Uwaga, oszuści podszywają się pod agencje na platformach społecznościowych!
Close
688CE84A-69B3-4183-AAEF-288688AF4E6E Widoczni zespół crop
Ile trwa kampania Performance? Sprawdź, jak szybko zobaczysz efekty i jakie czynniki na to wpływają!
Reklama PPC

Jak długo trwa kampania Performance?

Ile czasu zajmuje uzyskanie pierwszych wyników reklamy PPC?

Odkryj, jak szybko kampanie Performance, takie jak Google Ads czy Facebook Ads, mogą przynieść widoczne rezultaty w generowaniu ruchu na stronie i zwiększaniu konwersji. Jak długo potrwa, zanim zauważysz poprawę w zakresie sprzedaży, liczby zapytań lub innych rodzajów konwersji? Na podstawie analizy wielu kampanii naszych klientów, od małych lokalnych przedsiębiorstw do dużych sklepów internetowych, zidentyfikowaliśmy przewidywany czas oczekiwania na określone efekty.

Dowiedz się, jakie wyniki możesz osiągnąć dzięki kampanii PPC w pierwszych czterech miesiącach współpracy.

Jak długo potrwa osiągnięcie efektów z Performance?

Zobacz, co możemy dla Ciebie zrobić!
Efekty kampanii Performance
Czas oczekiwania
Wzrost widoczności
Od 1 miesiąca
Wzrost ruchu i pierwsze konwersje
Od 1-2 miesiąca
Wzrost zapytań. sprzedaży i rentowności
Od 3-4 miesiąca

*Czas oczekiwania na końcowe rezultaty jest uzależniony od różnych czynników, które zostaną omówione poniżej.

Szukasz skutecznej agencji Performance Marketingu? Wyślij zapytanie
Kampania Performance

Ile trwa kampania Performance? Pierwsze wyniki po starcie- na podstawie naszych analiz

Kampanie Performance, takie jak te na platformach Google Ads, Facebook Ads, LinkedIn Ads czy TikTok Ads, często są przedstawiane jako skuteczne już od momentu ich uruchomienia. W pewnym sensie to prawda, jeśli pod skutecznością rozumiemy samą widoczność reklamy dla użytkowników. Ale dla wielu przedsiębiorstw prawdziwym miernikiem sukcesu jest sprzedaż oferowanych produktów czy usług. Chociaż reklamy mogą być widoczne od razu, rzeczywista sprzedaż często wymaga wcześniejszej optymalizacji i testów. Dowiedz się, jak prowadzimy kampanie PPC i jakie rezultaty mogą przynieść.

Ile trzeba czekać na wyświetlenie się reklamy PPC?
Down arrow
Wzrost widoczności reklam zaobserwujesz już po 1. miesiącu współpracy

Twoje reklamy mogą być widoczne dla potencjalnych klientów już w dniu ich uruchomienia, oczywiście tylko wtedy, gdy są odpowiednio skonfigurowane i opłacone. Pamiętaj jednak, że wyznacznikiem sukcesu nie są tylko wyświetlenia, lecz dotarcie z reklamą do odpowiednich odbiorców. Ten cel wymaga jednak specjalnej strategii i czasu. Twoja reklama będzie rywalizować z wieloma innymi, które chcą dotrzeć do tej samej grupy klientów z podobnym przekazem. Aby się wyróżnić i zdominować płatne wyniki wyszukiwania, konieczny jest nie tylko czas, ale również zapewnienie, że Twoje kampanie reklamowe są atrakcyjne dla użytkowników. Istotne jest także umiejętne zarządzanie budżetem, stawkami i utrzymanie wysokiego wyniku jakości.

Jak sprawdzisz efektywność swojej kampanii? Są 2 sposoby:

  • Efektywność kampanii możesz monitorować, obserwując udział w wyświetleniach reklam za pomocą narzędzi analitycznych.
  • Możemy też dostarczyć Ci miesięczny raport, który przedstawi szczegółowe informacje o wydajności Twoich reklam.
Ile trzeba czekać na wzrost ruchu i konwersji w kampanii Performance?
Down arrow
Wzrost ruchu i pierwsze konwersje zaobserwujesz od 1. do 2. miesiąca działań

Reklamy, które trafnie docierają do zainteresowanych osób, pomagają przyciągnąć na Twoją stronę właściwych odwiedzających. Dlatego dokładnie wybieramy słowa kluczowe w reklamach, aby odpowiadały oczekiwaniom Twoich potencjalnych klientów. Naszym celem jest przyciągnięcie użytkowników, którzy są już zainteresowani Twoją ofertą i wykazują chęć zakupu lub skorzystania z usługi.

Choć nie od razu możesz zobaczyć sprzedaż czy zapytania, to na pewno zauważysz lepsze interakcje na stronie – odwiedzający będą więcej czasu spędzać, przyglądając się Twojej ofercie. Warto pamiętać, że wyniki te będą się różnić w zależności od charakterystyki Twojego biznesu i celów, które sobie stawiasz. Wszystko to śledzimy, dostosowując kampanię, aby jak najlepiej odpowiadała na Twoje potrzeby.

Ile trzeba czekać na wzrost zapytań, sprzedaży i rentowności dzięki reklamie PPC?
Down arrow
Wzrost zapytań, sprzedaży i rentowności zaobserwujesz od 3. do 4. miesiąca działań

Im więcej osób odwiedza Twoją stronę, tym większe masz szanse na to, że część z nich zdecyduje się na zakup lub skontaktowanie się z Tobą. Zazwyczaj, po około 3-4 miesiącach od startu kampanii, powinieneś zauważyć wzrost zapytań, telefonów i sprzedaży. Jeżeli już otrzymujesz konwersje z Google Ads i chcesz jeszcze bardziej zwiększać zyski, to właśnie w tym czasie zwykle widać pierwsze efekty ulepszonych działań.

Ten 3-4 miesięczny okres to też czas, kiedy dopracowujemy strategię, odsiewamy to, co nie przynosi efektów - nieefektywne reklamy, frazy - i dostosowujemy stawki, aby jeszcze lepiej spełniały Twoje cele biznesowe. Postępy będziemy Ci regularnie raportować, ale zawsze możesz śledzić je na bieżąco samodzielnie w Google Analytics 4.

Czynniki Performance

Od czego zależy czas oczekiwania na efekty reklamy PPC?

Powyższe wnioski to średni czas obliczony na podstawie wielu różnych kampanii. Niektóre przynoszą rezultaty niemal od razu, podczas gdy inne wymagają więcej czasu na dopracowanie. Zastanawiasz się, dlaczego tak się dzieje? Szybkość, z jaką zobaczysz postępy i efekty swojej kampanii, zależy od wielu czynników, takich jak:

Budżet reklamowy Konkurencyjność branży Pozycja na rynku Optymalizacja UX strony docelowej Inne działania marketingowe Współpraca między agencją a klientem

Nie jest tak, że tylko najwyższy budżet gwarantuje sukces. Ważne jest jednak, aby kwota, którą przeznaczasz na kampanię, była zbliżona do tego, co zwykle wydają inni w Twojej branży. Jeśli zdecydujesz się na mniejszy budżet, naturalnym skutkiem będzie mniejsza liczba kliknięć i wizyt na stronie, co może przełożyć się na niższe szanse na zdobycie nowych klientów.

Każda branża ma swoje specyficzne wyzwania, co doskonale odzwierciedlają koszty kliknięć w symulacjach. W niektórych sektorach rynek reklam jest nasycony, dlatego potrzeba więcej czasu, by przebić się przez konkurencję, która już osiągnęła dobre wyniki i ugruntowała swoją pozycję.

W branżach, gdzie panują ugruntowane i rozpoznawalne marki, przeprowadzenie skutecznych kampanii może być wyzwaniem. Najlepiej zaprojektowana kampania nie zastąpi faktu, że Twoja marka jest nowa na rynku. Dlatego konieczna jest dodatkowa praca i większy budżet, który pozwoli na zbudowanie rozpoznawalności Twojej marki i zdobycie zaufania klientów.

Jakość strony, na którą kierujesz użytkowników, jest kluczowa dla powodzenia kampanii. Optymalizacja w zakresie UX i CRO ma bezpośredni wpływ na rezultaty. Gdy klient trafi na stronę, która jest nieprzejrzysta i trudna w obsłudze, prawdopodobieństwo dokonania przez niego zakupu lub innej pożądanej akcji maleje. Strona nieprzystosowana do potrzeb użytkownika może negatywnie wpłynąć na efektywność całej kampanii reklamowej.

Działania marketingowe prowadzone na wielu frontach wzmacniają Twoją markę i zwiększają jej rozpoznawalność. To z kolei pozytywnie oddziałuje na wyniki kampanii Performance, nawet jeśli efekt ten nie jest bezpośredni. Marka obecna w różnorodnych kanałach często cieszy się większym zaufaniem, co może skutkować lepszymi wynikami reklam w wyszukiwarce.

Chociaż to agencja marketingowa odpowiada za większość działań, istnieją pewne aspekty, w których współpraca klienta jest niezbędna. Decyzje strategiczne, dostarczenie podstawowych informacji o firmie i zapewnienie niezbędnych dostępów są niezbędne. Bez tej współpracy, tempo osiągania zamierzonych rezultatów kampanii może być znacząco mniejsze.

Widoczni w liczbach

Nasze kampanie finansują się same

Zoom

560+

pozytywnych opinii w Google

Zoom

70+

pozytywnych opinii na Clutch.co

Zoom

160+

specjalistów marketingu
internetowego

Zoom

25+
lat na rynku

Potrzebujesz skutecznej strategii w social mediach? Sprawdź naszą ofertę