Jak zwiększyć ruch na stronie wykorzystując content marketing? 14 niestandardowych rozwiązań

Jak zwiekszyc ruch na stronie wykorzystujac content marketing
Spis treści

• Content marketing - co to jest?

• Jak zwiększyć ruch na stronie wykorzystując artykuły “X czy Y”?

• Jak zwiększyć ruch na stronie pisząc artykuły na tematy zyskujące popularność?

• Jak zwiększyć ruch na stronie pisząc dłuższe nagłówki?

• Jak zwiększyć ruch na stronie wykorzystując emocjonalne nagłówki?

• Jak zwiększyć ruch na stronie umieszczając frazy w adresie URL?

• Jak zwiększyć ruch na stronie wykorzystując dynamiczny montaż wideo?

• Jak zwiększyć ruch na stronie wykorzystując buttony z przekierowaniami?

• Jak zwiększyć ruch na stronie przez angażujące posty w mediach społecznościowych?

• Jak zwiększyć ruch na stronie przez wykorzystanie fraz związanych z marką?

• Jak zwiększyć ruch na stronie dzięki przekonującemu opisowi meta?

• Jak zwiększyć ruch na stronie wykorzystując recykling treści?

• Jak zwiększyć ruch poprzez dostosowanie treści do urządzeń mobilnych?

• Jak zwiększyć ruch na stronie przez tworzenie dłuższych treści?

• Jak zwiększyć ruch na stronie przez linkbaiting?

• Podsumowanie

Aktywnie prowadzisz działania promocyjne, a Twoją stronę nadal odwiedza niewiele osób? W zwiększeniu ruchu na stronie może Ci pomóc content marketing. Musisz jednak wiedzieć, jak tworzyć treści, żeby przyniosło to realne efekty. Sprawdź nasze wskazówki w tym temacie.

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

  • Pozycjonowania
  • Kampanii Google Ads
  • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54


Content marketing - co to jest?

Na początku warto sobie odpowiedzieć na pytanie, czym jest content marketing. Jest to strategia marketingowa oparta o wykorzystywanie różnego rodzaju treści. Celem użycia content marketingu jest przede wszystkim wykorzystanie treści do wzbudzenia zainteresowania potencjalnych odbiorców, a także wzbudzenia zaufania, zbudowania relacji, dostarczenia korzyści w postaci wiedzy/porady. Gdy uda Ci się już zainteresować użytkowników (marką, produktem, ofertą itp.), możesz dążyć do wzbudzenia w nich potrzeby posiadania. Pamiętaj, że w content marketingu możesz wykorzystywać różne formy treści, na przykład:

  • Wpisy na blogu,
  • Wpisy w mediach społecznościowych,
  • Nagrania wideo na Youtube,
  • Podcasty,
  • Webinary,
  • Infografiki.

Co więcej, dywersyfikacja treści w content marketingu jest bardzo polecana, bo pozwala dotrzeć do odbiorców preferujących różne formaty treści, a tym samym zwiększyć ruch na stronie.

Jeżeli chcesz lepiej zrozumieć content marketing i tę strategię działania, zapoznaj się z naszymi wcześniejszymi artykułami:


Jak zwiększyć ruch na stronie wykorzystując artykuły “X czy Y”?

Świetnym sposobem na zwiększenie ruchu na stronie i przekonanie potencjalnych klientów do konwersji jest przygotowanie artykułów, które będą porównywać czołowe produkty z Twojej oferty. Dlaczego warto z tego skorzystać? Przede wszystkim tego typu informacji poszukują odbiorcy na jednym z ostatnich etapów procesu zakupowego - są zdecydowane na zakup, ale poszukują informacji i porad w kwestii tego, na który produkt konkretnie się zdecydować. Co więcej, frazy typu “X czy Y” zwykle nie mają wysokiej konkurencji, dzięki czemu łatwiej będzie wypozycjonować tę frazę na wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania.

Przykład artykułu w stylu “X czy Y”.


Jak zwiększyć ruch na stronie pisząc artykuły na tematy zyskujące popularność?

Treści evergreen content są dobrym sposobem na dotarcie do wielu odbiorców, bo cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Jednak ich popularność wiąże się również z wysoką konkurencyjnością fraz, dlatego dotarcie z takim artykułem na wysokie pozycje w Google może Ci zająć sporo czasu. Zamiast tego możesz pisać artykuły na tematy, które w tym momencie zyskują popularność, W ten sposób łatwiej Ci będzie dotrzeć do dużego grona odbiorców mniejszym kosztem. Dlatego zamiast artykułu “Jaki Iphone wybrać” możesz stworzyć wpis na bloga z recenzją najnowszego modelu Iphone'a. Aby sprawdzić, jakie treści zyskują na popularności, możesz wykorzystać na przykład narzędzie Google Trends.

Przykłady artykułów na tematy zyskujące popularność.


Jak zwiększyć ruch na stronie pisząc dłuższe nagłówki?

Według badań przeprowadzonych przez BuzzSumo dłuższe nagłówki w treści są silnie skorelowane z częstszym udostępnianiem contentu w mediach społecznościowych. Wśród analizowanych przez BuzzSumo artykułów najwięcej udostępnień miały te, których nagłówki liczyły od 14 do 17 słów i około 80-100 znaków. Według ich analizy takie treści zyskiwały o 76% więcej udostępnień od krótkich nagłówków (1-5 słów i 0-25 znaków).

Chcesz zbudować widoczność w internecie?


Jak zwiększyć ruch na stronie wykorzystując emocjonalne nagłówki?

Badanie przeprowadzone przez Backlinko udowodniło, że tytuły, które wywołują emocje, uzyskują więcej kliknięć. W swoim badaniu poddali oni analizie dziesięć pierwszych wyników wyszukiwania oraz wskaźnik CTR. Co ciekawe, to samo badanie wykazało, że nagłówki wykorzystujące tzw. słowa mocy mają mniejszą liczbę kliknięć. Słowa mocy to na przykład “Darmowy”, “Sprawdź”, “Nowy”, “Wyobraź sobie”, “Rewolucyjny” itp. Staraj się wpływać na emocje odbiorców odpowiednimi sformułowaniami, ale nie wiąż tego ze słowami mocy - w ten sposób więcej osób kliknie w Twój artykuł.


Jak zwiększyć ruch na stronie umieszczając frazy w adresie URL?

Optymalizacja treści pod SEO to nie tylko umieszczanie słów kluczowych w tekście, ale także wiele innych elementów. Adresy URL bogate w słowa kluczowe świetnie wpływają na pozycjonowanie, a także, jak się okazuje, może zwiększyć współczynnik klikalności organicznej nawet o 45%, na co wskazują badania przeprowadzone przez Backlinko.


Jak zwiększyć ruch na stronie wykorzystując dynamiczny montaż wideo?

Pamiętaj, że content marketing to nie tylko artykuły i wpisy na blogach, to także treści wideo, audio, materiały graficzne. Contentem coraz bardziej docenianym przez użytkowników jest wideo - możesz wykorzystać takie treści do lepszego przedstawienia swojej oferty i firmy. Pamiętaj jednak, żeby zadbać o wysoki poziom swoich nagrań - odbiorcy przykładają coraz większą wagę nie tylko do tego, co jest przedstawiane na nagraniu, ale w jaki sposób. Filmy, które mają więcej cięć i są bardziej dynamiczne na dłużej pozwalają zatrzymać uwagę użytkownika.


Jak zwiększyć ruch na stronie wykorzystując buttony z przekierowaniami?

Buttony to łatwe, a jednocześnie bardzo skuteczne sposoby na przyciągnięcie odbiorców w wybrane miejsce. Dużo osób wykorzystuje je na swojej stronie internetowej, aby skierować użytkowników na profile marki w mediach społecznościowych. Jednak dobrym sposobem jest również umieszczenie buttonów w swoim newsletterze i stopce maila. Oczywiście, buttony nie muszą kierować wyłącznie na profile społecznościowe, ale również bezpośrednio na stronę internetową. W ten sposób możesz skutecznie zwiększyć ruch w witrynie.


Jak zwiększyć ruch na stronie przez angażujące posty w mediach społecznościowych?

Tworzenie interesującej, angażującej treści to tylko jeden z kroków, przez które należy przejść w content marketingu. Nie możesz zapominać o roli dystrybucji treści, która sprawi, że przygotowany content dotrze do większej liczby osób. Jeżeli przygotujesz post nie dodawaj w mediach społecznościowych linku z prostą informacją, że na Twoim blogu pojawił się nowy wpis. Postaraj się, żeby Twoje wpisy były angażujące i przekazywały jakąś wartość. Możesz dodać w treści fragment przygotowanego artykułu lub wypisać, czego może czytelnik się dowiedzieć z danego wpisu. Dobrym rozwiązaniem jest również przedstawienie genezy powstania tekstu - jakie przemyślenia, news z branży lub dane statystyczne zainspirowały do jego powstania.

Przykładowa treść angażującego postu w mediach społecznościowych.


Jak zwiększyć ruch na stronie przez wykorzystanie fraz związanych z marką?

Jeżeli optymalizujesz swoje treści pod SEO nie skupiaj się wyłącznie na tym, by wykorzystywać frazy produktowe, ale także frazy brandowe. Dlaczego jest to tak przydatne? Przede wszystkim takie frazy nie mają zwykle wysokiej konkurencji, dzięki czemu łatwiej Ci będzie osiągnąć odpowiednie pozycje w wynikach wyszukiwania. Co więcej, frazy brandowe są często wykorzystywane przez użytkowników, którzy są na ostatnich etapach procesu zakupowego, dzięki czemu możesz jednocześnie zwiększyć ruch na stronie i zwiększyć wyniki współczynnika konwersji.

Nie wiesz, jaką formę promocji w internecie wybrać?


Jak zwiększyć ruch na stronie dzięki przekonującemu opisowi meta?

Meta description nie pomaga algorytmom Google zrozumieć tego, co znajduje się na stronie internetowej, ale skutecznie potrafi przekonać odbiorcę do odwiedzenia Twojej strony internetowej. Jeżeli nie przygotowujesz opisu meta, zostanie on automatycznie zaczerpnięty z przygotowanego artykułu. Efektem może się okazać to, że będzie on nielogiczny lub po prostu niezbyt zachęcający. Twórz samodzielnie meta description i staraj się w treści przekazywać konkretną wartość dla odbiorcy, obietnicę poszerzenia wiedzy itp.

Przykład meta description, które zachęca do odwiedzenia witryny.

Przykład strony z nieprzygotowanym meta description, treść została zaczerpnięta automatycznie z artykułu.

Więcej w tym temacie możesz dowiedzieć się z naszego wcześniejszego artykułu:


Jak zwiększyć ruch na stronie wykorzystując recykling treści?

Chociaż artykuły na blogu są jednym z najprostszych sposobów na przygotowanie contentu, to nie powinniśmy się ograniczać tylko do jednego rodzaju. Dobrze realizowany content marketing powinien wykorzystywać różnego rodzaju treści, a więc także wideo, nagrania głosowe, grafiki. Jeżeli nie masz jednak czasu i zasobów na tworzenie tak wielu zróżnicowanych treści, możesz skutecznie wykorzystać recykling treści. Polega to na ponownym wykorzystaniu treści, które masz już przygotowane. W ten sposób, na podstawie istniejącego już wpisu blogowego możesz przygotować odcinek podcastu, webinar, post w mediach społecznościowych, infografikę itp. Dzięki temu dotrzesz do odbiorców preferujących inne treści i zwiększysz ruch na stronie małym nakładem pracy.

Więcej w temacie recyklingu treści możesz przeczytać w naszym artykule:


Jak zwiększyć ruch poprzez dostosowanie treści do urządzeń mobilnych?

Użytkownicy sieci coraz częściej korzystają z urządzeń mobilnych, bo jest to dla nich znacznie wygodniejsze rozwiązanie. Nie dostosowując swojej strony internetowej do wymogów Mobile-First Index sprawiasz, że mniej osób będzie korzystało z Twojej strony. Zwróć na to uwagę również przy content marketingu. Sprawdź na przykład, jak Twój wpis blogowy wyświetla się na urządzeniach mobilnych - czy strona jest responsywna, czy zdjęcia dodane do artykułu prawidłowo się wyświetlają, czy czcionka jest czytelna itp.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o trendach dotyczących marketingu mobilnego, sprawdź nasz artykuł:


Jak zwiększyć ruch na stronie przez tworzenie dłuższych treści?

Jeszcze niedawno w marketingu internetowym królowały krótkie nagrania, posty i wpisy blogowe. Im bardziej skondensowana treść - tym większa szansa na zainteresowanie nią odbiorców. Aktualnie można zauważyć coraz silniejsze zmiany w tym zakresie - użytkownicy szukają treści wyczerpujących temat, dających kompleksową odpowiedź na ich zapytania. Krótkie treści spowodują zainteresowanie markę, natomiast dłuższe treści przyciągną klientów realnie zainteresowanych Twoją ofertą i przygotowanymi treściami. Być może dłuższe treści będą trafiać do niszowej grupy odbiorców, ale za to będą to osoby bardziej skłonne do wykazania zaangażowania - będą czytać więcej artykułów i chętniej zdecydują się na konwersję.

Chcesz szybko zbudować widoczność w sieci?


Jak zwiększyć ruch na stronie przez linkbaiting?

Linkbaiting jest świetnym i bardzo skutecznym sposobem na zwiększenie ruchu na stronie, ale jednocześnie wymaga dużych nakładów pracy i czasu. To metoda, która polega na opracowywaniu na tyle ciekawych, angażujących treści, by użytkownicy szczególnie chcieli się nimi dzielić z innymi - mogą to być wywiady, wyniki badań, rankingi itp. Ciekawą odmianą linkbaitingu jest również egobaiting, które polega na wspominaniu w treści o wybranych osobach, markach - wówczas chętniej będą one udostępniać informację o przygotowanej przez Ciebie treści. Tak skuteczna dystrybucja treści ma znaczące przełożenie na ruch na stronie.


Jak zwiększyć ruch na stronie wykorzystując content marketing? 14 niestandardowych rozwiązań. Podsumowanie

Content marketing is a king - to często powtarzane sformułowanie w rozmowach o skutecznej strategii marketingu internetowego. Trudno się z tym nie zgodzić, jednak tworzenie treści content marketingowych należy oprzeć o zmieniające się trendy i umieć je dostosować do potrzeb użytkowników. Czasami konieczne jest wykorzystywanie niestandardowych rozwiązań, aby uzyskać zadowalające efekty. Jeżeli Twoje działania content marketingowe nie przynoszą zadowalających efektów i chcesz zwiększyć ruch na stronie internetowej, spróbuj wykorzystać jeden z opisanych przez nas sposobów.

 

Poznaj historie sukcesu naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 500 pozytywnych opinii w Google i 80 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: Google i Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Aleksandra Boniecka
Aleksandra Boniecka

Specjalistka ds. marketingu internetowego. Ukończyła szereg szkoleń z zakresu SEO, copywritingu, Google Ads oraz content marketingu. Ma doświadczenie w pracy z marketingiem internetowym zarówno w agencji, jak i jako freelancerka. Jest absolwentką studiów na kierunku Komunikacja i Psychologia w Biznesie. Regularnie weryfikuje swoją wiedzę czytając polskie i zagraniczne blogi o marketingu internetowym, a także biorąc udział w kolejnych kursach. Treści, które publikuje, zawsze opiera o najnowsze informacje z branży. Do tworzenia artykułów wykorzystuje takie sprawdzone narzędzia marketingowe np. SENUTO, Ahrefs i SEMSTORM.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Jak zwiększyć ruch na stronie wykorzystując content marketing? 14 niestandardowych rozwiązań

Średnia ocen użytkowników4.92 na podstawie 136 głosów

UDOSTĘPNIJ