglądać na spam, więc staraj się zachować umiar i tworzyć naturalnie brzmiące adresy.


Czym jest wyszukiwanie organiczne i dlaczego jest ważne dla Twojej strony? Podsumowanie

Wirtualna przestrzeń to miejsce, gdzie każda strona internetowa musi walczyć o uwagę użytkowników. Wysokie miejsce w organicznych wynikach wyszukiwania może być Twoim sprzymierzeńcem w tej walce. To nie tylko darmowy sposób na przyciągnięcie ruchu, ale także klucz do budowania autorytetu online. Pamiętaj, że pozycjonowanie to długotrwały wysiłek, który wymaga ciągłej pracy i nauki. Jednak właśnie w tym tkwi jego siła. Długotrwałe zaangażowanie może przynieść największe korzyści. Teraz kiedy masz wiedzę i narzędzia do skutecznego korzystania z potencjału wyszukiwania organicznego, Twoja strona może zabłysnąć na internetowym rynku. Nie zapominaj, że sukces należy do tych, którzy nieustannie dążą do doskonałości.

Czym jest wyszukiwanie organiczne?
Down arrow

Wyszukiwanie organiczne lub organiczne wyniki wyszukiwania, to wyniki pojawiające się, gdy użytkownik wpisuje hasło w wyszukiwarkę taką jak Google. Nie są to reklamy, a zwykłe linki prowadzące do stron internetowych.  Reklamodawcy nie mogą na nie wpłynąć ani ich kupić - są to wyniki uważane przez wyszukiwarkę za najbardziej trafne w kontekście zapytania użytkownika.

Jakie są najważniejsze czynniki wpływające na pozycje w organicznych wynikach wyszukiwania?
Down arrow

Istnieje wiele czynników wpływających na pozycje strony w bezpłatnych wynikach wyszukiwania. Google przyznaje konkretne miejsce w SERP na podstawie ok. 200 kryteriów, ale niektóre z najważniejszych to jakość treści, linki zwrotne, trafność treści, używanie protokołu HTTPS, dostosowanie do urządzeń mobilnych i świeżość treści.

Jak mogę poprawić widoczność mojej strony w organicznych wynikach wyszukiwania?
Down arrow

Aby zwiększyć widoczność swojej strony w Google, możesz zastosować działania takie jak optymalizacja treści pod kątem słów kluczowych, zdobywanie wartościowych linków zwrotnych, tworzenie treści na stronę o wysokiej jakości, poprawa szybkości ładowania strony czy optymalizacja pod kątem mobilnym


Poznaj historie sukcesów naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 500 pozytywnych opinii w Google i 70 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: Google i Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Milena Masłowska
Milena Masłowska

Milena swoje doświadczenie w marketingu internetowym zdobywała, pracując na stanowisku copywriterki w agencji oraz jako freelancerka. Regularnie pogłębia wiedzę z zakresu content marketingu, SEO, czy Google Ads studiując na kierunku Copywriting jako narzędzie reklamy.

Jest absolwentką studiów na kierunku Filologia rosyjska, ze specjalizacją literaturoznawstwo. Ukończyła kursy marketingu internetowego, a na co dzień doszkala się, czytając blogi o promowaniu biznesu i poznaje nowe zagadnienia związane z Google Ads. Swoje treści opiera na najświeższych informacjach branżowych i danych pozyskanych z narzędzi takich jak Senuto, Semstorm i Ahrefs.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Czym jest wyszukiwanie organiczne i dlaczego jest ważne dla Twojej strony?

Średnia ocen użytkowników4.99 na podstawie 124 głosów

UDOSTĘPNIJ