Kupony Google Ads. Aż 1200 złotych od Google dla nowych reklamodawców!

Kupony Google Ads. Az 1200 zlotych od Google dla nowych reklamodawcow
Spis treści

• Kody i promocje Google Ads - co to jest?

• 1200 złotych na działania reklamowe od Google. Nowa promocja od lutego 2022

• Jak otrzymać kod promocyjny Google na działania reklamowe?

• Kto może przyznać kod promocyjny Google Ads na 1200 złotych?

• Agencje partnerskie Google, czyli jakie?

• Czy kod promocyjny Google Ads (Adwords) można kupić?

• Jak skorzystać z kodu promocyjnego Google Ads?

• Jak nie korzystać z kodów promocyjnych Google?

• Podsumowanie

Reklama Google Ads to skuteczny sposób na dotarcie do nowych klientów i budowanie widoczności w internecie w krótkim czasie. Wielu przedsiębiorców, chcąc wykorzystać potencjał reklamy w Google, samodzielnie prowadzi działania reklamowe. Jednak by skorzystać z promocji i kodów Google Ads, warto współpracować z agencją Google Partner. Sprawdź, jak pozyskać aż 1200 złotych na działania reklamowe i rozpocząć pierwszą kampanię w Google bez ponoszenia kosztów za kliknięcie.

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54


Kody i promocje Google Ads - co to jest?

Google cyklicznie zachęca nowych przedsiębiorców do skorzystania z systemu Google Ads i zainicjowania działań reklamowych. W tym celu co jakiś czas oferuje możliwość skorzystania z kodów promocyjnych Google. Są to środki finansowe o określonej wartości, którymi zasila się konto reklamowe klienta. Dzięki nim reklamodawca może otrzymać zupełnie za darmo środki na reklamę swojej firmy. Zazwyczaj jednak trzeba spełnić pewne warunki, by taki kod promocyjny otrzymać. Jeśli dana firma spełni wymagania, kupon jest dodawany do konta Google Ads. Celem przyznania kuponu jest ułatwienie wejścia na rynek reklamy Google Ads i aktywizacja nowych klientów.

Kody promocyjne Google Ads mają określony limit czasu na wykorzystanie. Niewykorzystany kupon przepada, dlatego warto pilnować terminu. Pamiętaj także, że kod jest przyznawany w formie zwrotu - by go otrzymać, najpierw musisz wydać jego równowartość.


1200 złotych na działania reklamowe od Google. Nowa promocja od lutego 2022

W lutym 2022 Google uruchomiło nową promocję. Dzięki niej nowi przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na reklamę w Google, mogą otrzymać aż do 1200 złotych na działania reklamowe. Do 1 lutego 2022 środki wynosiły maksymalnie 375 złotych, a obecnie wzrosły ponad 3-krotnie, więc jest o co walczyć. By zyskać przewidziane środki, nowi reklamodawcy muszą jednak spełnić kilka warunków. Obejmują one:

 • konieczność współpracy z agencją partnerską Google (Google Partner lub Google Partner Premiere) - konto musi być prowadzone za pośrednictwem agencji, co oznacza, że to agencja ma status administratora konta,
 • pierwsze wyświetlenie reklamy na koncie musi pochodzić z ostatnich 14 dni,
 • konto, z którego pochodzi pierwsze wyświetlenie, musi być pierwszym kontem przedsiębiorcy w Google Ads,
 • konto musi mieć włączone opcje promocyjne,
 • na koncie nie mogą być aktywne żadne inne promocje.

Dodatkowo by kwota została przyznana, reklamodawca musi wydać przynajmniej 1200 złotych na działania reklamowe w ciągu ostatnich 60 dni. Jeśli warunki zostaną spełnione, Google automatycznie przyznaje kod promocyjny. Jeśli kwota wydana na reklamę będzie niższa,, analogicznie niższa będzie promocja Google. Jeśli wydatki na koncie wyniosą 800 złotych, dokładnie 800 złotych otrzyma przedsiębiorca w ramach nowej promocji. Warto jednak mieć na uwadze, że środki są przyznawane po wydaniu określonej kwoty. Jeśli w pierwszych dwóch miesiącach kampanii wydasz 1000 złotych na działania reklamowe, w trzecim miesiącu otrzymasz zwrot w tej samej wysokości. Uwzględnij także, że dodatkowe środki przeznaczone są jedynie na wydatki na reklamę, a nie na wynagrodzenie agencji.

Dowiedz się więcej o kosztach reklamy w Google:


Jak otrzymać kod promocyjny Google na działania reklamowe?

Istnieją dwa główne sposoby, dzięki którym możesz otrzymać kod promocyjny Google. Są to:

 • otrzymanie kuponu od samego Google - kody mogą przysługiwać nowym reklamodawcom i są wysyłane za pośrednictwem poczty e-mail; w przeszłości Google wysyłało kody do nieaktywnych reklamodawców, by zachęcić ich do działania, ale obecnie nie jest to praktykowane;
 • otrzymanie kodu rabatowego od agencji partnerskiej Google Partner, prowadzącej działania reklamowe Google Ads dla swoich klientów.

Pamiętaj jednak, że dostępność kodu promocyjnego nie powinna być głównym czynnikiem decydującym o wyborze konkretnej agencji Google Ads. Istotne jest doświadczenie specjalisty w Twojej branży, umiejętność optymalizacji konta czy stały kontakt z klientami. Dowiedz się, jak wybrać agencję Google Ads w naszym przewodniku.

Chcesz szybko zbudować widoczność w sieci?


Kto może przyznać kod promocyjny Google Ads na 1200 złotych?

Dotychczas wysokość środków przyznawanych w ramach kodów promocyjnych Google Ads (Adwords) była taka sama niezależnie od drogi ich uzyskania. Od lutego 2022 zasady zostały zmienione. Jeśli użytkownik samodzielnie aktywuje konto, kwota na kuponie promocyjnym będzie niższa. Jeśli konto zostanie aktywowane przez agencję-partnera Google i pozostałe warunki zostaną spełnione, przedsiębiorca będzie mógł otrzymać nawet 1200 złotych zwrotu. Współpraca z agencją-partnerem jest warunkiem koniecznym. Nie można kodu promocyjnego sprzedaż ani oddać na rzecz innego konta.


Agencje partnerskie Google, czyli jakie?

By otrzymać do 1200 złotych na działania promocyjne w Google Ads, musisz współpracować z agencją Google Ads o statusie Partnera Google lub Partnera Premium. Taki status oznacza, że:

 • agencja spełnia wymóg Google dotyczący skuteczności działania,
 • agencja spełnia wymóg dotyczący progu minimalnych wydatków na wszystkich zarządzanych kontach (minimum 10 tys. dolarów w ciągu ostatnich 900 dni),
 • co najmniej 50% opiekunów klienta ma certyfikaty Google potwierdzające ich umiejętności w zakresie różnych typów kampanii Google Ads.

Specjaliści muszą mieć po co najmniej 1 certyfikat z każdej kategorii produktu i odnotować w ciągu ostatnich 90 dni wydatki na reklamę w wysokości minimum 500 dolarów (np. kampanie w sieci wyszukiwania, kampanie w sieci reklamowej, kampanie wideo, kampanie produktowe lub kampanie promujące aplikacje). Dowiedz się więcej i sprawdź, dlaczego warto współpracować z agencją partnerską Google Ads.


Czy kod promocyjny Google Ads (Adwords) można kupić?

Teoretycznie nie można kupić kodu promocyjnego Google Ads. W praktyce jednak na portalach aukcyjnych, zwłaszcza na Allegro, pojawiają się oferty takich kuponów. Uczciwość takich praktyk warto ocenić samodzielnie. W przypadku kodu przyznawanego dla nowych reklamodawców przez agencję, nie ma żadnej możliwości zakupu kodu.


Jak skorzystać z kodu promocyjnego Google Ads?

Jak skorzystać z kodu promocyjnego Google? Trzeba go dodać na koncie Google Ads. Jak to zrobić?

 1. Wejdź na swoje konto Google Ads.
 2. Kliknij ikonę klucza i wejdź w ustawienia, a następnie w sekcji “Płatności” przejdź do opcji “Promocje”. Znajdziesz w niej wcześniej przyznane kody promocyjne wraz ze stanem ich wykorzystania.
 3. Kliknij niebieski przycisk “plus”, wpisz kod promocyjny i kliknij “Zapisz”.

Dodawanie kodu promocyjnego w Google Ads


Jak nie korzystać z kodów promocyjnych Google?

Niektórzy przedsiębiorcy nie są do końca świadomi, jak dobrze korzystać z kodów promocyjnych Google i stale tworzą nowe konta Google Ads, by otrzymać kolejny kod na działania reklamowe. Nie jest to dobra strategia, ponieważ w ten sposób nie budujesz historii konta Google Ads. Jest ona istotna m.in. ze względu na wynik jakości reklamy. W przypadku nowej promocji do 1200 złotych nie ma możliwości, by otrzymać kupon promocyjny w przypadku, gdy przedsiębiorca miał już wcześniej inne konto reklamowe.

Chcesz zbudować widoczność w internecie?


Podsumowanie

Współpraca z agencją partnerską Google to sposób nie tylko na dostęp do grona specjalistów w zakresie kampanii Google Ads, ale także na prężne wystartowanie z reklamą i uzyskanie dodatkowych środków. Pamiętaj jednak o ograniczeniach i bądź w stałym kontakcie z agencją, by mieć pewność, że środki zostały faktycznie wydane w odpowiednim terminie i na tej podstawie przysługuje Ci kod promocyjny.

 

FAQ - pytania i odpowiedzi na temat kodu promocyjnego Google Ads


Czy jeśli miałem już konto Google, to mogę skorzystać z promocji?

Nie, promocja w nowej formule przeznaczona jest tylko dla przedsiębiorców, którzy mają swoje pierwsze konto Google i odnotowali na nim pierwsze wyświetlenia w ciągu ostatnich 14 dni.


Czy istnieje limit czasowy w ramach kuponu?

Tak, by otrzymać kupon promocyjny Google Ads na kwotę maksymalną 1200 złotych, musisz wydać taką samą kwotę na działania reklamowe w ciągu 60 dni od utworzenia konta.


Czy jeśli wydam mniej niż 1200 złotych, to otrzymam 1200 złotych w kuponie promocyjnym?

Nie, kwota na kuponie promocyjnym jest uzależniona od wydatków poniesionych na reklamę w ciągu pierwszych dwóch miesięcy. Jeśli wydana kwota będzie mniejsza, kwota zwrotu również ulegnie proporcjonalnemu obniżeniu.


Co w przypadku, gdy nie wykorzystam kuponu?

Niewykorzystany kupon przepada i nie można go wykorzystać w przyszłości.


Czy mogę skorzystać z promocji, jeśli nie współpracuję z agencją SEM?

Nie, kupon promocyjny w wysokości do 1200 złotych jest przyznawany tylko dla przedsiębiorców, których konta są zarządzane przez profesjonalne agencje Google Ads mające status Partnera Google.


Jak sprawdzić, czy agencja Google Ads ma status partnera Google?

By dowiedzieć się, czy agencja Google Ads jest partnerem Google, możesz:

 • zapytać o to przedstawicieli agencji w trakcie negocjacji,
 • sprawdzić, czy agencja ma na stronie informację o byciu partnerem Google,
 • zapoznać się z naszym rankingiem agencji Google Ads, w którym zaznaczyliśmy agencje mające status partnera Google.

 

Poznaj historie sukcesu naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.9
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 580 pozytywnych opinii w Google i 70 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: w Google i na Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Katarzyna Kapelczak
Katarzyna Kapelczak

Choć zawodową karierę zaczynała od pracy dziennikarza sportowego, dziś w agencji widoczni z powodzeniem tworzy merytoryczne artykuły blogowe dotyczące różnych aspektów marketingu internetowego - m.in. pozycjonowania, content marketingu, płatnych kampanii Google Ads. Odbyła szkolenia “Google Analytics dla początkujących” oraz “Podstawy marketingu internetowego”. Regularnie poszerza swoją wiedzę, czytając polskie i zagraniczne blogi o pozycjonowaniu i promowaniu biznesu w internecie (m.in. Search Engine Journal, Search Engine Land, MOZ, Content Marketing Institute, blog Google). Sprawnie posługuje się nie tylko słowem pisanym - do tworzenia treści wykorzystuje takie narzędzia jak SurferSEO, SENUTO, Ahrefs czy SEMSTORM.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Kupony Google Ads. Aż 1200 złotych od Google dla nowych reklamodawców!

Średnia ocen użytkowników4.88 na podstawie 129 głosów

UDOSTĘPNIJ