7 grzechów głównych Content Marketingu

13

Porażka strategii Content Marketingu zależy zwykle od wielu czynników. Aby tworzyć odpowiednie treści dla potencjalnego klienta, nie wystarczy tylko prezentacja usługi lub produktu. Plan na Content Marketing należy wcześniej przygotować, a jego realizacja powinna być długofalowa. Brak konsekwencji w promowaniu treści – to jeden z największych błędów, które mają bezpośredni wpływ na złe wyniki. Strategia Content Marketingu, jak każda strategia marketingowa wymaga odpowiedniego przygotowania i ustalenia priorytetów. Przedstawiamy siedem grzechów głównych popełnianych przy realizacji strategii promowania firmy w Sieci.

1. PIERWSZY GRZECH: KOMUNIKACJA JEDNOSTRONNA

Każdy tekst, który zostaje opublikowany w internecie, musi posiadać adresata. Bardzo ważnym czynnikiem realizacji strategii jest określenie tak zwanej „grupy docelowej”. Pod tym pojęciem kryje się zbiorowy adresat naszego tekstu, a w szerszym spektrum – klient firmy. Warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań, aby dookreślić grupę docelową. Najprostszym sposobem na to jest wyobrażenie sobie klienta i określenie jego

  • wieku
  • zawodu
  • poziomu wiedzy

Najnowsze badania wykonywane na potrzeby koncernów, tworzą również profil psychologiczny członków grupy docelowej. Określa się, np. styl życia, poglądy polityczne, wyznanie czy preferencje muzyczne.

2. DRUGI GRZECH: SKUPIASZ SIĘ NA ILOŚCI, A NIE NA JAKOŚCI TEKSTÓW

W realizacji strategii najważniejszym aspektem powinna być jakość tworzonych i publikowanych treści. Nie wystarczy użyć konkretnych fraz, najchętniej czytane treści wzbogacają wiedzę użytkownika i dostarczają wielu informacji. Bardzo atrakcyjne stają się teksty blogerskie, które są uniwersalnym środkiem przekazu dla różnych grup docelowych.

3. TRZECI GRZECH: PODDAJESZ SIĘ

Każda firma, która zdecyduje się na skorzystanie z usług profesjonalnej agencji marketingu internetowego, w niedługim czasie zauważy lepsze wyniki. Wiele osób rezygnuje w takim przypadku z optymalizacji SEO oraz działań z zakresu pozyskiwania wartościowych fraz. Jednak, budowa popularności marki w Sieci to proces, który wymaga długofalowych działań.

4. CZWARTY GRZECH: NIE SKUPIASZ SIĘ NA PROMOWANIU TREŚCI

Stworzenie i opublikowanie tekstu to nie koniec działań z zakresu Content Marketingu. Warto postawić na promocję treści z wykorzystaniem różnych kanałów. Portale społecznościowe to przestrzeń, gdzie tworzą się opinie. Należy korzystać z takich kanałów jak Facebook, Twitter, YouTube, aby odpowiednio zareklamować markę.

5. PIĄTY GRZECH: NIE ROZWIJASZ SIĘ

Piąty grzech łączy się bezpośrednio z poprzednim błędem. Na potrzeby realizacji strategii Content Marketingu, stronę internetową i inne kanały promujące markę, należy stale oraz sukcesywnie wzbogacać. Strzałem w dziesiątkę jest stworzenie bloga, który nie tyle będzie promował ofertę sprzedażową, co dostarczał informacji dla potencjalnych klientów. W ten sposób zwiększa się świadomość użytkowników.

6. SZÓSTY GRZECH: NIE UROZMAICASZ TEKSTU

Teksty publikowane w internecie nie mogą mieć jednolitej struktury. Po pierwsze, ze względu na to, aby przykuć uwagę czytelnika. Po drugie, organizacja tekstu to również element, który weryfikuje Google w procesie wyszukiwania treści. Warto stosować:

  • śródtytuły
  • odnośniki w postaci linków
  • wypunktowanie


7. SIÓDMY GRZECH: NIE WYKORZYSTUJESZ OPTYMALIZACJI SEO

Pomiędzy ofertą firmy a użytkownikiem jest jeszcze jeden element, który ma bezpośredni wpływ na budowę popularności marki. Jest nim wyszukiwarka internetowa. Tworząc treści przeznaczone do publikacji, należy wykorzystywać optymalizację SEO, aby tekst był częściej wyszukiwany przez użytkownika.

 

Oceń ten artykuł:
7 grzechów głównych Content Marketingu
Nikt jeszcze nie ocenił tego artykułu. Badź pierwszy
UDOSTĘPNIJ