Jak promować firmę w Google? Sprawdź, jak stworzyć skuteczną reklamę

jak promowac firme w google
Spis treści

• Jaki wybrać rodzaj reklamy w Google?

• Kto powinien zdecydować się na reklamę tekstową w Google?

• Kto powinien zdecydować się na dynamiczne reklamy w Google?

• Kto powinien zdecydować się na reklamy Google typu „tylko połączenie”?

• Kto powinien zdecydować się na reklamy wykorzystujące remarketing?

• Kto powinien zdecydować się na reklamy produktowe?

• Kto powinien zdecydować się na reklamy promujące aplikacje?

• Jak reklamować się w Google, by osiągnąć swoje cele?

Jak skutecznie promować swoją firmę w internecie, skoro konkurencja jest tak duża? Podstawową formą promocji w sieci są reklamy w wyszukiwarce Google. Zanim jednak uruchomisz swoją pierwszą kampanię, dowiedz się, jak wybrać odpowiedni rodzaj reklamy i jak przygotować ją, aby przyniosła wymarzone efekty.

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54


Jaki wybrać rodzaj reklamy w Google?

Zanim znajdziesz odpowiedź na pytanie, jak promować firmę w Google, powinieneś zapoznać się z informacjami dotyczącymi rodzajów reklam w sieci wyszukiwania. Istnieje ich wiele rodzajów, dzięki czemu można skuteczniej dobrać rodzaj reklamy do profilu działalności swojej firmy.


Reklama tekstowa w Google

Reklama tekstowa w Google to jedna ze zdecydowanie najczęściej spotykanych reklam w sieci wyszukiwania. Jest ona umieszczana na samej górze wyników wyszukiwania, nad wynikami organicznymi, a także na końcu strony, pod wynikami bezpłatnymi. Wyróżnia ją widoczne oznaczenie “Reklama”. Standardowe reklamy tekstowe w Google obejmują nagłówek i opis, jednak kilka lat temu Google rozszerzyło możliwości w tym zakresie. Można tam umieszczać na przykład numer telefonu, bezpośrednie przejścia do konkretnych podstron, informację o ocenie firmy przez klientów itp. Formuła reklamy tekstowej ma na celu odpowiadanie na potrzeby i problemy użytkowników poprzez dopasowanie reklam do wpisywanych przez nich fraz do wyszukiwarki.

Kto powinien zdecydować się na reklamę tekstową w Google?
Reklama tekstowa firmy w Google może się dobrze sprawdzić w przypadku każdej firmy. Pozwala ona dostarczyć odbiorcom podstawowe informacje o marce i usłudze, a także przyciągnąć ich na stronę firmy. Reklama tekstowa w sieci wyszukiwania Google będzie dobrym rozwiązaniem zarówno, gdy zależy Ci na zwiększeniu konwersji, poprawie widoczności strony, zbudowaniu pozytywnego wizerunku marki - wystarczy dostosować treść tekstu reklamowego do swojego celu.

 

Przykład reklamy tekstowej w Google.


Dynamiczne reklamy w wyszukiwarce Google

Dynamiczna reklama w wyszukiwarce Google to innowacyjna odmiana reklamy tekstowej. Opiera się ona o automatyczne dobieranie najbardziej efektywnych nagłówków i docelowej podstrony, względem frazy wpisanej przez użytkownika do wyszukiwarki. Treść jest zaczerpnięta z promowanej witryny, dlatego z tego rodzaju reklamy powinno się korzystać przy dobrze rozwiniętych stronach, które mają jasne kategorie treści i duży asortyment produktów. Dynamiczne reklamy Google wizualnie wyglądają dokładnie tak samo, jak tradycyjne reklamy tekstowe w Google.

Kto powinien zdecydować się na dynamiczne reklamy w Google?
Dynamiczne reklamy w wyszukiwarce Google to świetne rozwiązanie dla osób, które mają silnie rozbudowaną stronę internetową. Automatyczne dobieranie nagłówków i stron docelowych pomoże lepiej docierać do klientów, ponieważ zapewnia wykorzystanie wszystkich najważniejszych słów kluczowych, które Ty mogłeś pominąć. Pozwala to zaoszczędzić sporo czasu, a także zwiększyć konwersję. Nie warto się decydować na dynamiczną reklamę w Google, jeśli promowana strona ulega dynamicznym zmianom (np. w kwestii dostępności produktów). Należy również pamiętać, że chociaż automatyczna praca robotów Google jest na bardzo wysokim poziomie, to nie jest ona bezbłędna. Masz niewielką kontrolę nad tym, co wybierze Google do wyświetlenia się w reklamie.

Dowiedz się więcej o tym, jak promować firmę w Google, wykorzystując dynamiczne reklamy:

Chcesz zbudować widoczność w internecie?

 

Reklamy Google typu „tylko połączenie”

Reklamy Google typu „tylko połączenie” wyświetlają się wyłącznie na urządzeniach mobilnych i pozwala na automatyczne nawiązanie połączenia z numerem kontaktowym podanym w reklamie. Treść reklamy dodatkowo obejmuje nazwę firmy, adres witryny oraz przestrzeń na krótki opis. Co ciekawe, reklamę można ustawić w ten sposób, by działała na przykład tylko w godzinach pracy firmy.

Kto powinien zdecydować się na reklamy Google typu „tylko połączenie”?
Reklamy Google typu „tylko połączenie” to rozwiązanie jest polecane właścicielom firm, których usługi dotyczą nagłych sytuacji. Może to być na przykład pomoc drogowa, firma hydrauliczna lub usługi transportowe. Z tego typu reklam korzystają nawet firmy, które nie mają jeszcze swojej strony internetowej.

Przykład reklamy Google typu „tylko połączenie”.

 

Remarketing w sieci wyszukiwania Google

Remarketing to reklama w Google, która polega na skierowaniu na swoją stronę odbiorców, którzy wcześniej już na niej byli. Jest to świetny sposób na przypomnienie o swojej marce i przekonanie do konwersji osób, które już się zastanawiały nad skorzystaniem z oferty. Remarketing w sieci wyszukiwania polega na zebraniu listy użytkowników odwiedzających witrynę i skierowanie do nich odpowiedniego przekazu, dzięki wiedzy o tym, jakie działania podjęli w witrynie (jakie produkty oglądali, czy sfinalizowali jakieś działania np. zapis do newslettera). Reklama firmy w Google z wykorzystaniem remarketingu wizualnie przypomina standardowe reklamy tekstowe w wyszukiwarce.

Kto powinien zdecydować się na reklamy wykorzystujące remarketing?
Remarketing można zastosować w przypadku każdej strony nastawionej na konwersję. To prosty sposób na przypomnienie o swojej ofercie klientowi i ponowne skierowanie go na drogę do sfinalizowania transakcji. Google może również wyświetlić średnią ocen produktu i jego ilość w sklepie.


Reklamy produktowe w sieci wyszukiwania

Reklamy produktowe w sieci wyszukiwania to świetne rozwiązanie, by w atrakcyjny, przyciągający wzrok sposób zaprezentować swoją ofertę. Ta reklama Google polega na wyświetlaniu zdjęcia produktu wraz z tytułem, ceną oraz linkiem do sklepu. Po kliknięciu w odnośnik reklamowy, odbiorcy są przenoszeni na podstronę z konkretnym produktem, co pozwala bardzo skrócić ścieżkę zakupową.

Kto powinien zdecydować się na reklamy produktowe?
Reklamy produktowe w sieci wyszukiwania to idealna reklama firmy w Google dla marek działających w e-commerce. Wizualne przedstawienie produktu szybciej zwróci uwagę przeciętnego użytkownika sieci niż reklama tekstowa.

Przykład reklamy produktowej w wynikach wyszukiwania Google.

 

Reklamy Google promujące aplikacje

Reklamy Google promujące aplikacje to sposób na promowanie aplikacji w sieci wyszukiwania. Najczęściej jest umieszczana na urządzeniach mobilnych (smartfony, tablety), ale można ją spotkać także w standardowej sieci wyszukiwania. Aby zrealizować ten typ kampanii, wystarczy podać systemowi najważniejsze informacje dotyczące aplikacji i włączyć promowanie.

Kto powinien zdecydować się na reklamy promujące aplikacje?
Jest to rodzaj reklamy skierowany do wybranych przedsiębiorców - twórców aplikacji mobilnych. Jeśli stworzyłeś aplikację i chcesz pozyskać większą liczbę pobrań lub zwiększyć zaangażowanie użytkowników posiadających już aplikację, skorzystaj z tego rodzaju reklamy.

Chcesz szybko zbudować widoczność w sieci?


Jak reklamować się w Google, by osiągnąć swoje cele?

Odpowiedni wybór rodzaju reklam względem swojej działalności to pierwszy krok do sukcesu. Następnym jest odpowiednie stworzenie kampanii, by pozwoliła ona na osiągniecie założonych celów. Jeśli nie wiesz, jak promować firmę w Google, zachowaj szczególną ostrożność. Lekkomyślne, spontaniczne podejmowanie decyzji w tym zakresie może skutkować nieefektywną kampanią, a co za tym idzie - utratą pieniędzy.


Zadbaj o logiczną strukturę konta Google Ads

Reklamy, które wykorzystujesz do promowania swojej firmy, powinny być uporządkowane i spójne. W ten sposób masz możliwość ich skutecznego optymalizowania w zależności od rodzaju reklamy lub zestawu reklam. Poprawna struktura została przedstawiona na poniższej grafice.

Poprawna struktura reklam na koncie Google Ads. Źródło: https://www.wordstream.com/

 

Grupy reklam powinny być uporządkowane tematycznie i wykorzystywać powiązane słowa kluczowe. Uniwersalne zasady przy określaniu rozmiaru grup reklam, można określić w trzech punktach:

 • Twórz maksymalnie 7-10 grup na kampanię,
 • Wykorzystuj do 20 słów kluczowych na grupę reklam,
 • Realizuj około 2-3 reklam na grupę.

 Oczywiście, od powyższych wskazówek są wyjątki. Jednak, jeżeli stawiasz pierwsze kroki w promowaniu firmy w Google, bezpiecznym rozwiązaniem będzie trzymanie się sprawdzonych zasad.


Wykorzystuj słowa kluczowe w reklamach Google

Reklama firmy w Google musi być oparta o odpowiednie słowa kluczowe, aby przygotowane treści miały szansę dotrzeć do najbardziej zainteresowanych ofertą odbiorców. Wykorzystując takie narzędzia jak Senuto, Semstorm, Google Keyword Planner możesz poszukać fraz na podstawie adresu strony internetowej lub na podstawie słów, branży, tematu itp. Wyszukując frazy w narzędziu warto wpisywać ogólne frazy kluczowe, w ten sposób otrzymasz dużą liczbę propozycji fraz o różnym stopniu konkurencyjności, również tych z długim ogonem. Frazy kluczowe do swojej reklamy Google wybieraj analizując:

 • średnią miesięczną liczbę wyszukiwań frazy,
 • dane o konkurencyjności słowa kluczowego,
 • udział w wyświetleniach reklam,
 • minimalną i maksymalną stawkę za reklamę.

Chcesz dowiedzieć się więcej o wybieraniu słów kluczowych do reklamy w Google? Sprawdź nasze artykuły:

 

Bądź kreatywny i wyróżnij się z tłumu

Zapłacenie za reklamę firmy w Google to nie wszystko i nie jest żadnym gwarantem sukcesu. Współcześnie większość firm, które aktywnie działają w sieci, korzysta z któregoś rodzaju reklamy Google. Musisz znaleźć swój sposób na wyróżnienie się z reklamą i przyciągnięcie uwagi klienta. Co możesz wykorzystać w tym celu? Skup się na przykład na przedstawieniu wartości interesującej klienta, wykorzystaj wezwanie do działania, dostarcz dowód jakości, wykorzystuj nacechowane emocjonalnie zwroty.

Więcej o pisaniu treści do reklam Google dowiesz się z naszego artykułu:

 • Jak napisać skuteczną reklamę tekstową Google Ads? Sprawdzone wskazówki

Nie wiesz, jaką formę promocji w internecie wybrać?


Korzystaj z kierowania reklam

Jak reklamować się w Google i nie stracić niepotrzebnie pieniędzy? Bardzo ważną zasadą jest umiejętne kierowanie reklam. W ten sposób wprowadzasz ograniczenia dotyczące tego, kto i kiedy zobaczę Twoją reklamę. Jednocześnie jednak sprawiasz, że reklama trafia dokładnie do osób zainteresowanych Twoją ofertą. Możesz wykorzystać na przykład:

 • Kierowanie reklamy na odbiorców o podobnych zainteresowaniach,
 • Kierowanie reklamy na odbiorców, którzy szukają produktów lub usług takich jak te, które oferujesz,
 • Kierowanie reklamy demograficzne (np. ma użytkowników tej samej płci lub w tym samym przedziale wiekowym),
 • Kierowanie reklamy na listę klientów (np. ma osoby, które subskrybują Twój newsletter),
 • Kierowanie reklamy kontekstowe (gdy chcesz, żeby reklama wyświetlała się przy treściach o odpowiedniej tematyce),
 • Kierowanie reklamy reklam na lokalizacje geograficzne.


Stale optymalizuj swoje kampanie w Google

Pamiętaj, że po ustawieniu kampanii promującej Twoją firmę, nie możesz jej pozostawiać bez nadzoru. Regularnie sprawdzaj wyniki i wprowadzaj zmiany, jeżeli reklama będzie tego wymagać. Powinieneś zwracać uwagę na to, jakie reklamy najlepiej przekładają się na konwersję, a jakie nie przynoszą efektów - wyciągaj z tego wnioski, by działać jeszcze efektywniej.

 

Jak promować firmę w Google? Sprawdź, jak stworzyć skuteczną reklamę. Podsumowanie

Skuteczna reklama firmy w Google to cel wielu przedsiębiorców. Aby osiągnąć taki efekt konieczne jest jednak ustalenie konkretnego planu działania, nie powinno się działać pod wpływem chwili. Rozważnie dobierz rodzaj reklamy do swojego celu biznesowego, a także do oferty na stronie. Tworząc swoją kampanię w Google warto eksperymentować i próbować różnych wariantów, ale z zachowaniem zdrowego rozsądku - skup się na zrozumieniu potrzeb klienta.

 

Poznaj historie sukcesu naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 500 pozytywnych opinii w Google i 70 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: Google i Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Aleksandra Boniecka
Aleksandra Boniecka

Specjalistka ds. marketingu internetowego. Ukończyła szereg szkoleń z zakresu SEO, copywritingu, Google Ads oraz content marketingu. Ma doświadczenie w pracy z marketingiem internetowym zarówno w agencji, jak i jako freelancerka. Jest absolwentką studiów na kierunku Komunikacja i Psychologia w Biznesie. Regularnie weryfikuje swoją wiedzę czytając polskie i zagraniczne blogi o marketingu internetowym, a także biorąc udział w kolejnych kursach. Treści, które publikuje, zawsze opiera o najnowsze informacje z branży. Do tworzenia artykułów wykorzystuje takie sprawdzone narzędzia marketingowe np. SENUTO, Ahrefs i SEMSTORM.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Jak promować firmę w Google? Sprawdź, jak stworzyć skuteczną reklamę

Średnia ocen użytkowników4.91 na podstawie 143 głosów

UDOSTĘPNIJ